اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

 

اقامت کانادا یا ویزای دائمی کانادا ویزاهایی است که به دارنده آن اجازه می دهد به طور دائم در این کشور مستقر شود.

شما با توجه به شرایط و اهداف مهاجرتی خود می توانید هر یک از ویزاهای موقت را بررسی کنید.
ویزاها در غیر این صورت به عنوان ویزای مهاجرتی شناخته میشوند و می توانند انواع مختلف داشته باشند ، به شرح ز یر:

برنامه سرمایه گذار مهاجر برای اقامت دائم کانادا:

برنامه سرمایه گذاران مهاجر برای افرادی است که در اقتصاد کانادا سرمایه گذاری می کنند و ارزش خالص آنها حداقل ۸۰۰۰۰۰ دلار کانادا است. آنها باید حداقل ۴۰۰۰۰۰ دلار کانادا سرمایه گذاری کنند و دولت ظرف ۵ سال و بدون هیچ گونه بهره ای این سرمایه را به آنها بازگرداند .

 

برنامه ویزا کارآفرینی برای اقامت دائم کانادا:

ویزای راه اندازی کانادا برای افرادی است که به صورت جداگانه در اقتصاد مشارکت خواهند داشت. دارایی خالص آنها باید حداقل ۳۰۰۰۰۰ دلار کانادا باشد و باید متعهد به داشتن و اداره حداقل یک سوم از مشاغل کانادایی و همچنین ایجاد و حفظ اشتغال در مدت ۳ سال از حضور در کشور شوند .

 

ویزای افراد مشاغل آزاد برای اقامت کانادا:

ویزای افراد خود اشتغالی برای افرادی است که مهارت در تجارت ، ورزش ، فرهنگ یا کشاورزی دارند و می توانند تجارت خود را راه اندازی کنند. این افراد باید نشان دهند که چگونه بودجه تجارت و همچنین مهارت ها ی خود را در آن زمینه های خاص تأمین مالی میکنند.

برنامه نیروی کار ماهر QSWP منتخب کبک:

اگر یکی از مشاغل مورد نیاز در استان کبک کانادا را دارید و به زبان فرانسه مسلط هستید ، می توانید برای برنامه نیروی کار ماهر کبک اقدام کنید که به شما این امکان را می دهد به طور دائمی در آنجا زندگی و کار کنید .

برنامه حمایت مالی از خانواده:

ویزای حمایت مالی خانواده به همسران و فرزندان وابسته شهروندان کانادایی یا اقامت دائم اجازه می دهد تا به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند .

برنامه مراقب LCP:

این ویزا به مراقبانی داده می شود که صلاحیت مراقبت از افراد مسن ، معلول یا کودکان را داشته و در یک خانه خصوصی در کانادا زندگی می کنند .

ویزاهای اکسپرس اینتری:

یک برنامه مهاجرت الکترونیکی است که توسط دولت کانادا طراحی شده است. این امکان را به افراد از سراسر جهان می دهد تا بر اساس مهارت های خاص خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند .

موارد زیر بخشی از این برنامه است :

برنامه معاملات ماهر فدرال FSTP
برنامه نیروی کارگر ماهر فدرال FSWP
برنامه های نامزدی استانی PNP
تجربه کارکانادایی
برنامه معامالت ماهر فدرال FSTP

ویزای برنامه مهارت های فدرال FSTP به افرادی داده می شود که در مشاغلی از قبیل :

نجارها
مکانیک هواپیما
اپراتورهای جرثق یل
مکانیک تجهیزات سنگین
برق کاران
ماشین سازی
آهنگران
جوشکارها
لوله کش و غیره دارای مهارت می باشند.

 

برنامه نیروی کار ماهر فدرال FSWP:

ویزای تحت برنامه نیروی کار ماهر فدرال FSWP به افراد ی داده می شود که مشاغل مورد نیاز کانادا را دارند. شما باید در مقطعی که قصد دارید درخواست کنید کانادا به چه نوع مشاغلی نیاز دارد و امتیازات لازم را کسب کنید .برنامه های نامزدی استانی PNP این ویزا تحت برنامه نامزدهای استانی به کارگران نیمه ماهر یا کم مهارت اعطا می شود که می توانند با وجود کارشان به اقتصاد کانادا کمک کنند. کارگران در استانها ی مختلف کانادا مستقر می شوند که تقاضای کار آنها بیشتر است .

تجربه کار کانادایی:

ویزای دائمی Class Experience کانادا به کسانی تعلق می گیرد که ویزای موقت دانشجویی یا ویزای کار موقت دارند و می خواهند به وضعیت اقامت دائم روی بیاورند . آنها یا دارای تحصیلات یا تجربه کاری کانادایی هستند و در جامعه کانادا مستقر شده اند.

 

(برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا می توانید با کارشناسان ارشد و مشاورین رویال اپلای در ارتباط باشید و یا از طریق پر کردن فرم ارزیابی می توانید مشاوره کارشناسان رویال اپلای را دریافت کنید.)