مهاجرت + ویزا (کانادا)

نکات مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

قوانین ازدواج در کانادا

در مقاله قبل درباره مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج به طور کامل توضیح دادیم . همانطور که خواندیم کشور کانادا به انسجام خانواده و ارتباط بین زوجین اهمیت بسیاری می دهد؛ همین امر باعث شده پرونده مهاجرتی از طریق ازدواج نسبت به سایر پرونده ها از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. اما چند نکته وجود دارد که حائز اهمیت است. که ما در ادامه مقاله نکات مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج ، به این نکته ها و سوالات متداول مربوطه می پردازیم.

فهرست مقاله

 

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج به سادگی که تصور می کنید نیست ؛ زیرا به دلیل افراد سودجو و ازدواج های صوری، اداره مهاجرتی کانادا در مورد صحت ازدواج زوجین تحقیقات بسیاری می کند. اگر معلوم شود که رابطه بین افراد واقعی نیست .

حتی اگر افراد به طور کامل به کانادا مهاجرت کرده باشند و اقامت دائم گرفته باشند ؛ دولت کانادا اقامت دائم کانادا را از آن ها پس گرفته و با افراد برخورد جدی می شود. به همین امر بهتر است اگر قصد جدی ازدواج را دارید برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج اقدام کنید.

یکی از نکات مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج این است که پس از تایید درخواست شما، حداقل تا دوسال باید باهم زندگی مشترک داشته باشید و اگر طلاق بگیرید ؛ درخواست شما برای اخذ اقامت کانادا لغو می شود .

همچنین زوجین باید مداکی بر مبنای واقعی بودن ازدواج خود از جمله ( عکس ، فیلم ، پیام و حساب مشترک و…) به اداره مهاجرت ارائه دهند.

توجه کنید اختلاف سنی زیاد یا موارد مشکوک مثل این، موجب ایجاد شک و ابهام در افسران اداره مهاجرتی کانادا نسبت به واقعی بودن ازدواج می شود.

 

مدت زمان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر است ؟

مدت زمان اسپانسرشیب کردن همسر را نمیتوان به طور دقیق بیان کرد ؛ چون با توجه به شرایط پرونده زمان ها متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی حداکثر زمانی که برای این پروسه می توانیم در نظر بگیریم ۱۲ ماه می باشد. که در این سال های اخیر با شیوع کرونا روند این پروسه ها کمی به تاخیر افتاده است.

 

آیا می توانیم از روش ازدواج در کانادا اقامت و شهروندی کانادا را اخذ کنیم؟

همانطور که در مقاله ی (مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج) توضیح دادیم با آماده کردن شرایط متقاضی، همسر، مدت زمان ازدواج و اثبات واقعی بودن ازدواج و … شما می توانید به کانادا مهاجرت کرده و اقامت و شهروندی کانادا را با رعایت موارد گفته شده بگیرید.

 

آیا به منظور اخذ اقامت کانادا می توانیم ازدواج صوری کنیم؟

از آنجایی که این سوءاستفاده از دولت کانادا به مراتب زیادی انجام شده ؛ دولت کانادا در این باره بسیار حساس است و پرونده ها را از نظر مدت زمان زندگی مشترک بررسی می کند و تحقیقات بسیاری بر واقعی بودن ازدواج انجام می دهد.

پس با ازدواج صوری اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا غیر ممکن است. و هر زمان که دولت کانادا متوجه ازدواج صوری شود؛ اقامت فرد را باطل می کند.

 

برای اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج زوجین چه مدت زمانی باید تاهل داشته باشند؟

برای اخذ اقامت دائم کانادا زوجین باید حداقل ۲سال باهم زندگی کرده باشند و ازدواجشان به طور رسمی ثبت شده باشد.

 

همسر کانادایی چه شرایطی را باید داشته باشد؟

حداقل سن برای داشتن تابعیت و یا قامت کانادا ۱۸سال می باشد. همچنین فرد نباید از منابع دولتی کمک هزینه ایی دریافت کرده باشد(مگر به دلیل معلولیت فرد). همچنین فرد در کانادا زندگی کند.

دارای سوءپیشینه نباشد و همچنین از تمکن مالی بالایی برخورددار باشد و بتواند از همسرش به طور کامل حمایت مالی کند.

برای اطلاعات بیشتر از داشتن شرایط اسپانسرشیپ می توانید به مقاله (مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج) در قسمت وبلاگ های سایت رویال اپلای مراجعه کنید.

 

مهریه در کانادا به چه صورت است؟

سکه و دو حلقه ی ازدواج

در ایران ازدواج باید توسط یک روحانی و با وجود دو شاهد بزرگسال انجام شود . و مهریه ایی معلوم برای زوج خانم در نظر گرفته می شود .

اما در قوانین ازدواج کانادا مهریه به صورتی که ما در ایران داریم ؛ نیست. در کشور کانادا اگر یک ازدواج به جدایی ختم شود؛ تمام اموالی که در طی دوران زناشویی به دست آمده بین زوجین تقسیم می شود.

اما زمانی که ازدواج مطابق قانون ایران اجرا شده باشد و در دفاتر رسمی ایران ثبت شده باشد و مهریه معلوم تعیین شده باشد ؛ زمانی که زوجین در دادگاه کانادا بخواهند طلاق بگیرند، دادگاه کانادا مهریه را به عنوان یک تعهد مالی که در قرارداد درج شده است ؛ به شمار می اورد و قابل پیگیری می باشد.

اما در بیشتر مواقع داداگاه های کانادا پرداخت مهریه را به دادگاه های ایران ارجاع می دهند.

بررسی قوانین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج ، و اینکه این قوانین شامل چه کسانی می شود؟

همانطور که می دانید قوانین هر کشور با هر کشور دیگر برای اخذ تابعیت فرق می کند. و با توجه به قوانین آن کشور باید موضوع مهاجرت و اخذ تابعیت را مورد بررسی قرار دهیم.

در کشور ایران شریک زندگی ، به جنس مخالف که به صورت شرعی و قانونی با فرد پیوند زناشویی بسته است و زندگی مشترکشان را شروع کرده اند؛ گفته می شود. اما در کشور کانادا این امر کمی متفاوت است.

در کشور کانادا دو نوع شریک زندگی تعریف شده است ؛ یک شریک زندگی قانونی که همسر نامیده شده و دیگری شریک زندگی عرفی است که این شخص می تواند از جنس مخالف یا موافق باشد که به مدت بیش از یک سال با یکدیگر زندگی مشترکی و رابطه دارند.

یا حتی افرادی که شریک زندگی یکدیگر هستند و با یکدیگر رابطه زناشویی دارند؛ اما با توجه به شرایطی نمی توانند در کنار یکدیگر زندگی کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج شامل تمامی این دسته افراد خواهد شد. البته قابل ذکر است که اثبات اینکه فردی از لحاظ نسبت به فردی که دارای تبعه کانادایی است در این سه دسته قرار می گیرد.

مامورین ویزا، با دقت تمام جوانب را میسنجند. و اگر حس کنند که نسبت دو فرد ساختگی است ؛ درخواست را لغو می کنند.

قابل ذکر است که شما با داشتن این ویزا نمی توانید برای فرد موردنظرتان یا نامزدتان اقامت دائم کانادا را بگیرید؛ و در قوانین کشور کانادا، ویزای نامزدی کانادا وجود ندارد.

همچنین شما زمانی می توانید برای اسپانسرشیب شدن نامزد خود اقدام کنید که او همسر قانونی و شریک زندگی شما باشد . و با اثبات این قضیه می توانید برایش اقامت دائم کانادا را اخذ کنید.

 

 

در این مقاله به طور کامل تمام جوانب اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج را مورد بررسی قرار دادیم. امیداواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. برای اطلاهات بیشتر از روند مهاجرت به کشورهای آمریکا و کانادا و استرالیا به وبلاگ رویال اپلای مهاجرت کنید.

و یا با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت ، می توانید با مشاوران و وکلای مجرب رویال اپلای در تماس باشید. پس از بررسی فرم ، مشاوران با شما تماس خواهند گرفت.

 

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

آدرس : تهران ،زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *