مهاجرت + ویزا (کانادا)

اکسپرس انتری کانادا

مهاجرت کارگران فدرال به کانادا

اکسپرس انتری کانادا

در چند مقاله قبل ما ارزان ترین و سریع ترین روش برای مهاجرت به کانادا که اکسپرس انتری است؛ را کامل معرفی کردیم . همچنین شرایط و نحوه ی امتیازدهی این سیستم را بررسی کردیم.

در این مقاله به طور کامل اکسپرس انتری کانادا با توجه به قوانین جدید و اخبار جدید را مورد بررسی قرار می دهیم. و به نکات مهم و سوالات متداول در رابطه با این موضوع پاسخ می دهیم.

کانادا اولین بار پس از توقف اکسپرس اینتری از دسامبر ۲۰۲۰، فراخوان جذب کارگران ماهرفدرال FSWP  را می‌دهد.

از سال ۱۹۶۷ تا ۲۰۲۰ اکسپرس اینتری راهی برای جذب کارگران ماهر فدرال ( ( FSWP بوده است که با شیوع همه گیری کووید ۱۹ این برنامه متوقف شد. حداقل امتیاز لازم در سیستم جامع رتبه بندی برای کارگران ماهر فدرال ۵۵۷ بود. قبل از همه گیری، ۴۵% از کسانی که برای اکسپرس اینتری درخواست داده بودند، از طرف کارفرمایان کانادایی دعوتنامه (ITA )دریافت کرده بودند.

 وزیر مهاجرت کانادا، شان فریزر، روز چهارشنبه، ۶ جولای گفت:” مفتخریم اعلام کنیم  که روند ویزای اکسپرس اینتری پس از دو سال از سر گرفته شده و مشتاقانه خواهان پذیرش کارگران ماهر خارجی برای جبران کمبود نیروی کار کانادا هستم. تمامی برنامه‌ها، زمانی عملی خواهند شد که شرایط تمام داوطلبانی که وارد استخر متقاضیان ((EOL pool  شده‌اند مورد بررسی در سیستم جامع رتبه بندی((CRS  قرار گرفته باشد. از تمام نامزدها در سراسر جهان بخاطر صبر و شکیبایی‌شان متشکریم اما این تضمین را می‌دهیم که تمامی درخواست‌ها در طی ۶ ماه بررسی و پردازش  خواهند شد.”

برای اولین بار از سپتامبر ۲۰۲۱، افراد با تجربه کار کانادایی( (CEC نیز می‌توانند در این برنامه شرکت کنند. این فرصت، مسیری برای جمعیت بزرگ دانشجویان خارجی و کارگران ماهر برای دریافت اقامت دائم خواهد بود.

درمجموع، اداره مهاجرت کانادا امسال از ۱۵۰۰ نیروی کار دعوت بعمل آورده است.

بین سال‌های ۲۰۱۵ تا سامبر ۲۰۲۰، تمامی “دراو” های اکسپرس اینتری را اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا بررسی می‌کرد که این بدان معناست که تمام کارگران ماهر فدرال( ( FSWP، افراد با تجربه کار کانادایی( (CEC و نیروی کار فنی فدرال ((FSTP  واجد شرایط دریافت دعوت به کار ((ITA  بوده‌اند. از ابتدای ژانویه‌ی ۲۰۲۱، اداره مهاجرت فقط از افراد با تجربه کار کانادایی ( (CEC برای اشتغال دعوت بعمل آورد. چرا که این افراد در کانادا حضور داشته و کمتر با چالش‌های همه گیری کووید ۱۹ روبرو می‌شدند. با این حال، این روند نیز ازسپتامبر ۲۰۲۱ متوقف شد و فقط به صورت هفتگی از طریق برنامه مهاجرت استانی نیروی کار جذب می‌کرد.

افراد متخصصی که رشته تحصیلی و تخصصی آن ها در لیست شغل های مورد نیاز کشور کانادا باشد؛ می توانند با مشاوره با یک وکیل مهاجرتی مجرب پرونده اقامتی و اطلاعات شخصی خود را در این سیستم ثبت کنند. متقاضیان می توانند سطح تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه، سابقه تحصیلی خود، سابقه کاری خود در سیستم اقامتی کانادا ثبت و برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری اقدام کنند.

با داشتن مدارک تحصیلی از دانشگاه ها و کالج های کانادا می توانید امتیاز خود را در سیستم اکسپرس انتری کانادا افزایش دهید.

درباره آگهی از نحوه امتیاز دهی اکسپرس انتری به وبلاگ رویال اپلای مراجعه کنید.

اکسپرس انتری کانادا یک سیستم آنلاین است که شما می توانید در آن ثبت نام کنید. به طور خلاصه اکسپرس انتری کانادا را به ۴ مرحله تقسیم می کنیم:

مرحله اول : بررسی واجد شرایط بودن و یا نبودن حداقلی در خواست اکسپرس انتری را دارید یا نه؟ که در مقاله (ارزان ترین و سریع ترین راه اقامت کانادا) درباره این موضوع صحبت کردیم.

مرحله دوم : متقاضیان باید پس از واجد شرایط بودن مدارک خود را آماده کنند.

مرحله سوم : در سایت این برنامه پرفایل خود را آماده کنید و ارسال کنید. تا وارد استخر POOL اکسپرس اینتری کانادا شوید.

مرحله چهارم : زمانی که از بین متقاضیانی که در استخر اکسپرس انتری هستند انتخاب شوید. دولت کانادا برایتان یک دعوت نامه از شرکتی که درخواستتان را پذیرفته است می فرستد. در نهایت شما تنها ۹۰ روز فرصت دارید تا برای اقامتتان درخواست را ارسال کنید.

چرا روش اکسپرس انتری از بقیه روش های مهاجرتی بهتر و سریع تر است؟

به اعلام اداره مهاجرت به کانادا پرونده های متقاضیان در طی ۶ ماه بررسی می شود. که این ۶ ماه از زمانی که متقاضی دعوت نامه ی خود را دریافت و در خواستش را برای اقامت کاری کانادا در سیستم اقامتی کانادا ثبت می کند، محاسبه می شود. بنابراین از بقیه روش ها سریع تر است.

از ابتدای ورود متقاضیان به استخر اکسپر اینتری، فایل پرونده متقاضیان به مدت یک سال اعتبار دارد. و در طی این یک سال، چندین مرحله دولت و استان هایی که صدور دعوت نامه دارند؛ با توجه به سیستم رتبه بندی جامع، متقاضیانی که رتبه برتری دارند را انتخاب می کنند.

متقاضیان باید توجه کنند که اگر در طی این یک سال دعوت نامه ایی برای شخصی صادر نشد؛ باید یک بار دیگر پرونده فایل خود را ایجاد کرده و دوباره درخواست دهد.

 

نکات مهم برای شرکت در برنامه اکسپرس اینتری

اکسپرس انتری کانادا 2022

تا اینجا ما با روش اکسپرس انتری و برنامه های مختلف آن و نحوه ی امتیاز دهی در این سیستم آشنا شدیم. حالا باید به یک سری نکات و توصیه های بسیار مهم در رابطه با اکسپرس انتری کانادا نیز توجه کنیم.

 • یکی از نکات حائز اهمیت که متقاضیان مهاجرت به کانادا باید توجه کنند این است که در برنامه های استانی ، هر استان شرایط و قوانین خاص خود را دارد. اما برای همه متقاضیان داشتن مهارت زبانی بالا و حداقل یک سال سابقه کار مرتبط و داشتن مدارکی مبنی بر سلامت جسمی و روانی، همچنین نداشتن سوء سابقه بسیار مهم است.
 • نکته دوم و پر اهمیت داشتن تمکن مالی متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری است. متقاضی باید بتوانند هزینه خود و خانواده اش را در طول اقامت کانادا و قبل از صدور مجوز کار، تامین کنند. این نکته را فراموش نکنید که درخواست اقامت دائم شما و اخذ پذیرش کانادا نیز شامل هزینه خواهد بود.
 • نکته مهم سوم این است که متقاضی باید اطلاعات خود را دقیق و حقیقی در سیستم اکسپرس اینتری کانادا وارد کند. و حتی اگر در طول زمان درخواست تا پذیرش، پرونده یا مدرکی تغییر کرد ؛ متقاضی باید  پرونده را در اکسپرس اینتری بروزرسانی کند. در غیر این صورت اگر پرونده را بروزرسانی نکرد و مجاز به اخذ ویزای کانادا شد؛ به دلیل نداشتن تطابق پرونده با حقیقت، متقاضی خلافکار شناخته شده و ویزای کانادا برایش صادر نمی شود.
 • نکته چهارم این است که همه ی اطلاعاتی که متقاضی در سایت اکسپرس انتری کانادا وارد می کند باید قابلیت ارجاع داشته باشد. پس برای هر اطلاعاتی که شما وارد می کنید باید مدرک معتبر و قابل اثبات داشته باشید.
 • نکته پنجم در رابطه با مدرک تحصیلی شماست. متقاضیان مهاجرت به کانادا باید مدارک تحصیلی خود را  قبل از بارگذاری در سایت ارزیابی و معادل سازی کنند.

تا اینجا در این مقاله و مقاله های پیشین تمام اطلاعات مربوط به اکسپرس اینتری کانادا را در سال ۲۰۲۲ بررسی کردیم . و در نهایت این نکته را اضافه کنیم که با شیوع ویروس کرونا در جهان، مدت زمان تکمیل فرم ها و اخذ اقامت دائم کانادا از ۶۰ روز به ۹۰ روز تغییر کرده است. پس اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید با یک برنامه ریزی درست و زمان بندی دقیق حضور خود را در کشور کانادا برنامه ریزی کنید. پس داشتن یک مشاور و یک همراه خوب برای رسیدن به هدف شرط اولیه ی کار شما برای مهاجرت به کانادا می باشد.

 

دفتر مهاجرتی رویال اپلای

 

نکات مهم در رابطه با افزایش امتیازات خود در برنامه اکسپرس اینتری

در مقاله ی نحوه ی امتیاز دهی سیستم اکسپرس انتر کانادا، به طور کامل معیارهای امتیاز دهی را برای متقاضیان بررسی کردیم. حال میخواهیم به یک سری نکات خوب و مهم برای افزایش امتیاز خود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا بپردازیم :

 1. اگر برای متقاضی پیشنهاد شغلی وجود نداشته باشد و از طرف هیچ کارفرمایی پیشنهاد شغلی دریافت نکند ، می تواند در بانک کار کانادا برای پیدا کردن کارفرما و شغل ثبت نام کند و درخواست کار دهد. پیدا کردن یک شغل خوب و معتبر می تواند امتیاز اکسپرس انتری شما را افزایش دهد.
 2. همانطور که می دانید متقاضیان مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس انتری برای افزایش امتیاز خود نیاز به یک شغل مرتبط با مدارک خود دارند. متقاضی می تواند با پرداخت مبلغی پول به متخصصان و آژانس های کاریابی در کانادا از آنها بخواهد تا مطابق با سوابق شغلی و شرایط فعلی یک کار مناسب برایش پیدا کنند.
 3. در سیستم اکسپرس اینتری کانادا داشتن یک مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی کافیست؛ اما شما برای افزایش امتیاز خود می توانید هر دو مدرک را ارائه دهید. شما با این کار نه تنها امتیاز خود را افزایش می دهید؛ بلکه شانس خود را برای قبولی در برنامه های استانی فرانسوی زبان از جمله کبک و مونترال افزایش می دهد.
 4. چنانچه از زمان صدور مدرک زبانتان خیلی گذشته ؛ شما می توانید دوباره امتحان دهید و با کسب نمره ی بهتر، امتیاز خود را افزایش دهید.
 5. نکته خوب بعدی مربوط به افراد متاهل میشود؛ متقاضیان متاهل در کنار همسرشان می توانند امتیاز اکسپرس اینتری خود را افزایش دهند. این درصورتی است که همسر متقاضی دارای مهارت دانش زبان بالا و تحصیلات و دیگر فاکتورهای اکسپرس اینتری را داشته باشد.
 6. چنانچه متقاضیان مهاجرت به کانادا سن کمی دارند و عجله ایی برای مهاجرت ندارند ؛ می توانند با ادامه ی تحصیل و ارتقای مدرک تحصیلی ، امتیاز خود را افزایش داده. همچنین در کنار تحصیل می توانند سابقه کاری خود را هم افزایش دهند

جمع بندی سیستم اکسپرس انتری کانادا

برنامه اکسپرس انتری کانادا جزء یکی از بهترین و سریع ترین برنامه ها برای متقاضیانیست که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. با داشتن فاکتورهای مناسب و امتیاز بالا می توانید راحت و سریع به کشور کانادا مهاجرت کنید.

برای درخواست مشاوره مهاجرت به کانادا و زندگی در کانادا از طریق اکسپرس انتری و یا همچنین از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در کانادا و یا خرید بیزینس در کانادا با دفتر مهاجرتی رویال اپلای در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *