مهاجرت + ویزا (کانادا)

اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

lazy

در مقاله قبل اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج با یک فرد کانادایی را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم؛ در این مقاله قصد داریم که به اقامت کانادا از طریق تولد فرزند بپردازیم.

حقوق و مزایایی که در تولد فرزند در کانادا وجود دارد

چه کشورهایی در دنیا به کودک متولد شده در خاکشان اقامت می دهند ؟

قوانین تولد فرزند در کانادا

زایمان در کانادا برای اخذ اقامت چه شرایطی دارد؟

هزینه اقامت کانادا از روش تولد فرزند چقدر است؟(به همراه جدول هزینه ها)

برای اخذ اقامت والدین از طریق تولد فرزند چه شرایطی وجود دارد؟

از بین ۱۹۵ کشوری که در دنیا وجود دارد؛ تنها تعداد محدودی هستند که با تولد فرزند فرد خارجی در خاک کشور، به آن فرد تابعیت و حق شهروندی می دهند. فرم اصلی قانون حق خاک و تابعیت در نیم کره غربی قابل اجرا می باشد مانند ایالات متحده و کانادا ؛ و در هیچ کشور اروپایی بر اساس قانون حق اصل خاک به طور اتوماتیک به فرد متولد شده ؛ تابعیت کشور تعلق نمی گیرد.

اخذ تابعیت کشور کانادا بر اساس قوانین تابعیتی این کشور تعریف شده است. و این قوانین تعیین می کنند که چه کسی واجد شرایط تابعیت و اخذ شهروندی کانادا است.

تابعیت کانادا بر اساس اصل (jus soli) یا به اصطلاح حق خاک از طریق تولد فرزند در کانادا به وجود آمده است. عبارت اصل خاک بر حقوق شهروندی و تابعیت که از حاصل تولد فرزند در قلمرو یک کشور است؛ اشاره می کند.

کشور کانادا جزء معدود کشورهاییست که به کودکی که در این قلمرو متولد شود؛ بدون قید و شرط تابعیت می دهد. این به این معناست که اگر کودکی در خاک کانادا متولد شود تابعیت این کشور را دارد؛ حتی اگر پدر و مادرش تابعیت کشور کانادا را نداشته باشند. کودک متولد شده در کانادا به طور اتوماتیک شهروند کانادا محسوب می شود.

همین امر باعث شده بسیاری از والدین برای اخذ تابعیت کشور کانادا، بخواهند فرزندشان را در این کشور به دنیا بیاورند.

اما آیا اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند به همین آسانی است؟ با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

حقوق و مزایایی که در تولد فرزند در کانادا وجود دارد :

حق و امتیازی که به فرزند متولد شده در کانادا می رسد به شرح زیر است:

فرزند متولد شده حق اقامت کانادا و همچنین سفر به کانادا را در هر زمان که بخواهد بدون ویزا می تواند انجام دهد.

فرزند متولد شده حق تحصیل رایگان دارد و از مزایا اجتماعی و شهروندی به طور کامل برخوردار است.

قابل ذکر است که والدین کودک متولد شده هیچ مزیت خاصی برای اخذ اقامت دائم کانادا را ندارند. بنابراین اگر والدین کودک قصد داشته باشند در کانادا بمانند باید ویزای موقت کانادا را از طریق تحصیل در کانادا و یا کار  در کانادا داشته باشند و یا از طریق ویزای مهمان اقامت موقت خود را در این کشور بگیرد.

و نکته مهم این است که والدین نوزاد متولد شده باید واجدالشرایط برای اخذ هریک از ویزاهای گفته شده باشند.

والدین می توانند پس از تولد فرزند به کشور خود بازگردند؛ زیرا فرزند متولد شده هر جای دنیا که باشد شهروند کانادا است و برای تحصیل و یا کار و یا زندگی می تواند به راحتی به این کشور سفر کند. و زندگی جدید را برای خود شروع کند.

در واقع به دنیا آوردن فرزند در خاک کشور کانادا یک نقطه امید برای خود کودک می باشد که می تواند در آینده در یک کشور توسعه یافته و خوب و پیشرفته بدون هیچ مشکلی زندگی کند.کشور کانادا و ایالات متحده آمریکا تنها کشورهای عضور گروه هفت (G7) هستند که حق شهروندی و تابعیت را به محل تولد نسبت می دهند.

چه کشورهایی در دنیا به کودک متولد شده در خاکشان اقامت می دهند ؟

ذکر این نکته ضروری است؛ با توجه به سوءاستفاده های زیادی که از این قانون برای اخذ اقامت کشور ها شده است؛ این قانون به تدریج از بین می رود.

بعضی از کشورها مانند کشور هند و جزیره مالت، به طور کامل این قانون را منسوخ کردند. و اکثر کشورهای توسعه یافته و پیشرفته مانند : استرالیا، آلمان، ایسلند، نیوزلند، اسپانیا و انگلیس و فرانسه برای قانون حق خاک و دادن اقامت به فرزند متولد شده یک سری قوانین و محدودیت ها را گذاشتند. برای مثال برای دادن اقامت از طریق تولد فرزند باید حداقل یکی از والدین تابعیت کشور را داشته باشد.

در عکس زیر اسامی کشورهایی که تابع اصل خاک هستند و با تولد فرزند به او اقامت دائم را می دهند قید شده است :

لیست کشورهایی که تابعیت از طریق تولد را می پذیرند

 

قوانین تولد فرزند در کانادا

بر خلاف ایالات متحده آمریکا، سفر به کانادا با هدف تولد فرزند در خاک این کشور غیر قانونی نمی باشد. در مقاله (مهاجرت به امریکا از طریق تولد فرزند) ما به طور کامل درباره قوانین ایالات متحده در خصوص تولد فرزند توضیح دادیم.

افرادی که به منظور تولد فرزندشان به کانادا سفر می کنند؛ یا به طور اتفاقی در سفرشان به کانادا فرزندشان به دنیا می آید ؛ فرزندشان تابعیت کشور کانادا را می گرد.

اما این قضیه شامل حال والدین نمی شود و پس از تمام شدن مهلت ویزای والدین باید به کشور مبداء برگردند. اما کودک متولد شده شهرونده کاناداست و بعد از اینکه بزرگ شد می تواند برای تحصیل و کار بدون ویزا وارد کانادا شود. و مانند یک شهروند کانادایی از تمام مزایا بهرمند شود.

بنابراین کودک متولد شده هیچ کاری برای اقامت مادر و پدرش نمی تواند انجام دهد. چون این کار به مقوله ی اسپانسرشیپ والدین بر می گردد که شرایط و قوانین و محدودیت های خاص خود را دارد.

پس اگر به دنبال اقامت کانادا هستید و شرایط تولد فرزند برای شما مناسب نیست ؛ از راه های ساده تری چون سرمایه گذاری و یا اکسپرس انتری کانادا می توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

همچنن می توانید با پر کردن فرم ارزیابی شرکت مهاجرتی رویال اپلای، وضعیت مهاجرتی خود را بسنجید. پس از ارسال فرم مشاوران مجرب ما با شما تماس می گیرند و در زمینه مهاجرت به کانادا شما را کمک می کنند.

قوانین تولد فرزند در کشور کانادا

زایمان در کانادا برای اخذ اقامت چه شرایطی دارد؟

قبل از گفتن هر چیزی به یک نکته بسیار مهم توجه کنید که سفیران و یا کارمندان کشورهای دیگر که به صورت موقت به این کشور آمده اند و اقامت موقت دارند؛ نمی توانند با تولد فرزند اقامت دائم بگیرند. زیرا این افراد برای انجام وظیفه خود و یا ماموریتی به کشور کانادا سفر کرده اند . و فرزندان آن ها حتی زمانی که در کشور کانادا به دنیا بیایند اقامت کانادا را دریافت نخواهند کرد.

اما افراد عادی ، حتی با داشتن ویزای توریستی می توانند از این روش اقامت کانادا را بگیرند.

پس از اینکه برای تولد فرزند خود و زایمان در کانادا یه یک تصمیم نهایی رسیدید؛ باید مراحل زیر را طی کنید

شرایط و مراحل زایمان افراد خارجی برای اخذ اقامت کانادا:

  • دادن مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا به سفارت
  • پس از تاییدیه درخواست ویزا ، می توانید به این کشور سفر کنید.
  • پس از رسیدن روند کارهای مربوط به بیمارستان را برای زایمان و تولد فرزند خود در کانادا اقدام کنید.
  • پس از به دنیا آمدن فرزندتان، باید برای شناسنامه و پاسپورت کانادایی نوزاد اقدام کنید.

 

 

هزینه اقامت کانادا از روش تولد فرزند چقدر است؟(به همراه جدول هزینه ها)

یکی از معایب های اخذ اقامت کانادا از روش تولد فرزند هزینه های زیاد آن است. زیرا مراقبت های درمانی برای افراد خارجی و گردشگران رایگان نمی باشد. اگرچه کشور کانادا دارای سیستم مراقبت های بهداشتی با بودجه عمومی (Medicare) می باشد . اما در صورتی میتوانید از این سیستم استفاده کنید که مقیم دائم کانادا و یا دانشجوی بین المللی کانادا باشید.

برای همین هزینه اقامت از طریق فرزند در کانادا ممکن است برای بعضی افراد گران باشد. در جدول زیر ما هزینه های اقامت کانادا از روش تولد فرزند را تخمین زدیم . شاید برای شما در برآورد کردن هزینه ها مفید باشد.

هزینه های تولد فرزند در کانادا

 

برای اخذ اقامت والدین از طریق تولد فرزند چه شرایطی وجود دارد؟

همانطو که می دانید تولد فرزند در کانادا به منزله اخذ اقامت برای والدین نمی باشد. اما والدین می توانند از طریق برنامه اسپانسرشیپ فرزندشان اقامت کانادا را دریافت کنند. شهروندان کانادایی بالای ۱۸سال در کشور کانادا می توانند برای اخذ ویزای اسپانسرشیپ اعضای در جه یک خانواده خود اقدام کنند.

پس تا زمانی که فرزندتان به سن قانونی ۱۸ سال نرسد نمی توانید برای اقامت دائم خود اقدام کنید . اما پس از ۱۸ سالگی به راحتی می توانید از طریق اسپانسرشیپ شدن فرزند برای اقامت خود درخواست دهید.

سخن پایانی

به طور کلی مادران زیادی از کشورهای مختلف جهان برای تولد فرزند خود به کشور کانادا می آیند تا با به دنیا آوردن فرزندشان در این کشور بتوانند شهروندی این کشور را کسب کنند. با امتیازات قابل توجهی که این کشور برای شهروندان خود در نظر دارد . می توان انتظار داشت که آمار تقاضا برای اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند افزایش یابد.

همه والدین می خواهند فرزندشان در رفاه بزرگ شود و بهترین شرایط زندگی را می خواهند برای فرزندشان به وجود بیاورند. از طرفی زمانی که سن فرزندشان به سن قانونی برسد می توانند برای اخذ اقامت دائم والدین اقدام کنند.

اگر شما نیز قصد مهاجرت به کانادا را با تولد فرزند دارید این مقاله برای شما بسیار جامع و کامل بوده است. اگر باز سوالی دارید می توانید از طریق تماس با ما سایت رویال اپلای با مشاوران و وکلای مجرب مقیم کانادای رویال اپلای در تماس باشید.

همچنین برای بقیه پروسه های مهاجرتی کانادا می توانید با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی سایت منتظر تماس مشاوران رویال اپلای باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *