مهاجرت + ویزا (کانادا)

انتقال تابعیت کانادا از والدین به فرزندان خارجی

lazy

انتقال تابعیت کانادا از والدین به فرزندان خارجی

در مقالات پیشین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با یک فرد کانادایی و همچنین مهاجرت به کانادا از طریق تولید فرزند را به طور کامل توضیح دادیم . در مقاله ی انتقال تابعیت کانادا از والدین به فرزندان خارجی به طور کامل این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم .

انسجام و همبستگی بنیان خانواده یکی از اصول مهم فرهنگی کشور کانادا می باشد . کانادا در زمینه های مهاجرتی به غیر از دو مورد گفته شده سعی می کند شرایطی را فراهم کند که فرد متقاضی بتواند خانواده ی خود را نیز به کانادا بیاورد.

 

والدین چگونه می توانند تابعیت کانادایی خود را به فرزندان متولد شده در خارج انتقال دهند؟

با توجه به اخبار جدید منتشر شده در دوم ژوئن۲۰۲۲ ، زوج‌های LGBTQ2+  نیز می‌توانند تابعیت کانادا را به فرزندان خود که در خارج متولد شده اند ، منتقل کنند. در سال ۲۰۲۰،  دولت کانادا اجازه داد تا والدین قانونی نیز بتوانند تابعیت خود را به فرزندان خارج از کشور خود واگذار کنند ، این اقدام قانون شهروندی را برابرتر کرد.

ماه ژوئن با عنوان ماه افتخار اقلیت های جنسی و جنسیتی ، زمانی برای جشن گرفتن تنوع جنسیتی و به رسمیت شناختن این گروه اقلیت می باشد.

همچنین هر ساله فستیوال Queen City Pride به مدت ۱۰ روزبرای اقلیت های جنسیتی (GSD) در کانادا برگزار می شود.

اگرچه قانون کانادا اکنون تصریح می‌کند که تبعیض علیه افراد بر اساس گرایش جنسیتی غیرقانونی است ، اما گاهی اوقات این گروه ها همچنان با مشکلاتی مواجه هستند . به عنوان مثال تا دو سال پیش ، اقلیت های جنسیتی اگر در خارج از کشور صاحب فرزند می‌شدند ، از حمایت کافی قوانین کانادا برخوردار نبودند.

ازدواج همجنس‌گرایان از سال ۲۰۰۵ در کانادا قانونی شده است. با این حال تا قبل از جولای ۲۰۲۰، کانادایی‌ها باید والدین بیولوژیکی می‌بودند تا تابعیت خود را به فرزندانشان که در خارج متولد شده بودند منتقل کنند . این موضوع تا زمانی بود که دادگاه عالی استان کبک کشور کانادا حکم داد که والدین قانونی کودکان خارج از کشور نیز می توانند در تعریف قانون شهروندی از “والدین” قرار گیرند و تابعیت این کشور را دریافت کنند.

این حکم به زوج‌های همجنس اجازه می‌دهد که بدون در نظر گرفتن پیوند ژنتیکی آن ها با فرزندشان ، تابعیت خود را به فرزندشان انتقال دهند . در این پرونده Elsje van der Ven و Laurence Caron موفق به دریافت شهروندی برای فرزند پسرشان شدند.

طبق قوانین قدیمی ، این زوج فقط برای یکی از دو فرزند خود می توانستند شهروندی کانادا را دریافت کنند .  van der Ven هلندی بود و فرزند پسر را به دنیا آورده بود ، در حالی که Caron کانادایی فرزند دختر را به دنیا آورده بود . از آنجایی که در آن زمان والدین قانونی نمی توانستند تابعیت را به فرزندان خارجی خود بدهند ، پسرشان واجد شرایط شهروندی کانادا نبود.

دادگاه عالی کبک در حکم خود به اجازه داد از حقوق شهروندی مشابه همتایان خود برخوردار شوند.

کانادا اکنون به هر دو گروه والدین قانونی و بیولوژیکی اجازه می دهد تا به فرزندان خود که در خارج از این کشور متولد شده اند ، تابعیت بدهند ، تا زمانی که والدین در زمان تولد فرزند دارای تابعیت کانادایی باشند . با این حال ، زمانی که تابعیت کانادا منتقل شد نمی توان آن را دوباره منتقل کرد . بنابراین تابعیت می تواند به اولین نسل متولد شده در خارج از کانادا منتقل شود . و برای فرزندان این نسل در صورت تولد در خارج از کانادا خود به خود منتقل نخواهد شد .

مهاجرت به کانادا خانوادگی

به این امر توجه کنید که برای اینکه ثابت کنید فرزند متولد شده از والدین کانادایی در خارج از کشور حق شهروندی دارد ، باید مدرک شهروندی که به “گواهی شهروندی کانادا” مشهور است را داشته باشید.

شما می توانید برای ثبت درخواست اخذ مدرک شهروندی در کشور کانادا در هر سنی اقدام کنید . همچنین یک وکیل مهاجرت با تجربه می تواند مدارک کامل و دقیق درخواست شهروندی را از طرف شما ارائه دهد .  با دریافت این گواهی از تمام مزایای کانادایی بودن بهره مند خواهید شد و می توانید تابعیت کانادا را به فرزند خود نیز انتقال دهید.

 

مشاوران و وکلای مجرب مقیم کانادا رویال اپلای می توانند شما را برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا به طور کامل راهنمایی کنند . از طریق شماره تماس های نوشته شده در زیر میتوانید از مشاوره رایگان بهره مند شوید . همچنین با پر کردن فرم ارزیابی می توانید منتظر تماس کارشناسان و مشاوران ما باشید .

 

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

شماره تماس

۲۲۴۰۷۱۷۱ ۰۲۱
۲۲۴۰۹۱۹۱ ۰۲۱
۲۲۴۰۸۱۸۱ ۰۲۱

ادرس شرکت تهران

تهران – زعفرانیه ،  میدان الف ، مجتمع تجاری پالادیوم ، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *