مهاجرت + ویزا (کانادا)

برنامه ی اکسپرس اینتری سال ۲۰۲۱

اکسپرس اینتری کانادا

دولت کانادا قصد دارد ۴۰۱.۰۰۰  مهاجر را در سال ۲۰۲۱ از طریق برنامه اکسپرس اینتری جذب کند که این رکورد بیشترین میزان جذب مهاجر در کانادا می باشد.

کانادا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ برای ۴۴۱۲۴ نامزد مهاجرت دعوتنامه صادر کرده است ، این تعداد  بیشترین  میزان از زمان راه اندازی Express Entry در سال ۲۰۱۵ است.

IRCCدر حال حاضر به سمت قرعه کشی های خاص سوق پیدا کرده است. از آنجایی که معمولاً کلیه داوطلبان در Express Entry قبل اززمان شیوع COVID-19را در نظر گرفته شدند ، کاندیداهای خاصی را در نظر گرفته است که یا به دلیل نیاز  کار استان دعوت می شوند ، یا به دلیل اینکه کاندیداها در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند. گروهی که به ویژه تحت تأثیر این تغییر سیاست قرار گرفته اند ، کاندیداهایی هستند که تحت برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) واجد شرایط هستند ، که عمده نامزدهای Express Entry را تشکیل می دهند که قبل از COVID-19 اقامت دائم دریافت کرده اند.

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ ، IRCC به طور متناوب بین قرعه کشی های اکسپرس اینتری برنامه نامزدهای استانی (PNP) و قرعه کشی  تجربه کار کانادایی (CEC) قرار گرفته است. کانادا در سه ماهه اول سال۲۱۲۰ , ۱۰ تساوی اکسپرس اینتری برگزار کرده است. شش مورد از آنها فقط PNP بودند و چهار مورداز آنها فقط از نامزدهای CEC دعوت کردند. در مجموع ۴۱۷۰۸ به کاندیداهای CEC و ۲۴۱۶ به کاندیداهای PNP تعلق گرفته است.

 هم چنین  IRCC سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ را, با دعوت از ۵۰۰۰ نامزد CEC در اول آوریل آغاز کرده است  که این میزان پیش بینی خوبی برای جذب های بعدی دولت کانادا می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *