مهاجرت + ویزا (کانادا)

مهاجرت به کانادا با قوانین ۲۰۲۲ 

مهاجرت به کانادا با قوانین جدید

مهاجرت به کانادا با قوانین ۲۰۲۲ 

مهاجرت به کانادا با پروسه های مختلف و زیادی انجام می گیرد . در سال های اخیر به دلیل بیماری همه گیری COVID-19 مهاجرت به کانادا امری سخت و دشوار شده بود و کشور کانادا هم به دلیل حفاظت از خود و شهروندان مهاجران کمی را قبول می کرد . اما با رفع این محدویت ها و از بین رفتن بیماری COVID-19 مهاجرت به کانادا بیش از قبل رونق گرفته است.

در این مقاله با اخبار به روز و تازه مهاجرت به کانادا را در سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ و افزایش نرخ مهاجران به کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم.

با رفع محدودیت‌های مسافرتی همه‌گیر، کانادا برای استقبال از سطوح بالای مهاجران، دانشجویان بین‌المللی و کارگران موقت خارجی در ماه‌های آینده روشن است. طبق اخبار منتشر شده دولت کانادا در ۳ ژوئن ۲۰۲۲ ، در تابستان امسال کشور کانادا پذیرای بیش از ۵۰۰۰۰۰ مهاجر خواهد بود.

با اعمال محدودیت‌های سفر COVID-19 در مارس ۲۰۲۰، کانادا از ورود بسیاری از تازه واردان به این کشور جلوگیری کرد.

قابل ذکر است که برخی استثنائات وجود داشت، مانند افرادی که قبل از اعمال محدودیت ها مجوز اقامت دائم و مجوز تحصیل دریافت کرده بودند، و همچنین مواردی که تحت برنامه کارگران خارجی موقت تایید شده بودند.

کانادا به تدریج این محدودیت ها را لغو کرد و تمام محدودیت های اصلی برای ساکنان دائم و موقت تا ژوئن ۲۰۲۱ برداشته شد. علیرغم محدودیت ها، کانادا همچنان در سال ۲۰۲۱ شاهد سطوح بالای تازه واردان بود.

تابستان امسال اولین تابستان از زمان شروع همه‌گیری خواهد بود، بدون اینکه محدودیت‌های عمده سفر مانع ورود تازه واردان به کانادا شود.

و طبق امار بدست امده حدود ۱۳۰۰۰۰ نفر می توانند در سه ماه سوم سال ۲۰۲۲ مقیم کانادا شوند و اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.

دولت کانادا با هدایت برنامه سطوح مهاجرت ۲۰۲۲-۲۰۲۴ خود، در حال حاضر به دنبال این است که در سال جاری حدود ۴۳۲۰۰۰ مقیم دائم جدید را دریافت کند. سال گذشته، کانادا با اولویت بندی لندینگ متقاضیان مقیم این کشور به هدف خود دست یافت.

با این حال، داده های اخیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) نشان می دهد که این وزارت در حال حاضر درخواست های بیشتری را در خارج از کشور بررسی می کند. به عنوان مثال، برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) را در اولویت قرار داده است، که عمدتاً توسط نامزدهای مقیم خارج از کشور ارائه می‌شود. این تابعی از محدودیت‌های سفر است که دیگر توانایی ساکنان دائمی جدید را برای مهاجرت به کانادا محدود نمی‌کند .

بررسی اقامت دائم مهاجران کانادایی در سال ۲۰۲۲

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، کانادا نزدیک به ۱۱۴۰۰۰ لندینگ دائمی جدید داشت.

اخبار جدید مهاجرت به کانادا2022

لندینگ به فردی گفته می شود که در کانادا زندگی می کند و وضعیت اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل می کند، یا فردی که خارج از کانادا با وضعیت اقامت دائم به کانادا مهاجرت می کند.

رقم گفته شده در سه ماهه اول ۲۰۲۲ نشان دهنده ی افزایش بیش از ۶۰ درصدی در مقایسه با ۷۴۰۰۰ ساکن دائمی است که در سه ماهه اول ۲۰۲۱ اقامت داشتند.

در سه ماهه سوم سال گذشته، تعداد افراد مقیم دائم کانادا بین جولای تا سپتامبر به طور قابل توجهی به ۱۲۳۰۰۰ نفر افزایش یافت. این را می توان با سه عامل توضیح داد.

اول، IRCC توانست ظرفیت پردازش خود را افزایش دهد و از آن زمان تاکنون توانسته این ظرفیت را حفظ کند.

دوم، لغو محدودیت‌های سفر برای همه دارندگان تأیید اقامت دائم (COPR) در اواخر ژوئن ۲۰۲۱ به بسیاری از افرادی که در غیر این صورت واجد شرایط اقامت در کانادا نبودند، این امکان را داد تا در نهایت در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ و پس از آن این کار را انجام دهند.

سوم، یک جزء فصلی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. مهاجران جدید ترجیح می دهند در ماه های گرم بهار و تابستان وارد کانادا شوند، نه اینکه در فصول سردتر به کانادا بیایند.

به این ترتیب، قبل از شیوع بیماری همه گیر، کانادا تمایل داشت تا ۴۰ درصد افزایش در اقامت دائم در سه ماهه دوم و سه ماهه هر سال را تجربه کند، قبل از اینکه شاهد کاهش لندینگ در سه ماهه چهارم و سه ماهه اول باشد.

هر سه این عوامل قرار است در تابستان امسال بر اقامت دائم جدید تأثیر بگذارند. به عنوان یک تخمین محافظه کارانه، می توانیم انتظار ۱۰۰۰۰۰ لندینگ  دیگر را در ۳ماهه سوم سال  ۲۰۲۲ داشته باشیم.

تخمین محتمل تر درست مانند سال گذشته است، ما باید بیش از ۱۲۰۰۰۰ لندینگ را در این دوره ببینیم. بعید است به دلیل فصلی بودن شاهد افزایش ۴۰ درصدی یا بیشتر باشیم، زیرا IRCC درخواست ها را مطابق با طرح سطوح مهاجرت خود پردازش می کند. یعنی رسیدگی به درخواست‌های بسیار بیشتر که منجر به افزایش ۴۰ درصدی یا بیشتر در لندینگ در تابستان می‌شود، منجر به فراتر رفتن کانادا از سطح هدف مهاجرتی خود در سال جاری می‌شود.

با این وجود، ما هنوز باید شاهد شروع برخی از جنبه های فصلی باشیم. با فرض اینکه شاهد افزایش ۲۰ درصدی لندینگ به دلیل گرمتر شدن هوا خواهیم بود ، حداقل ۱۳۰۰۰۰ فرود اقامت دائم جدید بین جولای و سپتامبر خواهیم داشت.

یک علامت سوال اصلی این است که چه سهمی از این فرودها از خارج از کشور وارد خواهد شد. این ارقام در وب سایت داده های دولت کانادا منتشر نشده است. در هر صورت، اکنون که موانع مربوط به کووید کمتر وجود دارد، باید منتظر سهم بیشتری از ورود به خارج از کشور در تابستان امسال باشیم.

مشاوران و وکلای مجرب کانادایی رویال اپلای شما را در همه ی پروسه های مهاجرتی کانادا همراهی می کنند.

برای دریافت مشاوره رایگان درباره مهاجرت به کانادا می توانید از طریق پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی با موسسه ما در تماس باشید. پس از پر کردن فرم و ارسال ان، مشاوران مجرب رویال اپلای با شما تماس خواهند گرفت.

نرخ  افزایش ورود دانشجویان بین المللی به کانادا ۲۰۲۲ 

اگر نرخ رشد سه ماهه اول ۲۰۲۲ طبق امار گفته شده ادامه یابد . می توانیم انتظار داشته باشیم تا ۲۷۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی می توانند در تابستان امسال وارد کانادا شوند.

بین جولای و سپتامبر ۲۰۲۱، کانادا پذیرای ۲۰۷۰۰۰ دانشجوی بین المللی بود. با توجه به محدودیت های مسافرتی مرتبط با بیماری همه گیر کانادا در آن زمان، مانند ممنوعیت پروازهای مستقیم از هند در تابستان گذشته، این یک رقم خیره کننده و چشمگیرتر است.

هند تا حد زیادی منبع اصلی دانشجویان خارجی کانادا است که ۳۵ درصد از آنها را تشکیل می دهد. کانادا تمایل دارد بالاترین سطح ورود دانشجویان بین المللی را در سه ماهه سوم هر سال تجربه کند، زیرا اکثر دانشجویان خارجی تحصیلات خود را در شروع تقویم دانشگاهی کانادا، در اواخر آگوست و اوایل سپتامبر آغاز می کنند.

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، کانادا پذیرای نزدیک به ۹۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی بود. این نشان دهنده افزایش ۳۰ درصدی نسبت به سه ماهه اول ۲۰۲۱ و افزایش بیش از ۵۰ درصدی نسبت به سه ماهه اول ۲۰۱۹ است (داده های سه ماهه اول ۲۰۲۰ برای مقایسه خوب نیستند زیرا تعداد دانشجویان بین المللی کانادا تحت تأثیر منفی شروع همه گیری بود).

با فرض اینکه افزایش ۳۰ درصدی کانادا در سه ماهه اول ۲۰۲۲ در سه ماهه بعدی ادامه یابد، می‌توان شاهد ورود ۲۷۰۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی بین جولای تا سپتامبر سال جاری به کانادا بود.

نرخ  افزایش ورود کارگران خارجی موقت مهاجرت به کانادا ۲۰۲۲ 

یک خبر خوب برای کارگران خارجی موقت این است که احتمالا بیش از ۱۰۰۰۰۰ مجوز کار در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ صادر می شود.

به طور کلی کانادا دو دسته از کارگران خارجی موقت دارد. دسته اول کسانی که از کمبود نیروی کار استقبال می‌کنند، تحت برنامه‌ای که به آن برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP) می‌گویند، این کار را انجام می‌دهند. TFWP شامل اقلیت دارندگان مجوز کار در کانادا می شود. و دسته دوم که اکثریت ان ها تحت برنامه تحرک بین المللی (IMP) مورد استقبال قرار می گیرند، که مجوزهای کار را برای اهداف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی صادر می کند.

در سه ماهه اول ۲۰۲۲، کانادا از حدود ۲۸۰۰۰ نفر تحت TFWP استقبال کرد. این در واقع کمتر از ۳۳۰۰۰ مورد استقبال در سه ماهه اول ۲۰۲۱ است، اما همچنان بیش از ۲۰ درصد در مقایسه با سه ماهه اول ۲۰۱۹ بیشتر است. سطوح TFWP در سه ماهه دوم با ورود کارگران کشاورزی به شروع فصل برداشت در کانادا افزایش می یابد. سطوح در Q3 معمولاً مشابه Q1 است، به این معنی که می‌توان انتظار داشت حدود ۲۸۰۰۰ دارنده مجوز کار تحت TFWP بین جولای و سپتامبر وارد شوند.

برخلاف TFWP، که اکثر دارندگان مجوز کار جدید را از خارج از کشور می‌آیند، IMP ترکیبی است از دارندگان مجوز کار از خارج از کشور و انهایی که پس از مدتی اقامت در کانادا، مجوز کار خود را دریافت می‌کنند. منبع اصلی دارندگان مجوز کار تحت IMP، دانشجویان بین المللی هستند که برنامه های خود را در کانادا به پایان رسانده و سپس برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی اقدام می کنند. دولت کانادا PGWP را به عنوان فرصتی برای فارغ التحصیلان بین المللی برای کسب تجربه کاری ارائه می دهد که شانس آنها را برای درخواست اقامت دائم افزایش می دهد.

کانادا در سه ماهه اول سال جاری شاهد حدود ۷۳۰۰۰ مجوز کار تحت IMP بود. این نیز در مقایسه با ۹۱,۰۰۰ صادر شده در سه ماهه اول ۲۰۲۱ کاهش یافته است. با این وجود، اعداد IMP در سه ماهه سوم قوی ترین هستند، به عنوان مثال، به دلیل اینکه بسیاری از فارغ التحصیلان بین المللی پس از اتمام برنامه های خود (معمولاً در Q2) PGWP دریافت می کنند. به این ترتیب، باید بین ۸۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ مجوز کار تحت IMP در تابستان صادر شود (با این فرض که تقاضای متوقف شده ای نیز در بین IMP وجود دارد که در تابستان امسال ارقام مجوز کار قوی تر از حد معمول را شاهد خواهیم بود).

هنگام ترکیب پیش‌بینی‌های TFWP و IMP، می‌توانیم بین ۱۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ مجوز کار جدید بین جولای و سپتامبر صادر کنیم.

سفر به کانادا و اقامت دائم کانادا

اخبار کلی

به طور کلی بیش از ۵۰۰۰۰۰ نفر به احتمال زیاد لندینگ دارند، و همچنین مجوزهای تحصیل و کار آنها اجرایی می شود.

در مجموع، می‌توانیم شاهد دریافت اقامت دائم ۵۲۰۰۰۰ نفر یا بیشتر، و همچنین اجرای مجوزهای تحصیل و کار آنها در تابستان امسال باشیم. این رقم قابل توجهی در یک دوره سه ماهه خواهد بود و نشان دهنده یک چرخش قابل توجه پس از دو سال دشوار مهاجرت به کانادا خواهد بود.

برای مقایسه، حدود ۴۴۵۰۰۰ نفر اقامت دائم گرفتند یا مجوزهای تحصیل یا کارشان در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ اجرایی شد.

توجه به این نکته مهم است که به دلایل مختلف ارائه ارقام تازه وارد کانادا دشوار است. شمارش دوگانه و حتی سه‌گانه وجود دارد، زیرا تغییر وضعیت ویزا برای تازه‌واردان امری عادی است.

به عنوان مثال، یک دانشجوی بین‌المللی می‌تواند با مجوز تحصیل شروع کند، به PGWP تغییر دهد و سپس اقامت دائم دریافت کند. اگر همه اینها در یک سال اتفاق بیفتد، در آمار IRCC سه زمان مختلف شمارش می شود. معمولاً، یک فرد ممکن است دو بار در یک سال مشخص وضعیت ویزا را تغییر دهد (به عنوان مثال، از مجوز تحصیل به PGWP، یا از مجوز کار به اقامت دائم). همچنین موضوع ظرفیت پردازش IRCC وجود دارد.

IRCC توانایی پردازش حجم بسیار بالایی از درخواست‌ها را در سال گذشته ثابت کرده است، اما به طور معمول با موانعی نیز مواجه است که ممکن است سرعت آن را کاهش دهد مثلا تمایل و توانایی کارفرمایان کانادایی برای استخدام کارگران خارجی.

علی‌رغم این متغیرها، به دلایلی مانند رفع محدودیت‌های مسافرتی همه‌گیر و همچنین پردازش سطوح بالای برنامه‌های IRCC برای عبور از عقب ماندگی‌های ناشی از همه‌گیری، احتمال بالایی وجود دارد که دسته‌های تازه‌وارد فوق‌الذکر از ۵۰۰۰۰۰ نفر در تابستان فراتر رود.

برای مهاجرت به کانادا از طریق پروسه کارگران خارجی موقت و اکسپرس انتری و استارتاپ کانادا و سرمایه گذاری و یا همچنین از طریق ازدواج و تولد فرزند در کانادا با شرکت مهاجرتی رویال اپلای در تماس باشید.

مشاوران و وکلای مجرب کانادایی رویال اپلای شما را در همه ی پروسه های مهاجرتی کانادا همراهی می کنند.

برای دریافت مشاوره رایگان درباره مهاجرت به کانادا می توانید از طریق پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی با موسسه ما در تماس باشید. پس از پر کردن فرم و ارسال ان، مشاوران مجرب رویال اپلای با شما تماس خواهند گرفت.

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *