مهاجرت + ویزا (استرالیا)

خرید ملک در استرالیا

اخذ اقامت استرالیا با خرید ملک

کشور استرالیا با توجه به داشتن قدرت اقتصادی بالا، سطح رفاه مردمی، وضعیت کار، آب و هوای مساعد و هم چنین سطح آموزشی بسیار بالا هر سال مورد استقبال بسیاری از مهاجران قرار می گیرد. یکی از مسائل مهم در مهاجرت به استرالیا ، خرید ملک در استرالیا می باشد. زندگی در کشور استرالیا پرهزینه می باشد. البته این موضوع برای استرالیایی ­ها با توجه به میانگین درآمد مردم به چشم نمی آید اما برای مهاجران، خرید ملک هزینه بالایی دارد.

با توجه به هزینه های بالای ملک در استرالیا، خرید ملک برای سرمایه گذاری در استرالیا بین مهاجران بسیار مرسوم است و می تواند تغییر و تحول زیادی در زندگی شما ایجاد کند، زیرا تمام شهرهای استرالیا جزء بهترین شهرها در دنیا هستند و با خرید ملک در هریک از این شهرها شما یک سرمایه گذاری عالی انجام داده اید.

اقتصاد کشور استرالیا با توجه به موقعیت جغرافیایی جزء یکی از پایدارترین و قوی ترین اقتصادها در دنیا محسوب می شود.

سوالات اصلی اکثر مهاجران : آیا با خرید ملک در کشور استرالیا می توانیم اقامت این کشور را بگیریم؟ یا قیمت املاک در استرالیا چقدر است؟ کدام شهرهای استرالیا برای سرمایه گذاری بهتر است؟ و … می باشد.

مشاوران مهاجرتی رویال اپلای در کنار وکلای مجرب مقیم استرالیا در کنارتان هستند و شما را در همه ی امور مهاجرتی استرالیا همراهی  خواهند کرد.

برای پاسخ به سوالات خود و کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به استرالیا و خرید ملک و اخذ اقامت این کشور تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک

شرایط دریافت اقامت استرالیا از طریق خرید ملک

روند سرمایه گذاری استرالیا از طریق خرید ملک

انواع ملک در کشور استرالیا

قیمت انواع ملک  در استرالیا

قیمت ملک ها در شهرهای استرالیا

هزینه های جانبی خرید ملک 

نکات مهمی که باید در خرید ملک دقت کنید

 

اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک

خرید ملک در کشور استرالیا یکی از امن ترین و مطمئن ترین راه های مهاجرتی برای متقاضیان می باشد به ویژه برای افرادی که تازه وارد این کشور شده­اند. اکثر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه دنیا که متقاضیان مهاجرتی بسیاری دارند، به مهاجران تحت شرایطی اقامت دائم از طریق خرید ملک را می دهند.

برای دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق خرید ملک شرایط­ متفاوتی وجود دارد. هم چنین برای خرید ملک در کشور استرالیا داشتن منبع مالی کافی و پس انداز برای تامین هزینه های زندگی در این کشور تا پیداکردن یک کار مناسب ، نیاز است.

لازم به ذکر است که در قوانین جدید استرالیا متقاضیان با توجه به هزینه بالایی که برای خرید ملک در این کشور پرداخت می کنند، خرید ملک به تنهایی باعث اخذ اقامت دائم استرالیا نمی شود. اما خرید ملک در کشور استرالیا می تواند آغازی برای اخذ اقامت دائم استرالیا باشد.

بسیاری از سرمایه گذاران خارجی در این کشور با خرید ملک سرمایه گذاری کرده اند. زیرا آن­ها علاوه بر سود خرید ملک برای اخذ اقامت دائم از این طریق برنامه ریزی کرده اند.

 

شرایط دریافت اقامت استرالیا از طریق خرید ملک

برای اخذ اقامت دائم استرالیا خرید ملک به تنهایی کافی نمی باشد. همانطور که گفتیم خرید ملک آغاز اخذ اقامت دائم استرالیا است.

پیش از شروع شرایط دریافت اقامت استرالیا از طریق خرید ملک باید گفت که افرادی که اقامت دائم استرالیا را ندارند برای خرید ملک باید از سازمان کمیته رسیدگی به سرمایه گذارهای خارجی (FIRB)  مجوز مورد نظر خود را بگیرند. برای دریافت این مجوز بهتر است با مشاوران و وکلای مهاجرتی مجرب مقیم استرالیا مشورت کنید و روند اخذ مجوز را به خوبی بگذرانید.

در واقع فراموش نکنید برای خرید ملک در کشور استرالیا و یا هر کشور دیگری باید با یک وکیل امور ملکی معتبر مشورت کنید و تمام مراحل خرید را قانونی پیگیری کنید. تا ریسک های در خرید را از بین ببرید.

برای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی باید آگاهانه قدم بردارید. زیرا هر حرکت عجولانه­ایی می تواند زیان­ها جبران ناپذیری را برای شما به وجود بیاورد.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای با داشتن مشاوران و وکلای مجرب مقیم استرالیا با سال ها تجربه در پروسه های مهاجرتی استرالیا از صفر تا صد مهاجرت به استرالیا شما را همراهی می کند.

یک خبر خوب برای افرادی که اقامت موقت کشور استرالیا را دارند این است که این افراد می توانند از تسهیلات وام مسکن استفاده کنند.

دولت استرالیا تا حدود ۶۰درصد از ارزش هر ملک را به عنوان وام بانکی برای این افراد در نظر گرفته است. شرط اصلی بانک­های استرالیا برای پرداخت این وام به افراد داشتن اشتغال به کار در این کشور حداقل به مدت یک سال و همچنین داشتن یک درآمد مناسب و کافی است.

روند سرمایه گذاری در استرالیا از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در استرالیا

اولین گام برای شروع سرمایه گذاری خرید ملک، تعیین بودجه و برنامه ­ریزی می باشد. سپس تحقیق کردن و کسب اطلاعات مورد نیاز درباره شرایط خرید ملک جزء مهم ترین کارای شما در این پروسه می باشد.

لازم به ذکر است اگر بودجه اولیه­ ی شما برای خرید ملک کافی نباشد؛ می توانید از بانک­های استرالیا وام بگیرید. دقت کنید شما باید با ارائه مدارک مورد نیاز، توان پرداخت اقساط بانکی خود را اثبات کنید.

همانطور که گفتیم متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک و مستغلات در کشور استرالیا باید از سازمان FIRB مجوز بگیرند. گرفتن این مجوز حداقل یک ماه زمان می برد. اکنون به نقد و بررسی شهرها و املاک استرالیا می پردازیم.

 

انواع ملک در کشور استرالیا

خانه :

خانه­ها در استرالیا با فاصله حداقل ۱.۲متر از یکدیگر قرار دارند. و معمولا این خانه­ها دارای حیاط خلوت بوده که اطراف آن را حصار کشیده اند.

خانه شهری :

خانه­های شهری در مجتمع­ها یافت می شوند. که شامل خانه یا زمین­های خصوصی هستند که هیچ خانه ایی در بالا و یا پایین آنها وجود ندارد. یکی از نشانه های بارز این خانه ها متصل بودن چند خانه به یکدیگر است.

داپلکس :

به ساختمان هایی که توسط یک دیوار مشترک به دو مسکن مجزا تقسیم می شود، داپلکس می گویند. این ساختمان­ها بر روی زمینی بزرگ قرار دارند و هر مسکن دارای ورودی و باغچه ایی مجزا می باشد.

واحد یا آپارتمان :

این واحدها زمین خصوصی ندارند و عموما دارای ورودی و پلکان مشترک هستند.  به آپارتمانهایی که یک اتاق دارند استودیو می گویند.

قیمت انواع ملک  در استرالیا

یکی از پر تکرارترین سوالات سرمایه گذاران و متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک، هزینه ها و قیمت های املاک در استرالیا می باشد.

همانطور که می دانید برای خرید خانه عواملی چون نوع خانه، متراژ، امکانات، منطقه ای که خانه در آن قرار گرفته و… در قیمت آن تاثیر می گذارد.

به طور میانگین در شهر ملبورن استرالیا برای خانه­های مستقل حداقل  ۶۰۰.۰۰۰ دلار، یونیت ها ۲۰۰.۰۰۰ دلار و برای آپارتمان ها ۴۰۰.۰۰۰ الی ۵۰۰.۰۰۰ دلار باید هزینه کنید. قیمت ها در شهرهای دیگر استرالیا متفاوت می باشد.

برای اطلاع از قیمت املاک در شهرهای استرالیا با ما در تماس باشید.

قیمت خانه ­های ویلایی در استرالیا

خانه­های ویلایی به فرهنگ و زندگی ایرانیان نزدیک­تر است. و مورد قبول اکثر مهاجران ایرانی می ­باشد. این خانه ­ها دارای متراژ بالایی هستند. و به طور میانگین باید حداقل برای یک ویلای ۶۰۰متری با امکانات لوکس ۳.۸۲۳.۰۰۰ دلار هزینه کرد.

قیمت آپارتمان ها در استرالیا

آپارتمان ها از محبوبیت کمتری نسبت به خانه ­های ویلایی برخورد دارند. با این توصیف دارای هزینه کمتری هم هستند.برای خرید آپارتمان با توجه به منطقه­ی آن باید حدود ۴۰۰.۰۰۰ الی ۱۰۰۰.۰۰۰ دلار پرداخت کنید.

 

قیمت ملک ها در شهرهای استرالیا

قیمت ملک در شهرهای استرالیا

قیمت خانه در شهر ملبورن

ملبورن جزء شهرهای معروف و پر متقاضی استرالیا برای خرید ملک می باشد. میانگین قیمت خانه در این شهر، حدودا ۹۱۸.۳۵۰ دلار  است. همچنین برای خرید یونیت در شهر ملبورن، باید به طور متوسط مبلغ ۵۵۴.۳۰۶ دلار را پرداخت کنید.

قیمت خانه در شهر بریزین

میانگین قیمت خانه در این شهر، حدودا به مبلغ ۵۸۴.۷۷۸ دلار است. همچنین برای خرید یونیت در شهر بریزین ، باید به طور متوسط ، ۳۷۴.۰۵۴ دلار را پرداخت کنید.

قیمت خانه در شهر سیدنی

سیدنی یک شهر معروف و پر طرفدار در این کشور می باشد. پس بالا بودن قیمت خانه­ ها در این شهر نسبت به سایر شهرهای استرالیا امری طبیعی است. میانگین قیمت خانه در این شهر، حدودا  مبلغ ۱.۱۶۸.۸۰۶ دلار است. همچنین برای خرید یونیت در شهر سیدنی ، باید به طور متوسط ، ۷۴۴.۶۷۲ دلار را پرداخت کنید.

قیمت خانه در شهر آدلاید

شهر آدلاید دارای دانشگاه­های معتبر و قطب مناسبی برای سرمایه گذاری و کار است.

میانگین قیمت خانه در این شهر، حدودا مبلغ ۵۴۲.۴۱۸ دلار است. همچنین برای خرید یونیت در شهر آدلاید ، باید به طور متوسط ، ۳۲۳.۸۴۶ دلار را پرداخت کنید.

قیمت خانه در شهر کانبرا

شهر کانبرا دارای انواع ملک­های گفته شده در قسمت بالاتر می باشد. میانگین قیمت خانه در این شهر، حدودا به مبلغ ۷۷۹.۰۵۰ دلار است. همچنین برای خرید یونیت در شهر کانبرا ، باید به طور متوسط ، ۴۴۱.۰۵۵ دلار را پرداخت کنید.

قیمت خانه در شهر پرت

شهر پرت گزینه مناسبی برای خرید ملک و سرمایه گذاری در استرالیا می باشد. میانگین قیمت خانه در این شهر، حدودا به مبلغ ۵۲۷.۳۲۲ دلار است. همچنین برای خرید یونیت در شهر کانبرا ، باید به طور متوسط ، ۳۴۸.۵۳۵ دلار را پرداخت کنید.

هزینه های جانبی خرید ملک

برای خرید خانه در کشور استرالیا نه تنها باید هزینه کافی جهت خرید ملک را داشته باشید، بلکه هزینه­ های جانبی دیگری در این باره وجود دارد که باید آن­ها را هم در نظر بگیرید.

هزینه ­های جانبی برای خرید ملک در کشور استرالیا به شرح زیر است:

هزینه های جانبی خرید ملک در استرالیا

 

نکات مهمی که باید در خرید ملک دقت کنید

امروزه خرید ملک و سرمایه گذاری در استرالیا بسیار مرسوم و مورد توجه بسیاری از مهاجرین قرار گرفته است. به همین منظور کارشناسان مهاجرتی رویال اپلای به چند نکته مهم در خرید ملک در این کشور اشاره کرده اند:

آشنایی با محیطی که ملک مورد نظر در آن قرار دارد

در اولین قدم برای خرید ملک باید در نظر داشته باشید که در مورد مکان و محیط ملک مورد نظر خود حسابی تحقیق کنید. شما باید بدانید خرید و فروش در این منطقه چقدر جای رشد دارد و یا هزینه های خرید و فروش ملک در این منطقه به چه صورت است.

کسب اطلاعات درست و دقیق از خرید ملک

یکی از مهم ترین نکات در بحث خرید ملک اطلاعات درست و دقیق در مورد ملک مورد نظر است. مانند داشتن سند معتبر . مشورت با مشاور و وکیل مهاجرتی که مقیم کشور استرالیا هم باشد برای خرید ملک در استرالیا می تواند کمک بسیاری به شما بکند.

خرید ملک در مناطق رو به رشد در استرالیا

شناخت مناطق رو به رشد در استرالیا و خرید ملک در این مناطق می تواند سود بسیاری برای شما سرمایه گذاران داشته باشد.

بررسی نرخ اجاره ملک و تراکم جعمیت منطقه

قبل از خرید ملک باید به نرخ اجاره ملک توجه کنید. مناطقی را مد نظر داشته باشید که نرخ اجاره ملک در آن محل در مقایسه با ارزش ملک بالا باشد.

تراکم جعمیت در منطقه ایی که میخواهید ملک بخرید اهمیت دارد زیرا با توجه به عرضه در برخی مناطق تقاضای اجاره ملک بالاتر می رود و این موضوع می تواند در آینده برای فروش و یا اجاره دادن ملک مشکل ساز شود.

ایجاد تغییرات جزئی در ملک

پس از خرید ملک ایجاد تغییرات جزئی در ملک مانند ایجاد یک باغچه زیبا و یا یک پارکینگ مناسب می تواند در فروش ملک و افزایش قیمت آن در آینده تاثیر بسیاری بگذارد.

بررسی هزینه های نگهداری ملک

صرفه جویی در هزینه­های جانبی نکته حائز اهمیتی است. تا جایی که ممکن است سعی کنید املاک نوساز را برای خرید ملک در استرالیا انتخاب کنید زیرا اکثر خانه های قدیمی دارای محوطه های بزرگ و یا استخر هستند و ممکن است در آینده هزینه های جانبی بسیاری برای شما به وجود بیاورند.

توجه به نوع ملک خریداری شده

در اکثر مواقع برای خرید ملک واحدهای آپارتمانی مناسب تر از خانه های ویلایی هستند. زیرا هزینه نگهداری واحدهای آپارتمانی پایین تر است و همچنین برای اجاره دادن متقاضیان زیادی دارد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سرمایه گذاری در استرالیا از طریق خرید ملک و اخذ اقامت استرالیا با کارشناسان و وکلای مجرب مقیم استرالیای رویال اپلای در تماس باشید. برای دریافت مشاوره ی رایگان مهاجرت به استرالیا می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی رویال اپلای را پر کنید. مشاورین ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای شما را در همه پروسه های مهاجرت به استرالیا همراهی می کند.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: تهران زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *