مهاجرت + ویزا (کانادا)

مهاجرت به کانادا در تابستان

پیش بینی ورود 500 هزار مهاجر به کانادا در تابستان

پیش بینی ورود ۵۰۰ هزار مهاجر به کانادا در تابستان

در این مقاله قصد داریم متقاضیان مهاجرت به کانادا در تابستان ۲۰۲۲ را مورد بررسی قرار دهیم. از سال ۲۰۲۰ به دلیل همه گیری کرونا، کانادا محدودیت‌های مسافرتی شدیدی اعمال کرد و مانع ورود مهاجران خارجی به کشور شد.

اما کسانی که قبل از اعمال محدودیت‌ها، اقامت دائم، مجوز تحصیلی یا ویزای کاری موقت دریافت کرده بودند اجازه‌ی ورود به این کشور را داشتند. علیرغم محدودیت‌های شدید اعمال شده، در سال ۲۰۲۱ افراد زیادی خواهان ورود به این کشور بودند و با پیش بینی این روند در سال ۲۰۲۲ و پس از گذشت ۲ سال از همه گیری کرونا و کاهش محدودیت‌های مسافرتی ، تابستان امسال کانادا از هزاران مهاجر ، دانشجوی بین المللی و کارگران موقت استقبال خواهد کرد. این تعداد پس از ۲ سال آمار قابل توجهی است.

طبق گزارشات بدست آمده ظرفیت پذیرش مهاجران از سوی اداره مهاجرت کانادا ۴۰ درصد افزایش یافته که این افزایش ظرفیت را می‌توان با سه عامل توضیح داد :

  • اول افزایش ظرفیت پردازش درخواست‌ها در اداره مهاجرت
  • دوم کاهش محدودیت‌های مسافرتی
  • سوم افزایش برنامه‌های فصلی مهاجرتی کانادا

 

در ادامه وضعیت متقاضیان اقامت دائم و دانشجویان بین المللی و کارگران موقت خارجی را بررسی خواهیم کرد.

متقاضیان اقامت دائم برای مهاجرت به کانادا :

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، نزدیک به ۱۱۴ هزار نفر تحت عنوان مقیم دائم، وارد کانادا شدند. ساکنین دائم شامل افرادی است که یا ویزای موقت خود را به ویزای دائم تبدیل کرده اند و یا ویزای دائم دریافت کرده اند و قصد ورود به خاک این کشور را دارند.

باتوجه به برنامه‌های اداره مهاجرت کانادا برای سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۴ این کشور قصد دارد امسال پذیرای ۴۳۲ هزار شهروند دائمی باشد. پیش بینی می‌شود متقاضیان مهاجرت به کانادا در تابستان امسال، ۱۳۰ هزار نفر از کسانی که درخواست اقامت دائم داشتند، و ۱۰۰ هزار نفر دیگر نیز در پاییز وارد این کشور شوند.

برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور بیش از ۱۰۰ راه وجود دارد. که یکی از مرسوم ترین راه های مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری و استارت اپ در کانادا می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری و همچنین مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

مقاله ی صفر تا صد استارتاپ در کانادا را مطالعه کنید.

مقاله ی اکسپرس انتری کانادا را مطالعه کنید.

 

کارشناسان مهاجرتی رویال اپلای شما در همه ی پروسه های مهاجرتی کانادا همراهی می کنند.

دانشجویان بین المللی در کانادا :

تحصیل در کانادا آرزوی بسیاری از جوانان در سراسر دنیا می باشد که زندگی دانشجویان را بسیار متحول می کند. سیستم اموزشی بسیار پیشرفته کانادا باعث شده مهاجرین بسیاری برای تحصیل به کشور کانادا مهاجرت کنند.

با وجود محدودیت‌های همه گیری کرونا، کانادا سال گذشته، پذیرای ۲۰۷  هزار دانشجو بوده است. اما امسال کانادا برنامه دارد پذیرای دانشجویان بین المللی بیشتری باشد.

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، کانادا نزدیک به ۹۰ هزار دانشجوی بین المللی را پذیرفت که این آمار نشان دهنده افزایش ۳۰ درصدی پذیرش دانشجویان نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ است.

با این افزایش ظرفیت پیش بینی می‌شود بین ماه‌های ژوئیه تا سپتامبرسال جاری ۲۷۰ هزار دانشجو وارد کانادا شوند.

دانشجویان کانادا از مزایای تحصیلی بسیاری برخورددارند.

در ادامه چند مزیت تحصیل در کانادا را بررسی می کنیم:

مزیت های تحصیل در کانادا

پذیرش دانشجویان در کانادا 2022

تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی

اکثر دانشجویان میل دارند تحصیلات خود را در کشورهای انگلیسی زبان ادامه دهند. و دانشگاه ها و کالج های ان کشور به زبان انگلیسی تدریس کنند. کشور کانادا از جمله کشورهای انگلیسی زبان است و اکثر دانشگاه ها و کالج های این کشور بر پایه زبان انگلیسی دانشجویان را پذیرش می کنند و به این زبان آموزش می دهند.

مدرک تحصیلی معتبر

مدرک کالج ها و دانشگاه های کانادا در سراسر دنیا معتبر می باشد. کشور کانادا دارای چند دانشگاه بین المللی معتبر در دنیا است از جمله می توان به دانشگاه اشاره کرد. که این دانشگاه ها جز ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند. دانشجویان با داشتن مدارک تحصیلی کانادا به غیر از این کشور هر جا که بخواهند می توانند مشغول به کار شوند.

دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار دارند.

یکی از مسائلی که برای دانشجویان بسیار اهمیت دارد امکان کار کردن در حین تحصیل است. دانشجویان در کانادا طی شرایط خاصی می توانند کار کنند. با کارکردن در کانادا علاوه بر تجربه ی کاری دانشجویان از این طریق می توانند مخارج روزمره ی خودشان را بدست آورند. ساعت کاری در کشور کانادا برای دانشجویان در مقاطع مختلف متفاوت است.

  • دانشجویان در مقطع تحصیلی کارشناسی اجازه ۱۰ تا ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند.
  • دانشجویان در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد اجازه ۲۰ تا ۳۰ ساعت کار در هفته را دارند.
  • دانشجویان در مقطع تحصیلی دکتری اجازه ۴۰ ساعت کار در هفته یا همان کار تمام وقت را دارند.

اخذ اقامت دائم پس از تحصیلات در کانادا

اخذ اقامت دائم کانادا برای بسیاری از افراد از جمله ایرانیان بسیار حائز اهمیت می باشد. به همین خاطر اکثر دانشجویان از جمله دانشجویان ایرانی پس از تحصیل  در کانادا مشغول کار می شوند . تا بتوانند اقامت دائم این کشور را بگیرند. دانشجویان پس از دوره تحصیلی خود حدودا ۶ماه فرصت دارند تا برای خود کاری پیدا کنند. اگر در این بازه معین کاری پیدا کردند می توانند در کشور کانادا بمانند در غیر این صورت باید به کشور مبدا خود بازگردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی تحصیل در کانادا می توانید مقالات زیر را مطالعه کنید.

مقاله ی ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه کنید.

مقاله ی چرا کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم؟ را مطالعه کنید.

 

همچنین برای راهنمایی بیشتر و بازگویی سوالاتتان درباره تحصیل در کانادا می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی رویال اپلای را پر کنید. مشاوران و وکلای مجرب مقیم کانادای رویال اپلای در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ورود کارگران موقت خارجی به کانادا

کارگران موقت خارجی به دو دسته تقسیم می‌شوند: کارگرانی که با هدف کمبود نیروی کار وارد این کشور می‌شوند  (TFWP)  و کارگرانی که با هدف پیشبرد منابع اقتصادی و فرهنگی وارد این کشور می‌شوند. (IMP) که اکثر این اقشار را دانشجویانی تشکیل می‌دهند که پس از فارغ‌التحصیلی با هدف دریافت اقامت دائم یا تجربه کاری کانادا مشغول به کار می‌شوند.

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، ۲۸ هزار نفر تحت عنوان کارگر موقت خارجی وارد کانادا شدند که این آمار در مقایسه با سال ۲۰۱۹، ۲۰ درصد بیشتر یافته است، علاوه بر این انتظار می‌رود بین ماه‌های ژوئیه تا سپتامبر ۲۸ هزار کارگر دیگر وارد کانادا شوند.

به طور کلی پیش بینی می‌شود در طول تابستان امسال برای متقاضیان مهاجرت به کانادا  ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار مجوز کار صادر شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جذب افراد متخصص و توانمند و دارای فن و مهارت به کشور کانادا می توانید مقاله (ارزان ترین و سریع ترین راه اقامت کانادا ) را مطالعه کنید.

 

مهاجرت به کانادا در تابستان مقاله ایی بود که با جمع آوری اخبار معتبر کانادا برای شما عزیزان ارائه  دادیم. شرکت رویال اپلای با مشاورین خبره و وکلای مجرب مقیم کانادا شما را در همه ی پروسه های مهاجرتی کانادا شما را همراهی می کند.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: تهران زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *