مهاجرت + ویزا (کانادا)

مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲

مهاجرت به کانادا در سال 2022

مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲:

اگر قصد مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲ را دارید، در اینجا چند گزینه برای اقامت دائم وجود دارد که به آنها میپردازیم.

در واقع بیش از ۱۰۰ برنامه مهاجرتی برای کانادا وجود دارد، دراین مقاله قصد داریم که به چهار راه سریع تر و آسانتر برای مهاجرت به کانادا بپردازیم:

اکسپرس انتری
برنامه نامزد استانی (PNP)

مهاجرت کبک
حمایت خانواده

با توجه به تغییر وضعیت ویروس کرونا، وب‌ سایت دولت کانادا اطلاعات رسمی در مورد محدودیت‌های سفر را اطلاع رسانی میکند. از هم اکنون، دانشجویان، کارگران و مقیمان دائمی مورد تایید همچنان می توانند به کانادا سفر کنند، به شرط اینکه از دستورالعمل های بهداشتی پیروی کنند.

قبل از بستن چمدان‌های خود، حتماً محدودیت‌های سفر به کانادا را مطالعه کنید. کانادا سال جدید را با رکورد تعداد موارد COVID-19 آغاز می کند. دولت فدرال اخیراً الزاماتی را برای آزمایش PCR مسافران قبل از ورود به این کشور معرفی کرده است. از ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱، اکثر مسافران خارجی باید به طور کامل با واکسنی از یک سازنده شناخته شده، واکسینه شده باشند.

اکسپرس اینتری 

اکسپرس اینتری کوتاه ترین و کم هزینه ترین راه رسیدن به کانادا است، در واقع مسیر اصلی مهاجرت به کانادا از این روش میباشد.

این برنامه مهاجرتی سه دسته است:

تجربه کار کانادا، برنامه کارگران ماهر فدرال، و برنامه تجارت ماهر فدرال.

 

اگر برای یکی از این برنامه ها واجد شرایط هستید، ممکن است بتوانید برای برنامه نامزدی استانی (PNP) که شبیه به اکسپرس اینتری است، درخواست دهید. برخی از PNP ها توسط سیستم درخواست خود استان مدیریت می شوند، این برنامه مهاجرتی برای برخی از افرادی که واجد شرایط اکسپرس اینتری نیستند یا امتیاز کمتری دارند، مناسب تر است.

 

اکسپرس اینتری بر روی یک شبکه امتیاز دهی عمل می کند. داشتن نمره زبان بالا، حداقل یک سال سابقه کار ماهر، تحصیلات پس از متوسطه(مدارک دانشگاهی) و سن بین ۲۰ تا ۲۹ سال امتیاز بیشتری دریافت می کنید. عوامل دیگری مانند داشتن زبان فرانسه می تواند امتیاز شما را افزایش دهد.

مهارت های خاص، داشتن اقوام درجه یک در کانادا(در صورتی که شهروند کانادایی محصوب شوند)، یا یک پیشنهاد شغلی معتبر کانادایی، از جمله موارد دیگری هستند که امتیازات کمکی به شما میدهند و شانس شما را بیشتر خواهند کرد.

 

همه کسانی که در برنامه اکسپرس اینتری شرکت میکنند، نمی توانند به کانادا مهاجرت کنند. اداره مهاجرت کشور کانادا (IRCC) از کاندیداهای دارای بالاترین امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری دعوت می کند تا از طریق قرعه کشی دو هفته ای به این کشور مهاجرت کنند. در سال ۲۰۲۱، کانادا فقط نامزدهایی را دعوت کرد که واجد شرایط تجربه کار کانادایی بودند یا قبلاً نامزد استانی از PNP دریافت کرده بودند.

 

مدت زمان استاندارد پردازش به درخواست اکسپرس اینتری حدود شش ماه است، این در حالی است که در سال ۲۰۲۰ میانگین زمان پردازش نه ماه بوده. همه گیری ویروس کرونا روند پردازش را کند کرد. بر اساس آخرین آمار IRCC ، حدود ۱.۸ میلیون درخواست مهاجرت در تمام برنامه های مهاجرتی کانادا وجود دارد. تعداد برنامه های عقب افتاده اکسپرس اینتری به دلیل همه گیری ویروس کرونا به تنهایی در حدود ۱۴۰ هزار برنامه است.

 

به نظر می رسد پردازش در چند ماه گذشته افزایش یافته است، زیرا دولت برای دستیابی به هدف مهاجرتی خود در سال ۲۰۲۱ یعنی ۴۰۱۰۰۰ ساکن دائمی جدید تلاش می کند.

 

اکسپرس اینتری به شما امکان می دهد برای مهاجرت به کانادا به هر استان یا منطقه ای (غیر از کبک) درخواست دهید. به دلیل این که برنامه استان کبک کمی متفاوت است که در ادامه به آن میپردازیم.

 

 

اکسپرس اینتری کانادا - مهاجرت به کانادا

اکسپرس اینتری کانادا – مهاجرت به کانادا

 

مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲- برنامه نامزدهای استانی PNP:

 

برنامه نامزدهای استانی PNP می تواند گزینه ای برای افرادی باشد که واجد شرایط اکسپرس اینتری نیستند ویا کاندیدهای اکسپرس اینتری که می خواهند امتیاز بیشتری کسب کنند.

 

به غیر از استان های نوناووت و کبک، هر استان و منطقه در کانادا یک PNP دارد. دولت های استانی و منطقه ای این برنامه ها را متناسب با استراتژی های اقتصادی و رشد جمعیت خود تنظیم می کنند.

 

می توانید مهاجرت PNP را به عنوان یک فرآیند درخواستی دو طرفه در نظر بگیرید. ابتدا برای استان درخواست می دهید، سپس اگر نامزدی دریافت کردید می توانید از آن برای درخواست به دولت فدرال (Express Entry)  استفاده کنید.

 

 

 

 

دو دسته PNP وجود دارد: PNP های پیشرفته، که از سیستم اکسپرس اینتری برای جذب نامزدها استفاده می کنند. و PNP هایی که مستقل از اکسپرس اینتری کار می کنند.

اگر نامزدی استانی از طریق PNP پیشرفته دریافت کنید، ۶۰۰ امتیاز به صورت خودکار به امتیازات اکسپرس اینتری شمااضافه می شود. این امتیاز پروفایل یا پرونده شما را به بالای سیستم اکسپرس اینتری ارتقا می دهد.

 

برنامه های PNP پایه، بیشتر بر جذب نامزدهایی متمرکز هستند که از استراتژی های اقتصادی و رشد جمعیت منطقه ای حمایت می کنند. افرادی که با استان ارتباط دارند، به طور مثال دارای تحصیلات محلی یا تجربه کاری هستند، و همچنین کارگرانی که تجربه حرفه‌ای دارند و مهارت آنها جز دسته بندی های شغلی در رتبه های C و D طبقه‌بندی شده اند، که واجد شرایط اکسپرس اینتری نیستند، برای قبولی در PNP شانس بیشتری دارند.

 

 

مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲ – مهاجرت به کبک:

شهروندان در استان کبک عمدتاً به زبان فرانسوی صحبت میکنند. این استان برنامه مهاجرتی و قوانین خاص خود را دارد. اگرچه دولت فدرال هنوز طرفداران بیشتری دارد، اما همچنان سیاست های مهاجرتی گسترده ای برای استان کبک اعمال می شود.

برای مهاجرت به استان کبک به گواهی انتخاب کبک (CSQ) نیاز دارید که شما می توانید برای دریافت CSQ ، در یکی از برنامه های مهاجرتی کبک درخواست دهید.

برنامه های این استان به صورت زیر است:

 

۱)برنامه کارگران ماهر در استان کبک، برای کارگران خارجی فرانسوی زبان در مشاغل مشخص.

۲) برنامه تجربه تحصیل یا کار در استان کبک، در میان فارغ التحصیلان بین المللی فرانسوی زبان از دانشگاه های کبک و همچنین کارگران ماهر طرفداران بسیاری دارد.۳) برنامه های مهاجرت به استان کبک برای کارگران فرآوری مواد غذایی، سفارش دهندگان و کارکنان فناوری در مشاغل خاص.

 

هنگامی که CSQ خود را دریافت کردید، دولت فدرال تأیید می کند که استان کبک شما را برای مهاجرت انتخاب کرده است. سپس می توانید از آن برای درخواست اقامت دائم به IRCC استفاده کنید.

 

ویزای والدین کانادا - مهاجرت به کانادا

ویزای والدین کانادا – مهاجرت به کانادا

حمایت از خانواده:

 

 

اگر خانواده ای در کانادا دارید، ممکن است واجد شرایط حمایت مالی باشید. کانادایی ها می توانند از همسر، فرزندان تحت تکفل یا بستگان بزرگسال خود و همچنین والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت مالی کنند. در برخی موارد، کانادایی ها ممکن است واجد شرایط حمایت از سایر اعضای خانواده باشند.

معیارهای واجد شرایط بودن در هر دو طرف فرآیند حمایت وجود دارد. شهروندان کانادا ممکن است مجبور باشند نشان دهند که می توانند از نظر مالی از شما حمایت کنند. شخص مورد حمایت باید معیارهای پذیرش کیفری و پزشکی را بگذراند. شما باید ثابت کنید که رابطه شما واقعی است. به عنوان مثال، در مورد همسر، افسر مهاجرت باید متقاعد شود که شما فقط برای مقاصد مهاجرت ازدواج نکرده اید.

هر برنامه معیارهای واجد شرایط بودن خود را دارد و بسته به کشوری که از آن می آیید، مدارک مورد نیاز متفاوت است. IRCC تمام فرم ها و چک لیست های به روز درخواست را در وب سایت خود ارائه می دهد.

 

 

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره درمورد راه های مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲ با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱۲۲۴۰۸۱۸۱۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: ولنجک ، نبش خیابان چهاردهم، ساختمان وفا، واحد۲۰۱

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *