اکسپرس اینتری کانادا و بررسی شرایط آن

در ژانویه ۲۰۱۵ دولت کانادا برنامه مهاجرتی جدیدی را راه اندازی کرد که از نیروی کار ماهر درسراسردنیا برای ورود سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور دعوت کند. به عبارت دیگر این برنامه  به منظور جبران کمبود نیروی کار در کانادا، به  درخواست های اخذ اقامت دائم مهاجران رسیدگی می کند.

 

www.royal apply.com 2 1

 

سالانه هزاران نفر از طریق برنامه اکسپرس اینتری اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند.

دولت کانادا به منظور رفع کمبود نیروی کار و کمک به رشد و رفاه اقتصادی بلند مدت این کشور از مهاجران جدید برای دریافت اقامت دائم این کشور دعوت می کند.کانادا نیروی کار ماهر و افرادی که شرایط لازم را در زیر گروه های مختلف برنامه اکسپرس اینتری دارند، به طور فعال ارزیابی، جذب و انتخاب می کند:

 

برنامه های اخذ اقامت دائم از طریق اکسپرس اینتری کانادا :

  •  FSWP برنامه نیروی کار ماهر فدرال
  • FSTP   برنامه معاملات ماهر فدرال
  • CEC  تجربه کار در کانادا

 

نحوه عملکرد اکسپرس اینتری

برنامه اکسپرس اینتری همچنین به استان ها و مناطق جداگانه به جز کبک و نوناووت اجازه می دهد تا از این سیستم برای جذب نامزدهای واجد الشرایط تحت عنوان برنامه نامزدی استانی(PNP) استفاده کنند و نیازها و کمبودهای نیروی کار در کانادا را جبران کنند.

الزامات برنامه و روش های درخواست بین استان ها بسیار متفاوت است، بنابراین متقاضیان علاقه مند باید برای تعیین واجد شرایط بودن باید شرایط ویژه هریک از استان را در نظر بگیرند.

هنگامی که توسط یک استان یا قلمرو کانادا نامزد شدید، می توانید درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا از طریق پورتال اقامت دائم آنلاین به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.

 

 

 

اینتری کانادا

 

 

برنامه نیروی کار ماهر فدرال FSWP

برنامه کارگر ماهر فدرال (FSW) یکی از سه برنامه ای است  که تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا مدیریت می شود. و از سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای رتبه بندی نامزدهایی که مایل به اقامت دائم در کانادا هستند استفاده می کند. این برنامه FSW به داوطلبانی که تجربه کاری خارجی دارند و هیچ ارتباطی با کانادا ندارند، اجازه می دهد برای اقامت دائم درخواست دهند. در عوض، داوطلبان باید حداقل امتیاز مورد نیاز را بر اساس معیارهایی مانند تجربه کاری، مهارت زبان و تحصیلات داشته باشند.

 

برنامه معاملات ماهر فدرال FSTP

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) مانند تمام برنامه‌های اکسپرس اینتری، از سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) برای رتبه‌بندی متقاضیان استفاده می‌کند و فقط افرادی که امتیاز بیشتری دارند می توانند اقامت دائم کانادا درخواست دهند. افرادی واجد الشرایط این برنامه هستند که حداقل دو سال سابقه کار تمام وقت در یک حرفه ماهر (یا معادل آن به صورت پاره وقت) داشته باشند. این تجربه باید در طی ۵ سال گذشته به دست آمده باشد.

 

افراد دارای تجربه کار کانادایی  CEC

برنامه (CEC) برای داوطلبانی است  که تجربه کاری اخیر در کانادا دارند و به دنبال مهاجرت دائم به کانادا هستند ایده آل است. CEC همچنین یکی از سریع ترین مسیرها برای اقامت دائم کانادا است که برای رسیدگی به آن سه تا چهار ماه زمان نیاز است!

متقاضیان باید حداقل ۱۲ ماه تجربه کار تمام وقت (یا معادل آن به صورت پاره وقت) در کانادا داشته باشند. تجربه کار کانادایی باید در سه سال گذشته از تاریخ درخواست کسب شده باشد. بنابراین این برنامه برای اتباع خارجی که تجربه کاری در کانادا ندارند، مناسب نیست.

تقریباً هر دو هفته یک بار، دولت کانادا دراو اکسپرس اینتری را انجام می دهد. و افرادی که در هر یک از برنامه های اکسپرس دعوتنامه دریافت می کنند، ۶۰ روز فرصت دارند تا برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست الکترونیکی و رسمی خود را ارسال کنند.

 

در جدول  زیر نتایج حاصل از آخرین دراوهای(Draw) انجام شده و دعوتنامه های صادر شده را مشاهده می کنید:

 

 

مهاجرت به کانادا

دعوت نامه های صادر شده

 

 

 

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید در هر دراو اکسپرس اینتری تعداد مشخصی انتخاب نشده اند. تعداد افراد منتخب در هر دراو به تعداد متقاضیان در استخر(POOL (،  کیفیت رزومه آن ها و نیازهای بازار کار کانادا در زمان دراو بستگی دارد. نکته دیگر اینکه با توجه به کاهش امتیاز ها و افزایش تعداد پذیرفته شدگان در سال های اخیر می توان گفت این روش مهاجرتی یکی از آسان ترین و سریع ترین ترین روش های مهاجرت به کانادا است.

 

نحوه واجد شرایط شدن برای اکسپرس اینتری کانادا:

قبل از درخواست برای اکسپرس اینتری باید با کسب ۶۷ امتیاز یا بیشتر در یک سیستم مقیاس ۱۰۰ امتیازی واجد شرایط شوید.

امتیاز متقاضیان در این سیستم بر اساس ۶ معیار سنجیده می شود.

اگر بیش از ۶۷ امتیاز کسب کنید، می توانید از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای اقامت دائم  کانادا درخواست دهید.

اگر کمتر از ۶۷ امتیاز کسب کنید، واجد شرایط برنامه نخواهید بود.

 

در جدول زیرفاکتورهایی که به شما در این سیستم امتیاز می دهند را مشاهده می کنید:

 

های امتیاز دهی در سیستم اکسپرس اینتری کانادا

فکتور های امتیاز دهی در سیستم اکسپرس اینتری کانادا

 

 

 

برای درخواست تحت برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)، داوطلبان ابتدا باید حداقل نمره ۶۷ را اخذ کنند که واجد شرایط شوند. هنگامی که یک کاندید FSW یا هر کاندید اکسپرس اینتری دیگر وارد استخر متقاضیان (Pool) شود، امتیاز CRS را دریافت خواهد کرد. کانادا ازسیستم  رتبه بندی CRS برای ارزیابی متقاضیان در مقابل یکدیگر استفاده می کند. تقریباً هر دو هفته یکبار، دولت کانادا دراو اکسپرس اینتری را برگزار می کند که حداقل امتیاز CRS را تعیین می کند. کسانی که در استخر امتیاز CRSبالاتری دارند، دعوتنامه ای برای درخواست اقامت دائم کانادا دریافت خواهند کرد.

 

نحوه عملکرد اکسپرس اینتری:

گام اول:

 

داوطلبان  یک فرم اکسپرس اینتری آنلاین را پر می کنند.

داوطلبانی که واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری کانادا هستند می توانند یک پروفایل آنلاین تکمیل کنند که شامل:

جزئیات مختلف از جمله مهارت های آنها ، توانایی زبان آنها ، تحصیلات و سابقه کار قبلی و سایر موارد باشد.

نامزدهایی که معیارهای یک یا چند برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال را تحت اکسپرس اینتری با موفقیت برآورده می کنند در گروهی از افراد واجد شرایط طبقه بندی می شوند.

این افراد با توجه به شانس موفقیت آنها رتبه بندی می شوند و افرادی که بالاترین امتیاز را دارند به همراه کسانی که دارای پیشنهاد کاری یا نامزدهای استانی و منطقه ای هستند، (که به طور خودکار دارای رتبه های بالا در سیستم هستند.)  دعوت نامه رسمی برای درخواست اقامت دائم دریافت می کنند.

 

 

 

اینتری 2

 

 

 

 بعد از تشکیل پروفایل وارد استخر متقاضیان می شوید، این برنامه به کانادا این امکان را می دهد که بهترین کاندیداهای ممکن  و افرادی که دارای امتیاز بالاتری نسبت به سایرین هستند را انتخاب کند.

داوطلبانی که دارای پیشنهاد شغلی معتبر یا نامزدی استانی و منطقه ای نیستند می توانند در بانک کار دولت کانادا ثبت نام کنند تا بتواند با کارفرمایان کانادایی ارتباط برقرار کنند. هیچ تضمینی وجود ندارد که از داوطلبانی که پروفایل اکسپرس اینتری را پر می کنند برای درخواست اقامت دائم دعوت خواهند شد، زیرا این امر به  رتبه  و امتیاز آنها و سایر عوامل ذکر شده در بالا (پیشنهاد کاریا نامزدی استانی و منطقه ای) بستگی دارد.

 

 در جدول زیر آخرین آمارهای مربوط به تعداد متقاضیان حاضر در  Pool در تاریخ ۲۹ مارچ ۲۰۲۳ با امتیاز های مختلف را مشاهده می کنید:

 

 

آمارهای مربوط به تعداد متقاضیان حاضر در Pool در تاریخ 29 مارچ 2023

آخرین آمارهای مربوط به تعداد متقاضیان حاضر در Pool در تاریخ ۲۹ مارچ ۲۰۲۳

 

 

گام دوم:

 

دولت کانادا از متقاضیانی که امتیاز بالاتری دارند دعوت می کند و درخواست اقامت دائم آن ها  ظرف ۶ ماه بررسی می شود.

از میان متقاضیانی که وارد Pool  می شوند، کسانی که رتبه بالایی در اکسپرس اینتری دارند (بر اساس مهارت ، تجربه، پیشنهادات شغلی واجد شرایط و نامزدی استانی در صورت لزوم) یک ITA یا همان دعوتنامه برای اقامت دائم کانادا دریافت می کنند. پس از دریافت این دعوتنامه ( (ITA، در مجموع  ۶۰ روز به شما فرصت داده می شود تا یک درخواست الکترونیکی برای اقامت دائم (eAPR) در کانادا ثبت کنید. این درخواست از طریق پورتال اینترنتی اداره مهاجرت کانادا  (IRCC) ارسال می شود. از متقاضیان خواسته می شود که کپی تمام مدارک مورد نیاز را اسکن و ارسال کنند.

 برنامه های الکترونیکی باید از طریق یکی از  زیر گروه های برنامه  اکسپرس اینتری  ارسال شود:

  • برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)
  • برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP)
  • تجربه کار کانادایی (CEC)
  • برنامه نامزدی استانی (PNP)

اکثر برنامه ها به سرعت توسط CIC کنترل می شوند.بسیاری از آنها انتظار می رود ظرف شش ماه پردازش شوند.

داوطلبانی که برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا درخواست داده اند اما پس از یک سال برای درخواست اقامت دائم دعوت نشده اند، درخواست آن ها منقضی شده و می توانند مشخصات خود را مجددا ارسال کرده و مجدداً وارد پروسه شوند، مشروط بر اینکه هنوز واجد شرایط این برنامه باشند.

به گفت CIC، برنامه Express Entry خدمات مهاجرت سریعتر و کارآمد تری را به مهاجران ماهر ارائه می دهد. این برنامه همچنین به دولت کانادا امکان می دهد تا سریعتر به جبران کمبود نیروی کار در بازار کار کانادا بپردازد.

 

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و آمریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم ارزیابی مهاجرتی و درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

 

 

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.