انواع ویزاهای کانادا

 

  اقامت موقت کانادا –  کانادا کشوری در قاره آمریکای شمالی است که دقیقاً بالاتر از ایالات متحده قرار دارد و به عنوان کشوری بسیار پیشرفته شناخته می شود. تقاضای مردم برای سفر به کانادا چند سال گذشته بطور مداوم افزایش یافته است ، اما اکثر مردم در ارتباط با روش های مهاجرتی مختلف مهاجرت به این کشور اطلاعات جامعی ندارند.

مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت موقت:


ویزای کانادا:

ویزای کانادا مهر و موم روی گذرنامه شما است که به شما اجازه ورود به کشور کانادا را می دهد.

این مجوزی است که شما به کشور سفر کنید و به طور قانونی بتوانید به طور موقت یا دائم اقامت داشته باشید. گرفتن ویزای  کانادا به این معنی است که کنسولگری یا سفارت کانادا در کشور خود تصمیم گرفتند که شما واجد شرایط هستید و شرایط ورود را برآورده می کنید.  با این حال ، هنگامی که در مرز و گمرک کانادا هستید ،افسرانی در مرز هستند که ارزیابی می کنند آیا برای ورود به سیستم مناسب هستید.

اگر صادقانه و درست به سوالات افسر مرزی خدمات کانادایی (BSO) پاسخ دهید ، این اجازه را به شما می دهد که وارد شوید. در غیر این صورت ، اگر آنها مشکوک باشند که شما صلاحیت ورود ندارید ، می توانند شما را انکار کرده و از شما بخواهند که حتی اگر ویزای کانادا دارید به کشور خود برگردید.

 

چه کسی به ویزای کانادا نیاز دارد؟

 

افرادی از کشورهایی که معافیت ویزا یا توافق نامه مجوز سفر الکترونیکی (ETA) با کانادا ندارند ، برای ورود به کشور نیاز به ویزا دارند. به طور دقیق تر ، افراد از حدود ۱۴۸ کشور برای بازدید ، کار یا مهاجرت به کانادا نیاز به ویزا دارند.اگر شما یکی از این متقاضیان هستید و به ویزای کانادا نیاز دارید ، باید برای ویزا اقدام کنید. بسته به نوع ویزای مورد نظر خود ، روش درخواست خواهید داشت ، اما چند مرحله کلی وجود دارد که باید انجام دهید.


انواع ویزای کانادا کدامند؟

قبل از درخواست ویزای کانادا ، ابتدا باید بدانید که می خواهید برای کدام ویزا اقدام کنید. در اینجا انواع ویزاهای کانادا آورده شده است:

 

شما باید موردی را انتخاب کنید که متناسب با انگیزه ای باشد که چرا می خواهید به کانادا بروید.

 

 

ویزاهای موقت کانادا به فرد اجازه می دهد تا برای مدت زمان مشخصی که توسط کنسولگری کانادا یا افسران خدمات مرزی (BSO) تعیین می شود ، در کانادا بماند. این زمان معمولاً تا ۶ ماه است. اما ویزای موقت می تواند ویزای یک بار ورود یا چند بار ورود باشد.

ویزای تک ورودی به فرد اجازه می دهد تا فقط یک بار وارد کانادا شود ، ۶ ماه در آنجا بماند و سپس به کشور خود بازگردد. ویزای ورود چندگانه به فرد امکان می دهد تا زمان انقضا ویزا چندین بار وارد کانادا شود و به طور موقت اقامت کند.

انواع ویزاهای موقت کانادا آورده شده است:

 

اقامت موقت کانادا

اقامت موقت کانادا

 

ویزای توریستی کانادا:  ویزای ویزیتور یا ویزای توریستی به دارنده اجازه می دهد تا برای اهداف گردشگری در این کشور وارد کانادا شود.

 

سوپر ویزا کانادا: این نوع ویزا به والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان کانادایی یا ساکنان دائمی کانادا اجازه می دهد تا برای اقامت طولانی مدت با فرزندان یا نوه های خود دیدار کنند.

 

ویزای دیپلماتیک و رسمی :  ویزای دیپلماتیک و رسمی به مقامات و دیپلمات های کشورهای خارجی اجازه می دهد تا برای وظایف و اهداف رسمی وارد کانادا شوند.

 

مجوز ویزا:  همه کسانی که واجد شرایط ویزای دیپلماتیک و رسمی نیستند اما به دلیل درجه و موقعیت خود از اهمیت برخوردار هستند. این شامل اعضای هیئت های تجاری یا دیپلمات ها با هدف گردشگری می باشد.

 

ویزای تجاری کانادا:  ویزای تجاری به کسانی که به عنوان افراد یا به عنوان یک گروه از افراد تجاری با اهداف تجاری به کانادا سفر می کنند ، داده می شود.

 

ویزای زایمان در کانادا:  این ویزا به افرادی داده می شود که کلیه معیارهای اقامت موقت کانادا را داشته و باردار بوده و می خواهند در این کشور زایمان کنند. تولد در کانادا باعث می شود کودک به طور خودکار شهروند کانادا شود.

 

ویزای دانشجویی کاناداویزای دانشجویی کانادا به کسانی داده می شود که برای تکمیل تحصیلات خود از دانشگاه کانادا پذیرش داشته باشند. اگر برای ادامه تحصیل کمتر از ۶ ماه به کانادا می روید ، پس فقط می توانید ویزای TRV دریافت کنید ، اما برای بیش از ۶ ماه تحصیل ، به ویزای دانشجویی نیاز دارید.

 

ویزای کار موقت کانادا:  ویزای کار موقت کانادا به افرادی داده می شود که در کانادا پیشنهاد کاری داشته باشند و حداکثر ۶ ماه کار کنند. برای دریافت این ویزا ، فرد باید نامه معتبر پیشنهاد کار را از کارفرما ارائه دهد و شرایط ویزای موقت را کسب کند.

 

اجازه اقامت موقت کانادا:  این مجوز برای افرادی است که برای اهداف مختلفی باید به کانادا بروند اما در غیر این صورت برای ویزای اقامت موقت کانادا  (TRV) قابل قبول نیستند. این اجازه فقط برای مدت زمان حضور فرد در کانادا صادر می شود ، به عنوان مثال ۲ هفته برای  شرکت در یک کارگاه.

 

ویزای تعطیلات کاری کانادا:  این  ویزا به جوانان از ۳۰ کشور جهان داده می شود ، بنابراین آنها می توانند در کانادا کار کنند و سفر کنند. این یک ویزای انتخاب تصادفی است به این معنی که متقاضیان درخواست های خود را ارائه می دهند و منتظر می مانند تا به طور تصادفی برای درخواست مجوز کار انتخاب شوند.تیم رویال اپلای با برخورداری از کارشناسان با تجربه در این مسیر در کنار شما خواهد بود.