شرایط زندگی در کشور کانادا

 

مهاجرت به کانادابا پروسه های بسیاری انجام می گیرد که هر کدامشان از سوی اداره مهاجرت کانادا به متقاضیان در سراسر دنیا اعلام می شود. اما قبل از مهاجرت به کانادا باید درباره این کشور و شرایط زندگی و هزینه های زندگی اطلاعات دقیقی بدست اوریم تا بتوانیم تصمیم نهایی خود را برای مهاجرت کانادا بگیریم. 


شرایط زندگی و مهاجرت به کشور کانادا:

زندگی در کشورهای جهان اول آرزوی نهایی بسیاری از افراد است اما گاهی فکر هزینه های زندگی در این کشورهای جهان اول به عنوان مانعی بر سر راه افراد قرار گرفته و گاهی انها را از مهاجرت منصرف می کند اما باید خاطر نشان کرد که همین عدم آگاهی دقیق از هزینه های زندگی باعث انصراف فرد متقاضی از مهاجرت می شود. از این رو موسسه رویال اپلای  تمامی سعی و تلاش خود را جهت ارائه دقیق و جزئی هزینه ها به کار گرفته تا براساس آن متقاضیان بتوانند به طور دقیق هزینه زندگی در کانادا و در ادامه چگونگی دریافت سوپر ویزا را بررسی کنند. کانادا کشوری پهناور با طبیعتی بسیار زیبا و سطح کیفی بالا برای زندگی می باشد. همین دلایل کلی کافی است تا مهاجرت و یا سفر به این کشور طرفداران زیادی داشته باشد. به همین دلیل انواع ویزا برای اقشار مختلف مردم به منظور مهاجرت به کانادا از سوی دولت این کشور در نظر گرفته شده است. از جمله انواع ویزای کانادا می توان از ویزای تحصیلی کانادا، ویزای مولتیپل کانادا ،ویزای توریستی کانادا، سوپر ویزا و یا ویزای والدین و غیره نام برد.

هزینه های زندگی در کشور کانادا:

هزینه زندگی در کانادا به طور معمول برای افراد متقاضی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر فرد متقاضی با هزینه ها آشنا باشد بهتر می تواند برای هزینه خود برنامه ریزی کرده و با آگاهی بیشتر جهت مهاجرت اقدام کند. به همین دلیل موسسه رویال اپلای با ارائه جدول هزینه زندگی در کانادا متقاضیان عزیز را در این تصمیم گیری کمک می کند

 

جزییات و ریز هزینه زندگی در کانادا:

هزینه هاو شرایط زندگی در کانادا و مهاجرت کانادا

 

در ادامه این مقاله به بررسی ریز هزینه ها و قیمت ها در کشور کانادا می پردازیم البته مسائلی پیرامون قیمت و هزینه بلیط تا کانادا، هزینه بهداشت و درمان درکانادا، هزینه دانشگاه، هزینه زندگی در کانادا و هزینه تحصیل، هزینه مدرسه و هزینه ویزای کانادا در این مقاله مورد بحث قرار نمی گیرد و می توانید از آژانس های مسافرتی و همچنین سفارت کانادا سوال فرمایید. .


مهاجرت به کانادا :

شهرهای مهم کشور کانادا،  کبک، ونکوور، اونتاریو، تورنتو، اوتاوا و… است که در میان آن ها تورنتو از نظر بورس جزو ۱۰ کشور اول دنیا و اونتاریو از نظر اقتصادی و سیاسی جایگاه بسیار بالایی در دنیا دارد.

قوانین این کشور کانادا را به کشوری راحت برای زندگی بدل کرده است و سالیانه تعداد بسیاری به این کشور زیبا مهاجرت می کنند.سوپر ویزا یا ویزای والدین کانادا :

یکی از دغدغه های افراد مقیم کشورهای خارجی، غم دوری از والدین است. کشور کانادا برای از بین بردن این مشکل، راه حل خوبی با نام سوپر ویزا Super Visa پیدا کرده است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم

در سال ۲۰۱۱ ویزای جدیدی به عنوان زیرمجموعه ویزای توریستی کانادا ( ویزای ویزیتوری ) اضافه شد که بر اساس آن، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ اشخاص دارای اقامت و یا شهروندان کانادا می توانند به مدت ۱۰ سال از این کشور بازدید کرده و در هر بازدید به مدت ۲ سال در کنار فرزند یا نوه هایشان زندگی کنند. نکته قابل توجه این است که متقاضی به صورت قانونی تا ۱۰ سال اجازه رفت و آمد به کانادا را دارد اما اعتبار این ویزا برای استفاده تا ۱ ماه قبل از پایان اعتبار پاسپورت متقاضی ادامه خواهد داشت.

به طور مثال اگر شخصی در ایران موفق به دریافت سوپر ویزای کانادا شده باشد و پاسپورت خود را نیز به تازگی تمدید کرده باشد، به دلیل اعتبار ۵ ساله پاسپورت ها در ایران، تا ۵ سال می تواند به کشور کانادا به صورت موقت رفت و آمد کرده و در هر بار سفر ۲ سال در این کشور اقامت داشته باشد. گفتنی است که ویزای توریستی مولتیپل عادی در هر بار سفر به شما اجازه ۶ ماه اقامت کانادا را می دهد. سوپر ویزای کانادا به دو صورت single entry و multiple entry صادر می شود و تا یک ماه قبل از پایان اعتبار پاسپورت شما، معتبر است. سوپر ویزای سینگل به متقاضی اجازه یک بار ورود به خاک کانادا را می دهد و سوپر ویزای مولتیپل چندین بار رفت و آمد به خاک کانادا را در مدت زمان اعتبار ویزا ممکن می سازد.

 

چه شرایطی برای درخواست سوپر ویزای کانادا الزامی است ؟

 •   متقاضی منع ورود و مهاجرت به کانادا نداشته باشد.
 •   فرد متقاضی سو پیشینه بیشتر از ۴ سال نداشته باشد.
 •   متقاضی دارنده بیمه پزشکی مسافرتی به مدت حداقل ۱ سال باشد.
 •   دعوتنامه رسمی و امضا شده از فرزند یا نوه متقاضی که دارای اقامت دائم و یا تابعیت کانادا هستند، برای متقاضی ارسال شده باشد
 •   ارائه مدارک اقامت کانادا و یا شهروندی فرزند یا نوه متقاضی به سفارت الزامی است
 • متقاضی می بایست با ارائه مدارک بتواند ثابت کند که توانایی مالی برای پوشش هزینه های سفرش را دارد
 •   در صورتی که فرزند یا نوه متقاضی هزینه های سفر را به عهده داشته باشند، مدارک مالی جهت اثبات توانایی مالی ایشان برای پشتیبانی هزینه های سفر متقاضی الزامی خواهد بود
 •   ارائه مدارک شغلی فرزند یا نوه متقاضی برای اثبات داشتن حداقل  سطح درآمد ( LICO ) کشور کانادا
 •   متقاضی باید بتواند با ارائه مدارک رسمی، خویشاوندی خود با فرزند یا نوه اش را که مهاجرت به کانادا داشته است ثابت کند.
 • متقاضی می بایست افسر سفارت را در مورد انگیزه بازگشت به کشور مبدا ، قانع کند. ارائه مدارک شغلی و اسناد املاک و دارایی ها می تواند در این زمینه مفید باشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت درخواست سوپر ویزای کانادا:

متقاضی برای درخواست سوپر ویزا کانادا دو انتخاب خواهد داشت که در هر دو حالت می بایست مدارک مشخصی را به سفارت کانادا ارائه دهد. مدارک اصلی برای درخواست سوپرویزا عبارتند از :

 • اطلاعات بیومتریک متقاضی

 •   فرم درخواست سوپر ویزا

 •   عکس متقاضی که در طول ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد

 •   پاسپورت معتبر

 •   دعوتنامه از سوی فرزند یا نوه متقاضی

 •   مدارک مورد نیاز جهت اثبات اینکه فرزند یا نوه متقاضی دارای حداقل درآمد در کشور کانادا می باشد.

 •   مدارک مورد نیاز جهت اثبات نسبت خویشاوندی متقاضی و فرزند یا نوه ایشان

 •   انجام آزمایشات پزشکی تحت نظر پزشک معتمد سفارت کانادا

 • بیمه درمانی متقاضی به مدت ۱ سال و پوشش دهی تا ۱۰۰ هزار دلار برای بستری شدن و درمان پزشکی

 •   مدارک اقامت و یا شهروندی کانادا از سوی فرزند یا نوه متقاضی

 •   مدارک مورد نیاز برای اثبات اینکه خود متقاضی و یا فرزند و نوه ایشان از پس هزینه های سفر بر می آیند.

 •   مجوز سفر هوایی ( eTA ) به کانادا


ویزای مهاجرت به کانادا
مراحل ثبت درخواست سوپر ویزای کانادا (ویزای والدین) :

مراحل و روش ثبت درخواست برای سوپر ویزای کانادا کاملا با ویزای توریستی کانادا یکسان است. تنها بخشی از مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید و فرم درخواست ویزا متفاوت می باشد. ابتدا مدارک را به صورت حضوری و یا آنلاین به سفارت تحویل می دهید. سپس در تاریخی که به شما اعلام خواهد شد، برای انگشت نگاری در سفارت حضور پیدا می کنید و در آخر منتظر باشید تا پاسخ سفارت به درخواست ویزای شما اعلام شود. مدت زمان این انتظار از ۲ هفته تا ۳ ماه متغیر خواهد بود.

