سرمایه گذاری آمریکا

سرمایه گذاری آمریکا

سرمایه گذاری آمریکا یکی از راه های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائم این کشوراست.

قوانین مهاجرتی آمریکا گزینه های متعددی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می کند.

سرمایه گذار کسی است که به دنبال سرمایه گذاری مقدار معینی از پول در یک بیزینس یا کمپانی آمریکایی است.

اداره مهاجرت آمریکا گزینه های مختلفی برای چنین سرمایه گذارانی دارد که می توانند برای اخذ انواع ویزای غیر مهاجرتی (اقامت موقت در ایالات متحده) یا ویزای مهاجرتی ( اقامت دائم در ایالات متحده) اقدام کنند.

انواع ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا بسته روش های مختلف و مبالغ مختلف وجود دارد که باید دید کدام یک از این راه ها برای شما عزیزان مناسب تر است.

همانطور که می دانید کشور آمریکا از نظر اقتصادی قوی و ثروتمند و پیشرو در جهان است. سرمایه گذاری در آمریکا مورد استقبال بسیاری از افراد در سراسر جهان می باشد.

در سال ۲۰۲۳ جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی به ایالات متحده از ۱۵۱ میلیارد دلار در سال به ۳۶۷ میلیارد دلار در سال افزایش یافته است. سرمایه گذاری و مهاجرت از طرق ویزای EB-5 ایالات متحده از بین ۲۶ برنامه که در فهرست برنامه های اخذ اقامت دائم در جهان در سال ۲۰۲۳ اعلام شده اند، در رتبه دهم قرار دارد.

فهرست مطالب

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت دائم (گرین کارت) آمریکا از طریق سرمایه گذاری در آمریکا مراحل مختلف و ویزاهای متفاوتی دارد و به دلیل سیستم حقوقی شفاف و مالیات پایین مورد توجه بسیاری ازسرمایه گذاران خارجی می باشد. همچنین در برخی موارد، سرمایه گذاری می تواند سود آور باشد و درآمدی برای سرمایه گذار ایجاد کند. به عنوان مثال سرمایه گذارانی که ویزای EB5 دریافت میکنند به طور معمول، علاوه بر اینکه گرین کارت آمریکا را دریافت می کنند و حق اقامت دائم و کار در ایالات متحده را دارند، با انتخاب سرمایه گذاری با روشی  مناسب می توانند سود هم دریافت کنند. سرمایه گذاری در آمریکا به نسبت کشور کانادا بسیار کم ریسک تر می باشد و همین دلیل باعث محبوبیت آن در کشور آمریکا شده است.

ما در این مقاله انواع ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا و روش های مختلف سرمایه گذاری را به صورت جامع بررسی خواهیم کرد. سرمایه گذاری مستقیم خارجی نقش عمده ای در اقتصاد ایالت متحده آمریکا دارد.  ایالت متحده آمریکا همواره از سرمایه گذاران خارجی با ثبات در بازار استقبال می کند.

ایالت متحده آمریکا به عنوان انتخاب مناسبی برای سرمایه گذاری  و راه اندازی کسب و کار دارای یک سیستم قابل پیش بینی و شفاف حقوقی ،مالیات پایین، زیر ساخت های برجسته و دسترسی آسان به بازار مصرف و سود آوری بالاست.  در سال ۲۰۲۳ ایالت متحده آمریکا بزرگترین اقتصاد جهان از نظر تولید ناخالص داخلی شناخته می شود و بیش از ۳۱۰ ملیون نفر جمعیت و مصرف کننده دارد.

بهترین مسیر اخذ اقامت دائم آمریکا برای افرادی که سرمایه مالی قابل توجهی دارند اخذ ویزای سرمایه گذاری است. مهاجرت به آمریکا و دریافت ویزاهای موقت و دائم آمریکا روش های مختلفی دارد که در این مقاله ما به صورت تخصصی درباره مهاجرت به امریکا از طریق سرمایه گذاری پرداختیم اگر تمایل دارید که سایر روش های ویزای آمریکا و پاسپورت آمریکا را بدانید کلیک کنید. (به همراه ویدئو آموزشی+ جداول هزینه+نمودار)

ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB-5

دریافت ویزای سرمایه گذاری Eb5 از جمله ویزای کاری دائم آمریکا (Employment_Based Immigration Fifth Pereferance) و یکی از روش های اخذ اقامت دائم و گرین کارت آمریکا برای کل اعضای خانواده است. 

دارندگان این ویزا می توانند اعضای خانواده یعنی همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال را  نیز با خود به آمریکا بیاورند.

ویزای Eb5 در واقع نوعی گلدن ویزاست برای کسانی که سرمایه مالی قابل توجهی دارند و قصد دارند گرین کارت و شهروندی آمریکا را دریافت کنند.

این ویزا نیازی به جاب افر و حمایت یک کارفرما ندارد همچنین نیازی به دانش، مهارت یا تجربه تخصصی ندارد علاوه بر این، برنامه EB-5 برخلاف ویزا ی سرمایه گذاری E2 محدود به اتباع کشورهای خاصی نیست و هر فردی با هر تابعیتی از جمله ایرانی می تواند برای این ویزا اقدام کند.

دارندگان این ویزا اقامت دائم آمریکا را دریافت می کنند و اجازه دارند بدون نیاز به جاب افر در هر جایی از ایالات متحده زندگی کنند ، مشغول به کار شوند یا ادامه تحصیل دهند و بعد از ۵ سال زندگی در آمریکا به عنوان مقیم دائم می توانند شهروندی آمریکا را اخذ کنند.

برای دریافت این ویزا باید حداقل ۸۰۰۰۰۰ دلار در یک شرکت آمریکایی سرمایه گذاری کنید و حداقل ۱۰ شغل آمریکایی ایجاد کنید.لازم به ذکر است که  تعداد صدور این نوع ویزاها در سال با محدودیت های مواجه است ؛ ایالات متحده تنها حدود  ۱۰۰۰۰ ویزای سرمایه گذاری EB-5 در سال صادر می کند که این تعداد شامل ویزاهای صادر شده برای اعضای خانواده متقاضیان نیز می شود.

از تاریخ سپتامبر ۲۰۲۲ تا جولای ۲۰۲۳ ، ۷۱۲۷  ویزای سرمایه گذاری آمریکا صادر شده و  مطابق آمارهای رسمی اداره مهاجرت آمریکا، تعداد ۱۳۹۸۷ ویزا تا پایان سال مالی ۲۰۲۳ در دسترس خواهد بود .

انواع سرمایه گذاری در آمریکا

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا، فرد متقاضی باید در یک کسب وکار فعال سرمایه گذاری کند وسرمایه گذاری در بورس یا اوراق بهادار یا خرید ملک موجب دریافت ویزای آمریکا نمی شود. 

همچنین از نظر زمانی کسب وکار مورد نظر باید بعد از ۲۹ نوامبر ۱۹۹۰ تاسیس شده باشد یا اگر در ۲۹ نوامبر ۱۹۹۰ یا قبل از آن تاسیس شده است سرمایه گذاری به صورتی باشد که بیزینس یا کسب و کار قدیمی را تغییر و گسترش دهد و منجر به افزایش حداقل ۴۰ درصدی دارایی خالص بیزینس یا تعداد کارکنان بیزینس شود.

به طور کلی سرمایه گذاری به دو صورت زیر انجام می شود:

 • سرمایه گذاری حداقل ۸۰۰.۰۰۰ دلار در مناطق شغلی از قبل تعیین شده (TEA) Targeted Employment Area. این مناطق شامل مناطق روستایی محروم هستند که نرخ بیکاری بالایی دارند و جزء مناطق مورد قبول اداره مهاجرت امریکا هستند.
 • سرمایه گذاری مستقیم حداقل ۱.۰۵۰.۰۰۰ میلیون دلار در مناطق خارج از TEA و در مناطقی که حداقل نرخ بیکاری را دارند. شما می توانید در یک شرکت به انتخاب خود سرمایه گذاری کنید یا شرکت یا کسب و کار  خود را در ایالات متحده ایجاد کنید
 
تاریخ در خواست
حداقل مبلغ سرمایه گذاری خارج TEA
حداقل مبلغ سرمایه گذاری در TEA
قبل از تاریخ ۱۵ مارچ ۲۰۲۲
۱.۰۰۰.۰۰۰ دلار
۵۰۰.۰۰۰ دلار
در تاریخ ۱۵ مارچ ۲۰۲۲ یا بعد از آن
۱.۰۵۰.۰۰۰ دلار
۸۰۰.۰۰۰ دلار

یکی از مهم ترین سوالات متقاضیان ویزای EB-5 این است که این مبالغ  سرمایه را در کجا باید سرمایه گذاری کرد؟

در پاسخ به این سوال  باید گفت  USCIS چندین مرکز منطقه ای در سراسر کشور دارد که هدف آنها ارتقای رشد اقتصادی در مناطق خاصی در ایالات متحده است. این مراکز منطقه ای دارای مجوز فعالیت از سوی اداره مهاجرت آمریکا  و همچنین دارای مجوز پذیرش سرمایه متقاضیان، در برنامه EB-5 هستند.

 اداره مهاجرت لیست مناطق مورد تایید برای سرمایه گذاری EB5 را به صورت دوره ای بروزرسانی می کند.

برای دریافت آخرین بروزرسانی لیست مناطق مورد تایید برای سرمایه گذاری EB-5 کلیک کنید.

اگر در مناطق شغلی از قبل تعیین شده TEA سرمایه گذاری می کنید، باید ثابت کنید که سرمایه گذاری شما به طور مستقیم یا غیر مستقیم حداقل ده شغل ایجاد کرده است، به عبارت دیگر سرمایه گذار ملزم نیست که شخصا ۱۰ نفر کارمند استخدام کند و به صورت مستقیم شغل ایجاد کند فقط کافیست از طریق سرمایه گذاری وی به طورغیر مستقیم ۱۰ فرصت شغلی ایجاد شود.

 ایجاد شغل  به صورت غیر مستقیم یعنی مشاغلی که در نتیجه سرمایه گذاری در یک تجارت یا کسب و کار به وجود آمده اند و  افرادی در این کسب و کار ها استخدام شده و  مشغول به کار می باشند  و لزوما در استخدام شما نیستند. 

سرمایه گذاری مستقیم یعنی  که شما شرکت خود را در ایالات متحده ایجاد می کنید یا یک شرکت یا بیزینس موجود را خریداری کنید و  ثابت کنید که سرمایه گذاری/شرکت شما به طور مستقیم حداقل ۱۰ شغل جدید ایجاد کرده است و شما باید نقش مستقیمی در شرکت و ایجاد اشتغال داشته باشید.

از مزایای روش سرمایه گذاری ویزای EB-5  اجازه کار، اجازه تحصیل و زندگی در هریک از ایالت های آمریکاست و بعد از ۵ سال اقامت دائم  می توان برا ی اخذ تابعیت و شهروندی آمریکا اقدام کرد.  براساس آمار وزارت امور خارجه ایران، کشور آمریکا جزو پنج کشور برتر دریافت کنندگان اقامت دائمی از طریق ویزای سرمایه گذاری در طی ۳سال گذشته می باشد و تعداد متقاضیان ایران هرساله دو برابر می شود.

شرایط ویزای سرمایه گذاری آمریکا (EB-5)

همانطور که گفتیم برای اخذ اقامت دائم کشور آمریکا از طریق ویزای EB-5  متقاضی باید حداقل  ۱.۰۵ میلیون دلار سرمایه برای سرمایه گذاری در مناطق خارج از TEA و حداقل ۸۰۰۰۰۰ دلار برای سرمایه گذاری در مناطق  اختصاص دهد و نشان دهد که این سرمایه را از طریق قانونی به دست آورده است. 

سرمایه گذارمی بایست دریک پروژه عمرانی یا تجاری در یکی از شهرهای آمریکا سرمایه گذاری کند و این سرمایه پس از ۵ سال با سود به سرمایه گذار خارجی برگردانده می شود.

علاوه برتامین حداقل سرمایه سایر شرایط دریافت ویزای EB5 که باید رعایت شود، به شرح زیر است:

 • سرمایه گذاری باید موجب ایجاد حداقل ۱۰ شغل جدید تمام وقت برای حداقل دو سال شود. اگرنمی توانید فوراً این موقعیت های شغلی را ایجاد کنید، باید بتوانید ثابت کنید که حداقل ۱۰ کارمند تمام وقت مشغول به کار خواهند شد.
 • پولی که سرمایه گذاری می کنید باید به صورت قانونی به دست آمده باشد.
 • سرمایه گذاری باید توسط اداره مهاجرت به آمریکا USCIS تایید شود.
 • شرکتی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید باید یک شرکت تجاری جدید «سود آور » باشد که پس از سال ۱۹۹۰ تأسیس شده است.
 • پولی که سرمایه گذاری می کنید باید در معرض خطر در نظر بگیرید، به این معنی که هیچ تضمینی برای بازگشت سرمایه وجود ندارد.
 • پس ازمشورت با کارشناس یا وکیل مهاجرت باید انتخاب کنید که درچه کمپانی یا کسب و کاری بهتر است سرمایه گذاری کنید، سپس باید مدارک لازم را جمع آوری کرده و درخواست ویزای EB-5 را ارسال کنید.

مزیت های ویزای EB5 آمریکا

لیست کشورهای بدون نیاز به ویزا برای دارندگان گرین کارت آمریکا
کانادا
مکزیک
کاستاریکا
گرجستان
جزایر ویرجین بریتانیا
آروبا و کوراسائو
بالکان
سنگاپور

مدارک لازم برای ویزای EB-5 آمریکا

هنگامی که برای ویزای EB-5درخواست می کنید،  اداره مهاجرت آمریکا  از شما می خواهد که ثابت کنید سرمایه گذاری شما مطابق با الزامات اداره مهاجرت است. مدارکی که باید ارسال کنید به شرح زیر است:

مراحل اخذ ویزای EB5 آمریکا

بعد از بررسی پروژه های موجود برای سرمایه گذاری وانتخاب سرمایه گذاری کم ریسک تر و پربازده از نظر مالی وانتقال سرمایه به پروژه ای که انتخاب شده، می توانید پرونده مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ ویزای EB-5 را تشکیل دهید.

و پس از انجام آزمایشات پزشکی، مصاحبه، ورود به آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا و سپری شدن ۵ سال میتوانید برای پاسپورت آمریکا درخواست دهید.

برای ثبت درخواست خود مراحل زیر را طی کنید:

تکمیل فرم I-526 که در اصل فرم درخواست ویزای سرمایه گذاری و ارسال آن به اداره مهاجرت آمریکا

برای دانلود فرم کلیک  کنید.

فرم I-526

اداره مهاجرت آمریکا(USCIS) درخواست را بررسی کرده و به مرکز ملی ویزا (NVC) ارسال می کند.

مدارک شما توسط NVC مورد بررسی قرار می گیرد و متقاضی نیز هزینه های ویزا را پرداخت می کند و مدارک مورد نیاز را به NVC ارائه می دهد.

برای انجام مصاحبه در سفارت آمریکا اقدام کنید. NVC به شما اطلاع می دهد که مصاحبه کجا و چه زمانی انجام می شود و چه مدارکی باید همراه داشته باشید.

بعد از مصاحبه،  اگر درخواست شما تایید شود سفارت آمریکا ویزای سرمایه گذاری شما را صادر می کند. اگر در حال حاضر در ایالات متحده هستید،  به جای درخواست در سفارت ایالات متحده، باید از طریق تکمیل و ارسال  فرم I-485 به اداره مهاجرت USCIS درخواست خود را ثبت کنید.  در صورت تایید درخواست به متقاضی و اعضای خانواده او یک گرین کارت دوساله مشروط اعطا می شود.

دانلود فرم  Form I-485 کلیک کنید .

سرمایه گذاربرای حذف شروط گرین کارت، طی ۹۰ روز قبل از اتمام دو سال اعتبار گرین کارت باید فرم I-829 را تکمیل وبه اداره مهاجرت ارسال کند. اگر USCIS این دادخواست را تأیید کند، شرایط را از گرین کارت شما و افراد خانواده شما حذف می کند.

برای دانلود Form I-829 کلیک کنید.

مدت زمان صدور ویزای EB-5 آمریکا

فرآیند دریافت ویزای EB-5 به طور متوسط ۲۴ ماه از زمانی که درخواست خود را به USCIS ارسال می کنید، طول می کشد. در نظر داشته باشید که این زمانبندی حدودی است و زمان پردازش واقعی بسته به حجم کاری سفارت و شرایط پرونده شما ممکن است کوتاه‌تر یا طولانی باشد. همچنین برای درک زمانبندی دقیق پروسه EB-5 ، درک مراحل دریافت گرین کارت از طریق ویزای EB5 مهم است. همانطور که گفتیم ویزای EB-5 ابتدا یک اقامت دائم دو ساله است  که حدود ۲۴ ماه زمان می برد.  سرمایه گذار در این دو سال باید سرمایه خود را در یک کسب و کار نگه دارد و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم  موجب ایجاد ۱۰ شغل تمام وقت بشود.

حدود سه ماه قبل از انقضای اقامت دائم مشروط، سرمایه گذار ملزم است برای آخرین مرحله یعنی تکمیل و ارسال فرم  I-829 که تحت عنوان ” درخواست حذف شرایط ” نامیده می شود، اقدام کند. پس از تایید فرم I-829، شما رسما یک مقیم دائم بدون قید و شرط هستید و گرین کارت ده ساله آمریکا را دریافت می کنید که می توانید به طور مداوم آن را تمدید کنید.  پردازش فرم I-829 حدود ۲ سال طول می کشد.

هزینه ویزای سرمایه گذاری آمریکا

متقاضی باید برای ارسال فرم I-526هزینه درخواست ویزای EB-5 که ۳۶۷۵ دلار است را بپردازد. همچنین اگر متقاضی از خارج از ایالات متحده یعنی از طریق سفارت آمریکا  درخواست خود را ثبت می کند، باید ۳۴۵ دلار اضافی برای هزینه پردازش درخواست ویزا بپردازد ،  که در مجموع ۴۰۲۰ دلار است البته این هزینه ها  بدون احتساب هزینه معاینه پزشکی و …  است.

طبیعتاً علاوه بر مبلغی که سرمایه گذاری می کنید و برای تکمیل فرم می پردازید، هزینه های اداری از جمله هزینه معاینه پزشکی، هزینه های تهیه مدارک، هزینه ترجمه مدارک به زبان انگلیسی و … را هم متحمل می شوید. 

همچنین اگر متقاضی از داخل ایالات متحده درخواست خود را ثبت می کند، باید ۱۱۴۰ دلار برای تکمیل و ارسال فرم I-485 به اضافه ۸۵ دلار برای خدمات بایومتریک بپردازد. در این صورت متقاضی باید مجموعاً ۴۹۰۰ دلار بپردازد.

هزینه در خواست
هزینه پردازش ویزا
هرینه در خواست ویزای EB-5 از خارج از ایالات متحده آمریکا
۳۶۷۵ دلار
هرینه پردازش ویزای EB-5 از خارج از ایالات متحده آمریکا
۳۴۵ دلار
هرینه در خواست ویزای EB-5 در داخل ایالات متحده آمریکا
۱۱۴۰ دلار
هرینه بایومتریک ویزای EB-5 در داخل ایالات متحده آمریکا
۸۵ دلار

ویزای E2 آمریکا

ویزای E2 یکی از  ویزاهای سرمایه گذاری است که به سرمایه گذار این امکان را می دهد که یک کسب وکار جدید راه اندازی کند یا یک کسب و کار موجود را خریداری کند.

متقاضی این نوع ویزا باید شهروند برخی از کشورهای واجد شرایط باشد که در ادامه  فهرست نام این کشور ها را مشاهده می کنید.

مدت زمان پردازش  این نوع ویزا بسیار سریع است و معمولا یک تا سه ماه طول می کشد. ویزای سرمایه گذاری  E2  به طور معمول برای دو سال صادر می شود و تا زمانی که دارنده ویزای E2 واجد شرایط باشد و کسب و کار به فعالیت خود ادامه دهد و الزامات ویزای  E2 را برآورده کند، می تواند به طور نامحدود تمدید شود.

همچنین از طریق ویزای سرمایه گذاری E2  فرد متقاضی میتواند همسر وفرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز همراه خود به کشورآمریکا بیاورد . مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری E2  ارزانترین وآسان ترین راه  برای ورود به آمریکا ست.

در این روش با خرید یک بیزینس موفق  و ارائه یک بیزینس پلن قوی میتوان برای مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای E2 در خواست داد.

این ویزا برای خانواده هایی که سرمایه کافی برای سرمایه گذاری از طریق ویزای EB5  را ندارند، بسیار مناسب است و یا اینکه ترجیح می دهند ابتدا با سرمایه کمتری وارد کشور آمریکا شوند و بعد از کسب تجربه بیشتر برای سرمایه گذاری EB5 اقدام کنند.

اگر در زمان اقامت خود در کشور آمریکا ۸۰۰ هزار دلار سرمایه کسب کنند می توانند از طریق ویزای Eb5  برای خود وخانواده شان اقدام کنند و اقامت دائم آمریکا را دریافت کنند.

ویزا E2 یک ویزای موقت و غیر مهاجرتی است به این معنی که ویزای موقت است تا زمان که شرکت وجود دارد معتبر است. ویزای E2 به سرمایه گذارانی  داده می شود که تابعیت کشوری را دارند که با ایالت متحده آمریکا رابطه دوستی و تجاری دارد. مزیت های ویزای E2  برای سرمایه گذار خارجی این است که اجازه زندگی، کار و تحصیل در کشور آمریکا به او و همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال او اعطا می شود.

در این نوع ویزا سرمایه گذار فقط اجازه کار  در بیزینس خود را دارد اما همسر او می تواند در خواست اجازه کار کند و در صورت موافقت برای هر کارفرمایی کار کند. این ویزا معمولا برای یک بازه ۲ ساله اعطا می شود و تا زمانی که تضادی در بیزینس مطرح شده با قانون  آمریکا نباشد، قاعدتا مشکلی در تمدید یا اخذ مجدد این ویزا نخواهد بود.

نکته قابل توجه در خصوص ویزای E2  این است که مستقیم موجب دریافت گرین کارت ایالت متحده آمریکا نمی شود.اما اگرسرمایه گذار بیزینس خود را گسترش دهد و توانایی خود را برای کسب درآمد ومنفعت رساندن به اقتصاد آمریکا ( ایجاد شغل) اثبات کند می تواند از طریق ویزای EB5  برای گرین کارت آمریکا اقدام کند.

در ویزا E2  سرمایه گذار باید ۵۰ در صد از سهام بنگاه را داشته باشد. سهام کمتر از ۵۰ درصد به این معنی میباشد که متقاضی کنترل مورد نظر را در اختیار ندارد. در این ویزا باید اثبات کرد که مبلغ سرمایه گذاری  قانونی به دست آمده است  مثلا از طریق حساب پس انداز، ارث و… به دست آمده باشد.

 

 شرایط ویزای E2 آمریکا

 • متقاضی تبعه کشوری باشد که ایالات متحده با آن روابط تجاری و دریایی و به طور کلی یک توافق نامه بین المللی تجاری دارد.
 • مقدار قابل توجهی از سرمایه را در یک شرکت با حسن نیت در ایالات متحده سرمایه گذاری کرده باشد. منظور از قابل توجه بودن این است که سرمایه گذاری متناسب با هزینه کل کسب و کار قابل توجه باشد. به عنوان مثال یک کسب و کار جدید را در نظر بگیرید که مجموع هزینه راه اندازی آن ۳۰۰۰۰۰ دلار است. در این مورد، فرد باید حدود ۲۰۰۰۰۰ تا ۲۲۵۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کند تا سرمایه گذاری قابل توجهی در نظر گرفته شود. تجربه نشان داده است که سرمایه‌گذاری‌های با مبالغ کمتر از ۱۰۰۰۰۰ دلار به احتمال زیاد واجد الشرایط ویزای E2 نمی شود.
 • سرمایه گذاران ویزای E2 باید نشان دهند که چگونه یک کسب و کار را در ایالات متحده راه اندازی یا خریداری می کنند، نیروی کار آمریکایی را استخدام کنند وتجهیزات خریداری کرده اند و یک شرکت سودآور را در مدت ۵ سال توسعه می دهند. لازم به ذکر است که دولت ایالات متحده انتظار دارد سرمایه گذاری قبل از درخواست ویزا انجام شود.
 • سرمایه‌گذاران باید بیزینس پلن ۵ ساله مفصلی ارائه دهند که نشان می‌دهد کسب‌وکار چگونه عمل می‌کند، چگونه کسب درآمد می‌کند، رشد می‌کند و به اقتصاد آمریکا کمک می‌کند.
 • هدف از ورود به ایالات متحده صرفاً برای توسعه و هدایت شرکت سرمایه گذاری باشد و در صورت خرید بیزینس باید حداقل ۵۰ درصد سهام برای شخص متقاضی باشد. اثبات توانایی برای مدیریت بیزینس و همین طور داشتن سابقه کار مدیریتی بسیار تاثیر گذار می باشد.

فهرست کشورهایی که ایالات متحده با آن ها توافق نامه بازرگانی و کشتیرانی دارد و اتباع آن ها می توانند با سرمایه گذاری در آمریکا ویزای E2 دریافت کنند را در زیر مشاهده می کنید. ویزای E2 فقط برای اتباع کشورهای زیر در دسترس است. اگر کشور شما در این لیست نیست واجد شرایط ویزای E2 نیستید. به عنوان مثال، کشور ایران  در سال ۱۹۵۷ دارای پیمانی با آمریکا بود تحت عنوان عهدنامه مودت و روابط اقتصادی و حقوق کنسولی که  در سال ۲۰۲۰ فسخ شدو اکنون ایران با ایالات متحده معاهده ندارند و شهروندان آنها نمی توانند واجد شرایط ویزای E2 باشند.

لیست کشور هایی که توافق نامه بازرگانی با آمریکا دارند
اتریش
اتریش
بلژیک
بلژیک
سورینام
سورینام
کرواسی
کرواسی
دانمارک
دانمارک
استونی
استونی
سری لانکا
سری لانکا
سنگاپور
سنگاپور
آلمان
آلمان
صربستان
صربستان
مجارستان
مجارستان
ایسلند
ایسلند
ایتالیا
ایتالیا
لتونی
لتونی
سنگال
سنگال
لیتوانی
لیتوانی
رومانی
رومانی
فیلیپین
فیلیپین
هلند
هلند
نروژ
نروژ
لهستان
لهستان
نیوزلند
نیوزلند
اسلواکی
اسلواکی
اسلوونی
اسلوونی
سوئد
سوئد
اسپانیا
اسپانیا
سوئیس
سوئیس
یوگسلاوی
یوگسلاوی
بریتانیا
بریتانیا
اکراین
اکراین
ترکیه
ترکیه
تونس
تونس
ترینداد و توباگو
ترینداد و توباگو
توگو
توگو
تایلند
تایلند
پاراگوئه
پاراگوئه
پاناما
پاناما

مزایای ویزای E2 آمریکا چیست؟

 1. با ویزای E2 می توانید یک کسب و کار در ایالات متحده راه اندازی کنید و کار کنید.
 2. با دریافت ویزای E2، همسر و فرزندان مجرد و زیر ۲۱ سال نیز می توانند واجد شرایط دریافت ویزا باشند و همسر شما اجازه کار و فرزندان زیر ۲۱شما نیز اجازه تحصیل در ایالات متحده دارند.
 3. حداقل مبلغ سرمایه گذاری مشخصی برای واجد شرایط بودن برای ویزای E2 وجود ندارد و مبلغ سرمایه گذاری در این ویزا در مقایسه با سایر روش ها بسیار پایین تر است و  نیاز به مبالغ خیلی بالا نیست و برای  سرمایه گذاری حدود ۱۰۰.۰۰۰ دلار یا حتی کمتر نیز مناسب است.
 4. محدودیتی برای تعداد دفعاتی که می توانید ویزای E2 خود را تمدید کنید وجود ندارد. برخی از دارندگان ویزای E2 به مدت ۱۵ سال یا بیشتر در ایالات متحده می مانند.
 5. متقاضیان این ویزا هم می توانند در خارج از ایالات متحده و هم هنگاهی که در ایالات متحده مقیم هستند درخواست ویزا دهند.
 6. با دریافت ویزای E2 هیچ محدودیتی برای سفر و رفت و آمد به ایالات متحده آمریکا وجود ندارد.

همانطور که گفتیم ویزای E2 مستقیما منجر به دریافت گرین کارت آمریکا نمی شود اما تا زمانی که کسب و کار فعال است امکان تمدید دارد.نرخ تایید ویزای E2 بسیار بالاتر از سایر ویزاهای استخدامی یا سرمایه گذاری مانند H1-B، L-1 و EB-5 است. در سال گذشته، میزان تایید از ۹۳ درصد به ۹۲ درصد کاهش یافت.

در جدول زیر نرخ تایید در۵ سال آخر را مشاهده می کنید:

نرخ تایید ویزای سرمایه گذاری E2 در ۵ سال گذشته
۲۰۱۹
۲۰۲۰
۲۰۲۱
۲۰۲۲
۲۰۲۳
۸۹%
۸۷%
۹۲%
۹۳%
۹۲%

چگونه برای ویزای E2 آمریکا اقدام کنیم؟

دو راه برای درخواست ویزای E2 وجود دارد:

تکمیل فرم I-129، و ارائه درخواست به اداره مهاجرت آمریکا(USCIS). درخواست باید حاوی مدرکی دال بر ملیت، سرمایه گذاری انجام شده  و قصد بازگشت باشد. پس از پردازش، USCIS درخواست شما را رد یا تایید می کند. در صورت تایید، فرم I-797 را از آنها دریافت خواهید کرد.

اگر خارج از ایالات متحده هستید، باید از طریق سفارت ایالات متحده در کشور خود برای ویزای E2 اقدام کنید. برای درخواست ویزای E2 باید مراحل زیر را طی کنید:

 • فرم DS-160 را پر کنید. این فرم از شما می خواهد اطلاعات و هدف خود را از رفتن به ایالات متحده ارائه دهید. پس از پر کردن آن، یک صفحه تایید و کد به شما داده می شود که باید برای مصاحبه همراه خود داشته باشید.
 • هزینه درخواست را بپردازید. هزینه درخواست ۳۱۵ دلار است. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که هزینه های اضافی که بسته به کشور مبدا متفاوت است، بپردازید. پس از پرداخت تمام هزینه های خود، رسیدها را ذخیره کنید، زیرا بعداً به آنها نیاز خواهید داشت..

مدارک خود را آماده کنید. لیستی از مدارک مورد نیاز برای ویزای E2 را در زیر مشاهده می کنید:

 • فرم درخواست ویزا DS-160
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس که شرایط عکس ویزای ایالات متحده را داشته باشد.
 • رسیدی که ثابت می کند شما مبلغ ۳۱۵ دلار را پرداخت کرده اید.
 • مدارکی مبنی بر اینکه قصد بازگشت به کشور خود را دارید مانند:
 • اسناد ملکی
 • اجاره آپارتمان و غیره
 • اثبات واقعی بودن کسب‌وکاری که در آن سرمایه‌گذاری خواهید کرد، مانند:
 • پروانه کسب و مدارک ثبتی
 • صورت حساب های مالی
 • قراردادهای اجاره دفتر
 • چارت سازمانی
 • اظهارنامه مالیاتی
 • قرارداد با کارمندان و مشتریان و غیره
 • شواهدی مبنی بر سرمایه گذاری شما مانند:
 • صورتحساب های بانکی شخصی یا تجاری شما
 • مجوز یا مدارک ثبت نامی کسب و کاری که راه اندازی کرده اید.
 • بیزینس پلن
 • در مصاحبه شرکت کنید.
 • تمامی متقاضیان بین ۱۳ تا ۸۰ سال باید برای تکمیل درخواست ویزا در سفارت ایالات متحده مصاحبه شوند.

توصیه می شود در اسرع وقت برای مصاحبه خود برنامه ریزی کنید تا به دلیل حجم بالای کار سفارت آمریکا نیازی نباشد منتظر بمانید. افیسر در مورد قصد شما برای بازگشت به کشور خود سوالاتی می پرسد و اگر شک کند که می خواهید به طور دائم در ایالات متحده بمانید، ممکن است درخواست ویزای شما را رد کند.

در نهایت با توجه به مطالبی که گفته شد، کشور آمریکا به دلیل اقتصاد پیشرفته و مطرح در سطح جهان مورد استقبال سرمایه گذاران در سراسر دنیا شده است.

کشور آمریکا به دلیل مالیات پایینی که نسبت به سایر کشورهای دیگر دارد مکان مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد و گاها شنیده می شود که نسبت به کشور کانادا از ریسک کمتری در سرمایه گذاری برخوردار است، البته به طور قطعی پذیرفته نیست و برخی از افرادی که قصد سرمایه گذاری و مهاجرت از این طریق را دارند کشور آمریکا را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند.

ثبت شرکت در آمریکا

ایالات متحده آمریکا به دلیل داشتن بازارپر رونق جهانی، فرصت های متعدد سرمایه گذاری و فرصت دریافت گرین کارت از طریق تجارت، سرمایه گذاران خارجی را برای راه اندازی شرکت در این کشور جذب می کند.

بهره برداری از بازار جهانی ایالات متحده هدف نهایی بسیاری از مشاغل در سراسر جهان است. به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه گذاران خارجی می خواهند یک شرکت راه اندازی کنند یا تجارت خود را در سرزمین فرصت ها یعنی آمریکا گسترش دهند. با راه اندازی شرکت در ایالات متحده، به بازارهای سرمایه آمریکا دسترسی پیدا می کنید همچنین می تواند شهرت شرکت شما را در سطح جهانی افزایش دهد و می تواند راهی برای دریافت ویزای کار آمریکا باشد. در این قسمت تصمیم داریم به سوالاتی از قبیل آیا با انواع ثبت شرکت در آمریکا آشنایی دارید؟آیا می خواهید راجع به ثبت شرکت در آمریکا اطلاعاتی داشته باشید؟هزینه های ثبت شرکت در آمریکا چگونه می باشد؟مدت زمان پروسه ثبت شرکت در آمریکا به چه صورت است؟ مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در آمریکا شامل چه مدارکی خواهد بود؟ آیا با ثبت شرکت در آمریکا می توان به اخذ اقامت آمریکا رسید؟

برخی از انواع شرکت ها را زمانی می توان در آمریکا به ثبت رساند که مقیم آمریکا باشید، از جمله شرکت های سهامی  نوعS  یا همان S Corp را تنها افراد مقیم  یا شهروند آمریکا می توانند به ثبت برسانند، زیرا یک سری الزامات و تعهدات برای این افراد تعریف شده است که از جمله ی این الزامات زندگی کردن مدیران شرکت سهامی و افراد سهامدار در خود آمریکا می باشد.

دو نوع شرکت  LLC و C-Corp  برای سرمایه‌گذاران خارجی مناسب هستند و متقاضیان می توانند هنگام تأسیس کسب‌ وکار خود در ایالات متحده از آن استفاده کنند . افراد بسیاری خواهان ثبت شرکت در آمریکا بوده اما تمایلی به پرداخت مالیات آن کشور را نداشته و قصد معافیت از مالیات را دارند و می خواهند شرکت خود را در منطقه ای از آمریکا ثبت کنند که از این امر مستثنی باشند. اینگونه افراد برای ثبت شرکت در آمریکا می توانند نوعی از شرکت با مسولیت محدود به نام C corp و یا LLC را به جای شرکت های سهامی به ثبت برسانند.از مهمترین مزیت های ثبت شرکت در آمریکا از نوع LLC این است که پیچیدگی کمی برای ثبت دارد.

مزیت های ثبت شرکت LLC  در آمریکا

 • عدم احتیاج به حضور مدیران شرکت و همچنین سهامداران شرکت های LLC و عدم منع تشکیل جلسات هیئت مدیره حتی خارج از ایالات متحده ی آمریکا
 • الزامی وجود ندارد که اعضای هیئت مدیره حتما از سهامداران این شرکت ها باشند.
 • درایالت های مختلف تنها به ۱ نفر یا ۳ نفر جهت ثبت شرکت احتیاج است.
 • در بعضی از ایالت های آمریکا هیچ گونه مالیاتی بر درآمد این نوع شرکت ها وجود ندارد.
 • هم چنین در بعضی از ایالت های دیگر جهت کارهای اولیه ی ثبت شرکت احتیاجی به سرمایه ی زیاد نخواهد بود.

برای ثبت یک شرکت درایالات متحده به عنوان یک خارجی، ابتدا باید ساختار قانونی نهاد تجاری خود و ایالت را انتخاب کنید. در مورد یک نام منحصر به فرد برای شرکت خود تصمیم بگیرید  .یک نماینده را انتخاب کنید اکثر ایالت ها به یک “نماینده رسمی ” نیاز دارند که مقیم ایالت باشد. این شخص مسئول دریافت نامه رسمی و خدمات مالیاتی و حقوقی از طرف شرکت شما است. متقاضیان می توانند بدون ویزا و حتی بدون ورود به ایالات متحده یک شرکت آمریکایی ثبت کنند و صاحب آن شوند. مدیریت یک نهاد تجاری مانند یک LLC یا شرکت، از خارج از ایالات متحده مجاز است اما مدیریت یک شرکت در داخل ایالات متحده بدون ویزای کاری معتبر مجاز نیست.

مراحل ثبت شرکت LLC در آمریکا

برای تشکیل یک شرکت با مسئولیت محدود به عنوان فردی که اقامت دائم آمریکا را ندارد، مراحل زیر را باید طی کنید:

۱.دریافت ویزای صحیح: بعد از ثبت شرکت، برای کار در ایالات متحده به گرین کارت یا ویزای سرمایه گذاری (E-2) یا (EB-5) نیاز دارید. همانطور که قبلا گفتیم ویزای E-2 مخصوص کشورهای معاهده است و شهروندان برخی کشورها از جمله ایران امکان دریافت این ویزا را ندارند. درخواست ویزای EB-5 برای اتباع همه کشورها امکان پذیر است و مخصوص کسانی است که توانایی مالی و سرمایه قابل توجهی دارند. متقاضیان با ثبت شرکت میتوانند برای اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق دریافت ویزای EB-5 اقدام کنند.

۲.انتخاب یک ایالت: صاحبان مشاغل معمولاً تصمیم می گیرند شرکت خود را در ایالتی که قصد فعالیت در آن دارند، تشکیل دهند. متقاضیان می توانند در هر ایالتی که می خواهند شرکت ثبت کنند و با هیچ محدودیتی مواجه نیستند، این حال  برخی از آنها برای افراد غیر مقیم بهتر از بقیه هستند. به عنوان مثال، تشکیل شرکت در ایالت دلاور شما را از پرداخت مالیات بر درآمد برای هر تجارتی که در خارج از ایالت انجام می شود معاف می کند. این یک مزیت بزرگ برای کارآفرینان خارجی است.

۳.انتخاب نام برای شرکت: شما باید نامی را برای شرکت خود انتخاب کنید که قبلاً توسط نهاد تجاری دیگری دروزارت امور خارجه ثبت نشده باشد..

۴.درخواست برای ITIN (شماره شناسایی مالیات دهندگان): به عنوان یک فرد غیر مقیم ایالات متحده،  ITIN شماره مالیاتی شما است. ITIN  را برای دریافت EIN (شماره شناسایی کارفرما)، که در واقع یک شماره ۹ رقمی است  برای اهداف مالیاتی  کسب و کار شماست،   نیاز دارید.

۵.انتخاب یک نماینده رسمی: هر LLC باید یک نماینده رسمی برای دریافت اسناد مالیاتی و سایر اخطارهای قانونی از طرف شرکت داشته باشد.

۶.اماده سازی قرارداد عملیاتی شرکت: قرارداد عملیاتی LLC سندی است برای نشان دادن اینکه همه صاحبان LLC در مورد نحوه اداره کسب و کار توافق دارند. اگر LLC شما چندین مالک دارد، باید به وضوح نحوه تقسیم سود، صلاحیت انجام اقدامات خاص و موارد دیگر را بیان کنید.

ثبت شرکت: در نهایت، باید مدارک تشکیل LLC خود را در ایالت انتخابی ثبت کنید و هزینه های مربوطه را پرداخت کنید. هزینه های تشکیل یک LLC بر اساس هر ایالت متفاوت است و از ۵۰ تا ۵۰۰ دلار متغیر است.

مهم ترین بحث در رابطه با ثبت شرکت در آمریکا، هزینه های مورد نیاز جهت ثبت شرکت در این کشور می باشد:

هزینه های ثبت شرکت در آمریکا در هر کدام از ایالت های این کشور متفاوت خواهد بود. سرمایه ی اولیه برای ثبت شرکت در آمریکا می تواند از ۱ دلار شروع شود همچنین مدت زمان لازمه برای انجام این پروسه ممکن است از دو هفته الی دو ماه باشد. هم اکنون در ایالت های نیویورک، ایالت وایومینگ، ایالت دلاور و ایالت نوادا میتوان این نوع شرکت ها را ثبت کرد.

 بررسی دقیق تر ثبت شرکت در آمریکا( ایالت های مختلف ):

الف) از شرایط مورد نیاز ثبت شرکت LLC در منطقه دلاور در آمریکا:

در رابطه با ثبت شرکت  در آمریکا می توان بیان نمود که ایالت های گفته شده و گزینه ی انتخابی برای افراد خواهان ثبت شرکت در آمریکا در ۹۰ درصد موارد، ایالت دلاور خواهد بود. این ایالت به دلایل زیادی همچون پایین بودن نرخ مالیات و هموار بودن شرایط اقتصادی و تجارتی برای افراد سهامدار به یک منطقه ی پرطرفدار جهت شرکت LLC تبدیل شده است.

شرایط و مراحل ثبت شرکت در این ایالت به صورت زیر خواهد بود:

 • احتیاج به کمترین سرمایه ی ممکن (۱ دلار)
 • سرپرست مورد نیاز یک نفر خواهد بود.
 • در اساسنامه ی این شرکت احتیاجی به ذکر نام سرپرستان نخواهد بود.
 • عدم احتیاج به اقامت سرپرستان در ایالات متحده ی آمریکا
 • عدم تشابه نام شرکت با نام شرکت های دیگر
 • هزینه ی سالیانه ی موردنیاز جهت نگهداری ۲۹۰ دلار بوده که تاریخ اول ژانویه، سررسید آن خواهد بود.
 • برای کارفرما یک کد شناسایی جهت امور پرداخت مالیات ضروری خواهد بود.
 • افزودن بر میزان اعتبار و سرمایه ی اولیه سبب افزایش در هزینه ها خواهد بود.

هزینه های دفتر و شرکت LLC  که شامل هزینه های فکس ، تلفن ، ایمیل و … می باشد. تقریبا ماهی ۳۰ دلار خواهد بود. همچنین ۱۰۰ دلار دیگر تحت عنوان سپرده باید یک ماه از تاریخ ختم قرارداد واریز شود. در خصوص مالیات های ایالت دلاور می توان بیان نمود که مالیات ها تقریبا صفر می باشد، با بیان این نکته که شرکت های این ایالت موظف به پرداخت یک مالیات سالانه برای نمایندگی های شرکت ها خواهند بود.

مراحل ثبت شرکت در آمریکا در ایالت دلاور به صورت زیر خواهد بود:

 1. ارائه فرم درخواست ثبت شرکت در آمریکا
 2. کپی پاسپورت هر کدام از سهامداران و سرپرستان
 3. اثبات و ارائه ۵۰ درصد از هزینه های مورد نیاز جهت ثبت شرکت
 4. ارائه دو مورد از خدماتی که در طی ۳ ماه اخیر انجام داده است
 5. آیین نامه ی ثبت شرکت و مهر شرکت
 6. موافقت نامه ی ایالت دلاور
 7. هزینه های لازم در وزارت امور خارجه

ب )  موارد نیاز ثبت شرکت در ایالت کالیفرنیا :

این ایالت نیز از دیگر ایالت هایی می باشد که دارای امنیت تجارتی و اقتصاد پایدار و سرمایه داری پویا و دسترسی مناسب به بازار ایالت کالیفرنیاست که این ایالت نقطه ی جذبی جهت ثبت شرکت در آمریکا به حساب آید. فراهم بودن کسب و کار مناسب  در ایالت کالیفرنیا یک نکته ی مثبت دیگر برای این ایالت به شمار می رود.

۱-احتیاج به کمترین سرمایه ی ممکن ( ۱ دلار )

۲-سرپرست مورد نیاز یک نفر می باشد.

۳-در اساسنامه ی شرکت ذکر نام سرپرستان اجباری نخواهد بود.

۴-عدم ضرورت به اقامت سرپرستان در آمریکا

۵-عدم تشابه نام شرکت با نام شرکت های دیگر

۶-هزینه ی سالیانه ی مورد نیاز جهت نگهداری ۳۸۵ دلاربوده و تاریخ اول ژانویه سررسید آن خواهد بود.

۷-برای کارفرما داشتن کد شناسایی جهت امور پرداخت مالیات ضروری خواهد بود.

۸-ظرف ۳ ماه از تعیین صورتحساب مالیاتی که حدود ۸۰۰ دلار خواهد بود باید تسویه انجام شود.

هزینه های انجام شده در این زمینه شامل شرکت ثبت شده برای مدت ۱ سال، کپی مدارک مورد تایید و پرونده ی ارائه شده و همچنین ارائه یک گواهی عدم سوء پیشینه حدود ۹۰۰ یورو خواهد بود. پروسه ی این ثبت شرکت حدود ۲ هفته به طول خواهد انجامید. علاوه بر هزینه های فوق در ثبت شرکت در آمریکا در ایالت کالیفرنیا ، یک هزینه ی دیگر شامل هزینه های فکس، تلفن، ایمیل و سایر تسهیلات حدود ماهی ۳۰ دلار خواهد بود و همچنین ۱۰۰ دلار سپرده ی مورد نیاز که یک ماه از تاریخ ختم قرارداد باید واریز گردد.

مراحل ثبت شرکت در ایالت کالیفرنیا  :

 1. ارائه فرم درخواست ثبت شرکت در آمریکا
 2. کپی پاسپورت هر کدام از سهامداران و سرپرستان
 3. اثبات و ارائه ۵۰ درصد از هزینه های مورد نیاز جهت ثبت شرکت
 4. ارائه دو مورد از خدماتی که در طی ۳ ماه اخیر انجام داده است.
 5. آیین نامه ی ثبت شرکت و مهر شرکت
 6. موافقت نامه ی ایالت کالیفرنیا
 7. هزینه های لازم در وزارت امور خارجه

ج ) از شرایط مورد نیاز ثبت شرکت  در ایالت نوادا:

ایالت نوادا نیز همچون ایالت های کالیفرنیا و دلاور جزء مناطق امن تجارتی و اقتصادی می باشد، با توجه به اینکه مالیات و قوانین کسب  و کار در این ایالت انعطاف پذیری بیشتری دارد که باعث جذب سرمایه گذار در ایالت شده است. بر این اساس و همچنین طبق آمار ارائه شده حدود ۱۲ درصد شرکت ها در این ایالت تحت نظارت و مدیریت افراد غیر مقیم می باشد.

 1. احتیاج به کمترین سرمایه ی مورد نظر (۱ دلار)
 2. سرپرست مورد نیاز یک نفر خواهد بود.
 3. در اساسنامه ی شرکت به ذکر نام سرپرستان هیچ ضرورتی وجود نخواهد داشت.
 4. عدم اجبار به اقامت سرپرستان در آمریکا
 5. عدم تشابه نام شرکت با نام شرکت های دیگر
 6. هزینه ی سالیانه ۶۵۰ دلار می باشد و تاریخ اول ژانویه سررسید آن خواهد بود.
 7. برای کارفرما داشتن کد شناسایی جهت امور پرداخت مالیات ضروری خواهد بود.
 8. ظرف ۲ ماه از تعیین صورتحساب و تشکیل پرونده یک حساب ۱۶۵ دلاری باید تسویه انجام گردد. طول انجام این پروسه حدود یک الی دو هفته خواهد بود، هزینه های مورد نظر دیگر ثبت شرکت در آمریکا در ایالت نوادا، مانند هزینه های تلفن، فکس، ایمیل و … مانند دیگر ایالت ها ماهی ۳۰ دلار خواهد بود و همچنین ۱۰۰ دلار سپرده ی مورد نیاز از تاریخ ختم قرارداد که باید طبق اصول واریز گردد.

مراحل ثبت شرکت در ایالت نوادا:

 1. ارائه ی فرم درخواست ثبت شرکت در آمریکا 
 2. کپی پاسپورت هر یک از سهامداران و سرپرستان
 3. اثبات و ارائه ی ۵۰ درصد از هزینه های مورد نیاز جهت ثبت شرکت
 4. ارائه ی دو
 5.  مورد از خدماتی که در طی ۳ ماه اخیر انجام داده است.
 6. آیین نامه ی ثبت شرکت و مهر شرکت
 7. موافقت نامه ایالت نوادا
 8. هزینه های لازم در وزارت امور خارجه
جهت دریافت مشاوره با کارشناسان رویال اپلای و ارائه جزئیات بیشتر با شما تماس خواهیم گرفت.

از طریق تکمیل فرم ارزیابی میتوانید از مشاوره رایگان با کارشناسان و وکلای مجرب شرکت رویال اپلای بهره مند شوید .

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

55 دیدگاه در “ویزای سرمایه گذاری آمریکا

 1. Avatar mahjub گفت:

  خسته نباشید. نمیشه با مبلغ ۵۰۰ هزار دلارویزای سرمایه گذاری آمریکا رو گرفت ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام خیر حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۸۰۰ دلار میباشد

 2. Avatar پایدار گفت:

  آیا ایرانیا هم می تونن تو آمریکا سرمایه گذاری کنند؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام بله میتوانید

 3. Avatar فراهانی گفت:

  با سلام، موسسه شما برای ویزای سرمایه گذاری آمریکا هم اقدام می کنه ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله یکی از پروسه های اصلی موسسه رویال اپلای میباشد .

 4. Avatar NADERI گفت:

  وقت بخیر
  با ویزای eb5 میشه پاسپورت آمریکا را گرفت ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز از ابتدا پاسپورت دریافت نمیکنید

 5. Avatar Aylin گفت:

  سلام . می تونیم هر جا دوست داریم سرمایه گذاری کنیم یا محدودیت داره؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام بله محدودیت داره در مناطق مشخصی که دولت آمریکا تعیین میکند میتوانید سرمایه گذاری کنید

 6. Avatar shaygan گفت:

  اگر بیشتر سرمایه گذاری بکنم روند اقامت تسریع میشه?

 7. Avatar سمانه گفت:

  سلام، با کدوم ویزای سرمایه گذاری میتونیم سریع تر اقامت بگیریم؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز برای ایرانیان گرین کارت آمریکا ویزای سرمایه گذاری از طریق ویزای eb5 امکان پذیر است.

 8. Avatar رفیعی گفت:

  شرایط سرمایه گذاری آمریکا تو سال ۲۰۲۳ چیه؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز مقاله حاضر کاملا براساس الزامات سال ۲۰۲۳ بازبینی شده است .

 9. Avatar مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید،
  گرفتن ویزای سرمایه گذاری آمریکا چقدر طول میکشه؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز معمولا حدودا دوسال زمانبر میباشد.

 10. Avatar Sharifi گفت:

  سلام، شما برای خرید بیزنس در آمریکا هم اقدام می کنید؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله

 11. Avatar torabi گفت:

  شرایط سرمایه گذاری در آمریکا راحت تره یا کانادا؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز هر کشور الزامات مخصوص به خودشون را دارد برای اینکه بدونید برای کدوم کشور میتوانید اقدام کنید با کارشناسان تماس بگیرید.

 12. Avatar MOHSEN گفت:

  بالاخره حداقل سرمایه گذاری آمریکا ۵۰۰ هزار دلار هست یا نیست? بعضیا می گن هست ولی شما نوشتین حداقل برای ویزای EB5 ، هشتصد هزار دلاره؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز طبق آخرین ابدیت اداره مهاجرت آمریکا حداقل سرمایه ۸۰۰ هزار دلار است.

 13. Avatar payam گفت:

  ضمن عرض خسته نباشید.
  آیا برای انتقال سرمایه به آمریکا به مشکل بر نمی خوریم؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز خیر برای انتقال سرمایه راه کار های قانوننی وجود دارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 14. Avatar hamedi گفت:

  با سلام. آیا انتقال سرمایه قبل از دریافت ویزا باید باشه یا اول ویزای سرملیه گذاری آمریکا صادر میشه و بعد از دریافت ویزا سرمایه گذاری میشه؟
  پیشاپیش ممنون از زمانی که به کامنت بنده اختصاص میدین

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا ابتدا باید شما سرمایه گذاری کنید .

 15. Avatar آزاد حقیقی گفت:

  سلام خدمت کارشناس محترم آیا بیزینس پلن لازمه برا یسرمایه گذاری در آمریکا و شما خدماتی تو این زمینه هم دارید.؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله بیزنس پلن لازمه است و مجموعه ی رویال اپلای به صورت صفر تا صد پروسه ی سرمایه گذاری در آمریکا را برای شما انجام میدهد .

 16. Avatar asgarzade گفت:

  اعضای خانواده همراه متقاضی درخواست میدن یا بعد از دو سال میتونن درخواست بدن؟ ما یه خانواده ۴ نفری هستیم که فرزند بزرگم ۳۲ ساله است و فرزند کوچکتر ۲۷ ساله آیا میتونیم با خرید یک رستوران به آمریکا مهاجرت کنیم ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز فرزندان زیر ۲۱ سال میتوانید و فرزندان بالای ۲۱ سالتون باید با پروسه ی مستقل اقدام به مهاجرت کنند.

 17. Avatar mohamad گفت:

  خسته نباشید. ایا میشه در آمریکا بیزینس بخریم و خودمون مدیریتش کنیم؟ یا باید سهامدار کمپانی ها بشیم ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز با هر دو روش امکان پذیر میباشد.

 18. Avatar rafia گفت:

  ممنون از توضیحات ایالت های مجاز برای سر مایه گذاری کجا ها هستند؟ ایا می تونیم به انتخاب خودمون در یک ایالت سرمایه گذاری کنیم ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز ایالت های سرمایه گذاری را دولت ایالات متحده آمریکا انتخاب میکند و همچنین لیست ایالت ها در مقاله نیز هست.

 19. Avatar kashi گفت:

  سلام و وقت بخیر
  ایا میشه به محض ورود سرمایه مالی و برداشت کنیم یا حتما باید پول کار بکنه تو آمریکا ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز به محض ورود نمیشه سرمایه را برداشت کرد و سرمایه شما باید حداقل ۲-۵ کار کند.

 20. Avatar samanifar گفت:

  حداقل سرمایه ۸۰۰ دلاری گه گفتین برای ویزای سرمایه گذاری آمریکا میتونه خرید ملک باشه در آمریکا؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز خیر صرفا در یک کسب و کار سرمایه گذاری باید بکنید تا به شما اقامت دائم بگیرید.

 21. Avatar navid گفت:

  ممنون از توضیحاتتون یکی از دوستان خانوادگی ما قبلا با ۵۰۰ هزار دلار آمریکا رفت. الان آیا قانون عوض شده؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله عوض شده و شما حداقل باید ۸۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری کنید.

 22. Avatar sepidar گفت:

  ممنون از توضیحاتتون یکی از دوستان خانوادگی ما قبلا با ۵۰۰ هزار دلار آمریکا رفت. الان آیا قانون عوض شده؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله از سال ۲۰۲۳ حدقل ۸۰۰ هزار دلار باید سرمایه گذاری کنید.

 23. Avatar shakeri گفت:

  آیا کسی که با ویزایی غیر از سرمایه گذاری در آمریکا هست می تونه برای سرمایه گذاری آمریکا اقدام کنه؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله امکان پذیر میباشد.

 24. Avatar barazandeh گفت:

  ممنون از توضیحاتتون، حالا یک میلیون دلار که واقعا سرمایه زیادیه. شما برای ویزاهای کاری آمریکا هم اقدام می کنید؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز بله انجام میدیم برای برسی رزومه اتون فرم ارزیابی را لطفا تکمیل کنید.

 25. Avatar عابدیان گفت:

  خسته نباشید خدمت کارشناس محترم
  آیا مجموعه شما برای ثبت شرکت در آمریکا هم اقدام میکنه ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا کارشناس با شما تماس بگیرد.

 26. Avatar نام گفت:

  سلام وقت بخیر بنده قسمتی از متن رو دربارهی eb5 متوجه نشدم
  سه ماه قبل از اتمام اقامت دوساله مرحله ی درخواست حذف شرایط رو باید انجام بدیم
  که نوشته شده ۲ سال بررسیش طول میکشه
  در حالی که ما فقط سه ماه زمان داریم
  در این زمان چه اتفاقی می افتد. و اینکه در صحفه ای دیگر از همین سایت این زمان رو نوشتید شش ماه قبل از اتمام اقامت موقت دو ساله. بنده حقیقتا یکم گیج شدم

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، طبق قوانین جدید شما باید از ۲ ماه قبل اقدام کنید. ضمنا شما می توانید در آمریکا اقامت داشته باشید تا نتیجه درخواستتون مشخص بشه.

 27. Avatar ایمان گفت:

  با اختلاف کامل ترین و بهترین توضیحاتی بود که تا به حال در مورد ویزای سرمایه داشتم
  با تشکر

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، خواهش میکنم ممنون از زمانی که گذاشتید.

 28. Avatar محمد حسن گفت:

  سلام خسته نباشین آیا مهاجرت از طریق ویزا eb5 محدودیت رفت و آمد داره تا قبل از اقامت دائم؟

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، خیر این پروسه از ابتدا به شما اقامت دائم می دهد و شما می توانید بدون محدودیت رفت و آمد داشته باشید.