مهاجرت + ویزا (کانادا)

ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۲ – شرایط تحصیل و هزینه ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا 2022

ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۲  و نحوه اخذ آن برای بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویانی که ترجیح می‌دهند در یک کشور با دانشگاه‌های معتبر تحصیل کنند، جای سؤال دارد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارید شرایط تحصیلی خوبی را برای خودتان فراهم کنید، در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را درباره تحصیل در کانادا به شما ارائه دهیم. انواع ویزای تحصیلی کانادا، در مقاطع مختلفی به متقاضیان ارائه می‌شود. البته باید بدانید که دریافت این نوع ویزا نیازمند حصول شرایطی است که شما را به این دانشگاه‌ها وارد کند.

چرا تحصیل در کانادا طرفداران زیادی دارد؟

به عنوان یک متقاضی تحصیل در کانادا، باید ابتدا مزیت‌هایی را بدانید که با این انتخاب، سر راهتان قرار می‌گیرد. در سال‌های اخیر، اعزام دانشجو به خارج از کشور به خصوص کشورهای توسعه‌یافته و دارای امکانات مناسب، رشد زیادی داشته است. از طرفی بیش از ۵۰۰ هزار دانشجو در حال حاضر در بخش بین‌الملل دانشگاه‌های کانادا در حال تحصیلند. این دانشجویان دارای امکانات آموزشی باکیفیت بوده و به راحتی می‌توانند در حرفه‌ی خود آماده به کار شوند.

هزینه‌ی زندگی در کشور کانادا به نسبت سایر کشورهای توسعه یافته پایین‌تر است و همین امر باعث می‌شود تا طرفداران زیادی داشته باشد. این دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل، کار کنند و بخشی از هزینه‌های خود را هم از طریق کار دانشجویی تأمین کنند.

مقاطع مختلف تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

هنگامی که بحث ادامه تحصیل در کشورهای خارجی می‌شود، بیشتر ذهنتان ممکن است روی تحصیلات عالی کارشناس ارشد و دکتری برود. اما بهتر است بدانید که تحصیل در مقاطع ابتدایی، متوسطه، کالج و دانشگاه در کانادا امکان‌پذیر است. مدارس در کانادا شامل مهدکودک تا گرید ۸ است که می‌تواند یک گزینه عالی برای تحصیل فرزندانتان باشد. دبیرستان و مقاطع متوسطه کانادا، زمینه را برای توسعه مهارت‌های فردی نوجوانان در آینده فراهم می‌کنند و بهترین استانداردهای آموزشی را دارند.

کالج این امکان را برای شما  مهیا می‌کند تا برای بازار کار و نیز ورود به مقاطع بالاتر و گرفتن تخصص آماده شوید. برخی افراد برای تحصیل در کالج به منظور دریافت گواهی‌های پایان دوره، دیپلم و مدرک معادل دانشگاهی برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام می‌کنند.

۱۱ تا از بهترین دانشگاه‌های دنیا در کانادا واقع شده‌اند. مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را می‌توانید در دو زبان انگلیسی و فرانسه در کانادا سپری کنید.

شرایط تحصیل در کانادا چگونه است؟

این سؤال خیلی کلی است که بخواهید شرایط تحصیل در کانادا را بدانید. در اصل باید بدانید که در چه دانشگاهی قصد تحصیل دارید و شرایط هر کدام را بررسی کنید. دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور، برخی شرایط کلی وجود دارد که باید آن‌ها را هم داشته باشید. در غیر این صورت قید تحصیل در کانادا را بزنید. به عنوان مثال، داشتن مدارک زبان مانند تافل، آیلتس و مدارکی که نشان دهد شما به خوبی می‌توانید زبان انگلیسی یا فرانسه صحبت کنید. نمرات مقاطع مختلف و سال‌های قبل خود را هم باید در نظر بگیرید. برخی از دانشگاه‌ها شرط معدل یا نخبگی دارند.

برای تحصیل در کالج‌های کانادا نیز این مسئله را بدانید که بیشتر روی آموزش‌های کاربردی و عملی کار می‌کنند و خیلی متمرکز روی مسائل تئوری نیستند. گاهی اوقات نیاز است برای دریافت امتیازات کافی برای ورود به دانشگاه، ابتدا یک یا دو ترم در کالج درس بخوانید تا مدارک شما برای تحصیل در رشته مورد نظرتان کامل شود.

 

انواع ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۲

انواع ویزای تحصیلی در کانادا 2022- رویال اپلای

انواع ویزای تحصیلی در کانادا ۲۰۲۲- شرکت مهاجرتی رویال اپلای

اداره مهاجرت کانادا انواع ویزای تحصیلی کانادا را به متقاضیان ارائه می‌دهد. دو نوع ویزای تحصیلی توسط این اداره صادر می‌شود که شامل موارد زیرند:

 • ویزای دانش‌آموزی کانادا: این ویزا مختص افراد زیر ۱۸ سال است که می‌خواهند در مقاطع ابتدایی و متوسطه تحصیل کنند.
 • ویزای دانشجویی کانادا: تحصیل افراد بالای ۱۸ سال در کانادا در کالج، دانشگاه و سایر مؤسسات آموزشی معتبر با دریافت این ویزا مقدور است.

۱. ویزای دانش‌آموزی کانادا و شرایط آن

کودکانی که زیر سن قانونی یا ۱۸ سال قرار دارند، نمی‌توانند بدون سرپرست قانونی، پدر یا مادر در کانادا تحصیل کنند. به علاوه سرپرست یا پدر و مادر این کودکان باید بتوانند این قضیه را اثبات کنند که از عهده هزینه‌های تحصیل فرزند خود در این کشور برمی‌آیند.

از طرفی در صورتی که قصد دارید فرزندتان را برای ادامه تحصیل به کانادا بفرستید، باید نامه پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر را هم به اداره مهاجرت ارائه دهید.

۲. ویزای دانشجویی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا نوع پرمتقاضی دیگری هم دارد که ویزای دانشجویی است. تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه‌های کانادا از ۳ تا ۴ سال به طول می‌انجامد. دریافت مدرک کارشناسی ارشد نیز بسته به رشته و دانشگاه، بین ۱ تا ۳ سال طول می‌کشد. برای این که در مقاطع مختلف تحصیلات دانشگاهی در کانادا تحصیل کنید، باید نامه پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر کانادا را داشته باشید. بدون دریافت این نامه، ویزای تحصیلی به متقاضی ارائه نمی‌شود. برای این منظور می‌توانید مؤسسات معتبر و دانشگاه‌های مختلف را در این زمینه بررسی کنید و هر کدام که شرایط ورود شما را داشت، برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. یادتان باشد که این کار را کاملاً هوشمندانه و با دقت انجام دهید تا سال‌های گذران زندگی خود را در این دانشگاه با علاقه و انگیزه بیشتری انجام دهید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۲

برای این که بتوانید ویزای تحصیلی کشور کانادا را دریافت کنید، دو راه پیش رویتان است. یکی این که به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا اقدام کنید و دیگری این که فرم‌ها را از وب‌سایت دریافت کرده و آن‌ها را به مراکز VAC یا اداره مهاجرت تحویل دهید. البته باید بدانید که نزدیک‌ترین مراکز درخواست ویزای کانادا به ایران در کشورهای امارات و ترکیه واقع شده‌اند.

پس از این که مدارک خود را ارسال کردید، به صورت آنلاین وقت انجام بیومتریک (انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری) برایتان در نظر گرفته می‌شود. در وقتی که برای شما تعیین شده است باید در یکی از مراکز درخواست ویزای کانادا حاضر شده و این مراحل را هم طی کنید.

در مراحلی که ثبت‌نام و ارسال مدارک را دارید، نیازی به اصل پاسپورت نیست؛ اما برای حضور در این مراکز باید حتماً اصل گذرنامه همراهتان باشد. برای دریافت ویزای کانادا از نوع تحصیلی، باید مراحل زیر را طی کنید.

مرحله اول برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در مرحله اول مدارک مورد نیاز را باید برای درخواست ویزای تحصیلی آماده کنید. مدارکی را باید جمع‌آوری کنید که برخی از آن‌ها نیز ممکن است مدت‌ها طول بکشد تا به دستتان برسد. پس اگر زمان کمی دارید، هر چه سریع‌تر دست به کار شوید تا از قافله عقب نمانید.

 • برنامه تحصیلی
 • نامه CAQ برای تحصیل کنندگان در کبک
 • نامه پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر کانادا
 • نامه سابقه کاری و بیمه کاری
 • فیش واریز شهریه
 • سند و مدارک مربوط به داریی شخصی
 • عکس
 • اسکن اصل شناسنامه خود و همراهان
 • اسکن صفه اول جدیدترین پاسپورت و صفحات دارای مهر ویزا
 • نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر
 • فرم‌های تکمیل درخواست ویزا
 • ترجمه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی

البته این نکته را هم فراموش نکنید که بسته به موسسه و مقطع تحصیلی، ممکن است نیاز به مدارک دیگری مانند مدرک زبان، معرفی نامه استاد و … هم داشته باشید.

مرحله دوم: تکمیل فرم

فرم‌های مختلفی را هم باید برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا پر کنید که شامل موارد زیرند:

 • فرم اطلاعات خانواده
 • فرم اسکجل و انسفارت کانادا
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • فرم تعیین سرپرست برای متقاضی زیر سن قانونی

حواستان را جمع کنید که تکمیل این فرم‌ها را با دقت انجام دهید. فرم‌هایی که ناقص باشند پس از مدتی انتظار برای بررسی ممکن است رد شوند و پروسه دریافت ویزا را برایتان طولانی‌تر می‌کنند.

مرحله سوم پرداخت هزینه

هزینه‌های دیگری نیز هستند که برای دریافت ویزا در نظر گرفته می‌شوند. مانند هزینه درخواست، هزینه بایومتریکس و …

پرداخت‌های سفارت باید به صورت اینترنتی انجام گیرد و از رسید آن پرداخت، پرینت دریافت کنید.

مرحله چهارم: تحویل فرم‌ها و مدارک

در صورتی که مدارک خود را آماده کرده‌اید، باید آن‌ها را به اداره مهاجرت تحویل دهید تا بررسی شوند. البته اگر ثبت درخواست خود را به صورت اینترنتی انجام داده‌اید، این مدارک را به صورت اسکن شده تحویل می‌دهید.

 

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا بر روی نقشه جهان و ماکت هواپیما و 5سکه/ هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا 2022 - رویال اپلای

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۲ – شرکت مهاجرتی رویال اپلای

اگر از نظر مالی کاملاً مرفه هستید، شاید چندان برایتان این بخش مهم نباشد؛ اما بسیاری از افراد، هزینه را به عنوان یک عامل محدود کننده می‌دانند. پس سعی می‌کنند در همان ابتدای کار، هزینه درخواست ویزای تحصیلی کانادا را بررسی کنند تا در صورتی که از پس این هزینه‌ها برمی‌آیند، برای دریافت ویزا اقدام کنند.

برای این که بدانید چه مواردی شامل هزینه می‌شوند، موارد زیر را بررسی کنید:

 • هزینه درخواست ویزای تحصیلی: هزینه‌هایی که برای این بخش پرداخت می‌کنید، ۱۵۰ دلار کانادا است. اگر برای تمدید مدت اقامت باید هزینه درخواست ویزا پرداخت کنید، در اصل ۳۵۰ دلار باید بپردازید.
 • هزینه بیومتریک: این مبلغ برای هر نفر ۸۵ دلار است. البته در حال حاضر دفاتر مربوط به کشور کانادا در ایران فعالیت ندارند و باید به کشورهایی مانند ترکیه یا امارات سفر کنید. پس اگر نیاز به این تست هست، باید هزینه‌های مسافرت به این کشورها را هم در نظر بگیرید.
 • هزینه درخواست پذیرش از مؤسسات آموزشی: برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید هزینه‌های پذیرش را هم بپردازید که بسته به مؤسسه و مقطع تحصیلی متفاوت است.
 • هزینه معاینات پزشکی: اگر دوره آموزشی بیش از ۶ ماه باشد، ابتدا باید معاینات پزشکی مانند ویزیت پزشک و تعدادی آزمایش را هم بپردازید. البته در صورتی که طی یک سال گذشته از کشور خارج نشده‌اید نیازی به این معاینات نیست.
 • هزینه بیمه: برای بیمه سلامت در طول دوره تحصیل در کانادا، باید هزینه ۶۰۰ دلار کانادا را به صورت سالانه بپردازید.

نتیجه‌گیری و جمع‌بندی

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید شرایط لازم را داشته باشید و مدارک مورد نیاز را هم با دقت جمع‌آوری کنید. با توجه به کیفیت تحصیل و آموزش در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی این کشور متقاضیان زیادی در این زمینه وجود دارند. بهتر است ابتدا شرایط تحصیل و هزینه‌ها را بررسی کنید سپس برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

با خیال راحت کارهای حقوقی و مهاجرتی خود را به ما بسپارید .

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ –۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *