کانادا میزبان برخی از دانشگاه های برتر جهان است. بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز در سال ۲۰۲۱ ، در واقع ۳۰ موسسه کانادایی از بهترین دانشگاه های جهان محسوب می شوند. شاید همه آنها را نشنیده باشید ، اما با داشتن هشت دانشگاه در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر ، کانادا فرصت های زیادی را برای تحصیل در سطح جهانی ارائه می دهد.

در مقایسه با ایالات متحده ، کانادا همچنین می تواند گزینه های تحصیلی ارزان تر ، فرایندهای درخواست ساده تر و فرصت های بیشتر برای اقامت دائم را ارائه دهد.

دو دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۲۱  (دانشگاه تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا ) از نظر تحقیقات  دارای رتبه ویژه ای هستند. به این معنی که این دانشگاه ها کارهای علمی با کیفیت بالایی دارند که مورد احترام در تمام جهان است. بسیاری از دانشگاه های کانادا به دلیل ارتقای چشم انداز جهانی با جذب دانشجویان و کارکنان بین المللی و تشویق همکاری های بین المللی شهرت دارند . بنابراین می توانید در محیط دانشگاه انتظار فضایی جهانی داشته باشید.

بر اساس نظرسنجی بین المللی دانشجویی اداره آموزش و پرورش کانادا ، بیش از ۹۰ درصد از دانشجویانی که مورد پرسش قرار گرفته اند از تحصیل خود در کانادا راضی یا بسیار راضی بوده اند .۹۵ درصد نیز کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی توصیه می کنند.

 

۵ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۲۱:

 

۱. دانشگاه تورنتو یکی از دانشگاه های برتر کانادا:

دانشگاه تورنتو دارای بسیاری از دستاوردهای پیشگامانه از جمله:

  • اولین انتشارات آکادمیک کانادا
  • اولین دانشکده علوم در این کشور
  • و تبدیل شدن به اولین دانشگاه کانادایی است (به بیش از ۱ میلیارد دلار کانادا (۵۸۶ میلیون پوند) کمک مالی کرده است.)
  • جنبش های آکادمیک دراین دانشگاه شروع شد .

از جمله مکتب نقد ادبی و نظریه ارتباطات تورنتو ، نظریه کامل بودن NP در علوم کامپیوتر و تحقیق در مورد درمان سلول های بنیادی همه از دستاوردهای دانشگاه تورنتو کانادا میباشد.

محوطه دانشگاه تورنتو در مرکز شهر شامل چندین ساختمان و حیاط تاریخی است که با بهترین دانشگاه های  اروپا رقابت می کنند. بیش از ۷۰۰ مدرک کارشناسی و ۲۰۰ مدرک کارشناسی ارشد ارائه می شود .

این دانشگاه یکی از بهترین های جهان در زمینه پزشکی است.

فارغ التحصیلان برجسته شامل پنج نخست وزیر کانادا و نویسندگان مایکل اونداتجه و مارگارت اتوود هستند.

در مجموع ، ۱۰ برنده نوبل وابسته به دانشگاه تورنتو کانادا هستند.

 

برترین دانشگاه های کانادا

 

۲. دانشگاه بریتیش کلمبیا :

Presentation1
این دانشگاه رقابتی ترین دانشگاه های کانادا است که دو پردیس برای این دانشگاه وجود دارد:
یکی در ونکوور و دیگری در Kelowna.

پردیس اصلی در ونکوور در نزدیکی چندین ساحل است و دارای چشم اندازهایی از کوه های ساحل شمالی کانادا است. تعدادی باغ گیاه شناسی و یاد بود نیز در محوطه دانشگاه و همچنین یک مرکز هنرهای نمایشی مشهور وجود دارد.

این دانشگاه بورسیه های متعددی از جمله جایزه بین المللی دانشجویی Donald A. Wehrung برای نامزدهای کشورهای جنگ زده ارائه می دهد.

هشت برنده جایزه نوبل در ارتباط با دانشگاه هستند. ۷۱ دانشمند رودز و ۶۵ مدال آور المپیک.

این دانشگاه در ۱۲ دانشکده در محوطه دانشگاه ونکوور و ۷ دانشکده دیگر در محوطه Kelowna سازماندهی شده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا یک برنامه مشترک ویژه کارشناسی با Science Po در پاریس نیز ارائه می دهد.

سه نخست وزیر کانادا در دانشگاه بریتیش کلمبیا تحصیل کرده اند .

از جمله نخست وزیر فعلی جاستین ترودو ، که دارای مدرک کارشناسی تحصیلات عالی است.

 

۳. دانشگاه مک گیل:

 

دانشگاه مک گیل تنها موسسه کانادایی است که در مجمع رهبران انجمن جهانی اقتصاد نماینده است که شامل سران ۲۶ موسسه برتر آموزش عالی جهان است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۱ تاسیس شد و پردیس اصلی در پایه کوه رویال در مرکز شهر مونترال است. بسیاری از دانشجویان سال اول نیز در محوطه پارک مانند زندگی می کنند. تمام ساختمانهای اصلی با استفاده از سنگ آهک خاکستری محلی ساخته شده اند و زیبایی خاصی به این پردیس بخشیده اند. در سال ۱۸۲۹ ، مک گیل اولین دانشکده پزشکی کشور را تاسیس کرد. تا به امروز این دانشگاه در رتبه بندی جهانی برای موضوعات بالینی رتبه خاصی کسب کرده است. این دانشگاه بیش از ۳۰۰ رشته تحصیلی را به بیش از ۳۱۰۰۰ دانشجو از ۱۵۰ کشور ارائه می دهد. این دانشگاه خود را یکی از متنوع ترین موسسات بین المللی کانادا می داند.

لئونارد کوهن خواننده و ترانه سرا و بازیگر ویلیام شاتنر فارغ التحصیلان مک گیل هستند. این دانشگاه همچنین بیشتر از سایر موسسات کانادایی دانشمندان رودز را آموزش می دهد.

 

معرفی بهترین دانشگاه های کانادا

 

۴. دانشگاه مک مستر:

دانشگاه مک مستر در همیلتون ، انتاریو واقع شده است و پردیس اصلی آن در ۱۲۱ هکتار زمین در نزدیکی باغ گیاه شناسی همیلتون واقع شده است. این دانشگاه به نام ویلیام مک مستر ، سناتور و بانکدار برجسته کانادایی نامگذاری شده است که ۹۰۰۰۰۰ دلار کانادا برای تأسیس این موسسه اهدا کرده اند.

دانشکده پزشکی مک مستر شهرت جهانی دارد و همچنین دانشکده های مهندسی ، تجارت ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی وجود دارد. این دانشگاه تأکید زیادی بر تحقیقاتی  که برخی از ضروری ترین نیازهای جامعه، به ویژه در زمینه علوم بهداشتی را هدف قرار می دهد، دارد. این شامل تحقیقات موسسه تحقیقات سلول های بنیادی و سرطان است که بخش هایی از پوست انسان را به سلول های خونی تبدیل کرده است که می تواند به کاهش کمبود اهداکنندگان خون کمک کند.

دانشجویان و اساتید از بیش از ۹۰ کشور هستند .

این دانشگاه حدود ۷۰ توافق نامه مبادله بین المللی با موسسات سراسر جهان دارد.

 

۵. دانشگاه مونترال:

دانشگاه مونترال تنها دانشگاه فرانکوفون در بین پنج دانشگاه برتر ، دومین دانشگاه بزرگ کشور از نظر تعداد دانشجو است و بیش از ۳۶۰۰۰ دانشجو در آن ثبت نام کرده اند. یک چهارم همه دانشجویان بین المللی هستند و البته هفتاد و چهار درصد از دانش جویان در مقطع کارشناسی ثبت نام کرده اند. پردیس اصلی دانشگاه مونترال در دامنه کوه رویال است. ساختمان مرکزی متمایز به سبک آرت دکو ساخته شده است.

اتحادیه دانشجویی نماینده دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد است و دارای سه انجمن وابسته است.

ورزش دانشگاهی محبوب است ، تیم ها به نام کارابین ها شناخته می شوند. در بین ورزشهای بدمینتون ، فوتبال کانادا و هاکی رقابت می کنند. بسیاری از رهبران تجاری مشهور فارغ التحصیلان دانشگاه هستند .

از جمله Louis R. Chênevert ، مدیر اجرایی شرکت United Technologies Corporation.

سایر فارغ التحصیلان به دلیل مشارکت خود در تحقیقات علمی ، از جمله نوآوری در قدرت هسته ای ، ادراک بصری و رمزنگاری کوانتومی شناخته می شوند.

این دانشگاه همچنین پیر ترودو ، نخست وزیر سابق و ۱۰ نخست وزیر کبک را در میان فارغ التحصیلان خود دارد.

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه های برتر کانادا می توانید با مشاورین رویال اپلای درارتباط باشید.

ویا فرم ارزیابی انلاین رویال اپلای را تکمیل کنید.

۰۲۱۲۲۴۰۷۱۷۱