مهاجرت + ویزا (کانادا)

سیستم اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس اینتری کانادا چیست

 اکسپرس اینتری مهاجران با مهارت را بر اساس توانایی هایشان به عنوان مقیمان دائم کشور کانادا انتخاب می کند تا در کانادا سکونت کنند و بخشی از اقتصاد کانادا باشند. یک سیستم جدیدی برای مدیریت وجود دارد نشان می دهد چطور افراد با مهارت و تجربه ی کاری درخواست مهاجرت به کانادا را بدهند. این سیستم ، اکسپرس اینتری(Express Entry) نامیده می شود.

 

اکسپرس اینتری کشور کانادا چطور کار می کند:

سیستم اکسپرس اینتری برای مدیریت درخواست هایی که برای اقامت دائم کشور کانادا می شود تحت عنوان برنامه های مهاجرتی اقتصاد فدرال مورد استفاده قرار می گیرد. که به سه دسته عمده تقسیم می شود:

  • برنامه ی اسکیل ورکر فدرال کانادا

  •  برنامه تجارت ماهرانه فدرال کانادا

  •  کلاس تجربه ی کار کانادایی

 

  • SKILLED WORKER:

در سیستم اسکیل ورکر  شما می توانید بدون محدودیت در رشته تحصیلی و شغلی و با تکیه بر مهارت ها و تخصص خود به صورت آنلاین تقاضای بررسی برای دریافت این ویزا می کنید و اگر امتیاز لازم را به دست بیاورید، می توانید برای اقامت در کشور کانادا اقدام کنید.

 

سیستم اکسپرس اینتری کشور کانادا:

سیستم اکسپرس اینتری دو مرحله دارد: 

مرحله ی اول: کاندید هایی که قابلیت ورود دارند به صورت آنلاین، پروفایل اکسپرس اینتری را تکمیل می کنند:

اطلاعاتی شامل:

  • مهارت ها
  • تجربه کاری
  •  مهارت و توانایی زبان انگلیسی و فرانسه بسته ایالت مورد نظر
  •  تحصیلات و جزئیات دیگری که برای ارزیابی به ما کمک خواهد کرد و در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

در این مرحله حداقل امتیازی که باید کسب کنید ۶۷ است؛ شما می توانید این امتیازات را از ۶ طریق به دست آورید.

 

روش های کسب امتیاز اکسپرس اینتری کشور کانادا:

 

امتیاز دهی اکسپرس اینتری کانادا

 

* از طریق مدرک زبان:

حداکثر امتیازی که از این مهارت می توانید کسب کنید ۲۸ امتیاز است که هرچه نمره ی بالاتری کسب کنید، امتیاز بالاتری خواهید گرفت. کسب این مهارت ضوابط مربوط به خودش را دارد که برای اطلاع از آن می توانید با ما تماس حاصل کنید.

داشتن مدرک زبان فرانسه نیز امتیاز جداگانه ای خواهد داشت حتما در نظر داشته باشیدکه مدرک زبان از شروط لازم است.  

 

* از طریق تحصیلات:

در این مهارت با توجه به مقاطع تحصیلی شما حداکثر تا ۲۵ نمره می توانید کسب کنید. مدارک شما باید مورد تایید اداره ی شهروندی و مهاجرت کانادا باشد.

 

از طریق تجربه کاری:

در این مهارت با توجه به تعداد سال هایی که کار کردید و در آن درآمد داشتید می توانید حداکثر ۱۵ امتیاز کسب کنید.

 

از طریق سن:

حداکثر امتیاز این موضوع ۱۲ ، می باشد که از سن ۱۸ سال محاسبه می شود و بالاترین امتیاز را افراد دارای سنین ۱۸تا ۳۵سال کسب می کنند

 

* اگر یک پیشنهاد شغلی تمام وقت و با درآمد در کانادا برای شما موجود باشد ۱۰ امتیاز دیگر کسب خواهید کرد:

از طریق گزینه سازگار پذیری که شامل مدرک زبان همسرتان که نمره ی کافی را دریافت کرده باشد و همچنین سابقه تحصیلی شما در کانادا می باشد، سابقه ی کارشما و همسرتان در کانادا، استخدام هماهنگ شده در کانادا و وجود بستگان درجه یک شما در این کشورکه برای هرکدام امتیاز جداگانه ای در نظر گرفته شده است. 

جمع امتیازات مذکور ۱۰۰امتیاز می باشد که شما باید حداقل ۶۷امتیاز برای استفاده از این روش کسب کنید. ورود به سیستم امتیاز بندی، صدور دعوت نامه ی درخواست برای اقامت دائم را تضمین نمی کند، بلکه برای آن شما باید در مرحله ی دوم امتیاز لازم را کسب کنید.

 

مرحله ی دوم کسب ویزای اکسپرس اینتری کشور کانادا:

* کسانی که در سیستم امتیاز بندی بیشترین امتیاز را آوردند می توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند که ۶۰ روز برای ارائه ی درخواست شان زمان دارند.

* حداکثر امتیاز قابل کسب در این مرحله ۱۲۰۰ امتیاز می باشد که ۶۰۰ تای آن تنها مربوط به پیشنهاد کاری در کانادا می باشد و ۶۰۰ تای بعد به خود شخص مربوط می شود.

 

* عوامل انسانی:

در این گزینه افراد از سن، تحصیلات، زبان و تجربه ی کار کانادایی شان با وجود داشتن همسر یا بدون آن امتیازات متفاوتی کسب می کنند.

 

* عامل مربوط به همسر:

در این قسمت افراد می توانند از تحصیلات، داشتن مدرک زبان و کار کانادایی همسرشان، هرکدام امتیازات جزئی ای را کسب کنند.

 

تطابق مهارت ها:

در این مرحله افراد با ترکیب چند مهارت به صورت جداگانه، امتیاز کسب می کنند؛ جمع حداکثر پارت های مذکور در این سه گزینه ۶۰۰ امتیاز خواهد شد. امتیازات اضافی ای نیز برای استخدام هماهنگ شده و و نامزدی تعریف شده است که جمع تمام این امتیازات در مرحله ی دوم ۱۲۰۰ امتیاز می باشد.

 

مدت زمان مرحله دوم کسب امتیاز اکسپرس اینتری کشور کانادا:

متقاضیان اقامت دائم کانادا که از این روش استفاده می کنند، تا ۱۲ ماه در این سیستم امتیاز بندی خواهند ماند، و پس از آن در صورت عدم دریافت دعوت نامه باید مجددا برای ورود به سیستم پروفایل جدید بسازند.

اخذ ویزای کار کانادا از طریق مجوز کار یکی از سریع ترین شیوه های مهاجرتی به کانادا و دریافت ویزای مربوطه می باشد، برای اخذ ویزای کار کانادا این مجوز و اینکه درخواست خود را چطور کامل کنید تا اداره منابع انسانی کانادا به شما تاییدیه بدهد حتماً با مشاوران و وکلای موسسه ما تماس حاصل فرمایید تا با صرف هزینه ی کمتر در اسرع وقت زندگی در کشور پهناور کانادا و ویزای آن را تجربه کنید. 

 

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید

تلفن تماس:  ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: ولنجک ، نبش خیابان چهاردهم، ساختمان وفا، واحد۲۰۱

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *