مهاجرت + ویزا (کانادا)

هزینه مهاجرت به کانادا – ریز هزینه های مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت  به کانادا – در حال حاضر کانادا به عنوان یکی ازمهاجر پذیر ترین کشورهای جهان به یکی از مقاصد  منحصر به فرد برای مهاجرت و زندگی تبدیل شده است. از این رو هزینه مهاجرت به کانادا اساسی ترین دغدغه این روزهای افرادی است که این کشوررا برای زندگی انتخاب می کنند. بحث مهاجرت و زندگی در یک کشور دیگر بسیار پیچیده و سخت می باشد. در حال حاضر کانادا به عنوان مهاجر پذیر ترین کشور اتحادیه اروپا به یکی از مقاصد  منحصر به فرد برای مهاجرت و زندگی تبدیل شده است.

از این رو هزینه مهاجرت به کانادا اساسی ترین دغدغه این روزهای افرادی است که این کشور را برای زندگی انتخاب می کنند. بحث مهاجرت و زندگی در یک کشور دیگر بسیار پیچیده و سخت می باشد. زیرا افراد با مشکلات و فراز و نشیب های جدی روبه رو خواهند شد و در این میان بخش مالی بزرگ ترین چالش پیش روی افراد می باشد. از این رو یکی از مهم ترین مسائلی که متقاضیان مهاجرت به کانادا  را دچار تشویش و نگرانی کرده است. کسب اطلاعات صحیح و درست درباره هزینه هایی است که قرار است در این کشور متحمل شوند. بنابراین ما در این مقاله قصد داریم خوانندگان عزیز را در جریان واقعیت های  هزینه مهاجرت به کانادا قرار دهیم.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا

ارتباط میزان هزینه مهاجرت به کانادا با هزینه دریافت ویزا

برای وارد شدن به هر کشوری حتما راه های متعددی وجود دارد که لازم است افراد متقاضی یکی از این راه ها را انتخاب کرده و با استفاده از آن اقامت دائم کانادا و یا موقتی کشور مورد نظر خود را دریافت نماید. هزینه دریافت ویزا از جمله مهمترین و اساسی ترین هزینه هایی است که برای مهاجرت به کشوری دیگر باید پرداخت شود. هزینه دریافت ویزا ارتباط تنگاتنگی با میزان هزینه مهاجرت به کانادا دارد. زیرا دولت این کشور برای متقاضیان ویزا  تعرفه هایی را در نظر گرفته است که  یکسان نبوده و هزینه های هر کدام متفاوت می باشد. هزینه های در نظر گرفته شده برای دریافت ویزا از سوی این کشور عبارتند از:

۱۵۰ دلار برای اخذ ویزای تحصیلی.

۱۵۵ دلار برای دریافت ویزای کار.

۱۰۰ دلار برای اخذ ویزای توریستی.

۵۰۰ دلار برای دریافت ویزای توریستی همراه خانواده.

هزینه های ذکر شده جزء اولین موارد هزینه مهاجرت به کانادا به شمار می آیند.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه مهاجرت به کانادا

گزینه ها و عوامل مختلفی بر تعیین میزان هزینه مهاجرت  تاثیر گذار خواهد بود. به نحوی که هزینه مهاجرت ا برای هر فردی و یا خانواده ای متفاوت خواهد بود. از جمله هزینه هایی که فرد در همان ابتدا باید بپردازد. هزینه وکیل، سفارت ، ترجمه مدارک، حمل و نقل، تهیه بلیط هواپیما، خوراک و پوشاک و مسکن و البته درمان می باشند. تمامی این موارد و بسیاری موارد دیگر در ردیف هزینه مهاجرت به کانادا قرار می گیرند.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور تمایل زیادی به کسب ویزای تحصیلی داشته و خواهان آن هستند که از این طریق وارد این کشور شوند. زیرا بر این باورند که هزینه مهاجرت از این طریق هر چند اندکی بیشتر  از سایر روش ها خواهد بود اما  به وسیله تحصیل در این کشور می توانند اقامت دائم آن را نیز در آینده دریافت نمایند.

 

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

نکات مهم  درباره مهاجرت به کانادا

همان گونه که پیش از این نیز بیان نمودیم. یکی از مهم ترین و بنیادی ترین مسائلی که قبل از مهاجرت به کانادا باید به آن توجه کرد. میزان هزینه هایی است که در قالب هزینه مهاجرت  تعریف خواهند شد. هزینه مهاجرت به کانادا اغلب بسیار سنگین و سرسام آور می باشد. بخصوص برای شهروندان ایرانی. زیرا به دلیل نوسانات ارزی و پایین آمدن ارزش پول رایج کشورمان تامین این هزینه ها از عهده هر کسی بر نخواهد آمد.  بالاترین میزان هزینه مهاجرت به کانادا مربوط به تحصیل در این کشور است و در مقابل اما پایین ترین نرخ مربوط به بخش سرمایه گذاری می باشد. در نگاه اول شاید این گونه به نظر برسد که سرمایه گذاری اقتصادی و  احداث شرکت های تجاری هزینه های گزافی را بر دوش شخص متقاضی خواهند گذاشت. لازم است یاد آور شویم که این هزینه ها درباره شرکتی است که فرد صاحب و مالک آن می باشد و هر زمان که بخواهد می تواند آن را به فروش رسانده و سرمایه اولیه خود را دوباره دریافت نمایند.

راه های کم هزینه مهاجرت به کانادا

راه های بسیاری برای وارد شدن به کانادا وجود دارد اما بر اساس آمار مناسب ترین راه ها از لحاظ هزینه شامل موارد ذیل می باشند.

۱: توافقات تجاری. هزینه مهاجرت از طریق بستن توافقات تجاری بسیار ناچیز و اندک می باشد. معمولا دولتمردان کشورها توافقاتی را میان خودتان وضع خواهند کرد که بر اساس آن ها تباع هر دو طرف قادر خواهند بود برای انجام فعالیت های تجاری وارد کشور مقابل شوند. اما به دلیل عدم وجود این تفاهم نامه اتباع ایرانی از این امکان مناسب برخوردار نمی باشند.

۲: دریافت پیشنهاد کار و ویزای کار،  هزینه مهاجرت به کانادا از  طریق دریافت پیشنهاد کار تا حد زیادی متناسب با وضعیت شهروندان ایرانی می باشد زیرا هزینه مهاجرت به کانادا به این روش بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. .

۳: ازدواج، ازدواج مرد و یا زن خارجی با شهروند کانادایی سبب می شود که تبعه خارجی بدونه صرف هزینه به این کشور وارد شود. هزینه مهاجرت به کانادا از این طریق تقریبا صفر خواهد بود.

نکته: بسیاری از افراد به دلیل بالا بودن هزینه مهاجرت رویای خود برای زندگی در این کشور را فراموش می کنند و آن را غیر ممکن می دانند. درواقع راه های دیگری هم وجود دارند که نیاز به اندکی پشتکار و تلاش بیشتر دارد تا بتوان از طریق آن ها هزینه مهاجرت به کانادا را به حداقل رساند. یکی از این راه ها پیدا نمودن یک شریک تجاری مناسب و راه اندازی تجارت و کسب و کار در این کشور می باشد. هر چند برای تحقق این امر موانع متعددی را باید پشت سر نهاد اما قانون مهاجرتی این کشور دارای مفاد حمایتی بیشماری برای این افراد می باشد. به این معنی که متقاضیان فعالیت های اقتصادی و راه اندازی کسب و کار تا حد زیادی مورد حمایت قرار خواهند گرفت و در صورت موفقیت می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که این دسته از افراد مشمول معافیت مالیاتی کشور کانادا خواهند شد.

نکته پایانی

برای کسب اطلاعات جامع و کامل تر در خصوص هزینه مهاجرت به کانادا می توانید با دفتر مهاجرتی رویال اپلای مراجعه کرده و از دانش وکلای با تجربه و مجرب این دفتر استفاده نموده و راه حل های پیش روی خود را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *