اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و بیزینس برای افرادی که از طریق حرفه و تجارت خود تمایل به مهاجرت دارند به کار میرود.

افرادی که توانایی، تجربه و سرمایه لازم برای راه اندازی یا سرمایه گذاری در یک تجارت را دارند میتوانند اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری دریافت کنند .

 

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

از دسته های تجاری ویزای کانادا به شرح زیر پیشنهاد می شود:

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

برنامه ی ویزای استارت آپ کانادا برای کار آفرینان نو آور

پرونده های مهاجرت، پناهندگان و شهروندان کانادا (IRCC) دائما در حال بررسی می باشد و سهمیه تعداد در خواست هایی که در هر گروه پذیرش می شوند متفاوت است . بنابراین تایید پذیرش برنامه ها قبل از شروع فرایند مهم است.

 

برنامه های ویزا کانادا که اکنون برای اقامت کانادا خاتمه یافته اند – اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری:

 

از ژوئن ۲۰۱۴، دولت فدرال هر دو برنامه سرمایه گذار مهاجر فدرال کانادا و کار آفرینان فدرال کانادا را خاتمه داد.

برای کسب اطلاعات بیشتردر مورد لغو این برنامه ها، میتوانید به سایت مهاجرت و شهروندی کانادا مراجعه کنید.

جزئیات این برنامه ها عبارتند از:

سرمایه گذاران مهاجر فدرال کانادا:

 

سرمایه گذاران متقاضیانی بودند که نشان میدادند با موفقیت فعالیت تجاری، کنترل یا هدایت مشاغل خود را در دست دارند. آنها به ارزش خالص حد اقل ۱۶۰۰۰۰۰ دلارنیاز داشتند و باید حداقل ۸۰۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری میکردند. سرمایه گذاری ها به استان ها و سرزمین های شرکت کننده در کانادا اختصاص یافت و توسط آنها کاملا تضمین شد. سرمایه گذار کنترل کمی بر روی سرمایه گذاری داشت یا هیچ کنترلی نداشت و در این مدت به وجوه دسترسی نداشت.

پس از سرمایه گذاری اولیه، سرمایه گذاران می توانستند سایر فرصت های شغلی را در کانادا دنبال کنند، اما نیازمند به شروع کار در کانادا نبودند.

 

کار افرینان فدرال کانادا – اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری:

 

بر اساس این برنامه کار آفرینان افرادی بودند که قصد و توانایی تاسیس، خرید یا سرمایه گذاری قابل ملاحظه در یک تجارت را داشتند، که باعث ایجاد شغل و کمک به اقتصاد کانادا می شد. آنها برای مهاجرت به کانادا حداقل ۳۰۰۰۰۰ دلار ارزش خالص داشتند.

کار آفرینان و افراد تحت تکفل آنها به مدت سه سال به صورت مشروط در کانادا پذیرفته شدند.

در پایان دوره سه ساله کار آفرینان باید شرایط زیر را داشت باشند :

همچنین ظرف مدت سه سال از ورود به کانادا، حداقل یک سال به طور فعال در مدیریت تجارت مشارکت داشته باشند.

ثانیا، آنها باید حداقل یک شهروند کانادایی یا دارای اقامت دائم  غیر از خود یا افراد تحت تکفل خود را استخدام کرده باشند.

آن ها باید حداقل یک سوم از سهام یک تجارت را داشته باشند .

همچنین باید ثابت کنند که پول کافی برای تاسیس مشاغل، تامین هزینه های عملیاتی کوتاه مدت و حمایت از افراد تحت تکفل خود دارند.

برنامه های اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری که هم اکنون فعال هستند شامل موارد زیر می باشد:

 

۱. برنامه افراد خود اشتغال:

 

افراد خود اشتغال باید مشاغلی را در کانادا تأسیس یا خریداری کنند. به گونه ای که باعث اشتغال آنها شود و به زندگی اقتصادی ، فرهنگی یا هنری کانادا کمک قابل توجهی کند.

افراد مستقل باید بر اساس استعداد یا مهارت خاصی از خود حمایت کنند. آنها باید اسنادی ارائه دهند که توانایی آنها در حمایت از زندگی خود و افراد تحت تکفل را ثابت کند. اسناد می توانند شامل سوابق درآمد قبلی یا سابقه موفقیت در زمینه شغلی  آنها باشد. این برنامه باید شامل خلاصه ای از تجارت و یک برنامه عملیاتی کلی باشد. گروه خود اشتغالی مقوله ای انعطاف پذیر است که انواع مختلفی از مشاغل را می پذیرد .

اما پزشکان ، پرستاران ، وکلا و دندانپزشکان باید توجه داشته باشند که برای متقاضیان این حرفه ها دشوار است نشان دهند که به اقتصاد کانادا کمک می کنند.

در واقع ، این مشاغل در لیست مشاغل ذکر نشده اند . بنابراین شما باید یک شغل جایگزین یا مکمل را در نظر بگیرید.

۲. برنامه ویزا استارتاپ کانادا برای کارآفرینان نوآور:

 

 کانادا برنامه ویزا استارتاپ کانادا را در سال ۲۰۱۳ آغاز کرد. هدف این است که کارآفرینان مهاجر نوآور را به کانادا جذب کند. بدین ترتیب آنها را با سازمان های بخش خصوصی با تجربه ای که در زمینه کار با شرکت های نوپا تخصص دارند ، مرتبط می سازید.

برای واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا ، متقاضی باید:

  • ثابت کنند ایده تجاری آنها توسط یک سازمان سرمایه گذار تعیین شده توسط IRCC پشتیبانی می شود.
  • دارای مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسه می باشد.
  • وجوه تسویه حساب کافی داشته باشید.

روند درخواست مهاجرت تجاری:

 

روند درخواست برای هر دو متقاضی مهاجرت خود اشتغالی و کسانی که تحت برنامه ویزا ( استارتاپ کانادا ) برای کارآفرینان مبتکر اقدام می کنند یکسان است.

IRCC بسته های کاربردی را ارائه می دهد که دستورالعمل های دقیق در مورد روند کار را ارائه می دهد. همچنین تمام فرم هایی را که می توان بصورت آنلاین تکمیل کرد لیست می کند. بسته درخواست باید شامل یک رزومه ، بیانیه منابع مالی و نشانه ای از نوع تجارت متقاضی برای خرید یا شروع آن باشد.

کلیه متقاضیان نیز باید توسط پزشک معین تحت معاینه امنیتی و معاینه پزشکی قرار گیرند.

 

هزینه ها:

متقاضیان همچنین باید هزینه پردازش را برای خود و اعضای خانواده بپردازند. هزینه پردازش بستگی به تعداد افراد در برنامه دارد.

یک افسر مهاجرت درخواست را ارزیابی می کند تا ببیند آیا استانداردهای اساسی واجد شرایط بودن را رعایت می کند یا خیر. (اگر عضوی از متقاضیان واجد شرایط درخواست نباشید، هزینه پردازش آنها مسترد می شود.) در صورت واجد شرایط بودن ، درخواست برای پردازش ارسال می شود.

درخواست مورد ارزیابی قرار می گیرد و در این مرحله در صورت رد درخواست ، هزینه ای استرداد نمی گردد. علاوه بر این ، ممکن است حق اقامت دائم کانادا  برای هر متقاضی بزرگسال وجود داشته باشد.

متقاضیان همچنین مسئول هزینه هایی هستند که برای آزمایش های پزشکی ، گواهی پلیس و آزمون زبان در نظر گرفته می شود.

ارسال فرم برای اقدام جهت اقامت دائم کانادا:

 

ویزای کانادا

 

پس از تکمیل و امضای کلیه فرم ها ، درخواست ، رسید پرداخت و هرگونه اسناد پشتیبان ، از جمله نتایج آزمون زبان مورد نیاز ، باید به دفتر مرکزی برای بررسی  در نوا اسکوشیا ارسال شود.

برنامه بررسی خواهد شد و به احتمال زیاد از متقاضی خواسته می شود تا در مصاحبه در کشور خود شرکت کند.

در این مصاحبه ، از اعضای خانواده در مورد شغل ، سابقه کار ، تحصیلات ، دلایل مهاجرت ، سلامتی ، وضعیت مالی و دشواری گذشته سوال می شود.

پاسخ به این سوالات به افسر مهاجرت کانادا کمک می کند تا شایستگی شخصی ، تخصص شغلی ، صلاحیت های حرفه ای و توانایی کلی برای اقامت موفق در کانادا را ارزیابی کند.

در صورت تأیید درخواست ، ویزای اقامت دائم کانادا صادر می شود.

 

تغییرات موقت در ویزاهای کانادا به دلیل COVID-19:

 

با توجه به بیماری همه گیر کنونی ، دولت کانادا تغییرات موقت را در برنامه ها و روش های مختلف مهاجرت اعمال کرده است.

برای به روز ترین اطلاعات ، می توانید به canada.ca مراجعه کنید و یا با مشاورین رویال اپلای در ارتباط باشید.

اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری ،مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا در دسترس است.

برای تعیین اینکه آیا شما قادر به مهاجرت به کانادا در یکی از برنامه های مهاجرت تجاری کانادا هستید یا خیر، واطمینان حاصل کنید که درخواست ویزا شما به درستی آماده شده است ، می توانید با کارشناسان مهاجرت رویال اپلای تماس بگیرید.

جستجو