مهاجرت + ویزا (کانادا)

بررسی تجربه  کار  کانادایی در اکسپرس اینتری

بررسی تجربه  کار  کانادایی در اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری در کانادا – برنامه اکسپرس انتری پلتفرمی است که توسط دولت کانادا برای جذب نیروهای کار با مهارت بالا به کانادا ایجاد شده است. این برنامه بسته به پروفایل شما دارای زیربرنامه های مختلفی به شرح زیر است:

برنامه نیروی کار ماهر فدرال:

 • برنامه تجارت ماهر فدرال
 • تجربه کار کانادایی
 • برنامه نامزد استانی (فقط از پلت فرم استفاده می کند، اما قوانین متفاوتی دارد)

 

تجربه کار کانادایی چیست؟

برنامه تجربه کار کانادایی برای افرادی از ملیت های خارجی که به عنوان کارمند موقت در کانادا کار کرده اند و می خواهند ساکن دائم شوند، ایجاد شده است. بنابراین اگر در ۳ سال گذشته به مدت ۱ سال به عنوان کارمند تمام وقت یا پاره وقت در کانادا کار کرده اید، می توانید برای اقامت دائم در کانادا درخواست دهید و سعی کنید مقیم دائم کانادا  شوید.

تجربه  کار کانادایی در اکسپرس اینتری:

اقامت دائم از طریق برنامه  CEC  تجربه کار کانادایی به شما این امکان را می دهد که به طور دائم به کانادا مهاجرت کنید و همچنین در یکی از استان ها کار و زندگی کنید. پس از چند سال، شما همچنین مجاز به درخواست شهروندی کانادا و دریافت پاسپورت کانادا خواهید بود. شما از مزایای مشابه سایر مقیمان دائمی یا شهروندان کانادا برخوردار خواهید بود، از جمله مزایای پزشکی و توانایی تحصیل در دانشگاه های کانادا در صورت تمایل شما یا فرزندانتان.

برای مطالعه اخذ شهروندی کانادا کلیک کنید.

 

شرایط  برنامه تجربه کار کانادایی:

برای درخواست برای کلاس تجربه کانادا، ابتدا باید واجد شرایط بودن خود را تعیین کنید. چندین الزام وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید و می توانید با شرکت در یک آزمون سریع یا نظرسنجی در وب سایت مهاجرت به کانادا تعیین کنید که آیا انجام می دهید یا خیر. با کلیک بر روی دکمه “بررسی واجد شرایط بودن”، آزمونی را انجام می دهید که سوالات مختلفی در زمینه شما دارد. این تست تعیین می‌کند که آیا شرایط مورد نیاز را برآورده می‌کنید یا خیر و در صورت انجام، یک شماره برنامه ایجاد می‌کند که بعداً می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

نظرسنجی شما را در موارد زیر آزمایش خواهد کرد:

 • سابقه کار و سطح شغل
 • توانایی زبان
 • قابل پذیرش بودن

 

سابقه کار و سطح شغل برای اقدام جهت اکسپرس اینتری:

سوالات  سابقه کار و سطح شغل از شما می خواهند که مدت زمان کار خود و داشتن تجربه کاری در کانادا را بیان کنید. برای واجد شرایط بودن برای برنامه  CEC  باید حداقل ۱ سال سابقه کار در کانادا در ۳ سال گذشته داشته باشید.

 

علاوه بر این، تجربه کاری شما باید در سطح شغلی خاصی باشد. کانادا دارای یک سند طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) است که سطح مهارت ها را برای هر شغل تعیین می کند. تجربه کاری شما باید در سطح مهارت ۰ (شغل های مدیریتی)، سطح مهارت A (مشاغل حرفه ای که معمولاً نیاز به مدرک دانشگاهی دارند) یا سطح مهارت B (شغل های فنی و حرفه های ماهر که معمولاً به دیپلم کالج یا آموزش به عنوان شغل نیاز دارند) باشد تا آن تجربه قابل قبول باشد.

 

زبان:

 

مهارت زبان انگلیسی و فرانسوی

 

علاوه بر تجربه کاری، باید مهارت های زبانی به یکی از زبان های رسمی کانادا، انگلیسی یا فرانسوی نیز داشته باشید. شما باید در آزمون های زبان شرکت کنید که به مقیاس مهارت زبانی که کانادا دارد، یعنی معیار زبان کانادایی، تبدیل می شود. آزمون‌ها باید دارای مؤلفه‌های نوشتاری، خواندنی، شنیداری و گفتاری باشند و باید تا ۲ سال پس از دریافت نتایج آزمون معتبر باشند.

برای واجد شرایط بودن برای برنامه CEC، باید معیار زبان کانادایی ۷، برای مشاغل سطح مهارت ۰ یا مهارت سطح A یا معیار زبان کانادایی ۵ ، برای مشاغل سطح مهارت B داشته باشید.

در مورد مدارک تحصیلی شما، کلاس تجربه کانادایی دارای حداقل شرایط تحصیلی مشخص نیست. با این حال، از آنجایی که شما باید مشخصات خود را ارسال کنید و طبق ماشین حساب سیستم رتبه بندی جامع رتبه بندی کنید،  پس بهتر است سطح تحصیلات بالایی داشته باشید تا امتیاز بیشتری کسب کنید.

 

پذیرش در کانادا:

در نهایت، شما باید در کانادا نیز پذیرفته شوید.( Admissibility ) به این معناست که شما شرایط قانونی دریافت ویزای کانادا را دارید. این شامل عواملی مانند سابقه کیفری پاک می شود، برای اینکه شما به اندازه کافی سالم باشید که امتحانات پزشکی خود را بگذرانید و تهدیدی برای امنیت ملی کانادا نباشید.

برای درخواست برنامه اکسپرس انتری کانادا  نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید. با این حال، شما باید برای یافتن شغل در هر استانی در کانادا به استثنای کبک برنامه ریزی کنید، زیرا این استان قوانین مهاجرتی خاص خود را دارد.

 

چگونه برای برنامه تجربه کار کانادایی و اکسپرس اینتری اقدام کنیم؟

هنگامی که از طریق آزمون تعیین کردید که شرایط لازم را دارید، سپس می توانید روند درخواست خود را شروع کنید. برنامه کلاس تجربه کانادا، مشابه سایر برنامه های اکسپرس انتری ، برنامه های کاربردی مستقیم را نمی پذیرد و مشابه سیستم درخواست رتبه بندی کار می کند.

برای درخواست برای برنامه تجربه کار کانادایی  باید مطمئن شوید که واجد شرایط هستید و مشخصات خود را برای رتبه بندی ارسال کنید. رتبه بندی بر اساس فاکتورهای زیادی انجام می شود و می توانید تفکیک دقیقی از امتیازات و عوامل را در مقاله ماشین حساب CRS  رویال اپلای  پیدا کنید. پاراگراف های زیر مجموعه ای از مراحل را برای درخواست تجربه کار کانادایی به شما نشان می دهد.

برای اطلاعات بیشتر درباره برنامه اکسپرس انتری کانادا کلیک کنید.

 

اسناد پشتیبان را دریافت کنید:

قبل از شروع به پر کردن نمایه خود، باید مطمئن شوید که این اسناد پشتیبانی را آماده کرده اید:

 • گذرنامه معتبر سند مسافرتی؛
 • نتایج آزمون زبان (انگلیسی یا فرانسوی)؛
 • گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی (در صورت لزوم)
 • نامه پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در کانادا (اگر دارید)؛
 • گواهی پلیس برای اثبات داشتن سابقه کیفری پاک؛
 • آزمایش پزشکی؛

 

در صورت دعوت به درخواست، مدرکی مبنی بر اینکه شما بودجه کافی برای پوشش اقامت خود در کانادا دارید.

این مدارک در طول فرآیند درخواست مفید خواهند بود و اگر از شما برای درخواست اقامت دائم دعوت شد، باید آنها را به سفارت کانادا ارسال کنید.

 

ویزای کاری در کانادا

 

مشخصات خود را ارسال کنید:

مرحله بعدی این است که شما یک نمایه اکسپرس اینتری ایجاد کنید. شما می توانید این کار را با مراجعه به وب سایت دولت کانادا انجام دهید و اگر قبلاً ندارید یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری، باید وارد سیستم شوید و کد مرجعی را که هنگام تکمیل آزمون واجد شرایط بودن دریافت کردید، وارد کنید. سپس صفحه تمام فیلدهایی را که باید برای تکمیل نمایه پر کنید به شما نشان می دهد.

نمایه به تاریخچه کامل پس زمینه شما و هر جزئیاتی که می تواند برای شما امتیاز کسب کند نیاز دارد. همچنین فضایی برای پیوست کردن مدارک پشتیبان خود به عنوان مدرک نمایه خود خواهید داشت.

 

پس از شروع نمایه، ۶۰ روز برای تکمیل آن فرصت خواهید داشت. اگر در این بازه زمانی آن را کامل نکنید، باید همه چیز را از نو شروع کنید. اگر مطمئن هستید که نمایه خود را تکمیل کرده اید، می توانید آن را ارسال کنید. در این بین، اگر مدارک دیگری دارید که می تواند رتبه شما را بهبود بخشد، مانند آزمون های زبان با نمرات بهتر یا پیشنهاد شغلی، می توانید دوباره وارد شوید و آنها را برای بررسی ارسال کنید.

 

برای اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری اقدام کنید:

هنگامی که دعوت نامه را پذیرفتید، دستورالعمل ها و فرم های بیشتری دریافت خواهید کرد که باید آنها را پر کرده و به دقت دنبال کنید. شما باید تمام مدارک پشتیبانی لازم را دریافت کنید و همه چیز را در مهلتی که دولت کانادا به شما داده است ارائه دهید. پس از ارسال مدارک، باید هزینه های برنامه  تجربه کانادایی را نیز پرداخت کنید.

سپس دولت کانادا درخواست شما را برای اقامت دائم بررسی می کند تا مشخص کند که آیا واجد شرایط و پذیرش هستید یا خیر. سپس آنها تصمیم خود را به شما اطلاع می دهند، یا شما را می پذیرند و ویزا را به شما می دهند یا درخواست شما را رد می کنند.

اگر آنها درخواست را بپذیرند، می توانید ترتیبات مهاجرت به کانادا را به طور دائم از قبیل رزرو پرواز و یافتن مکانی برای زندگی آغاز کنید. اگر آنها درخواست را رد کردند، مقامات دلایل را به شما اطلاع می دهند و بنابراین می توانید دوباره درخواست کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر در خصوص اکسپرس اینتری کانادا می توانید با کارشناسان رویال اپلای در ارتباط باشید و یا از طریق تکمیل فرم ارزیابی انلاین رویال اپلای مشاوره دریافت کنید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ –۲۲۴۰۸۱۸۱ –۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *