شرایط تحصیل در کانادا – در مقایسه با اکثر کشورهای انگلیسی زبان ، هزینه تحصیل در کانادا مقرون به صرفه است. هزینه شهریه برای دوره کارشناسی دانشگاه می تواند بین ۱۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار بسته به موسسه و برنامه ای که برای تحصیل انتخاب می کنید، باشد. برای آشنایی با شرایط تحصیل در کانادا، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

هزینه تحصیل در کانادا:

شهریه برای مقاطع تحصیلی هنر و علوم انسانی کمتر از مدرک مهندسی یا پزشکی است.

 

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

 

چه زمانی  باید برای اجازه تحصیل خود در کانادا اقدام کنید؟

دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در کانادا باید اطمینان حاصل کنند که با قوانین و فرایندهای ورود به این کشور برای تحصیل آشنا هستند. بهترین و دقیق ترین منبع برای اطلاعات ، دولت فدرال کانادا است. دولت فدرال Citizenship and Immigration Canada (CIC) را اداره می کند، که خدمات مهاجرت را به شهروندی مرتبط می کند و مسئول و پذیرش دانشجویان مهاجر، خارجی، بازدید کنندگان و نیروی کار موقت است.

به محض دریافت نامه پذیرش باید درخواست اجازه تحصیل خود را بدهید. و تا زمانی که شرایط تحصیل در کانادا برایتان فراهم شود، صبر کنید. زمان مورد نیاز برای رسیدگی به درخواست شما ممکن است در دفاتر ویزا متفاوت باشد، بنابراین بهتر است تا آنجا که ممکن است وقت بگذارید.

 

۴ سوال پرتکرار  درباره مجوزهای تحصیل در کانادا:

 

۱. چه مدت می توانم در کانادا در هنگام تحصیل حضور داشته باشم؟

به طور کلی می توانید برای مدت زمان مجوز تحصیل در کانادا اقامت داشته باشید. به اجازه تحصیل خود نگاه کنید و زمان انقضا آن را بررسی کنید.  در بعضی موارد ، می توانید درخواست را تمدید کنید.

۲. آیا می توانم در حالی که مجوز تحصیل دارم کار کنم؟

 

بله ، اما فقط در شرایط محدودی مانند:

 • اشتغال شما در دانشگاه است.
 • دانشجوی بین المللی دریافت کننده بورس تحصیلی باشید.
 • این کار به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از برنامه تحصیل شما باشد.
 • این کار شامل تحقیقات دانشگاهی یا بورس تحصیلی پس از دکتری باشد.
 • کار پس از فارغ التحصیلی در یک رشته مرتبط با برنامه تحصیلی انجام می شود.
 • همسران دانشجویان بین المللی واجد شرایط کار موقت در کانادا باشید.

(بسته به مکانی که در این کشور تحصیل می کنید روش های دیگری نیز برای کار در حالی که مجوز تحصیل دارید وجود دارد.)

 

۳. آیا برای تحصیل در کانادا همیشه به مجوز تحصیل نیاز دارم؟

خیر. شما نیازی به مجوز تحصیل ندارید:

اگر شما در یک دوره آموزش زبان فرانسه یا انگلیسی شرکت می کنید که مدت آن بیش از سه ماه نیست. یا شما همسر یا فرزند وابسته هستید که یک افسر دیپلماتیک یا کنسولی نماینده یک کشور خارجی یا نماینده سازمان ملل یا هر سازمان بین دولتی دیگری که کانادا عضو آن است.

 

۴آیا می توانم اجازه تحصیل خود را تمدید کنم؟

بله، می توانید. شما باید فرم IMM 1249 را تکمیل کنید. این فرم ویزای مهاجرت توسط افرادی استفاده می شود که می خواهند برای تمدید مجوز تحصیل در کانادا اقدام کنند. افراد فرم IMM 1249 را برای تغییر شرایط یا تمدید اقامت خود در کانادا به عنوان دانشجو ارسال می کنند. این فرم برای ساکنان موقت کانادا است که در حال حاضر به عنوان دانشجو در کانادا اقامت دارند.

توجه: افراد دارای وضعیت اقامت موقت فعلی معتبر در کانادا می توانند درخواست تمدید اقامت خود را انجام دهند، مشروط بر اینکه حداقل ۳۰ روز قبل از تاریخ انقضا وضعیت فعلی خود را درخواست دهند.

 

چه مدت می توانم در کانادا بمانم؟

 

۱. اگر دوره های پیش نیاز را می گذرانید:

اگر موسسه آموزشی کانادایی شما از شما بخواهد دوره های خود را قبل از پذیرش در برنامه اصلی را بخوانید ، اجازه تحصیل شما برای مدت آن دوره ، به علاوه ۱ سال معتبر خواهد بود. هنگامی که در برنامه اصلی پذیرفته شدید، سپس باید برای تمدید اقامت خود به عنوان دانشجو درخواست دهید.

 

۲. اگر بعد از انقضای مجوز تحصیل ، تحصیلات خود را به پایان برسانید:

اگر دوره های خود را قبل از تاریخ مجاز خود به پایان نرسانید ، باید برای تمدید اقامت خود به عنوان دانشجو اقدام کنید. در صورت عدم تحصیل ، باید تحصیل را متوقف کرده و کانادا را ترک کنید.

 

تحصیل و کار همزمان در کانادا

تحصیل و کار همزمان در کانادا

 

۳. اگر قبل از انقضا اجازه تحصیل در کانادا ، تحصیلات خود را به پایان برسانید:

اگر تحصیل خود را زودهنگام به پایان برسانید ، فارغ از اینکه چه روزی روی مجوز تحصیل چاپ شده باشد ، اجازه شما ۹۰ روز پس از اتمام تحصیل متوقف می شود.

شما تحصیل خود را در تاریخی که موسسه کانادایی  شما برای اولین بار با نامه ، کارنامه ، مدرک به شما اطلاع می دهد ، به پایان رسانده اید.


شرایط ویزای دانشجویی کانادا ۲۰۲۱:

برای افرادی که می خواهند برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنند ، شرایط لازم برای واجد شرایط بودن وجود دارد. موارد زیر الزامات اجازه تحصیل در این کشور می باشد:

 • شما باید در یک موسسه یادگیری تعیین شده (DLI) ثبت نام کنید.
 • شما باید ثابت کنید که پول کافی برای هزینه های زندگی، تحصیل، حمل و نقل دارید.
 • شما باید از قانون کانادا پیروی کنید ، سابقه کیفری نداشته باشید و گواهی پلیس (در صورت نیاز) دریافت کنید.
 • شما باید در سلامت باشید و گواهی معاینه پزشکی داشته باشید. (در صورت لزوم).
 • شما باید به  افسر کانادایی ثابت کنید که با پایان یافتن اجازه تحصیل شما کانادا را ترک خواهید کرد. 

 

چرا می توان در کانادا تحصیل کرد؟

کانادا یکی از بزرگترین مقاصد کشوری برای دانشجویان بین المللی است. سطح آموزشی و کیفیت زندگی در کانادا یکی از بهترین ها است.تحصیل در کانادا برای هر دانشجویی تجربه شگفت انگیزی است و کانادا یکی از بالاترین استانداردهای آموزشی در جهان را دارد.

 

اگر می خواهید از بهترین شانس خود برای گرفتن تاییدیه درخواست ویزای دانشجویی خود اطمینان حاصل کنید ، پس توصیه می کنیم قبل از ارسال درخواست خود با کارشناسان ارشد رویال اپلای  مشورت کنید. ما به صد ها دانشجو کمک کرده ایم که با مجوز تحصیل،  موفق به ورود به کانادا شده اند و رویال اپلای نیز می تواند به شما کمک کند.

اولین قدم برای تحصیل در کانادا ، ارزیابی پرونده شماست. فرم ارزیابی مهاجرت رویال اپلای را تکمیل کنید و کارشناسان ارشد ما در عرض ۲۴ ساعت به شما پاسخ خواهند داد تا صلاحیت ها و گزینه های شما برای تحصیل در کانادا بررسی شود.