کار در آمریکا

مهاجرت کاری به آمریکا

کار در آمریکا یکی از مهم ترین اهداف مهاجران از سراسر جهان است و آمریکا یکی از محبوب ترین مقاصد کاری در دنیاست. تعداد نیروی کارمهاجر درآمریکا  در سال ۲۰۲۳، ۱.۹ میلیون نسبت به سال های قبل افزایش یافته است.

برای مهاجرت به آمریکا و کار کردن در این کشور، نیاز به دریافت ویزای کار دارید.

آمریکا دارای ۵ نوع ویزای کار دائمی که منجر به دریافت گرین کارت آمریکا می شود  و بیش از ده ویزای کاری موقت که برای مدت زمان مشخصی  که در قرارداد کار یا ویزای کار ذکر می شود، اعتبار دارد.

 ویزای کاری موقت به افراد اجازه نمی دهد به طور نامحدود یا دائم در ایالات متحده کار کنند. بیش از ۹۸۴۰۰۰ ویزای کاری موقت آمریکا در سال ۲۰۲۲ صادر شده است و هر ساله تقریباً ۱۴۰۰۰۰ ویزای کاری دائم در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می گیرد.

اگر یک شهروند خارجی بخواهد برای اهداف شغلی وارد ایالات متحده شود، باید ویزای کار مناسب دریافت کند. اکثر ویزاهای کاری ایالات متحده مستلزم داشتن یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای مستقر در ایالات متحده است که به عنوان اسپانسر شما را حمایت می کند. هر دسته از ویزای کار ایالات متحده مجموعه ای از شرایط خاص خود را دارد که متقاضیان باید آنها را رعایت کنند. دراین مقاله تمام آنچه را که باید در مورد کار در آمریکا ونحوه دریافت ویزای کار آمریکا بدانید را مورد بررسی قرارمی دهیم.

ویزای کاری موقت به افراد اجازه نمی دهد به طور نامحدود یا دائم در ایالات متحده کار کنند.

بیش از ۹۸۴۰۰۰ ویزای کاری موقت آمریکا در سال ۲۰۲۲ صادر شده است و هر ساله تقریباً ۱۴۰۰۰۰ ویزای کاری دائم در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می گیرد.

اگر یک شهروند خارجی بخواهد برای اهداف شغلی وارد ایالات متحده شود، باید ویزای کار مناسب دریافت کند.

اکثر ویزاهای کاری ایالات متحده مستلزم داشتن یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای مستقر در ایالات متحده است که به عنوان اسپانسر شما را حمایت می کند.

هر دسته از ویزای کار ایالات متحده مجموعه ای از شرایط خاص خود را دارد که متقاضیان باید آنها را رعایت کنند.

دراین مقاله تمام آنچه را که باید در مورد کار در آمریکا و نحوه دریافت ویزای کار آمریکا بدانید را مورد بررسی قرارمی دهیم.

نحوه دریافت ویزای کاری آمریکا چگونه است؟

فهرست مطالب

 نحوه دریافت ویزای کار در آمریکا به نوع ویزایی که درخواست می دهید بستگی دارد. اگر قصد دارید موقتا در ایالات متحده کار کنید، بسته به نوع کاری که انجام می دهید، انواع مختلف ویزاهای کاری را می توانید دریافت کنید.

به طور کلی دریافت ویزای کارموقت مستلزم آن است که از یک کارفرما، پیشنهاد کاری یا جاب افرداشته باشید و کارفرما باید از طرف شما درخواست  ویزا را به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کند.

قبل از ارسال درخواست ویزای کاری موقت آمریکا از جمله ویزای H، L، O و P در سفارت ایالات متحده توسط متقاضیان ، اداره مهاجرت باید درخواست کارفرما را تایید کند.

همچنین کسانی که مهارت های شغلی یا تحصیلی خوبی دارند می توانند به همراه همسر و فرزندانشان از طریق دریافت ویزاهای کاری دائم شامل EB-1، EB-2، EB-3، EB-4 و EB-5 برای دریافت گرین کارت و اقامت دائم آمریکا درخواست دهند.متقاضیان دریافت ویزاهای کاری دائمی آمریکا با  ارائه ترکیبی از مهارت های  کاری یا تحصیلی می توانند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند.

 برخی از این ویزاها نیاز به پیشنهاد کار از سوی کارفرما یا نماینده او دارد، همچنین کارفرما یا نماینده باید برای شما ” گواهی کار” از وزارت کار ایالات متحده دریافت کند.این گواهی تایید می کند که نیروی کار کافی با این مهارت در ایالات متحده وجود ندارد و موقعیت شغلی را از یک فرد در آمریکا سلب نمی کند.

درخواست گواهی کاراز طریق فرم فرم ۹۰۸۹ آمریکا  (“درخواست برای صدور گواهی اشتغال دائم”) انجام می شود.

برخی از ویزاهای اقامت دائم نیز نیازی به تایید کارفرما ندارند مانند ویزای EB-1.متقاضیان این نوع ویزا می توانند خود درخواست ویزا دهد و بدون نیاز به داشتن جاب افر یا پیشنهاد کاری گرین کارت آمریکا دریافت کند.

متقاضیان هر یک از ویزاهای کاری موقت یا دائم بسته به شرایط و اهداف خود از رفتن به آمریکا می توانند انواع ویزاهای کاری آمریکا را دریافت کنند. هر یک از این ویزاها الزامات و شرایط خاص خود را دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم .  

انواع ویزای کار آمریکا

انواع ویزای کاری در آمریکا به دو گروه اصلی تقسیم می شود که هر یک چند زیر شاخه دارند.

همانطورکه گفتیم دو نوع ویزای کاری موقت و ویزای کاری دائم برای آمریکا وجود دارد.

ویزای کاری موقت برای مدت زمان محدودی صادر می شود و دارندگان این ویزا باید پایان اعتبار ویزا به کشور خود برگردند و یا در صورت امکان ویزای خود را به ویزاهای دیگر آمریکا تبدیل کنند.

انواع ویزای کاری موقت آمریکا به شرح زیر است:

ویزاهای کاری H آمریکا

یک ویزای کاری موقت است که به کارفرمایان ایالات متحده اجازه می دهد تا هنگامی که نمی توانند کارمند آمریکایی را پیدا کنند که دارای شرایط لازم برای تکمیل نیروی کار باشد، نیروی کار متخصص خارجی را برای مشاغل تخصصی استخدام کنند.

اگر در یک موقعیت شغلی خاص که دارای شرایط زیر باشد مشغول به کار هستید، واجد شرایط دریافت ویزای H1B کاری  هستید:

 • دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی:
 • مدرک لیسانس ۴ ساله (یا مدارک معادل آن)
 • مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا
 • دارای مهارت های حرفه ای (مانند: مدلینگ)
 • واجد شرایط کار درپروژه های تحقیق و توسعه وزارت دفاع ایالات متحده یا سایر سمت های دولتی باشید.

نمونه هایی از موقعیت های شغلی:

متخصصان فناوری اطلاعات

معماران

حسابداران

اساتید

پزشکان

وکلا و غیره

همان ویزای H  است که برای شهروندان دو کشور شیلی و سنگاپور است.و شامل ایرانیان نمیشود. 

در سال ۲۰۰۴، دولت ایالات متحده توافقنامه تجارت آزاد (FTA) را با شیلی و سنگاپور امضا کرد. طبق این قرارداد، اتباع شیلی و سنگاپور واجد شرایط درخواست کار در ایالات متحده با ویزای H-1B1 هستند.

این ویزا برای رشته هایی مانند: ریاضیات، علوم کامپیوتر، مهندسی، فیزیک، علوم پزشکی، بیزینس، بیوتکنولوژی و غیره  صادر می شود.

ویزای کاری H-2A  برای کسانی است که در کارهای کشاورزی موقت یا فصلی کار خواهند کرد.

کار باید در یک دوره زمانی محدود یا رویداد مشخص باشد . مدت زمان این ویزا بیش از۱ سال طول نمی کشد. 

ایران در لیست کشور های واجد الشرایط برای دریافت ویزا نیست.  

برنامه H-2B برای نیروی کار غیرکشاورزی فصلی و موقت است.

ایالات متحده به کارفرمایانی که می توانند نیاز خود را به استخدام نیروی کارخارجی ثابت کنند، اجازه می دهد تا نیروی کار خارجی را استخدام کنند.

نیروی کارخارجی برای درخواست ویزا نیاز به  حمایت مالی کارفرما دارند و  با دریافت ویزا فرصت کار در ایالات متحده را برای مدت زمان مشخصی دارند.

 • ویزای H-2B برای کار کردن در برخی صنایع خاص صادر می شود:

کشتی های کروز

استراحتگاه ها و پارک ها

ساخت و ساز

پیست اسکی

زمین های گلف

نگهداری و سرایداری

محوطه سازی

پارک های آبی

انبارها

رستوران ها و بارها

فروشگاه های خرده فروشی

ورزش و دو و میدانی و غیره

ایران در لیست کشور های واجد الشرایط برای دریافت ویزا نیست.  

ویزای H3 یکی از انواع ویزای کار ایالات متحده برای بازدید به عنوان کارآموز یا آموزش ویژه است.

این نوع ویزا برای اتباع خارجی است که می خواهند برای یک دوره زمانی خاص برای آموزش ویژه به ایالات متحده بروند.

دارندگان این ویزا می توانند با اخذ پذیرش ازموسسه آموزشی مورد نظر خود در آمریکا در یک برنامه آموزشی شرکت کنند که در کشور خودشان وجود ندارد.

دارنده ویزای H-3 اجازه کار در ایالات متحده ندارد.

متقاضی باید دانش و مهارت های جدید را کسب کند و ثابت کند که به کشور خود باز می گردد و آنها را به کار خواهد گرفت.

 

ویزاهای انتقال شرکت آمریکا (ویزای L)

ویزای L1 ویزای کاری موقت ایالات متحده است که به شما امکان می دهد از یک شرکت در کشور خود به شعبه، وابسته یا شرکت مادر خود در ایالات متحده منتقل شوید.

برای دریافت ویزای L1 باید یک موقعیت اجرایی یا مدیریتی در شرکت داشته باشید که به دانش تخصصی نیاز دارد.

ویزای L1 به طور خاص برای یک نوع شرکت یا کشورهای خاصی ساخته نشده است.

همه شرکت‌ها، از شرکت‌های بزرگ،  متوسط و استارت‌آپ‌های کوچک واجد شرایط انتقال کارمندان خود به ایالات متحده هستند تا زمانی که شرکتی مرتبط با آنها در آنجا  وجود داشته باشد.

ویزای L1 آمریکا برای مدیران اجرایی است.

مدیران باید درجه خاصی از کنترل و قدرت بر شرکت و تصمیمات آن داشته باشند تا بتوانند واجد شرایط دریافت ویزای L1A برای انتقال به ایالات متحده شوند.

به عنوان مثال یک مدیر می تواند رئیس بخش بازاریابی یا رئیس عملیات  یا مدیر عامل یک شرکت باشد.

ویزای L1 برای کارمندان متخصص است و برای افرادی است که دانش تخصصی در یک شرکت دارند و کارمندان کلیدی یک شرکت هستند. فرد دارای دانش تخصصی این دانش را با سالها تجربه در داخل شرکت به دست آورده است و بنابراین بدون آنها، محصولات یا خدمات شرکت از کیفیت همیشگی برخوردار نخواهد بود.

صنایع زیادی وجود دارند که می توانند ادعا کنند که پرسنل آن ها دانش تخصصی دارند و  واجد شرایط ویزای L-1B هستند، مانند:

جراحان و پزشکان

مهندسان

وکلا

معلمان

اساتید

بنابراین ویزای L-1B به افرادی داده می شود که شرکت می تواند ثابت کند که حضور آنها برای شرکت ضروری است.

ویزاهای ورزشکاران و گروه های هنری آمریکا (ویزای P آمریکا )

ویزای P1،  ورزشکاران شناخته شده در عرصه بین المللی  یا  کمدین ها ، مجریان و مربیان فرهنگی را تشویق می کند که به ایالات متحده بیایند. این افراد باید بتوانند یک اسپانسر در ایالات متحده داشته باشند. ویزای P1 برای ورزشکارانی صادر می شود که به صورت انفرادی یا تیمی برای شرکت در برنامه های مختلف ورزشی در ایالات متحده ، تبلیغ خود یا تیم و ورزش خود یا شرکت در برنامه‌های سرگرمی مانند سیرک، مسابقات، یا فعالیت‌های دیگر نیز وارد آمریکا می شوند و به دو دسته ویزای P1A و P1B تقسیم می شود.

 ویزای P1A برای ورزشکاران یا تیم های ورزشی معتبر بین المللی است.

ویزای P1B برای افراد یا اعضای یک گروه کمدی شناخته شده بین المللی است.

ویزای P-2 برای هنرمندان (انفرادی یا گروهی) است که برای اجرا در  یک برنامه تبادل فرهنگی بین سازمانی در ایالات متحده و سازمانی در کشور دیگر صادرمی شود.

ویزای P-3: هنرمندانی که برای اجرا، آموزش یا مربی گری در یک برنامه فرهنگی منحصر به فرد است یا یک اجرا سنتی، قومی، عامیانه، فرهنگی، موسیقی، تئاتر یا هنری است.

ویزای نخبگان و هنرمندان آمریکا (ویزای O آمریکا)

ویزای O-1A برای افرادی است که دارای توانایی های فوق العاده در زمینه تجارت، آموزش، علم و ورزش هستند و با در یافت این ویزا می توانند در آمریکا کار کنند.

برای دریافت این ویزا، باید پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در ایالات متحده داشته باشید. پیشنهاد شغلی باید با مهارت‌های خارق‌العاده شما مرتبط باشد.

متقاضیان باید توانایی های خود را با ارائه مدارک یا جوایز ملی یا بین المللی در زمینه تخصصی خود نشان دهند.

سفارت ایالات متحده برای ویزای O-1A دستاوردهای فردی را در نظر می گیرد و دستاوردهای گروهی یا سازمانی مد نظر نیست. 

ویزای O-1B یا همان ویزای هنرمندان ایالات متحده یک ویزای کاری است که به افرادی که در صنعت هنر، تلویزیون و فیلم هستند، این فرصت را می‌دهد تا استعدادها و کار خود را در ایالات متحده نشان دهند.

افرادی که می خواهند ویزای O-1B را دریافت کنند باید نشان دهند که جوایزی را در عرصه های هنری یا صنعت سینما و تلویزیون کسب کرده اند.

برای واجد شرایط بودن برای ویزای هنرمند O1B، باید برنده یک جایزه بین المللی مانند گرمی، اسکارو غیره شده باشید، یا حداقل سه مورد از دستاوردهای بین المللی مانند ایفای نقش اصلی در یک تولید هنری، سینمایی یا تلویزیونی، کسب شهرت ملی یا بین المللی بواسطه مقالات یا نشریات بین المللی، دارای دستمزد بالا در عرصه هنر یا موفقیت تجاری آثاری که در آنها ایفای نقش  کرده اید.

برای این ویزا نیاز به دریافت یک پیشنهاد شغلی دارید که باید با مهارت‌های خارق‌العاده شما مرتبط باشد.

 

 

 ویزای O2 برای پرسنل و یا کارمندان افرادی است که ویزای O1 رادریافت کرده اند. این ویزا فقط برای کارمندان  ورزشکاران یا هنرمندان است.  این ویزا ارتباط مستقیمی با دارنده ویزای O1  دارد و کارمندان  باید جز اعضای مهم تیم کاری او باشند یا عملکرد و تخصص آن ها مورد نیاز باشد و به قصد کار کردن موقت با دارنده ویزای O1 وارد آمریکا می شوند.

 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر برای دریافت ویزای نخبگان آمریکا کلیک کنید.

ویزای کارمندان رسانه I آمریکا

این ویزی موقت ا به روزنامه نگاران و کسانی که در بخش مطبوعات یا رسانه کار می کنند اجازه می دهد تا زمانی که در ایالات متحده هستند فعالانه درگیر جمع آوری و انتشار اطلاعات در مورد رویدادهای خبری جاری در ایالات متحده باشند.

این افراد باید در یک شرکت یا رسانه  مستقر در خارج از ایالات متحده استخدام شوند.

سازمان باید خارجی باشد و کارکنان رسانه نمی توانند برای کار در یک شرکت آمریکایی ویزای I بگیرند.

شرایط ویزا کاری موقت آمریکا

افرادی که علاقه مند به اخذ ویزای کاری آمریکا هستند، باید سه شرط اصلی زیر را برآورده سازند.

حتی اگر یکی از این شرایط را نداشته باشید، سفارت ممکن است درخواست ویزای شما را رد کند. سه شرط اصلی به شرح زیر است :

برای واجد شرایط بودن برای ویزای کار، قبل از درخواست ویزا باید برای یک موقعیت شغلی در آمریکا درخواست داده باشید و از یک کارفرما در آمریکا جاب افر دریافت کنید.

این شرط به این معنی است که قبل از درخواست برای ویزای کار ایالات متحده، کارفرمای شما باید درخواستی برای استخدام یک نیروی کار موقت به اداره مهاجرت آمریکا ارائه دهد. این درخواست که با تکمیل و ارسال  فرم I-129 ثبت می شود، مهم ترین مرحله برای دریافت ویزای کاری است.

برای دریافت برخی از ویزاهای کاری از جمله H-1B، H-1B1، H-2A، و H-2B نیازاست که کارفرمای شما گواهینامه کار از وزارت  کار آمریکا  DOL)) داشته باشد.

کارفرمای شما باید قبل از ارائه دادخواست به اداره مهاجرت آمریکا برای دریافت گواهی کار  از طرف شما درخواست دهد.

این گواهی یعنی مدرکی مبنی بر اینکه کارفرمایان ایالات متحده به نیروی خارجی نیاز دارند. کارفرمایان باید ثابت کنند که نمی توانند برای یک موقعیت های شغلی خاص کارمندان آمریکایی استخدام کنند.

علاوه بر این، گواهینامه کار باید نشان دهد که نیروی کار خارجی موقت تأثیر منفی بر فرصت های شغلی شهروندان ایالات متحده ندارند.

تاییدیه گواهی کار توسط وزارت کار

مدارک لازم برای ویزای کاری آمریکا

مدارک لازم برای درخواست ویزای کاری موقت آمریکا ، علاوه بر انجام سه پیش شرط  بالا برای درخواست ویزا به شرح زیر است :

پاسپورت معتبر

پاسپورت باید برای کل مدت اقامت شما در ایالات متحده و حداقل شش ماه پس از بازگشت شما معتبر باشد.

مدارک اثبات بازگشت به کشور مبداء

اثبات اینکه شما پس از پایان کار در ایالات متحده و انقضا اعتبار ویزا به کشور خود باز می گردید. این امر برای همه انواع ویزاهای کاری موقت به استثنای ویزای H-1B و L اعمال می شود. نمونه‌هایی از مدارکی که برگشت شما به کشور مبداء اثبات می کند عبارتند از : ارائه اسناد ملکی یا وضعیت اقتصادی روابط خانوادگی شما هر برنامه بلند مدتی که در کشور خود دارید محل سکونت شما در کشور خود که قصد بازگشت به آن را دارید علاوه بر این شرایط عمومی که برای همه کسانی که می خواهند ویزای کار ایالات متحده دریافت کنند، اعمال می شود، همچنین هر یک از انواع ویزای کاری موقت شرایط خاص خود را نیزممکن است داشته باشند.

یک قطعه عکس

هنگام پر کردن فرم درخواست آنلاین باید یک قطعه عکس آپلود کنید.

رسید پرداخت هزینه

رسیدی که ثابت کند هزینه درخواست ویزا را پرداخت کرده اید. برای ویزای کار ایالات متحده، هزینه درخواست ۱۹۰ دلار است. همچنین ممکن است هزینه های اضافی بسته به کشور مبدا شما متحمل شوید.

تاییدیه درخواست کارفرما

فرم درخواست ویزای کاری (فرم SD-160) را تکمیل کنید .

تاییدیه فرم درخواست ویزا

تاییدیه مبنی بر اینکه شما درخواست ویزای کاری موقت خود را از طریق ارسال فرم DS-160تکمیل کرده اید.

مراحل درخواست ویزا کاری آمریکا برای ایرانیان

بعد از جمع آوری مدارک لازم ، واجد شرایط درخواست برای ویزای کار ایالات متحده هستید. مراحل درخواست به شرح زیر است:

این فرم درخواست ویزای موقت آمریکاست که باید به صورت آنلاین تکمیل کنید وصفحه تاییدیه را چاپ کنید.

 اطلاعاتی که در فرم DS-160 وارد می کنید باید همگی صحیح باشد.

اگر اطلاعات نادرست  وارد کنید، سفارت دلایل کافی برای رد ویزای  شما خواهد داشت.

علاوه بر این، فرم DS-160 به بسیاری از زبان ها موجود است، اما پاسخ های شما باید به زبان انگلیسی باشد.

 

با توجه به تعداد بالای درخواست هایی که سفارت های ایالات متحده دریافت می کنند، باید مطمئن شوید که به محض برآورده کردن تمام شرایط، وقت مصاحبه گرفته اید. اگر کمتر از ۱۳ سال یا بیشتر از ۸۰ سال سن دارید، معمولاً نیازی به انجام  مصاحبه برای  ویزا ندارید.

برای افراد بین ۱۴ تا ۷۹ سال، مصاحبه الزامی است.

اگر ویزای موقت خود را تمدید می کنید، ممکن است استثناهایی وجود داشته باشد

برای انجام مصاحبه اطلاعات فرم DS-160 در اختیار سفارت ایالات متحده قرار می گیرد تا تصمیم خود را در مورد صدور ویزا  اعلام کند.

به همین دلیل، بسیار مهم است که به موقع و  با تمام مدارک لازم در مصاحبه حاضر شوید. علاوه بر این، باید به تمام سوالات واضح پاسخ دهید و اطلاعات واقعی را ارائه دهید.

بسته به کشور مبداء،قبل، حین یا بعد از مصاحبه، از شما خواسته می شود اثر انگشت دیجیتالی بدهید و همچنین هزینه های اضافی را بپردازید. پس از پردازش ویزا، اگر سفارت آمریکا ویزای کار را به شما بدهد، ممکن است از شما نیز خواسته شود که هزینه صدور ویزا را پرداخت کنید.

میزان هزینه صدور ویزا بر اساس کشور مبدا شما تعیین می شود.

مدت زمان ویزا کاری موقت آمریکا

مدت زمان ویزاهای کاری موقت آمریکا  و امکان تمدید آن ها بسته به نوع ویزای کاری  که دارید، متفاوت است. اعتبار ویزا های کاری آمریکا به شرح زیر است:

انواع ویزای کاری موقت آمریکا
اعتبار انواع ویزای کاری موقت آمریکا
ویزای کاری H1B
اعتبار ویزای h1b سه سال است با این وجود می تواند برای سه سال دیگر تمدید شود. به طور کلی دارنده این ویزا می تواند حداکثر ۶ سال در ایالات متحده اقامت داشته باشد و کار کند. یکی از مزایای ویزای کاری h1b این است پایان اعتبار ویزا فرد ملزم به بازگشت به کشور خود نیست و می تواند برای تبدیل ویزای خود به یکی از انواع ویزاهای دائمی آمریکا اقدام کند.
ویزای نیروی کار کشاورزی H2A
این ویزا موقت است و یک سال اعتبار دارد. دارنده ویزا باید بعد از یک سال به کشور خود بازگردد مگر اینکه کار را تکمیل نکرده باشد، کارفرما همچنان به او احتیاج داشته باشد یا کارفرمای دیگری پیدا کند، در اینصورت می تواند برای تمدید ویزا اقدام کند. متقاضیان می توانند فقط دو بار و هر بار برای یک سال می توانند درخواست تمدید بدهند. پس از سه سال دارنده ویزا باید به کشور خود بازگردند و برای مدت ۳ ماه بدون وقفه در آنجا بمانند تا بتواند برای تمدید ویزا درخواست دهند.
ویزای نیروی کار غیر کشاورزی H-2B
این ویزا موقت است و یک ساله است. دارندگان این ویزا می توانند برای مدتی که درفرم I-797 ذکر شده است در امریکا بمانند که برای حداکثر یک سال است. متقاضیان می توانند فقط دو بار و هر بار برای یک سال می توانند درخواست تمدید بدهند. پس از سه سال دارنده ویزا باید به کشور خود بازگردند و برای مدت ۳ ماه بدون وقفه در آنجا بمانند تا بتواند برای تمدید ویزا درخواست دهند.
ویزای کار آموزی۳ H
مدت زمان این ویزا به اندازه مدت زمانی است که برنامه آموزشی اجرا می شود. به طور کلی ویزای H برای دوره های آموزشی ۲ ساله است. ویزای۳ H قابل تمدید نیست اما می توانید برای تبدیل ویزا به انواع دیگر ویزاها مانند ویزای H-1B، H-2A یا H-2B درخواست دهید.
ویزای کارمندان رسانه I
اعتبار این ویزا به اندازه دوره ای است که درآن مشغول به کار می شوید. به عنوان مثال اگر قرارداد کاری ۶ ماهه برای کار به عنوان روزنامه نگار دارید، ویزای شما تنها ۶ ماه اعتبار دارد. اگر اعتبار ویزای شما رو به اتمام است و هنوز کار شما تمام نشده است باید ثابت کنید که مشغول جمع آوری و انتشار اطلاعات خبری هستید و قرارداد کاری شما نیز باید تمدید شود
ویزای انتقال درون شرکت L
بسته به نوع ویزای L که دارید حداکثر مدت زمانی که می توانید در آمریکا بمانید ، متفاوت است. اگر ویزای L1A دارید، حداکثر ۷ سال مجاز به کار در ایالات متحده هستید، در حالی که با ویزای L1B می توانید تا ۵ سال بمانید
ویزای ورزشکاران و کمدین ها P
بسته به اینکه دارنده ویزای P چه کسی است، اعتبار ویزا هم متفاوت است: اگر شما ورزشکار هستید، ویزای شما حداکثر برای ۵ سال صادر می شود . پس از آن، شما و کارفرما می توانید برای تمدید مدت اقامت برای ۵ سال دیگر درخواست دهید. پس از پایان این مدت، باید به کشور خود بازگردید. در مورد گروه‌های سرگرمی و کمدین ها ، اعتبار ویزا حداکثر یک سال است. تمدید آن به مدت حداکثر یک سال دیگر تا پایان اجرا امکان‌پذیر است.
ویزای نخبگان و هنر مندان O1
ویزای O1 حداکثر برای مدت سه سال معتبر است. سپس، اگر نیاز دارید مدت بیشتری در ایالات متحده باشید، کارفرما باید درخواست جدیدی را به همراه موارد زیر ارسال کند: فرم I-129( فرم درخواست مهاجرت نیروی کار خارجی ) یک کپی از فرم I-94، سابقه ورود/خروج فرد بیانیه ی کارفرما که در آن فعالیتی که در ابتدا برای آن ویزا دریافت کرده اید توضیح دهد و اینکه تمدید آن مورد نیاز است تا بتوانید به همان فعالیت یا روش به کار خود ادامه دهید.

مزایای ویزا کاری موقت آمریکا

مزایای ویزا کاری موقت آمریکا را می توان به طور کلی در سه مورد زیر خلاصه کرد :

 • اگر شخصی در ایالات متحده حقوق و مزایای شما را نقض کند و شما آن را گزارش دهید، ویزای شما باطل نمی شود و اگر ویزای شما هنوز اعتبار دارد، دولت آمریکا  نمی تواند شما را مجبور به بازگشت به کشورتان کند و ویزای شما در معرض خطر قرار نمی گیرد.
 • افرادی که ویزای کار موقت آمریکا را دریافت می کنند، می توانند برای تمدید اقامت خود درخواست دهند. لازم به ذکر است زمانی که ویزای شما منقضی شود، نمی توانید در آمریکا بمانید مگر اینکه سفارت با درخواست تمدید ویزای شما موافقت کند.
 • دارندگان ویزاکاری موقت آمریکا حق دارند برای همسر یا فرزندان خود نیز طبق جدول زیر درخواست ویزا دهند:

دارندگان ویزای H

همسر و فرزندان شما باید برای ویزای H-4 اقدام کنند.

دارندگان ویزای L

همسر و فرزندان شما باید برای ویزای L-2 اقدام کنند.

دارندگان ویزای O

همسر و فرزندان شما باید برای ویزای O-3 اقدام کنند.

دارندگان ویزای P

همسر و فرزندان شما باید برای ویزای P-4 اقدام کنند.

گواهی LCA آمریکا چیست ؟

درخواست شرایط کار در آمریکا یا گواهی LCA توسط وزارت کار ایالات متحده برای شرکتی صادر می شود که قصد دارد یک نیروی کار خارجی را استخدام کند.

LCA به شرکت این حق را می دهد که کارمندانی را استخدام کند که گرین کارت آمریکا را ندارند و برای دریافت ویزای کاری آمریکا از آن ها حمایت مالی کند.

LCA اعلام می کند که شرکت نیاز به استخدام یک نیروی کار خارجی دارد زیرا نیروی کار آمریکایی برای استخدام در این موقعیت شغلی در دسترس نبوده ، واجد شرایط نبوده یا مایل به کار در آن موقعیت شغلی نبوده است.

همچنین بیان می کند که حقوق نیروی کارخارجی برابر با حقوق یک نیروی کار آمریکایی خواهد بود و نیروی کار خارجی با تبعیض یا محیط کاری نا مناسب روبرو نخواهد شد.

بعد از دریافت گواهی LCA ، شرکت آمریکایی باید یک درخواست استخدام یک نیروی کار موقت خارجی را تنظیم کند، این درخواست برای پردازش به اداره مهاجرت آمریکا ارسال می شود و شامل جزئیات موقعیت شغلی، حقوق، و صلاحیت های نیروی کار خارجی است.

هنگامی که یک کارفرمای آمریکایی درخواست استخدام نیروی کار خارجی موقت ارائه می کند، باید هزینه های پردازش درخواست و حمایت از کارمند را نیز بپردازد.

آنها همچنین باید مدارکی را ضمیمه کنند که ثابت کند شرکت می تواند از عهده استخدام یک نیروی کار خارجی برآید، همه مالیات ها را پرداخت کرده باشد و درخواست گواهینامه کار (LCA) را از وزارت کار دریافت کرده باشد.

مجوز کار در آمریکا چیست ؟

مجوز کار آمریکا برای کسانی است که ویزا کاری موقت  آمریکا را دارند.

به عبارت دیگر دارندگان ویزا کاری موقت  نمی توانند شروع به کار کنند مگر اینکه مجوز کار داشته باشند.

مجوز کار ایالات متحده (EAD)  نامیده می شود و بلافاصله پس از تایید ویزای شما قابل دریافت است.

مجوز کار در آمریکا  به شما اجازه می دهد تا زمانی که ویزای شما معتبر است، در هر شرکت آمریکایی به طور قانونی کار کنید.

اگر همسر شما واجد شرایط باشد می تواند EAD دریافت کند. پس از تمدید ویزا، باید برای تمدید EAD نیز درخواست دهید.

هنگامی که یک EAD تأیید شده دریافت می کنید، اداره مهاجرت آمریکا برای شما کارتی مشابه عکس زیر ارسال می کند.

نمونه مجوز کار در آمریکا

این کارت مانند یک کارت شناسایی است و به شما اجازه می دهد تا به طور قانونی در ایالات متحده کار کنید.

با داشتن EAD، کارفرمایان می دانند که شما اجازه کار در ایالات متحده را دارید.

EAD فقط برای کسانی است که ویزای موقت ایالات متحده دارند.

اگر ویزای مهاجرتی یا گرین کارت دارید، نیازی به EAD ندارید.گرین کارت شما به عنوان مجوز کار عمل می کند و به شما اجازه کار به صورت دائم می دهد.

برای درخواست مجوز کار بعد از دریافت ویزای کار آمریکا باید فرم I-765 را تکمیل کنید، این فرم، فرم اصلی برای EAD است.این فرم در وب سایت اداره مهاجرت آمریکا موجود است که باید آن را دانلود کنید و تکمیل کنید.در این فرم باید اطلاعات شخصی خود را ارائه دهید و به سوالات مربوط به نوع ویزای خود پاسخ دهید.

مدت زمان پردازش مجوز کار آمریکا (EAD)
هزینه دریافت مجوز کار در آمریکا (EAD)
اعتبارمجوز کار در آمریکا (EAD)
حدود ۶۰ تا ۹۰ روز طول می کشد تا اداره مهاجرت آمریکا نتیجه درخواست را ارسال کند.
هزینه تشکیل پرونده که ۴۱۰ دلار است هزینه بیومتریک که ۸۵ دلار است بنابراین برنامه EAD برای شما ۴۹۵ دلار هزینه خواهد داشت.
بعد از اینکه EAD خود را دریافت کردید و شروع به کار کردید، معمولاً ۱ سال اعتبار دارد. زمانی که EAD نزدیک به انقضا است، باید ظرف ۱۸۰ روز پس از انقضای آن، درخواست تمدید خود را ثبت کنید. بسته به نوع ویزای شما، می توانید EAD را تنها یک بار یا چند بار تمدید کنید.

انواع ویزا کاری دائم آمریکا

ویزاکاری دائم آمریکا به پنج دسته کلی تقسیم می شوند.

هر سال مالی (اول اکتبر تا ۳۰ سپتامبر)، تقریباً ۱۴۰۰۰۰ ویزا کاری دائم ( Employment-based visa)  در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می گیرد. ۵ دسته ویزاکاری دائم عبارتند از ویزای  EB1، EB2، EB3، EB4 و EB5 که در ادامه به شرایط هر یک این ویزاها می پردازیم.

از مزایای این ویزاها می توان اخذ گرین کارت یا همان اقامت دائم آمریکا از طریق کار را نام برد.

همچنین  دارندگان این ویزاها می توانند همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال را نیز با خود به آمریکا بیاورند. از دیگر مزایای ویزا کاری آمریکا این است که برخی از آن ها حتی نیاز به جاب افر یا دریافت یک پیشنهاد شغلی ندارند.مانند ویزای EB1 که نیازنیست  از یک کارفرما جاب افر دریافت کنید و خود می توانید درخواست ویزا کنید.

 برای درخواست سایر ویزاهای کاری دائم آمریکا که نیاز به جاب افر دارند، قدم اول: دریافت گواهی کار و ارائه درخواست ویزا از سوی کارفرمایی است که به شما پیشنهاد کار داده است.کارفرما یا نماینده او ابتدا باید تأییدیه گواهی کار را از وزارت کارآمریکا دریافت کند.

سپس کارفرما درخواست مهاجرت برای نیروی کار خارجی را از طریق تکمیل فرم I-140 به اداره مهاجرت آمریکا ارسال می کند. هزینه فرم  I -140  هفتصد دلار است.

در ادامه به ۵ گروه از ویزادائم آمریکا می پردازیم. 

ویزای نخبگان آمریکا (ویزای EB1)

ویزای EB1 برای  افرادی  است که  دارای توانایی فوق العاده و برترهستند و سه زیر گروه  دارد:

ویزای کاری دائم EB2 آمریکا

متقاضی ویزای  کاری  EB2 باید گواهی کار از وزارت کار آمریکا داشته باشد.

برای دریافت این ویزا باید از یک کارفرما جاب افر یا پیشنهاد کاری دریافت کند و با تکمیل و ارسال فرم I-140(درخواست ویزا برای نیروی کار خارجی) را از طرف  شما به اداره مهاجرت آمریکا ارائه می دهد.

حال این سوال پیش می آید که آیا بدون جاب افر هم می توان برا ی ویزای EB2 اقدام کرد؟ پاسخ بله است.

برخی از متقاضیان ویزای EB2  در صورتی که توانایی ها و برتری آن ها به نفع منافع ملی آمریکا باشد می توانند برای معافیت از پیشنهاد شغلی و  دریافت گواهی کار از طرف یک کارفرما (NIW) درخواست دهند. متقاضیانی که قصد درخواست از طریق NIW دارند، می‌توانند هنگام  تکمیل فرم I-140 و درخواست ویزا مدارکی که اثبات کند بعد از ورود برای منافع ملی آمریکا مفید خواهند بود را ارائه دهند و بدون نیاز به داشتن جاب افر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرما ویزای EB 2  دریافت کند.

NIW آمریکا چیست ؟

NIW راهی برای دریافت گرین کارت آمریکا بدون نیاز به داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرما در ایالات متحده است.

متقاضیان این برنامه به منظور ادامه کار در رشته خود به آمریکا می آیند.  NIWبه ویژه برای کسانی مفید است که کارشان برای اقتصاد ایالات متحده، سیستم های بهداشتی یا آموزشی، سطح علمی، تجارت یا فناوری یا ورزش  در این کشور مفید است.

متقاضیان NIW باید ثابت کنند که کار در زمینه تخصصی آنها به نفع ایالات متحده است.

افراد واجد الشرایط برای گرین کارت از طریق NIW

برای واجد شرایط بودن، متقاضی ابتدا باید واجد شرایط دریافت ویزای EB-2 باشد یعنی باید دارای مدرک تحصیلی پیشرفته یا برتری نسبت به سایر افراد در حوزه تخصصی آن ها باشد. علاوه بر این، برای NIW، متقاضی  باید مدارک زیر را در حوزه تخصصی خود داشته باشند:

 • داشتن مدرک لیسانس و حداقل پنج سال تجربه کاری و یا داشتن مدارک پیشرفته تحصیلی از جمله فوق لیسانس یا دکترا
 • داشتن توانایی های استثنایی: باید حداقل ۳ مورد از مدارک زیر را داشته باشید.
 • سوابق تحصیلی رسمی با مدارک ، گواهی یا جوایز رسمی  از یک موسسه آموزش عالی
 • گواهی که ۱۰ سال یا بیشتر تجربه کاری تمام وقت شما را نشان می دهد
 • مجوز یا گواهینامه برای انجام حرفه خود
 • مستنداتی که نشان دهنده حقوق و دستمزد بالا به خاطر توانایی های استثنایی شما باشد.
 • عضویت در یک یا چند انجمن حرفه ای در حوزه تخصصی شما
 • به رسمیت شناختن دستاوردها  یا مشارکت های شما  در حوزه کاری خود از طرف سایرین ، نهاد های دولتی یا سازمان های حرفه ای و تجاری
 • اگرهیچ یک از موارد فوق در دسترس نباشد، سایر شواهدی معادل آن ها که صلاحیت شما را نشان دهد.

ویزا کاری EB3 آمریکا

متقاضی EB3  ویزای کاری آمریکا باید یک پیشنهاد کاری یا جاب افر داشته باشد و درخواست مهاجرتی خود را از طریق یک کارفرما ارسال کند. همه نیروهای کار متقاضی ویزای EB3   نیاز به گواهی کار تایید شده توسط وزارت کار دارند. 

ویزای کاری EB4 آمریکا

ویزای کاری EB4 برای برخی از مهاجران خاص است .

متقاضی ویزای  EB 4 باید تاییدیه فرم I-360 ا دریافت کند به استثنای برخی از کارمندان سابق دولت ایالات متحده آمریکا در خارج از کشور.

 برخی از زیر گروه های ویزای EB4 عبارتند از :

 • برخی از گویندگان یا کارکنان صدا و سیما
 • وزیران امور دینی
 • برخی از کارکنان یا کارمندان سابق دولت ایالات متحده در خارج از کشور
 • برخی از کارمندان سابق دولت ایالات متحده در منطقه کانال پاناما
 • مترجمان عراقی و افغانی که به طور مستقیم با نیروهای مسلح ایالات متحده به عنوان مترجم برای مدت حداقل ۱۲ ماه کار کرده اند و شرایط لازم را دارند.
 • برخی ازکارمندان  بازنشسته سازمان های بین المللی
 • افرادی که خارج از ایالات متحده در نیروهای مسلح ایالات متحده خدمت می کنند.
 • برخی از مددکاران مذهبی
 • برخی از پسران و دختران مجرد کارمندان سازمان های بین المللی
 • برخی از همسران کارمندان فوت شده سازمان بین المللی

ویزای سرمایه گذاری  EB5 آمریکا

ویزای سرمایه گذاری آمریکا یا همان ویزای  EB5 برای سرمایه گذاران خارجی است که در کسب و کار ها یا شرکت های تجاری جدید در ایالات متحده سرمایه گذاری می کنند و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم باعث اشتغال زایی می شوند. 

سرمایه گذاری در آمریکا به دو صورت زیر است :

حداقل سرمایه:

۸۰۰.۰۰۰ دلار

سرمایه گذاری در مناطقی که نرخ اشتغال پایینی دارندو از قبل تعیین شده اند ( TEA)

حداقل سرمایه:

۱.۰۵۰.۰۰۰ دلار

 

 

سرمایه گذاری در مناطق عادی (خارج از TEA)

متقاضی ویزای EB5 باید از طریق فرم I-526، درخواست مهاجرت کارآفرین خارجی را به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کند.

پس از اینکه اداره مهاجرت آمریکا درخواست را تأیید کرد، درخواست به مرکز ملی ویزا (NVC) ارسال می شود.

پس از دریافت، NVC یک شماره پرونده به هردرخواست اختصاص می دهد و سپس ازمتقاضی می خواهد فرم DS-260 را تکمیل کند ومدارک لازم را ارسال کند.

 با داشتن شماره پرونده اختصاصی خود می توانید از طریق وبسایت زیر فرم DS-260  را تکمیل و ارسال کنید:

فرم DS آمریکا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری دائم آمریکا

مدارک لازم برای درخواست ویزای کاری آمریکا عبارتند از :

 • پاسپورت: اعتبار پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه پس از تاریخ مورد نظر برای ورود به ایالات متحده باشد.
 • فرم DS-260: فرم درخواست ویزای مهاجرتی
 • عکس:دو قطعه عکس ۲ در ۲
 • ترجمه رسمی مدارک: شناسایی و هویتی خود و خانواده مثل گواهی تولد و ازدواج
 • مدارک تمکن مالی
 • فرم های معاینه پزشکی: قبل از صدور ویزای مهاجرتی، هر متقاضی، صرف نظر از سن، باید تحت معاینه پزشکی قرار گیرد که باید توسط پزشک مجاز انجام شود.
 • شرکت در مصاحبه ویزا: افیسر با شما مصاحبه می کند و افیسر تعیین می کند که آیا متقاضی واجد شرایط دریافت ویزای دائم  است یا خیر. اسکن اثر انگشت دیجیتال هم در روز مصاحبه گرفته خواهد شد. به طور کلی، متقاضی اصل مدارک و ترجمه رسمی را در زمان مصاحبه دریافت می کند.

دریافت گرین کارت از طریق ویزا کاری آمریکا

هنگامی که ویزای مهاجرتی یا دائم آمریکا برای شما صادر می شود، افیسر پاسپورت شما را که در آن ویزای دائم آمریکا درج شده است به علاوه یک بسته مهر و موم شده حاوی مدارکی که ارائه کرده اید، به شما تحویل می دهد.

این بسته باید فقط توسط افسر مرزی، هنگام ورود به آمریکا باز شود.

هنگام سفر ، متقاضی اصلی باید قبل یا همزمان با اعضای خانواده دارای ویزا، وارد ایالات متحده شود.

لازم به ذکر است که ویزا به یک شهروند خارجی اجازه می دهد تا به ایالات متحده سفر کند و متقاضیان باید بدانند که پس از ورود افسران مرزی در ایالات متحده مجددا مدارک  دارنده ویزا را مورد بررسی قرار می دهند و صلاحیت دارند تا اجازه ورود به ایالات متحده را بدهند.

شما باید پس از دریافت ویزای مهاجرتی خود و قبل از سفر به ایالات متحده، هزینه مهاجرت به آمریکا و دریافت گرین کارت آمریکا  را که ۲۲۰ دلار است به اداره مهاجرت بپردازید.

دریافت گرین کارت از طریق ویزای کاری آمریکا

 تا زمانی که این هزینه را پرداخت نکنید، کارت اقامت دائم (فرم I-551 یا همان گرین کارت) برای شما صادر نمی شود. افرادی که به عنوان یک مقیم دائم در ایالات متحده پذیرفته شدند , فرم I-551  یا همان گرین کارت ( اقامت دائم آمریکا) را دریافت می کنند و گرین کارت به آدرس آن ها پست می شود.

هزینه فرم I-551، ۹۸۵ دلار است.

دارندگان گرین کارت آمریکا اجازه کار و زندگی دائم در آمریکا را دارند و اعتبار گرین کارت آمریکا ده سال است.

هزینه ویزا کار آمریکا

هزینه ویزای کار آمریکا برای ویزای موقت و دائم به شرح زیر است:

هزینه ویزا کاری موقت آمریکا

هزینه ویزا کاری آمریکا برای همه انواع ویزاهای موقت شامل هزینه فرم DS-160 و همچنین هزینه صدور ویزاست که در جدول زیرمشاهده می کنید:

هزینه تکمیل فرم DS-160
هزینه ویزا کاری آمریکا
۱۹۰ دلار
۲۰۵ دلار

هزینه ویزا کاری دائم آمریکا

برای هر مهاجری که قصد دریافت ویزا داشته باشد، بدون در نظر گرفتن سن باید هزینه پرداخت شود و قابل استرداد نیست

هزینه ها نباید به NVC پرداخت شود یا در سفارت ایالات متحده که در آن قرار مصاحبه دارید پرداخت شود. NVC دستورالعمل هایی را در مورد مکان و زمان پرداخت هزینه های مناسب را به متقاضیان ارائه می دهد. هزینه  ویزا کاری دائم آمریکا به شرح زیر است:

کار در آمریکا با ویزای دانشجویی

هزینه های تحصیل در دانشگاه های برتر ایالات متحده و هزینه های زندگی در آمریکا  به طور میانگین حدود ۶۰۰۰۰ دلار در سال می باشد.

با توجه به این واقعیت، بسیاری از دانشجویان بین المللی در شرایطی قرار می گیرند که برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود نیاز به کار پاره وقت دارند. البته، کار پاره وقت هم زمان با تحصیل صرفا مربوط به هزینه ها نیست چرا که تجربه کاری به شما کمک می کند رزومه ای قوی بسازید و در رشته تحصیلی خود تجربه کسب کنید.

لازم به ذکر است کارغیرقانونی و نقض قوانین ویزای دانشجویی می تواند منجر به مشکلاتی شود که  وضعیت دانشجویی شما را به خطر بیندازد و حتی منجر به اخراج شما شود.

مطابق قوانین آمریکا ،دانشجویان بین المللی می توانند دو نوع کار در آمریکا انجام دهند:

کار در دانشگاه On-campus و کار خارج از دانشگاه Off-campus کار خارج از دانشگاه معمولا برای دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به ایالات متحده می آیند، نیست. زمانی که ویزای دانشجوی آمریکا ویزای (F1) را دارید به طور کلی مجاز به کار پاره وقت در محوطه دانشگاه خود تا ۲۰ ساعت در هفته هستید و به طور تمام وقت در دوره های تعطیلات یعنی  حداکثر ۴۰ ساعت در هفته هستید.

اگر  قصد دارید خارج از دانشگاه کار کنید، ممکن است اوضاع کمی پیچیده‌ترشود، اما برخی از برنامه‌های آموزشی وجود دارد که دارندگان ویزای F1 می‌توانند درآن ها شرکت کنند.این دوره ها برای دانشجویانی است که حداقل یک سال تحصیلی از برنامه تحصیلی خود را گذرانده اند، در دسترس است.

دو برنامه برای دانشجویانی که مایل به کسب تجربه در رشته تحصیلی خود هستند عبارتند از:

بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا

بهترین شغل برای مهاجرت به امریکا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

با نگاهی به آمارهای اخیر در مورد مشاغل برتر در ایالات متحده آمریکا بهترین مشاغل از نظر میانگین درآمد، الزامات لازم برای ورود به آن و رشد آن تا سال ۲۰۳۱ را در  زیر مشاهده می کنید.

رتبه بندی ۱۰ شغل برتر در آمریکا برای سال ۲۰۲۳ را با تمرکز بر مشاغلی که بیشترین رشد را تا سال ۲۰۳۱ دارند و رتبه بندی آنها بر اساس متوسط حقوق، نرخ بیکاری، تعادل بین کار و زندگی به شرح زیر منتشر شده است:

 • میانگین درآمد: ۱۲۰۷۳۰ دلار
 • رشد شغلی پیش بینی شده تا سال ۲۰۳۱: ۳۷۰۶۰۰ موقعیت شغلی
 • شرایط تحصیلی: لیسانس
 • میانگین درآمد: ۱۲۰۶۸۰ دلار
 • رشد شغلی پیش بینی شده تا سال ۲۰۳۱: ۱۱۲۷۰۰ موقعیت شغلی
 • شرایط تحصیلی: فوق لیسانس
 • میانگین درآمد: ۱۰۱,۳۴۰ دلار
 • رشد شغلی پیش بینی شده تا سال ۲۰۳۱: ۱۳۶۲۰۰ موقعیت شغلی
 • شرایط تحصیلی: لیسانس
 • میانگین درآمد: ۱۲۱۵۳۰ دلار
 • رشد شغلی پیش بینی شده تا سال ۲۰۳۱: ۳۸۴۰۰ موقعیت شغلی
 • شرایط تحصیلی: فوق لیسانس
 • میانگین درآمد: ۱۰۲۶۰۰ دلار
 • رشد شغلی پیش بینی شده تا سال ۲۰۳۱: ۵۶۵۰۰ موقعیت شغلی
 • شرایط تحصیلی: لیسانس
 • میانگین درآمد: ۹۵۶۲۰ دلار
 • رشد شغلی پیش بینی شده تا سال ۲۰۳۱: ۴۰۴۰۰ موقعیت شغلی
 • شرایط تحصیلی: مدرک دکترا
 • میانگین درآمد: ۱۳۱۷۱۰ دلار
 • رشد شغلی پیش بینی شده تا سال ۲۰۳۱: ۱۲۳۱۰۰ موقعیت شغلی
 • شرایط تحصیلی: لیسانس
 • میانگین درآمد: ۱۵۹۰۱۰ دلار
 • رشد شغلی پیش بینی شده تا سال ۲۰۳۱: ۸۲۴۰۰ موقعیت شغلی
 • شرایط تحصیلی: لیسانس
 • میانگین درآمد: ۷۷۰۳۰ دلار
 • رشد شغلی پیش بینی شده تا سال ۲۰۳۱: ۲۸۹۰۰ موقعیت شغلی
 • شرایط تحصیلی: لیسانس
 • میانگین درآمد: ۱۶۰۳۷۰ دلار
 • رشد شغلی پیش بینی شده تا سال ۲۰۳۱: ۷۷۰۰ موقعیت شغلی
 • شرایط تحصیل: مدرک دکترا

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا

دارندگان پنج نوع ویزای آمریکا اجازه دارند بدون مدرک دانشگاهی در ایالات متحده کار کنند:

۱.ویزای H-2A نیروی کار موقت کشاورزی

این ویزا به نیروی کار خارجی اجازه می دهد تا در مشاغل کشاورزی موقت یا فصلی مشغول به کار شوند. ویزای  H2A فقط برای شهروندان برخی کشورها در دسترس است که ایران جز آن ها نیست.   

۲. ویزای H-2B نیروی کار موقت غیر کشاورزی

این ویزا  به نیروی کارخارجی اجازه می دهد تا درمشاغل غیرکشاورزی مشغول به کار شوند. ویزای H-2B فقط برای شهروندان برخی از کشورها در دسترس است که ایران جز آن ها نیست.

۳.ویزای: J-1 فرصت های مطالعاتی

این ویزا به خارجی ها اجازه می دهد تا در برنامه های آموزشی مختلف  و فرصت های کار آموزی شرکت کنند. برخی از این برنامه ها برای افرادی که  تحصیلات دانشگاهی ندارند هم در دسترس هستند. از جمله:

 • برنامه Au pair : مراقبت از کودکان  

برنامه au pair برای افراد بین ۱۸ تا ۲۶ سال است. این ویزا برای ارائه خدمات مراقبت از کودکان و آموزش کار با کودکان است.  متقاضیان این برنامه کافیست از مهارت مکالمه به زبان انگلیسی؛ حداقل تحصیلات دبیرستانی؛ سلامت جسمی و روحی و شخصیت اخلاقی خوب برخوردار باشند.

 • برنامه Trainee: کار آموزی

برنامه کارآموزی به متقاضیان خارجی این امکان را می دهد که فرهنگ ایالات متحده را تجربه کنند و در زمینه  تخصصی خود آموزش ببینند.هر کارآموز باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

دارا بودن مدرک تحصیلی یا گواهی حرفه ای از یک دانشگاه و یک سال سابقه کار در رشته خود.

و یا پنج سال سابقه کار در زمینه ای که در آن به دنبال آموزش است.

۴.ویزای L-1B انتقال درون شرکتی

ویزای L-1B برای نیروی کار حرفه ای و متخصص خارجی است. این ویزا به چنین  نیروی کاری اجازه می دهد تا از یک شرکت در خارج از کشور به یکی از دفاتر شرکت در ایالات متحده منتقل شوند و در حوزه تخصصی خود کار کنند.  .ویزای L-1 معمولاً به  تحصیلات دانشگاهی نیاز ندارد و  ممکن است سوابق شغلی فرد برای دریافت ویزا کفایت کند.

۵. ویزای کاری H1B

ویزای H-1B برای نیروی کار خارجی است که قصد دارند در  مشاغل تخصصی در ایالات متحده مشغول به کار شوند. دریافت این ویزا زمانی که متقاضی دارای حداقل مدرک لیسانس باشد بسیارساده است. با این حال، متقاضیان بدون مدرک دانشگاهی هم تا زمانی که بتوانند ثابت کنند دارای مدارک  کاری تخصصی ویا تجربه کاری معادل تکمیل مدرک لیسانس (یا بالاتر) در یک شغل هستند، می توانند با دریافت یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی در آمریکا ویزای H1B دریافت کنند.

چگونه در آمریکا کار پیدا کنم ؟

 پیدا کردن شغل درآمریکا  که متناسب با شرایط و رزومه شما باشد و اهداف شغلی شما را بر آورده کند، اهمیت زیادی دارد. به کمک چند روشی که در این قسمت به شما معرفی می کنیم، می توانید  موقعیت های شغلی مختلف را درآمریکا جستجو کنید:

میزان درآمد در آمریکا چه قدر است ؟

متوسط درآمد در ایالات متحده آمریکا ۵۹,۴۲۸ دلاراست در آگوست ۲۰۲۳، میانگین درآمد ساعتی همه کارمندان در ایالات متحده ۱۱.۰۴ دلار آمریکا بوده است.

حقوق اتباع خارجی مشابه نیروی کاربومی در ایالات متحده آمریکاست.

سیستم حداقل دستمزد درایالات متحده تضمین می کند که همه  نیروی های کاری در این کشور بدون توجه به نژاد یا قومیت، حقوق اولیه یکسانی دریافت می کنند.

در نظر داشته باشید مهارت ها و سطح تجربه شما تعیین کننده درآمدی است که دریافت می کنید.

میزان درآمد شما در آمریکا قبل از هر چیزی به موقعیت شغلی، سطح تخصص و سوابق و تجارب کاری و محل کار شما بستگی دارد.

به عنوان مثال ماساچوست، کالیفرنیا، نیوجرسی و واشنگتن برخی از ایالت‌هایی هستند که میانگین درآمد در آن ها  بالاتر حداقل دستمزد را دارند. حداقل نرخ دستمزد در ایالات متحده در سال ۲۰۲۳، در برخی ایالت های آمریکا (به دلارآمریکا) را

در نمودار زیر مشاهده می کنید:

نمودار میانگین درآمد در آمریکا

همچنین قبل از درخواست کار در ایالات متحده، آشنایی با بازار کار آمریکا و در آمد حوزه های مختلف شغلی بسیار مهم است. بخش‌های آموزشی، خدماتی و بهداشتی، بخش‌های کاری پررونق در ایالات متحده هستند. سایر بخش های محبوب شامل بازارکار رشته های TIMES است.TIMES مخفف مشاغل حوزه مخابرات، IT، چند رسانه ای، سرگرمی و خدمات امنیتی است.

در ادامه به بررسی در آمد در بخش های مختلف شغلی در آمریکا می پردازیم.

در جدول زیر لیست بهترین مشاغل در سال ۲۰۲۳ که میانگین حقوق هر کدام بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار است را مشاهده می کنید:

شغل
میانگین درآمد
متخصص بیهوشی
۲۰۸،۰۰۰ دلار
جراح
۲۰۸،۰۰۰ دلار
خلبان
۱۳۴،۶۳۰دلار
دندانپزشک
۱۶۰،۳۷۰ دلار
مهندس IT
۱۵۹،۰۱۰ دلار
مدیر مالی
۱۳۱،۷۱۰ دلا ر
وکیل
۱۲۷،۹۹۰ دلار
مدیر فروش
۱۲۷،۴۹۰ دلار
بینایی سنج
۱۲۴،۳۰۰ دلار
مدیر بازاریابی
دلار ۱۳۵،۰۳۰
روانپزشک
۲۰۸۰۰۰ دلار
جهت دریافت مشاوره با کارشناسان رویال اپلای و ارائه جزئیات بیشتر با شما تماس خواهیم گرفت.

از طریق تکمیل فرم ارزیابی میتوانید از مشاوره رایگان با کارشناسان و وکلای مجرب شرکت رویال اپلای بهره مند شوید .

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50 دیدگاه در “کار در آمریکا

 1. Avatar zarei گفت:

  با سلام
  رزومه کاریمو چطور میتونم براتون اراسل کنم که ببینم با کدوم نوع ویزای که گفتین میتونم کاری به آمریکا مهاجرت کنم.

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز از طریق شما های انتهای وب سایت

 2. Avatar zabzevari گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید ، آیا بدون داشتن جاب افر هم میشه به آمریکا مهاجرت کرد؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بعضی از پروسه ها نیاز به جاب آفر ندارند

 3. Avatar NEGIN گفت:

  ممنون از اطلاعات مفیدتون سوالی که برام پیش اومده اینه که آیا برای روش NIW باید حتم مدرک تحصیلی دکترا داشته باشیم؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز خیر مدارک تحصیلی پیشرفته شانس شما را افزایش میدهد.

 4. Avatar پوپک گفت:

  وقت بخیر بنده مهندس کامپیوتر هستم و ۷ سال سابقه کار حرفه ای دارم شما برای پیدا کردن شغل در آمریکا هم خدماتی دارید؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله ما برای پیدا کردن شغل در کانادا و همچنین دریافت ویزای کاری آمریکا اقدام میکنیم.

 5. Avatar Pouya گفت:

  سلام و خسته نباشید من دانشجوی سال آخر پزشکی هستم آیا این ویزاهایی که گفتین و پزشکان هم میتونن اقدام کنن؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست ،بله میتوانید لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا کارشناس های ما در اسرع وقت با هاتون تماس بگیرند.

 6. Avatar Taha گفت:

  سلام و خسته نباشید من دانشجوی سال آخر پزشکی هستم آیا این ویزاهایی که گفتین و پزشکان هم میتونن اقدام کنن؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله میتوانید اقدام فرمایید برای راهنمایی بیشتر فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا کارشناس های ما تماس بگیرند

 7. Avatar shokouhi گفت:

  سلام بنده افغان هستم و یه خانواده ۵ نفری هستیم میشه بگین هزینه مهاجرت کاری به آمریکا برا یکل خانواده ما چه قدر میشه ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز لطفا با شماره ۲۲۴۰۷۱۷۱ تماس حاصل فرمایید.

 8. Avatar beheshti گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم
  من پرستار هستم و فرم ارزیابی سایتتون و پر کردم ممنون میشم بنده و برای مهاجرت به آمریکا راهنمایی کنید.

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز با شما تماس گرفته میشود.

 9. Avatar الینا گفت:

  با سلام خدمت کارشناس رویال اپلای
  من حدود ۱میلیارد سرمایه دارم آیا می تونم برا ی پیدا کردن کار در آمریکا از وکلای موسسه شما کمک بگیریم

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 10. Avatar ahadi گفت:

  ضمن عرض خسته نباشید واسه اطلاعاتی که در این مقاله قرار دادین مشکل اینه که آنقدر تعداد ویزاها مختلف بود که من اصلا نفهمیدم چی به چیه

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز برای راهنمایی بیشتر با کارشناس ما تماس بگیرید.

 11. Avatar حسین گفت:

  سلام و وقت بخیر آیا ایرانیا می تونن اصلا به آمریکا مهاجرت کنند یا جاب افر بگیرین از آمریکا؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله ایرانیان میتوانند مهاجرت به آمریکا بکنند.

 12. Avatar payam گفت:

  ممنون از مقاله مفید
  من فوق لیسانس بیو تکنولوژی دارم و ۱۰ سال سابقه کار در یک شرکت معتبر آیا میتونم برای ویزای eb3 آمریکا اقدام کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله میتوانید اقدام بکنید برای راهنمایی بشتر لطفا فرم ارزیابی را پر کنید تا کارشناس ما با شما تماس بگیرند.

 13. Avatar صالح گفت:

  ممنون خیلی جامع و کاربردی بود

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز ممنون.

 14. Avatar میثم موسوی گفت:

  خوب بود ولی خیلی طولانیه

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سللام دوست عزیز ما سعی کردیم تمام پروسه رو به صورت کامل توضیح بدیم برای همین یکمی طولانی شد.

 15. Avatar Nima گفت:

  H1B چه فرقب با EB3 داره؟؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز H1B یه نوع ویزای کاری موقت و صرفا برای مشاغل تخصصی ولی EB3 ویزای کاری منجرب به اخذ اقامت دائم میشود و هم برا مشاغل تخصصی و هم مشاغل ژنرال میباشد.

 16. Avatar سمیرا گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من ۴۲ سالمه و حسابدار هستم اصلا این رشته تو آمریکا به درد می خوره؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز مشکلی نداره لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا کارشناس ها با شما تماس بگیرند.

 17. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام برای nail design جاب آفر می تونین بگیرید؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله میتوانیم براتون جاب آفربگیریم .

 18. Avatar Yashar گفت:

  سلام ممنون از مقاله کاملتون

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز ممنون

 19. Avatar Navid گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۳۲ سالمه برای ارشد عمران دانشگاه Wayne State اقدام کردم و پذیرفته شدم.
  ولی برای اینکه اقامت دائم بگیرم میتونم همزمان EB2 هم اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   اگر با ویزای تحصیلی در خاک آمریکا هستید ایرادی نداره برای پروسه eb2 اقدام کنید ولی اگر هنوز ویزای تحصیلی دریافت نکردید ما پیشنهاد نمیکنیم که اقدام بکنید

 20. Avatar فرید گفت:

  سلام میخواستم بدونم ایا برای کشور امریکا از طریق ویزای هنرمندی میتونم اقدام کنیم خوانندگی یا دوبلوری ممنون میشم راهنماییم کنیم

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله میتوانید باید رزومه اتون برسی شود.

 21. Avatar امیرحسین گفت:

  سلام من شغلم طراحی و دیزاین هست و تصمیم دارم در امریکا همین شغل ادامه بدم برای مهاجرت به امریکا از چه پروسه ایی باید اقدام کنم و هزینه اولیه چقدره میشه حدودا بگید ؟ممنون

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز،میتوانید از طریق پروسه های کاری اقدام کنید برای دریافت راهنمایی بیشتر با کارشناس های ما تماس بگیرید.

 22. Avatar shahaB گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات
  من ارشد الکترونیک دارم و ۸ سال هم سابقه کار با بیمه به نظرتون برای تحصیل در آمریکا اقدام کنم بهتره یا کاری آمریکا

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز برای هر دو میتوانید اقدام کنید برای برسی بیشتر لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید.

 23. Avatar کمالی گفت:

  با سلام
  نحوه دریافت ویزای کاری پرستاری آمریکا به چه صورت است؟

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام به دوست عزیز، بهتر است برای دریافت اطلاعات کامل تر با ما تماس بگیرید.

 24. Avatar مهران باقری گفت:

  سلام وقت بخیر
  لطفا درباره شرایط استخدام ایرانیان در پلیس امریکا راهنمایی بفرمایید.

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام به دوست عزیز، بهتر است با ما تماس بگیرید.

 25. Avatar سحر ایزدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من دیپلم تجربی دارم. برای تحصیل در آمریکا پزشکی می توانم اقدام کنم؟

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام به دوست عزیز، بله ، بعد از اخذ لیسانس در یکی از رشته های علوم پایه و با شرکت در آزمون های ورودی وارد دانشکده های پزشکی شوید.