استارتاپ در کانادا

استارتاپ در کانادا

 

به نظر می رسد ، داستان های موفقیت استارت آپ ها دارای ویژگی های مشترک هستند .از تحقیق جامع در مورد مناسب بودن بازار برای محصول ، تا تمرکز بر آنچه که بیشترین اهمیت را دارد. برای ادامه این مقاله ، ما ویژگی هایی را که در میان استارت آپ های موفق رایج است بررسی می کنیم .

چه عواملی استارت آپ های موفق را از کسانی که شکست می خورند جدا می کند؟


در واقع این مقاله برگرفته از تجربیات افراد موفق در استارت آپ های کانادایی می باشد و شما چنانچه قصد شروع یک استارت آپ کانادایی را دارید می توانید این نکات را سرلوحه کار خود قرار دهید.

 

۱.محصول ارائه شده کامل متناسب با نیاز بازار کانادا باشد – استارتاپ کانادا:

فروش کالای خدماتی که مشتریان واقعاً می خواهند مهم است. بازار باید مایل و قادر به پرداخت آنچه شما می فروشید باشد. به نظر ساده و واضح است ، با این وجود بسیاری از استارت آپ ها  به تعر یف مناسبی ازبازار برای محصولات خود به نتیجه ی خوبی نمیرسند. طبق گزارش Insights CBI چهل و دو درصد از استارت آپ های شکست خورده در نظرسنجی ، عدم موفقیت خود را, بازار نامناسب می دانند. تصور کنید اکثر این شرکتها قبل از راه اندازی به نوعی درباره ی بازار تحقیق کرده اند اما متاسفانه آن تحقیق به انداره کافی گسترده نبوده و بازار هدف را برای تأ یید تصویر دقیق تقاضا پوشش نداده است .
ممکن است شما کالا یا خدماتی داشته باشید که در ابتدا با استقبال خوبی روبرو شده باشد ، اما بعدا متوجه می باشید که از موفقیت زیادی برخوردار نیست .استارت آپ ها ی موفق می دانند که ایده اولیه یا مفهوم محصول ممکن است لازم باشد که همزمان با گسترش آن محصول نیز تنظیم شود. آنها به طور مداوم فرضیات خود را آزمایش می کنند و در صورت لزوم مسیر خود را تغییرمی دهند واین امر کمک می کند پایه و اساس موفقیت ان ها تضمین شود.

 

۲ . با بازارهای فروش کوچک شروع کنید  و استارتاپ بسازید:

فقط به این دلیل که متوجه شدید محصول یا خدمات شما برای یک بازار بزرگ جذاب است ، به این معنی نیست که با یک بازار فروش بزرگ شروع کنید . حداقل ، برای شروع این امر منطقی نیست . همانطورکه اخیرا پیترتیل ، بنیانگذار PayPal و سرمایه گذار اولیه فیس بوک به دانشجویان دانشگاه استنفورد گفت :
بزرگترین اشتباهی که می توانید بعنوان یک شرکت نوپا مرتکب شوید این است که با یک بازار غول آسا شروع کنید . این به این معنی است که شما دسته ها ی رقابتی را به درستی تعریف نکرده اید و قطعا با یک بستر رقابتی قوی روبه رو خواهید شد.
شما به محصولی نیاز دارید که سهم زیاد ی از بازار را پوشش دهد ، در غیر این صورت هرگز نمی توانید مقیاس یک شرکت بزرگ را بسازید . با این حال ، برای تنظیم دقیق روند کار خود را کوچک شروع کنید و در نهایت به شرایط ایده ال خود برسید .
یک مثال فنی برای شروع با یک بازار کوچک ، فیس بوک است. مارک زاکربرگ این سایت را درهاروارد راه اندازی کرد و به دنبال آن تعداد د یگری از دانشگاه های لیگ پیچک را نیز پوشش داد. بعداً این سیستم عامل  درهای خود را به  بقیه کشور ها با آدرس ایمیل EDU  باز کرد. مدت ها قبل شرکت دائما در حال نوآوری و سازگاری با نظرات بود .

۳ – فرهنگ شرکت خود را را تقویت کنید:

طبق گفته Brush Candida ، مشارکت کننده در فوربس ، طی دو سال اول یک شرکت ، ۵۰ تا ۶۰ درصد از کارکنان آنها احتمالا استعفا می دهند. اما دلیل این امر چیست؟  این امرمعمولا به مدیریت ضعیف برمی گردد ، که مستقیماً با فرهنگ ارتباط دارد. به طور سنتی فرهنگ چیزی بیش از مجموعه باورها ی مشترک یک جامعه نیست . بنابراین ، فرهنگ اداری اساساً مفروضات مدیریت در مورد چگونگی و چرایی کار تشکیل شده است :


ما به عنوان یک تجارت و به عنوان فرد ی چه کسانی هستیم؟
ما چه چیزی را ارزش قرار دادیم؟
چقدر باید با همکارانمان نزد یک باشیم؟


پاسخ به سوالها یی از این دست در نهایت فرهنگ استارت آپ شما را تعیین می کند. با فشار مداوم برا ی تسریع در توسعه محصول و جذب مشتری ، جای تعجب نیست که بسیاری از بنیانگذاران از فرهنگ غفلت می کنند. پرورش یک فرهنگ قو ی در نهایت با شفاف سازی ارزش ها ی شما به عنوا ن یک شرکت آغاز می شود ، و سپس تزریق این ارزش ها به همه ی جوانب ، از سیاست های دفتر تا محیط کار بسیارضروری می باشد.

 

۴. تمرکز بر روی مخاطب و محصول و ساخت استارتاپ موفق:

هنگام شروع ، به خصوص با یک تیم کوچک ، برای شما آسان است که همزمان پروژه ها ی زیاد ی را به عهده بگیرید . متأسفانه ، این امرمی تواند استارت آپ شما را از بین ببرد پس برای شما بهتر است که تنها یک پروژه را بر عهده بگیرید .همانطور که پاول گراهام ، بنیانگذار Combinator Y ، می نویسد ، “علت اصلی عدم موفقیت یک استارت آپ ، معمولا عدم تمرکز است. یکی از استارت آپ هایی که برای ماندن در مسیر خود کار بزرگی انجام داده است ، BlaBlaCar است.
برخالف Uber ، این شرکت تازه کار فرانسوی نیاز حمل و نقل بیشتری را برآورده می کند: مسافرت با ماشین برای مسافرت ها ی طولانی را انتخاب کرده است. BlaBlaCar رانندگان را با سایر افراد ی که در همان مسیر حرکت می کنند وصل می کند . چیزی شبیه به اتومبیل رانی امروزی می باشد. این شرکت تازه کار با تمرکز بر جا یگاه خاص خود ، در سال ,۲۰۱۴ بیش از۱۰۰ میلیون دلار جمع آوری کرد ه و اکنون در۱۸ کشور مختلف به ۲۰ میلیون کاربر دسترسی دارد . این شرکت با تمرکز بر روی مخاطب و محصول هدف خود ، توانست ارتباطات واضحی را ایجاد کند که آنها را منحصر به سرمایه گذاران می کند.

 

۵. بازخوردهایی که مربوط به کار خود هستند را جدی بگیرید :

ویژگی دیگر استارت آپ ها ی موفق ، توانایی انطباق با بازخورد ها می باشد . این بازخورد ها می توانند ازطرف سرمایه گذاران ، مشاوران ، مربیان یا مشتریان باشد ، استارت آپ های موفق ازاین بازخورد ها برای کمک به بهبود محصول ، خدمات یا مدل کسب و کار خود کمک میگیر ند .
بنیان گذاران باهوش در اوایل با مربیان و مشاوران ارتباط برقرار می کنند و با کسانی که قبل از آنها این مسیر را طی کرده اند و برای دریافت اطلاعات از اشتباهات و موفقیت آماده هستند . یکی از بهتر ین راه ها برای ا یجاد این ارتباطات از طریق همکاری است. فروشگاه خود را در یک فضای کاری فناوری راه اندازی کنید و با افراد ی که چالش های پیش روی شما را درک می کنند ارتباط برقرار کنید .

 

۶. ایجاد کردن انجمن های مرتبط:

سرانجام ، موفق ترین استارت آپ ها فکری فراتر از جذب مشتری دارند و در جهت ایجاد انجمن های مردمی تلاش می کنند. در واقع آن ها برای محصول خود جامعه ای را ایجاد میکنند. یک نمونه عالی از جامعه سازی را می توان در Hunt Product یافت . پیگیری های گسترده آنلاین که شخصا با کاربرانشان در توییتر در  تماس هستند و آنها را به عضو یت در انجمن محصولات خود هنگام نما یش محصولاتشان در سایت دعوت میکند. خوشبختانه امروزه انجمن های مختلفی برا ی ایجاد جوامع متعهد وجود دارد. سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، تالارهای گفتگوی آنلاین و برنامه ها ی پیام رسان مانند Slack ، همه ابزارهای مناسبی برای ارتباط مستقیم با چشم اندازی برای ایجاد جامعه ای برای محصولات خود هستند.

 


اگر به دنبال مشاوره جامع درباره ی استارت آپ ها ی کانادا هستید می توانید با تیم مجرب ما در ارتباط باشید.

فرم ارزیابی مهاجرت را تکمیل کنید، تا کارشناسان رویال اپلای پس از بررسی اطلاعاتتان، برای مشاوره مهاجرت با شما تماس بگیرند.