مهاجرت + ویزا (کانادا)

بررسی کشور کانادا

نمایی از کانادا در مقاله بررسی کشور کانادا

در این مقاله قصد داریم به بررسی کشور کانادا از لحاظ طبیعت این کشور، اوضاع سیاسی ، آموزشی و بهداشت بپردازیم.

کانادا، نامی کشوری که امروز شاید بیش از هر نام دیگری به گوش ما می خورد، آن هم نه به عنوان حامی تروریست یا کشوری جنگ طلب و یا با آمار بالای جرم و جنایت ! دقیقا برعکس، امروز کانادا کشوری خوش نام است که مردم کشورهای پیشرفته آن را به عنوان مقصد گردشگری و حتی زندگی انتخاب می کنند.

(به یاد داریم که پس از به قدرت رسیدن ترامپ، بسیاری از آمریکایی ها که مخالف او و سیاست هایش بودند دسته دسته به کانادا مهاجرت کردند.) از طرفی هم  مردم کشورهای درحال توسعه و یا با وضع اجتماعی سیاسی نامطلوب آرزوی مهاجرت به کشوری مانند کانادا را دارند. اما امروز نمی خواهیم درباره ی راه های مهاجرتی و انواع روش های اقامت و … این کشور صحبت کنیم، امروز می خواهیم درباره ی اطلاعات عمومی کشور کانادا و هر آنچه که باید درباره ی کلیات آن باید بدانید صحبت کنیم.

موقعیت کانادا کجاست؟

کانادا تقریبا از همه طرف با آب احاطه شده است کشوری به پهنای یک قاره در شمالی ترین مناطق قاره آمریکا. از شمال اقیانوس مجمد شمالی، اقیانوس آرام تا غرب و اقیانوس اطلس در شرق. ایالات متحده در جنوب کانادا واقع شده است. مرز زمینی مشترک این دو کشور طولانی ترین مرز زمینی در جهان است و بیشتر شهرهای کانادا هم در جنوب این کشور واقع شده است؛ هم به دلایل آب و هوایی و هم به دلیل وابستگی های اقتصادی با همسایه جنوبی یعنی ایالات متحده آمریکا روابط خوبی دارد.
کشور کانادا بعد از روسیه، دومین کشور پهناور دنیا است و اگر فقط مساحت خشکی های این کشور را به حساب آوریم، چهارمین کشور پهناور دنیا به حساب می آید.

زیبایی های کانادا فقط در شهرهای مدرن، با مهندسی حساب شده و زیبا خلاصه نشده است  بلکه دارای منابع طبیعی زیبا و بی همتا نیز هست. سیاست های سخت گیرانه این کشور برای حفاظت تمام و کمال از محیط زیست، محیط امنی برای حیات وحش این کشور زیبا به وجود آورده است و هرساله توریست های زیادی هنگام گشت و گذار در منابع طبیعی این کشور، مقهور زیبایی های بی نظیر آن می شوند. شاید معروف ترین جاذبه طبیعی کشور کانادا، آبشار نیاگارا که بزرگترین آبشار طبیعی دنیا است باشد که  در مرز این کشور با آمریکا قرار دارد. همه این ها وقتی جالب تر می شوند که بدانیم بخش وسیعی از این کشور به خاطر نزدیکی با قطب شمال دارای آب و هوایی سرد است و تقریبا خالی از سکنه میباشد .

 

آبشار نیاگارا در بررسی کشور کانادا

بررسی کشور کانادا توسط کارشناسان مهاجرتی رویال اپلای

 

بررسی اقتصاد کشور کانادا :

اما از طبیعت زیبای کانادا که بگذریم، به یکی از ویژگی های برتر کشور کانادا می رسیم، اقتصاد کشور کانادا که یک سیستم ممتاز و قابل اعتماد معیشتی برای همه شهروندانش طراحی و پیاده سازی کرده است. کانادا کشوری ثروتمند با اقتصادی صنعتی می باشد  که میزان اخذ مالیات، نرخ تورم و بیکاری درآن پایین است. عضو گروه هشت و عضو کشورهای همسود ( مشترک المنافع) و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است  و سیستم مدیریت اقتصادی این کشور سعی کرده است با توسعه و پیشرفت روزافزون اقتصادی بر درآمد این کشور بطور قابل ملاحظه ای بیافزاید که این خود یکی از زمینه های ایجاد رفاه و استانداردهای بالای زندگی برای مردم این کشور است.

 کانادا از نظر اقتصادی و دادستدهای بازرگانی رابطه دیرنه ای با ایالات متحده ی آمریکا دارد بگونه ای که  وابستگی اقتصاد این کشور به اقتصاد آمریکا کاملا مشهود است. از دیگرنکات قابل توجه  وابستگی اقتصادی این کشور به منابع طبیعی بسیار ارزشمند آن است.

کانادا در زمینه ی تولید محصولات فراوان کشاورزی، شیلات، صنایع پیشرفته و نیز دارا بودن منابع غنی معدنی از کشورهای شاخص جهان می باشد. در این کشور فرصت ها وفضاهای بسیار زیادی برای کارآفرینان و متخصصان در هرزمینه ی شغلی ایجاد شده است که این نیز خود بیانگر مدیریت قدرتمند این کشور صنعتی به شمار می آید.

به همین امر اکثر متقاضیان کشور کانادا را کشوری برای پیشرفت در حوزه ی کاری می بینند. همچنین دولت کانادا هم برای پیشرفت اقتصاد و توسعه کشور از مهاجران کاری حمایت های زیادی می کند . و سالانه تعداد ویزاهای کاری بسیاری برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کار صادر می شود .

فرهنگ و تمدن کانادا :

مردمان این کشور دارای فرهنگی غنی هستند، با احترام و ادب بسیار با یکدیگر و نیز با افراد غریبه و توریست ها برخورد می کنند و همیشه لبخند برلب و با نگاهی مستقیم به چشمان طرف مقابل سخن می گویند زیرا که رفتاری غیراز این در فرهنگ این کشور بی احترامی بشمار می آید.

کانادایی ها خوش قول هستند و سروقت برای قرارهای ملاقات حاضر می شوند حتی کمی زودتر در محل حاضر می شوند. هرکجا که نیاز به رعایت نوبت و صف کشیدن  باشد بسیار حساس و دقیق هستند و متعهد به رعایت نوبت و هر موردی غیر ازاین آن ها را بشدت ناراحت و حتی عصبانی می کند.

کانادا با وجود اینکه کشوری پرجنب و جوش می باشد ولی مردمی بسیار آرام و به دور از سروصدا دارد که به آرامی سخن می گویند و تمایلی به بلند سخن گفتن و نیز قطع کردن گفتگوی یکدیگر ندارند، نکته ی قابل توجه در مورد فرهنگ این مردمان این است که علت این سطح بالا از فرهنگ و تمدن صرفا قانون مندی و مقررات نیست، بلکه رفتار محترمانه و مودبانه همیشگی به صورت یک سنت پایدار در این کشور درآمده  تبدیل به بخشی از هویت مردم کانادا شده است.

از نظر اخلاق و فرهنگ تجاری و رعایت آن، بطور خلاصه و اجمالی می توان گفت  این موضوع برای عموم مردم کانادا بسیار مهم شمرده می شود. اینکه مردم در محیط کاری روابط عمیق و پایداری با همکاران خود برقرار کرده، خواستار برابری و احترام متقابل می باشند از دیگر نکات حایز اهمیت فرهنگ مردمان کانادا است.

 

اجتماع و فرهنگ های مختلف در بررسی کشور کانادا

 

دین ، مذهب و زبان کشور کانادا :

بیشتر مردم کانادا مسیحی هستند و بیش از یک میلیون مسلمان که اغلب مهاجر هستند در این کشور زندگی می کنند. کانادا دو زبان رسمی دارد ; انگلیسی که بیشتر مردم کانادا با آن صحبت می کنند و بعدی زبان فرانسوی هست که دلیل آن مستعمره بودن این کشور تا سال ۱۷۱۳ توسط کشور فرانسه است. در همین سال است که توسط بریتانیا از دیگر قدرت های استعمارگر آن دوران مستعمره می شود تا روز یکم ژانویه ۱۸۶۷ که مردم کانادا توانستند جشن استقلال خود و تبدیل شدن کانادا به کشوری آزاد را جشن بگیرند.

 

حکومت کشور کانادا : 

کشور کانادا تحت تشریفات سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می شود، یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه که اکنون ملکه الیزابت دوم ملکه ی بریتانیا، رییس کشور و نیز ملکه ی کانادا می باشد و قانون از امضا تا ضمانت اجرایی توسط ملکه رسمیت می یابد. کشور کانادا دارای دولت های مستقلی است که در نهایت زیر پوشش دولت فدرال قرار می گیرند.

بررسی کشور کانادا از نظر سیاسی :

پایتخت سیاسی کانادا شهر اوتاوا می باشد. در این شهر مجلس فدرال و خانه ی فرماندار قرار دارد. فرماندار یک مقام تشریفاتی و نماینده ی ملکه ی الیزابت دوم می باشد ولی می تواند در امور اجرایی بطور غیرمستقیم و در امور قضایی بطور مستقیم تاثیرگذار باشد. در پارلمان هم بطور تاریخی دو حزب لیبرال و محافظه کار غالب هستند. درهای ورود به دنیای سیاست برای هرکس که شهروندی این کشور را کسب کرده باشد باز است و امروز در کانادا ایرانی هایی زیادی در همه حوزه ها از جمله سیاست موفق ظاهر شده اند.

 

سیستم آموزشی کشور کانادا :

کانادا یکی ازقوی ترین و مجهزترین  سیستم های آموزشی جهان را داراست. دولت یارانه ی قابل توجهی به آموزش از پایه پیش دبستانی تا سطوح دانشگاهی تخصیص داده است و بیشتر از سایر کشورها در این زمینه هزینه می کند. تحصیل ارزان و با کیفیت، کانادا را به یکی از مقصدهای عمده ی تحصیل دانشگاهی بدل کرده است.همانطور که می دانید سیستم اموزشی کانادا به دو دسته تقسیم می شود : دولتی و خصوصی و همچنین به سه سطح ابتدایی و متوسطه و تحصیلات بعد از متوسطه تقسیم می شود .
کشور کانادا با وجود دانشگاه های معتبر جهان و سیستم اموزسی بسیار عالی به عنوان یکی از تحصیل کرده ترین کشورهای جهان محسوب می شود . کشور کانادا حدود ۶درصد از تولید ناخالصی داخلی خود را صرف اموزش و پرورش می کند که این مقدار بالاتر از متوسط هزینه در بین کشورهای عضو OECD می باشد.

کانادا یک کشور مهاجر پذیر است و زبان های انگلیسی و فرانسوی در این کشور رایج است . بنابراین تدریس دروس در مدارس و دانشگاه ها و یا کالج ها ممکن است با هر دو زبان انجام شود . انتخاب زبان تحصیل دانش اموزان و یا دانش اموزان بستگی به استان محل تحصیلشان دارد . برای مثال استان کبک اکثرا به زبان فرانسوی صحبت می کنند و مدارس به زبان فرانسوی تدریس می کنند. اما در استان انتاریو و یا آلبرتا اموزش دروس به زبان انگلیسی می باشد.

کشور کانادا با داشتن همچین سیستم قوی آموزشی مورد توجه بسیاری ار دانش آموزان و دانشجویان در سراسر دنیا قرار گرفته است . برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در کانادا اینجا کلیک کنید . :arrow

شرایط سنی برای تحصیل در کانادا

4دانش اموز در حال تمرین کردن / بررسی کشور کانادا از لحاظ اموزشی و تحصیلی

به طور کلی کشور کانادا از سن ۵ یا ۶ سالگی تا ۱۸ سالگی را که پایان مقطع دبیرستان است را تحصیل اجباری کرده . و از سن ۱۸ سالگی تا ۴۰ سالگی نیز سن تحصیلات دانشگاهی می باشد . برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد حداکثر سن ۲۸ . برای اخذ مدرک دکتری حداکثر سن ۳۵ می باشد . شرایط تحصیل در کانادا برای افراد زیر ۱۸ سال قوانین و شرایط خاص خودش را دارد . برای دریافت اطلاعات کامل از قوانین و شرایط تحصیل در کانادا برای افراد زیر ۱۸ سال اینجا کلیک کنید . :arrow


هزینه های تحصیل در کانادا

برای دانشجویان بین المللی هزینه متوسط کالج حدودا ۱۵ الی ۱۸ هزار دلار در سال می باشد . اما برای مقاطع دانشگاهی هزینه ها متفاوت است. برای مقطع کارشناسی ارشد ۱۵ تا ۲۲ هزار دلار در سال و برای مقطع دکترا ۹ تا ۱۵ هزار دلار در سال است . مقطع دکترا در بعضی از رشته ها هزینه کمتری را دارد.

 

سیستم سلامت و بهداشت کشور کانادا:

یکی ازخدمات خوب کشور کانادا برای رفاه و اسایش عمومی مردم وجود بیمه های درمانی و بهداشت است. در کشور کانادا حدودا ۱۰ درصد از تولید خالص ملی برای خدمات بهداشت و درمانی مردم هزینه می شود . توجه کنید که پوشش درمانی مهاجرین و استفاده از بیمه بستگی به انتخاب ایالت و استان کانادا دارد . همانطور که در مقاله (شناخت استان­ها و قلمروهای کانادا) خدمتتون گفته شده هر ایالت و استان در کشور کانادا قوانین و مسئولیت دارند. مهاجرین باید پس از گذشت ۳ماه از وردشان به کشور کانادا کارت سلامت را بگیرند. با داشتن ان برخی از خدمات پزشکی رایگان می شود . دولت فدارال استانداردهای خدمات درمانی را در کانادا تصویب می کند و استان ها خدمات درمانی را بصورت استانی در حوزه های قانونی خود  اجرا می کنند. کانادا به همه ی شهروندان و کسانی که دارای اقامت دایم این کشور هستند خدمات درمانی بسیار خوبی ارایه می کند.

سخن پایانی بررسی کشور کانادا

گفتنی ها در خصوص کشور کانادا بسیار است که در مقاله های بعدی بیشتر به آن می پردازیم. برای خواندن مقالات بروز مهاجرتی رویال اپلای اینجا کلیک کنید . همانطور که خواندید می توان گفت کشور کانادا دارای مزیت های بسیاری است که می توانند دلایل خوبی برای مهاجرت به این کشور باشند . ما در این مقاله سعی کردیم یک دید کلی به شما با عنوان بررسی کشور کانادا داده باشیم . اما اگر شما قصد مهاجرت به کانادا را دارید باید درباره پروسه های مهاجرتی این کشور به خوبی تحقیق کنید. تا بتوانید بهترین پروسه را با توجه به شرایطتان انتخاب کنید .شرکت مهاجرتی رویال اپلای با داشتن چندین سال سابقه و کارشناسان و وکلای مجرب مقیم کانادا شما را در همه زمینه های مهاجرت به کانادا از صفر تا صد همراهی می کند .

 

با خیال راحت کارهای حقوقی و مهاجرتی خود را به ما بسپارید .

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ –۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *