مهاجرت + ویزا (استرالیا)

ویزای کار استرالیا و انواع آن

مقاله تخصصی ویزای کار در استرالیا

ویزای کار استرالیا و انواع آن

اگر شما توانایی و مهارت هایی دارید که برای تقویت نیروی کار استرالیا و اقتصاد این کشور مفید است . ممکن است واجد الشرایط اخذ ویزای کار استرالیا و انواع آن برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار باشید.

ویزای کار استرالیا متقاضیان را برای اخذ اسپانسر از طریق کارفرما طراحی شده است . بسیاری از خارجی ها به دلیل سبک زندگی و فرصت های شغلی متنوع و مناسب کشور استرالیا را برای زندگی و کار انتخاب می کنند.

ما در مقاله تخصصی ویزای کار در استرالیا به طور کامل این ویزا را تعریف کرده و شرایط اخذ این ویزا به همراه هزینه هایش به دلار استرالیا گفته شده است .

برای خواندن مقاله ویزای کار در استرالیا کلیک کنید . ➡ 

اما در این مقاله می خواهیم به انواع ویزای کار در استرالیا و شرایط اخذ آن ها صحبت کنیم. با ما همراه باشید .

 

معرفی طرح ویزای کار استرالیا برای افراد متخصص مستقل (کلاس ۱۸۹):

 در این بخش به چند نوع ویزای کار استرالیا برای مهاجرت به کشور استرالیا را با هم بررسی می کنیم.این طرح جایگزین طرح ویزای ۱۷۵ و ۸۸۵ که در گذشته جزو پروسه های مهاجرت به کشور استرالیا محسوب می شده است، می باشد. این دسته از متقاضیان اخذ ویزای کار استرالیا و اقامت  استرالیا، افرادی هستند که از طرف کارفرما یا ایالت یا خویشاوندان خود حمایت می شوند و به صورت کاملا مجزا و مستقل اقدام به شروع پروسه های مهاجرتی کشور استرالیا می نمایند. به وسیله این ویزای کار استرالیا متقاضیان قادر خواهند بود تا در هر نقطه از کشور استرالیا کار و یا اقامت نمایند و همچنین امکان به همراه بردن خانواده خویش را نیز خواهند داشت.

روند اقدام جهت اخذ ویزای کار کلاس ۱۸۹ کشور استرالیا برای افراد متخصص مستقل به شرح ذیل می باشد:

 •  ارسال درخواست به دایره مهاجرت استرالیا

 •  دارا بودن شغل مرتبط با یکی از شغل های اعلام شده توسط دولت استرالیا

 •  داشتن توانایی و مهاجرت در شغل مذکور

 •  دارا بودن سن ۱۸ تا ۵۰ سال در زمان درخواست

 •  داشتن مدرک زبان کافی (حدالقل نمره آیلتس ۶)

 •  کسب ۶۰ امتیاز مورد نیاز جهت اقدام برای این بورسیه

مدت زمان دریافت ویزای مستقل (کلاس ۱۸۹) کشور استرالیا:

پس از ارسال درخواست به دولت استرالیا، دعوت نامه ای از طرف اداره مهاجرت استرالیا به شما ارسال می گردد و از زمان صدور دعوت نامه، متقاضی ۶۰ روز فرصت دارد تا درخواست آنلاین خود را ثبت نماید و نحوه اقدام پس از دریافت دعوت نامه از اداره مهاجرت استرالیا در این نامه شرح داده شده است .

از مزایای دریافت ویزای ۱۸۹ یا همان ویزای کار متخصص مستقل می توان به تحصیل، کار و اقامت دائم استرالیا، بهره گیری از امتیازات بیمه درمانی دولت استرالیا، بهره مندی از حقوق و مزایای اقامت دائم در این کشور و اقدام جهت پاسپورت استرالیا را نام برد.

 

 

انواع ویزای کار در استرالیا و شرایط اخذ آن ها

ویزای کار استرالیا و انواع آن

 

تعریف ویزای افراد متخصص منتخب (ویزای ۱۹۰) کشور استرالیا:

ویزای افراد متخصص ۱۹۰ استرالیا به افرادی تعلق می گیرد که توسط استانی از استان های استرالیا، برگزیده شده اند. این ویزا به فرد اجازه می دهد تا در هر نقطه ای از استرالیا مشغول به کار و اقامت گردد و همچنین ایشان را قادر به همراه ساختن اعضای خانواده در پرونده مهاجرتی خود می نماید. ویزای ۱۹۰ استرالیا جایگزین ویزاهای ۱۷۶ و ۸۸۶ شده است.

برای اقدام جهت اخذ اقامت استرالیا از طریق این طبقه ویزا، متقاضیان می بایست ابتدا درخواست را مبنی بر شرایط خویش به اداره مهاجرت استرالیا تسلیم نمایند و اگر شرایط مورد نظر استانی از استان های استرالیا را اخذ نمودند، قادر خواهند بود. پس از دریافت دعوت نامه خود جهت اخذ اقامت استرالیا از این طریق اقدام نماید.

 

شرایط لازم جهت اقدام برای اخد اقامت استرالیا از طریق این ویزا به شرح ذیل است:

 •  داشتن سن بین ۱۸ تا ۵۰ سال

 •  داشتن شغل و حرفه مرتبط با لیست مشاغل انجام شده توسط دولت استرالیا

 • توانایی مکالمه زبان انگلیسی

 • کسب ۶۰ امتیاز در سیستم امتیازبندی دولت استرالیا

 •  برخورداری از وضعیت جسمانی مناسب و سلامتی بدنی

 

متقاضیانی که از طریق این ویزا جهت اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام می نمایند می بایست حداقل ۲ سال در ایالتی که ایشان را برگزیده است اقامت داشته باشند .

 

مزایای دریافت ویزای منتخب (ویزای ۱۹۰) کشور استرالیا:

مزایای اخذ این ویزا برای متقاضیان اخذ اقامت دائم استرالیا عبارتند از:

تحصیل زندگی و کار دائم در کشور استرالیا، بهره مندی از مزایای بیمه و حقوق شهروندی در کشور استرالیا و اقدام جهت پاسپورت استرالیایی

افراد متخصص تحت حمایت خویشاوندان خود متقاضیانی که تحت این ویزا اقدام می نمایند، می بایست در ایالت محل زندگی خویشاوندان خود مشغول به کار شوند. شرایط اخذ این ویزا به صورت کلی مشابه به دو ویزای قبلی می باشد.

 

شرایط اسپانسرها جهت اخذ ویزای کشور استرالیا نیز می بایست به شرح ذیل باشد:

الف) استرالیایی باشند یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند یا ساکن نیوزیلند باشند.

ب) فامیل درجه یک متقاضی باشند.

پ) ساکن ایالت های ویکتوریا، استرالیای جنوبی، ایالت شمالی تاسمانیا، بخش هایی از کوئیتزلند یا استرالیای غربی باشد.

 

ویزای افراد متخصص، ویزای ۴۵۷ کشور استرالیا :

ویزای ۴۵۷ نوعی ویزای موقت کاری است که نیاز به اسپانسر دارد. اسپانسر می تواند یک شرکت خارجی باشد که متقاضی گسترش یا افتتاح شعبه یا شرکت مستقل در استرالیا بوده که مدیری در زمینه ی کاری خود را در آن می گمارد اما به کارگیری مدیر و یا هرگونه نیروی کار خارجی مستلزم اجرای قوانین و مراحلی است که طی آن کارفرما اثبات می کند که مقدور به همکاری با نیرو از خارج از کشور استرالیا است.

نیروی کار خارجی که به عنوان مدیر شرکت، موفق به دریافت ویزا برای خود و خانواده خود می گردد، اجازه کار در جای دیگر جز در شرکت خویش را ندارد و حقوق وی باید بر طبق قوانین به اندازه یک مدیر شاغل در استرالیا باشد تا نیازی به دولت برای تامین هزینه های جاری زندگی نداشته باشد. خانواده فرد دریافت کننده ویزای ۴۵۷ موقت، دارای ویزای وابسته بوده و می توانند از ادامه تحصیل یا اجازه کار تمام وقت بهره ببرند.

 

شش نکته مهم در مورد ویزای موقت ۴۵۷ استرالیا:

ویزای ۴۵۷ یک از رایج ترین نوع ویزای کاری است که به دارنده اجازه کار به مدت ۴ سال را می دهد. همچنین یکی از یهترین روش ها برای اخذ اقامت دائم و در نتیجه شهروندی این کشور است. اما همانند دیگر ویزاها نکات پراهمیتی دارد که ممکن است عدم رعایت و اطلاع از آن نتیجه ای غیر از  چیزی که انتظار آن می رود داشته باشد.

 

آگهی برای استخدام یک شهروند به جای متقاضی در کشور استرالیا:

 

اگهی استخدام برای استرالیا

-شرکت مهاجرتی رویال اپلای – ویزای کار استرالیا و انواع آن

 

فرد یا شرکتی که متقاضی را به کار دعوت می کند، در اکثر موارد باید برای استخدام در آن موقعیت، تلاش خود برای استخدام کارجویان استرالیایی و عدم موفقیت را به اثبات رساند تا مجاز به استفاده از نیروی کار بین المللی شود. در ۳ رشته الزام برای آگهی و تلاش برای استخدام استرالیایی ها بسیار حائز اهمیت است. این عمل را آزمایش بازار یا (Market Test) می نامند و اگر این امر به اثبات نرسد و مدارک شما در اداره مهاجرت بدون این مدارک ثبت گردد، بی قید و شرط پرونده رد خواهد شد و دادن آگهی بعد از ثبت مدارک هیچ اثری نخواهد داشت. رشته های مورد نظر رشته های پرستاری، مهندسی و رشته های فنی می باشد.

 

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ – ۲۲۴۰۸۱۸۱ – ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *