کانادا همچنان در صدر لیست کشورهایی است که مهاجران به دنبال آن هستند. در  سال ۲۰۲۱ ، مسئله این است که آیا هنوز کانادا  ارزش مهاجرت را دارد؟

 

با توجه به سابقه طولانی کانادا در استقبال از مهاجران و کمک به آنها برای ادغام در جامعه کانادایی ، کانادا شهرت خود را به عنوان یک کشور دوستدار مهاجران حفظ کرده است.

قوانین سختگیرانه مهاجرت که توسط ایالات متحده در چند سال گذشته اعمال شده است ، افراد بیشتری را ترغیب کرده است که کانادا را انتخاب کنند .متخصصان فناوری که ایالات متحده را در گذشته ترجیح می دادند ، به دنبال قوانین سختگیرانه در مورد ویزای H 1B در ایالات متحده به دنبال حرفه ای در کانادا هستند.

دلایل مهم دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود کشورکانادا هنوز در سال ۲۰۲۱ مهاجر پذیر باشد. 

 

دلایل مهاجرت به کانادا

 

۹ دلیلی که ارزش مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۱ را نشان میدهد:

۱. برنامه های مهاجرت دولت کانادا:

نگاهی به هجوم مهاجران در این کشور از سال ۲۰۰۱ نشان می دهد که بین ۲۲۱ تا ۳۵۲  هزار مهاجر در سال به کانادا رفته اند.

کانادا در حال برنامه ریزی برای استقبال از ۱،۲۳۳،۰۰۰ ساکن دائم جدید در سه سال آینده است تا به بهبود اقتصادی پس از تأثیر منفی همه گیری کرونا کمک کند. به غیر از این ، مهاجران موظف اند تا اثر جمعیت سالخورده و میزان زاد و ولد پایین را جبران کنند.

این اهداف با هدف پیشبرد رشد اقتصادی کشور تعیین شده است.

اهداف مهاجرت برای سالهای ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ قرار است از ۶۰ درصد مهاجران تحت برنامه اقتصادی که شامل اکسپرس اینتری و برنامه نامزدی استانی است ، استقبال کند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۱ را دارید ، احتمال زیادی وجود دارد زیرا سیاست های مهاجرت به منظور جذب مهاجران بیشتر به این کشور است. کانادا از مهاجران با مهارت و با تجربه می خواهد تا کمبود مهارت در صنایع خود را برطرف کنند.

 

۲. سیستم مهاجرتی کارآمد کانادا:

کانادا با برنامه های مهاجرت متعدد متناسب با شرایط مختلف ، رویکردی کاملاً برنامه ریزی شده برای مهاجرت دارد. روند ساده مهاجرت باعث شده است که OECD از برنامه های دولت برای جذب کارگران ماهر خارجی و تسهیل ادغام آنها در جامعه کانادایی قدردانی کند.

OECD از سیستم اکسپرس اینتری برای روندهای سریع آن برای کمک به کارگران ماهر خارجی و خانواده های آنها برای دریافت اقامت دائم استقبال کرده است.

 

۳. رتبه بندی کشورها:

کانادا در رتبه پنجم رتبه بندی فوربس قرار دارد. اگرچه این کشور دارای منابع طبیعی عظیمی است ، اما اقتصاد بیشتر خدمات محور است. طبق آمار کانادا ، در حقیقت ، بیش از ۷۵ درصد کانادایی ها در بخش خدمات مشغول به کار هستند.

طی سال های اخیر ، صنایع تولیدی ، و نفت در کانادا با رشد کمی اما ثابت روبرو هستند.

 

۴. فرصت های شغلی فراوان در کانادا:

همانطور که قبلاً ذکر شد ، کانادا در اکثر بخشهای تجاری با کمبود نیروی کار ماهر روبروست و شرکتهای که برای یافتن کارگران واجد شرایط تلاش می کنند برای غلبه بر کمبود ، دولت کانادا  مهاجران بیشتری را تشویق می کند که بیایند و در این کشور ساکن شوند.

فرصتهای شغلی در بخشهای تولید ، غذا ، خرده فروشی ، ساختمان ، آموزش ، انبار و حمل و نقل وجود دارد. مشاغل زیادی در زمینه های مرتبط با STEM و بخش مراقبت های بهداشتی نیز وجود دارد. بنابراین ، مهاجران فرصتهای زیادی برای یافتن کار درکانادا  دارند.

 

۵. بخش فناوری با رشد سریع در کانادا:

بخش فناوری در حال حاضر سریع ترین صنعت در حال رشد در کانادا است ، بنابراین نیاز به نیروی کار فناوری وجود خواهد داشت. این صنعت به لطف سرمایه گذاری دولت و حمایت از بخش فناوری در انتظار رونق رشد است. دولت کانادا همچنین استارتاپ هایی را با مشوق های مناسب حمایت میکند.

 

مهاجرت به کانادا

 

۶. سیستم آموزشی در سطح جهانی:

کانادا یک سیستم آموزشی در سطح جهانی ارائه می دهد. این کشور درآمد سرانه بیشتری را در مقایسه با سایر کشورها صرف آموزش و پرورش می کند. این یکی از بهترین سیستم های آموزشی K-12 در جهان است. برخی از دانشگاه های برتر جهان در کانادا هستند. اینها شامل دانشگاه مک گیل ، دانشگاه تورنتو ، دانشگاه مک مستر و دانشگاه بریتیش کلمبیا است.

 کانادا برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی انتخابی ترجیحی است. دلایل این امر شامل کیفیت خوب سیستم آموزشی کانادا ، در دسترس بودن برنامه مورد نظر و کیفیت عالی آموزش است.

کانادا  نه تنها برای دوره های آموزشی بلکه برای گزینه های کار پس از تحصیل گزینه ای جذاب برای دانشجویان است که می تواند راه را برای ویزای PR کانادا هموار کند.

کانادا مجوز کار پس از فارغ التحصیلی یا PGWP را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. PGWP به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا پس از اتمام تحصیل تا سه سال در کشور کار کنند.

تجربه کاری که از طریق PGWP به دست می آید یک مزیت بزرگ است هنگامی که آنها درخواست مهاجرت فدرال یا استانی خود را ارائه می دهند که ۶۰ درصد از دانشجویان بین المللی عموماً قصد انجام آن را دارند. این یافته ای از نظرسنجی سالانه دفتر آموزش بین المللی کانادا در مورد دانشجویان خارجی میباشد.

 

۷. دسترسی به مراقبت های بهداشتی جهانی در کانادا:

ساکنان کانادا از دسترسی به مراقبت های بهداشتی عمومی برخوردارند. هر استان یا سرزمینی در کانادا دارای برنامه مراقبت های بهداشتی است که دسترسی ساکنان به امکانات و خدمات بهداشتی را فراهم می کند.

سیستم مراقبت های بهداشتی از بودجه عمومی برخوردار است. این بدان معناست که هزینه های بهداشتی و درمانی برای شهروندان و مالیات دهندگان کانادایی توسط مردم تقسیم می شود. برای واجد شرایط بودن ، شهروندان کانادایی و اقامت دائم باید از کارت بیمه درمانی استفاده کنند تا از خدمات مراقبت های بهداشتی عمومی استفاده کنند.

 

۸. جامعه فراگیر و چندفرهنگی کانادا:

 

تقریباً بیشتر  جمعیت کانادا مهاجر هستند و از این رو یک جامعه واقعاً چند فرهنگی است. شهرهای بزرگ مانند تورنتو ، ونکوور و مونترال دارای درصد قابل توجهی از جمعیت مهاجر هستند.

ساکنان کانادا از  چند فرهنگی استقبال کرده اند ، جایی که مردم از فرهنگ ها ، پیشینه قومی ، مذهب و میراث مختلف در هماهنگی کامل زندگی می کنند.

 

۹. کشور امن کانادا:

کانادا در فهرست جهانی صلح ۲۰۲۰ منتشر شده، توسط موسسه اقتصاد و صلح رتبه ششم را دارد. این کشورها از نظر ثبات سیاسی ، روابط دیپلماتیک ، درگیری های جاری ، تاثیر تروریسم و ​​عوامل دیگر رتبه بندی می شوند. کانادا سیاست کنترل سلاح قوی را دارد.

این دلایل مثبت  باعث مهاجرت کانادا حتی در سال ۲۰۲۱ می شود. این دلایل به عنوان عوامل انگیزشی قوی برای مهاجرت شما به کانادا در سال ۲۰۲۱ عمل خواهد کرد.

 

برای اطلاعات بیشتر در خصوص انواع روش های مهاجرتی به کانادا می توانید با کارشناسان ارشد رویال اپلای در تماس باشید و یا با تکمیل فرم ارزیابی آنلاین رویال اپلای مشاوره دریافت کنید.

۰۲۱۲۲۴۰۷۱۷۱