از آنجایی که سفارت کانادا در ایران بسته شده است، می بایست برای انجام مراحل دریافت ویزا به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید. ترکیه یکی از گزینه های مناسب برای این کار محسوب می شود. توجه داشته باشید که برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا، شرایط برای ارائه درخواست متفاوت می باشد و برای هرکدام از آنها، طبق مسیری که توضیح داده شده است جلو بروید.

 

نکات مهم جهت دریافت سوپر ویزای کانادا :

 • در نظر داشته باشید که در هنگام اخذ ویزای والدین، فقط همسر قانونی شما به عنوان همراه می تواند با شما به این کشور سفر کند و سایر بستگان و دوستان این اجازه را نخواهند داشت.
 •   داشتن بیمه مسافرتی در هر صورت برای مسافر جزو الزامات درخواست ویزا می باشد.
 •   میزان پوشش دهی بیمه برای مسافر ۱۰۰ هزار دلار می باشد و در صورت کمتر بودن آن، بیمه فاقد اعتبار مورد نیاز برای درخواست سوپرویزای کانادا خواهد بود.
 •  معاینه پزشکی و یا مدیکال تست حتما باید توسط پزشک معتمد سفارت کانادا صورت گیرد و در غیر اینصورت اعتبار نخواهد داشت. برای اطلاع از لیست پزشکان شهر خود می توانید به سایت سفارت مراجعه کنید.
 •   اگر قرار بر این است که هزینه های سفر شما توسط فرزند یا نوه شما در کشور مقصد تامین شود، علاوه بر مدارک مالی ایشان می بایست به صورت کتبی اعلام کنند که هزینه های شما را در طول سفر به عهده خواهند داشت و این نامه همراه مدارک شما به سفارت ارائه شود.
 •   هزینه صدور ویزای والدین کانادا از سوی دولت ۱۰۰ دلار می باشد

 

هزینه مسکن ، خوراک و غذا در کانادا :

اجاره دو خوابه در ماهاجاره تک خوابه در ماهشهر
۸۹۰۸۱۰سنت جان
۱۰۱۰۸۳۰ساسکاچون
۱۰۸۰۸۶۰رژینا
۱۱۱۰۸۸۰کبک
۱۲۰۰۹۱۰ادمونتون
۱۰۸۰۹۵۰ابوتسفورد
۱۲۴۰۹۷۰وینیپگ

 

یک اتاق خواب در مرکز شهر  ۱.۲۰۵ دلار و  میانگین ۸۰۰ الی ۱۸۰۰
یک اتاق خواب خارج از مرکز شهر ۹۸۰ دلار و میانگین ۷۰۰ الی ۱.۵۰۰
سه خوابه در مرکز شهر ۱.۹۸۵ دلار و میانگین  ۱.۳۰۰ الی ۳۰۰۰
سه اتاق خواب در خارج از مرکز شهر  ۱.۵۹۳ دلار و میانگین ۱.۱۰۰ الی ۲.۵۰۰

 

شهرهزینه خرید به دلار کانادا
ونکوور۱.۰۲۹.۰۰۰
تورنتو۷۶۶.۰۰۰
کلگری۴۳۱.۰۰۰
اتاوا۳۸۲.۰۰۰
مونترال۳۴۱.۰۰۰
هالیفاکس۳۱۶.۰۰۰
رجینا۲۷۶.۰۰۰
فردریکتون۱۷۳.۰۰۰

 

مواد غذاییقیمتمواد غذاییقیمت
۱ کیلو گوشت گاو۱۲.۱۵ دلار۱ کیلو سیب زمینی۰.۵ دلار
۱ کیلو مرغ۷.۰۷ دلار۱ کیلو پیاز۱.۹۲ دلار
۱۲ عدد تخم مرغ۳.۰۷ دلار۱ کیلو پرتغال۳.۹۱ دلار
۶۷۵ گرم نان۲.۷۶ دلار۱ کیلو سیب۷.۵۳ دلار
۵۰۰ گرم ماکارونی۱.۴۳ دلار۱ کیلو موز۱.۶۱ دلار

امیدواریم این مطالب کمک لازم به شما کرده باشد، در هر مرحله همکاران ما در رویال اپلای در کنار شما خواهند بود و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای 

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.