مجوزهای تحصیل در کانادا: ویزاهای دانشجویی کانادا در سال 2021

مجوزهای تحصیل در کانادا: ویزاهای دانشجویی کانادا در سال ۲۰۲۱

کانادا مسیر جدیدی را اعلام کرد که دانشجویان بین المللی کانادا را به اقامت دائم تبدیل میکند. کانادا هنوز درخواست های مجوز تحصیل را می پذیرد، با این حال انتظار می رود که این کار با  تاخیر انجام شود.

شرایط های جدید برای مجوزهای تحصیل در کانادا و ویروس کرونا :

 

اگر شما دانشجوی بین المللی هستید که دارای مجوز تحصیل معتبر است یا در ۱۸ مارس سال ۲۰۲۰ یا قبل از آن مجوز تحصیل گرفته اید، از محدودیت های سفر معاف هستید. دانشجویان بین المللی در کانادا باقی می مانند و همچنین می توانند برای تمدید مجوز تحصیل خود اقدام کنند.و البته می توانند در حالی که مراحل تمدید درخواست آنها ادامه دارد ، به تحصیل و کار ادامه دهند.

اگر بعد از ۱۸ مارس ۲۰۲۰ اجازه تحصیل برای یک دانشجوی بین المللی صادر شده باشد، در حال حاضر مجاز به سفر به کانادا نیستند. اگر با هواپیما سفر می کنید، باید قبل از پرواز، تمام الزامات شرکت هواپیمایی را دنبال کنید و یک چکاپ کامل  بهداشت را انجام دهید. هرکسی که علائم COVID-19 را نشان دهد از طریق هوایی اجازه ورود به کانادا را نخواهد داشت.

مجوزهای تحصیل در کانادا – هنگامی که وارد کانادا می شوید ، قبل از ترک  مرز ورودی ، آنها سلامتی شما را ارزیابی می کنند. هنگام ورود به کانادا باید به مدت ۱۴ روز برنامه قرنطینه داشته باشید. (این مورد اجباری است ، حتی اگر هیچ علائمی نداشته باشید.) اگر برنامه ی قرنطینه  ندارید ، نباید به کانادا سفر کنید.

فقط افرادی که خدمات ضروری را ارائه می دهند ، به عنوان مثال رانندگان کامیون هایی که به طور مداوم از مرز عبور می کنند تا جریان کالا را حفظ کنند ، از شرایط قرنطینه معاف هستند.

 

مجوز تحصیل در کانادا:

 

چگونه می توان مجوز تحصیل در کانادا را  دریافت کرد – مجوزهای تحصیل در کانادا؟

برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا ، ابتدا باید به یک موسسه یادگیری تعیین شده مراجعه کنید.

پس از پذیرش ، می توانید درخواست مجوز تحصیل را ادامه دهید.

همراه با خود برنامه ، شما ملزم به ارائه مستندات خاص و همچنین مطابقت با کلیه شرایط تعیین شده توسط دولت کانادا باشید.

 

اگر شما پذیرش تحصیلی کانادا را دریافت نکنید:

 

به چند دلیل می توان یک متقاضی تحصیل در کانادا را  رد کرد، یکی از این دلایل عدم اثبات فرد برای بودجه کافی یا عدم اثبات اینکه فقط به طور موقت در کشور کانادا می مانند، باشد. اگر این اتفاق بیفتد ، مهم است که به برنامه نگاهی دقیق بیندازید تا متوجه شوید چه اشتباهی رخ داده است. ممکن است در صورت برطرف شدن همه مشکلات ، فردی بتواند مجدداً درخواست داده و موفقیت کسب کند.

 

منابع برای دانشجویان احتمالی:

اگر علاقه مند به تحصیل در کانادا هستید ، ابتدا به یک نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی نیاز دارید ، به این معنی که شما باید مستقیماً به دانشگاه مراجعه کنید.

کانادا فرصت خوبی برای آموزش عالی در تعدادی از موسسات فراهم می کند.

 

اجازه تحصیل برای اقامت دائم کانادا:

بسیاری از دانشجویان بین المللی در کانادا تحصیلات خود را به امید کسب کار و ماندن دائمی در کانادا به پایان می رسانند. در برخی از دسته های اکسپرس انتری ، دانشجویان ممکن است واجد شرایط اقامت دائم بدون هیچ گونه تجربه کاری باشند.

هر چند اغلب، دانشجویان برای کار موقت و سپس ویزای کار کانادا برای اقامت موقت درخواست می کنند. بعد از کسب تجربه علمی و کاری در کانادا ، ممکن است گزینه های بیشتری برای درخواست اقامت دائم کانادا داشته باشید.

 

ثبت نام برای جریان مستقیم دانشجویی کانادا (SDS):

اتباع خارجی از یک لیست خاص از کشورها توانایی درخواست برای جریان مستقیم دانشجویی (SDS) را دارند، که در نهایت برای پردازش مجوز تحصیل سریعتر و کارآمد تر در کانادا می باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد جریان مستقیم دانشجویی را می توانید در سایت اداره مهاجرت کانادا بررسی کنید.

 

اجازه کار پس از تحصیلات تکمیلی (PGWP) با دوره های آنلاین:

 

برنامه اجازه کار پس از تحصیلات تکمیلی به فارغ التحصیلان دانشجوی بین المللی درکانادا این فرصت را می دهد تا حداکثر ۳ سال پس از تحصیل در کانادا کار کنند.

به دلیل ویروس کرونا ، این سیاست موقتی اعلام شد که فارغ التحصیلان حتی با دوره های آنلاین می توانند برای PGWP درخواست دهند.

 

زمان پردازش مجوز تحصیل در کانادا:

زمان پردازش مجوز تحصیل کانادایی بیشتر به کشور محل اقامت متقاضی بستگی دارد. به طور معمول یک پروانه تحصیل در کانادا می تواند بین ۱ تا ۱۶ هفته پردازش شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه Canada Visa Processing Times برای سال ۲۰۲۱ مراجعه کنید.

 

شرایط مجوز تحصیل در کانادا و قوانین جدید برای دانشجویان بین المللی:

 

برای اینکه بتوانید مجوز تحصیل در کانادا را کسب کنید ، باید:

  • در پایان تحصیل کانادا را ترک کنید.
  • یک نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی داشته باشید.
  • ثابت کنید که برای مدت زمان اقامت خود در کانادا پولی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده خود دارید.
  • قانون مدار باشید و سابقه فعالیت مجرمانه نداشته باشید.
  • خطری برای امنیت کانادا نباشد.
  • در سلامت باشید. (در صورت لزوم معاینه پزشکی را کامل کنید)

توجه: ممکن است لازم باشد مدارک اضافی درخواست شده توسط افسرکانادایی را برای تأیید پذیرفتن خود ارائه دهید.

 

نحوه ثبت نام در مدرسه ، کالج یا دانشگاه  کانادایی:

هنگامی که مکانی را برای تحصیل انتخاب کردید، باید در آن مدرسه، کالج یا دانشگاه ثبت نام کنید. هر مدرسه قوانین متفاوتی در مورد نحوه درخواست دارد.

دانشجویان کالج و دانشگاه باید یک سال قبل از شروع تحصیل اقدام کنند.

 

برای اطلاع از نحوه درخواست به دانشگاه کانادایی که می خواهید در آن تحصیل کنید می توانید با کارشناسان رویال اپلای در تماس باشید.


۰۲۱۲۲۴۰۷۱۷۱