مهاجرت + ویزا (استرالیا)

 شرایط اخذ شهروندی استرالیا

اخذ شهروندی استرالیا

اگر اقامت دائم استرالیا را داشته باشید، از زندگی در یک جامعه آزاد و دموکراتیک لذت خواهید برد و اگر بعد از اقامت دائم، شهروند این کشور شوید، می توانید آزادانه در استرالیا زندگی و کار کنید و از همه مزایا و حقوق یک شهروند برخوردار خواهید بود. بعد از اخذ اقامت استرالیا،  شرایط اخذ شهروندی استرالیا گام مهمی برای مهاجران به این کشور می باشد.

به دنبال اخذ شهروندی استرالیا از حقوق و مزایای تابعیت دوگانه استرالیا و کشور خود بهره مند خواهید شد. به این صورت که شما قادر خواهید بود هم زمان هم شهروند ایران و هم شهروند استرالیا باشید که این موضوع بسیار مهم و کاربردی برای مهاجران خواهد بود.

در مقاله  شرایط اخذ شهروندی استرالیا به این پرسش که چگونه می توانیم شهروند این کشور شویم؟ پاسخ خواهیم داد. به طور کلی سه راهکار برای اخذ شهروندی این کشور وجود دارد:

 

اخذ شهروندی استرالیا از طریق اقامت دائم:

اگر شما با هر نوع ویزایی مقیم استرالیا هستید بعد از ۴ سال اقامت در این کشور و اگر اقامت دائم این کشور را دارید، می توانید پس از ۱۲ ماه اقامت برای شهروندی استرالیا درخواست دهید.

 استرالیا مقررات منعطفی در این زمینه دارد به این صورت که در بازه زمانی اقامت خود در استرالیا شما می توانید ۱۲ ماه از مدت زمان ۴ ساله اقامت خود در خارج از استرالیا مقیم باشید و درمدت زمان ۱۲ ماهه قبل از درخواست شهروندی نیزمی توانید تا ۹۰ روز خارج از استرالیا مقیم باشید.

توجه داشته باشید که زمان ثبت و تایید درخواست شهروندی باید در خاک استرالیا مقیم باشید.

علاوه بر شرایط کلی بالا باید واجد شرایط زیر نیز باشید:

  • تا ۱۲ ماه بعد از تایید درخواست فرصت دارید دریک مراسم اعطای شهروندی شرکت کنید.
  • متقاضیانی که بین سنین ۱۸ تا ۵۹ سال هستند باید در آزمون شهروندی شرکت کنند. پس از بررسی واجد شرایط بودن و تایید هویت شما در مصاحبه، فرصت شرکت در آزمون را خواهید داشت.در این آزمون دانش و درک متقاضیان از جامعه، ارزش ها و تاریخ استرالیا ، دانش کافی از مسئولیت ها و امتیازات یک شهروند استرالیا بودن، قصد اقامت یا ادامه اقامت و کار در استرالیا یا حفظ ارتباط نزدیک و مستمر با این کشور و همچنین توانایی و مهارت زبان انگلیسی متقاضی ارزیابی خواهد شد. متقاضیان می بایست به ۲۰ سوال تستی پاسخ دهند و برای کسب نمره قبولی باید به ۷۵ درصد سوالات پاسخ صحیح بدهند.
  • دارای شخصیت حقوقی و اخلاقی خوب در مدت زمان اقامت خود باشید.

درخواست شهروندی کودکان زیر ۱۶ سال می تواند در درخواست شهروندی والدین گنجانده شود. کودکان بالای ۱۶ سال باید درخواست خود را جداگانه ثبت کنند.

 

یک نوع ویزای مهم در اخذ اقامت دائم و در پی آن اخذ شهروندی استرالیا اخذ انواع ویزاهای سرمایه گذاری استرالیاست

 

به عنوان مثال از طریق ویزای سرمایه گذاری ۱۸۸ اجازه کار و اقامت دراسترالیا را خواهید داشت و می توانید مدیریت یک کسب و کار جدید و یا موجود در استرالیا را به دست بگیرید و یا در این کشور سرمایه گذاری کنید.

در این نوع ویزا از طرف دولت یک ایالت یا منطقه استرالیا باید اسپانسرشیپ دریافت کنید، برای این موضوع باید فرم اظهار علاقه (EOI) را پر کنید و از طریق سیستم Skill Select  آن را ارسال کنید. از این طریق شما یک ویزای اقامت ۵ ساله دریافت می کنید. که امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و در پی آن اخذ شهروندی را خواهید داشت.

برای مطالعه مقاله مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استرالیا اینجا کلیک کنید.

 

اخذ شهروندی استرالیا از طریق تولد :

اخذ شهروندی استرالیا از طریق تولد فرزند

اگر در زمان تولد فرزند در استرالیا یکی از والدین یا هر دو آن ها اقامت دائم استرالیا را داشته باشند یا شهروند استرالیا باشند، فرزند به محض تولد دارای تابعیت استرالیا خواهد بود.

اگر در زمان تولد فرزند در استرالیا والدین ویزای موقت استرالیا را داشته باشند، فرزند نیز دارای اقامت موقت مشابه ویزای والدین خواهد بود به عبارت دیگر به صرف تولد فرزند در خاک استرالیا تابعیت اعطا نخواهد شد. یک استثنا که در این زمینه وجود دارد این است که فرزند متولد شده در استرالیا که والدین او اقامت موقت این کشور را دارند، بعد از تولد به مدت ۱۰ سال در استرالیا زندگی کرده باشد می تواند مستقیما درخواست شهروندی بدهد و برای درخواست شهروندی بر این اساس نیازی به اقامت دائم ندارد.

 

اخذ شهروندی استرالیا از طریق  تبار و نژاد:

 

فرزندان افرادی که دارای اقامت دائم استرالیا هستند اما خارج از استرالیا متولد شده اند به طور خودکار ویزای مشابه والدین را  نخواهند داشت بلکه باید مجزا برای ویزای کودک اقدام کنند. بنابراین اگر اقامت دائم دارید و قصد دارید برای زایمان به کشور خود سفر کنید، باید به دقت در این مورد فکر کنید.

 

مزایای اخذ شهروندی استرالیا

  • به عنوان یک شهروند حق رأی در انتخابات فدرال و ایالتی یا منطقه ای دارید.
  • همچنین حق شرکت درکلیه مناسبات سیاسی را خواهید داشت.
  • می توانید برای پاسپورت استرالیا درخواست بدهید و آزادانه به این کشور رفت و آمد کنید.
  • فرصت کار در بخش های دولتی استرالیا و یا نیروی دفاعی استرالیا را خواهید داشت.
  • امکان ثبت درخواست شهروندی برای فرزندان متولد شده در خارج از کشور را بر حسب نسب خواهید داشت.
  • از حمایت مقامات کشور استرالیا برخوردار خواهید شد.

 

تفاوت بین فرم درخواست شهروندی t۱۳۰۰استرالیا و فرم ۱۲۹۰ چیست؟

 

متقاضیانی که بین سنین ۱۸ تا ۵۹ هستند باید در خواست خود را با فرم DHA 1300t  ثبت کنند.

و متقاضیانی که دارای شرایط زیر هستند باید در خواست خود را با فرم۱۲۹۰ ثبت کنند:

متقاضیان  دارای ۱۷ سال سن و یا کمتر.

متقاضیان  دارای ۶۰ سال سن و یا بیشتر.

متقاضیانی که از ناتوانی جسمی رنج میبرند.

 

پروسه اخذ شهروندی استرالیا چه مدت زمانی طول می کشد؟

فرآیند اخذ شهروندی و تابعیت استرالیا بعد از ثبت درخواست شهروندی بین ۱۰ تا ۱۴ ماه طول خواهد کشید.

 

سخن آخر

در این مقاله کارشناسان مهاجرتی ما به طور کامل پروسه و  شرایط اخذ شهروندی استرالیا را توضیح داده اند. شرکت رویال اپلای شما را درفرآیند اخذ ویزای اقامت دائم و شهروندی استرالیا وهمچنین انجام همه ی امور مهاجرتی یاری و همراهی خواهد کرد.

جهت ارزیابی شرایط خود و دریافت مشاوره رایگان از مشاوران و وکلای مجرب مقیم استرالیا رویال اپلای، می توانید فرم ارزیابی را پر کرده و برای ما ارسال کنید. مشاوران و وکلای ما دراولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ -۲۲۴۰۸۱۸۱ –۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *