مهاجرت + ویزا (کانادا)

اکسپرس اینتری و چگونگی اقدام برای آن

بررسی امتیاز اکسپرس اینتری

امتیاز CRS من در سیستم اکسپرس اینتری کانادا چطور محاسبه میشود؟

برای هر بخش زیر ، حداکثر تعداد امتیاز قابل اعطا وجود دارد. امتیازات اعطا شده بستگی به سن ، سطح تحصیلات و این دارد که آیا همسر یا شریک عادی دارید یا خیر.

عوامل اصلی :  پنج بخش زیر اساسی ترین و اصلی ترین عواملی هستند که اکثریت فرایند رتبه بندی برای تک تک نامزدها را تشکیل می دهند.

 

سن:

حداکثر نمره ای که فرد می تواند در سن به دست آورد ۱۰۰ امتیاز (با همسر یا شریک زندگی مشترک) یا ۱۱۰ امتیاز (بدون همسر یا شریک عادی است. برای دستیابی به حداکثر امتیاز شما باید در رده سنی ۲۰ تا ۲۹ سال باشید.

حداقل امتیازهایی که می توان برای سن اعطا کرد برای کسانی که زیر ۱۷ سال سن دارند یا بیشتر از ۴۵ (هر دو ۰ امتیاز) اعمال می شود. برای کسانی که بین ۱۷ تا ۴۵ سال سن دارند ، تعداد امتیازهای اعطا شده در طیف سنی متفاوت است و در سن ۲۰ تا ۲۹ سالگی به اوج خود می رسد.

 

سطح تحصیلات برای اکسپرس اینتری:

حداکثر نمره ای که می توانید برای سطح تحصیل خود دریافت کنید ۱۵۰ امتیاز است که برای مدرک دانشگاهی در سطح دکترا و بدون همسر یا شریک عادی (با ۱۴۰ امتیاز به شما تعلق می گیرد) اعمال می شود.

کمتر از معادل دبیرستان: ۰ امتیاز

معادل دبیرستان یا دبیرستان: ۳۰ امتیاز

اعتبار برنامه یکساله پس از متوسطه: ۹۰ امتیاز

برنامه دو ساله پس از متوسطه: ۹۸ امتیاز

اعتبار برنامه فوق دبیرستان ۳+ سال: ۱۲۰ امتیاز

دو یا چند مدرک تحصیلی پس از دوره متوسطه ، حداقل یکی از آنها بیش از ۳ سال طول می کشد : ۱۲۸ امتیاز

مدرک دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد ، یا مدرک حرفه ای برای مشاغل گروه الف) ذکر شده در NOC سطح A ، ومشاغل گروه ب) نیاز به مجوز توسط نهاد نظارتی استان : ۱۳۵ امتیاز

مدارک تحصیلی در سطح دکترا در سطح دانشگاه: ۱۵۰ امتیاز

 

تسلط بر زبان رسمی کانادا برای اکسپرس اینتری:

توانایی در زبان انگلیسی  به چهار زیر شاخه تقسیم می شود : خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن . حداکثر امتیاز برای هر یک از این زیر شاخه ها ۳۲ (با همسر یا شریک عادی) یا ۳۴ (بدون همسر یا شریک عادی) است.

بنابراین ، هنگامی که هر یک از این زیر مجموعه ها جمع می شوند ، حداکثر تعداد امتیازهایی که یک فرد می تواند دریافت کند ۱۲۸ (با همسر یا شریک عادی) و ۱۳۶ (بدون همسر یا شریک عادی) است.

امتیازها بر اساس سطح CLB اعطا می شود و CLB 4 یا کمتر ۰ امتیاز دریافت می کند. کسانی که CLB 10 یا بالاتر را کسب کرده اند حداکثر ۳۲ تا ۳۴ امتیاز (بسته به این که همسر یا شریک عادی دارید) دریافت می کنند.

 

زبان رسمی دوم کانادا:

برای تسلط به زبان رسمی دوم کانادا که فرانسه میباشد، زیر شاخه ها همان موارد بالا هستند و حداکثر امتیاز ۲۲ تا ۲۴ است. در صورت داشتن همسر یا شریک زندگی مشترک ، ۶ امتیاز برای هر زیرگروه به شما تعلق می گیرد ، درصورتی که این امتیاز حداکثر ۲۲ باشد (در صورت نداشتن حداکثر ۲۴ امتیاز به شما تعلق می گیرد).

 

اکسپرس اینتری و چگونگی اقدام برای آن

اکسپرس اینتری و چگونگی اقدام برای آن

 

سابقه کار کانادایی برای اکسپرس اینتری:

حداکثر امتیازی که می توانید برای تجربه کار کانادایی دریافت کنید ۷۰ (با همسر/شریک عادی) و ۸۰ (بدون همسر/شریک عادی) به مدت پنج سال یا بیشتر است. بیایید به نحوه عملکرد سیستم امتیازدهی کانادا  برای کسانی که همسر یا شریک زندگی مشترک ندارند نگاهی بیندازیم:

کمتر از یک سال: ۰ امتیاز

۱ سال: ۴۰ امتیاز

۲ سال: ۵۳ امتیاز

۳ سال: ۶۴ امتیاز

۴ سال: ۷۲ امتیاز

۵ سال یا بیشتر: ۸۰ امتیاز

 

همسر یا عوامل عادی (در صورت وجود):

در حال حاضر ، ما می دانیم که همه همسر یا شریک زندگی مشترک ندارند ، بنابراین اگر این مورد در مورد شما صدق نمی کند ، قسمت های زیر را به طور کامل رد کنید.

اگر چنین نیست ، ادامه مطلب را بخوانید:

 

سطح تحصیلات همسر / شریک عادی:

امتیازهای اعطا شده برای این رده بین ۰ تا ۱۰ است. مقاطع حداکثر سطح ، مقطع کارشناسی ارشد و مدرک دانشگاهی در مقطع دکترا ، هر دو ۱۰ امتیاز است. برای مشاهده نحوه رتبه بندی همسر/شریک عادی خود ، جدول CIC را بررسی کنید.

 

تسلط همسر به  زبانهای رسمی:

باز هم ، بخش تسلط بر زبان های رسمی به چهار دسته مختلف تقسیم می شود : خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن. برای هر گروه فرعی ، همسر/شریک عادی شما می تواند حداکثر تا پنج امتیاز ، حداکثر ۲۰ امتیاز کسب کند.

 

همسر / شریک مشاغل معمولی همراه سابقه کار کانادایی و اکسپرس اینتری:

حداکثر امتیازهایی که همسر/شریک عادی شما می تواند برای این بخش اعطا کند ۱۰ امتیاز است که برای پنج سال یا بیشتر سابقه کار کانادایی صدق می کند. امتیازات اعطایی به شرح زیر است:

 

کمتر از یک سال: ۰ امتیاز

۱ سال: ۵ امتیاز

۲ سال: ۷ امتیاز

۳ سال: ۸ امتیاز

۴ سال: ۹ امتیاز

۵+ سال: ۱۰ امتیاز

حداکثر امتیاز همسرتان/شریک عادی شما در این بخش ۴۰ امتیاز است و حداکثر مجموع امتیاز شما تا ۵۰۰ امتیاز (عوامل اصلی/سرمایه انسانی + همسر/عوامل شریک مشترک).

 

عوامل انتقال مهارت:

این آخرین بخش برای معیارهای CRS اکسپرس اینتری ۲۰۱۵ است و سطح تحصیلات شما ، تجربه کار کانادایی ، تجربه کار خارجی و مدارک مرتبط برای مشاغل تجاری را پوشش می دهد. برخی از این بخش ها همچنین مهارت زبان را در نظر می گیرند تا به نمره کلی شما اضافه شود.

اولین بخش برای انتقال مهارت ، آموزش است و بر اساس دو عامل است که این موارد عبارتند از: الف) مدرک فوق لیسانس با مهارت زبان رسمی خوب و ب) مدرک فوق لیسانس با سابقه کار کانادایی. حداکثر نمره ای که می توانید برای این زیر بخش کسب کنید ۱۰۰ امتیاز (حداکثر ۵۰ امتیاز برای هر بخش) است و بسته به سطح تحصیلات شما متفاوت است.

 

امتیاز بندی اکسپرس اینتری

امتیاز بندی اکسپرس اینتری

 

تحصیلات (با مدرک فوق لیسانس و سابقه کار کانادایی) برای اکسپرس اینتری:

این بخش سطح تحصیلات شما را با تعداد سالهای تجربه کاری کانادایی (۱ سال یا ۲+ سال سابقه کار) در نظر می گیرد. حداکثر نمره ای که می توانید برای این بخش کسب کنید ۵۰ امتیاز است.

 

سابقه کار خارجی (با تسلط به زبان رسمی):

حداکثر نمره ای که می توانید برای تجربه کار خارجی کسب کنید ۵۰ امتیاز است ، اگرچه این مهارت زبان شما را نیز در نظر می گیرد. مانند زیرمجموعه آموزش ، شما باید دارای مهارت زبان CLB 9 یا بیشتر باشید تا حداکثر امتیاز را به همراه ۳+ سال سابقه کار خارجی کسب کنید.

 

سابقه کار کانادایی + سابقه کار خارجی و اکسپرس اینتری:

برای کسب حداکثر ۵۰ امتیاز ، باید حداکثر ۳ سال سابقه کار خارجی (مانند بخش گذشته) ، همراه با حداکثر ۲ سال سابقه کار کانادایی را گذرانده باشید.

 

صدور گواهینامه (برای مشاغل تجاری با مهارت زبان رسمی):

اگر دارای گواهینامه صلاحیت همراه با CLB 5+ در تمام تواناییهای رسمی زبان خود (با یک یا چند نمره زیر ۷) باشید ، ۲۵ امتیاز به شما تعلق می گیرد. در صورت داشتن گواهینامه صلاحیت همراه با CLB 7+ در هر چهار توانایی زبان رسمی اول ، حداکثر ۵۰ امتیاز تعلق می گیرد.

۶۰۰ امتیاز اضافی می توان به موارد زیر اعطا کرد:

  • ترتیب اشتغال
  • نامزدی استانی کانادا

حداکثر امتیاز مجاز برای سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری   (CRS) 1200 است.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در خصوص اکسپرس اینتری کانادا می توانید با کارشناسان رویال اپلای در ارتباط باشید و یا از طریق تکمیل فرم ارزیابی انلاین رویال اپلای مشاوره دریافت کنید.

 

۲۲۴۰۷۱۷۱ ۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *