مهاجرت + ویزا (کانادا)

سوالات متداول تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا و پذیرش در موسسات کانادا چیست؟

هر موسسه در کانادا سیاست خاص خود را در مورد شرایط تحصیل در کانادا و پذیرش برای دانشجویان بین المللی دارد. معیارهای ورود ممکن است با توجه به برنامه ها نیز متفاوت باشد. نمره مهارت انگلیسی نیز مورد نیاز است. همچنین باید وب سایت موسسات کانادایی برای دریافت الزامات دقیق بررسی شود.

 

کدام رشته های تحصیلی را می توانیم در کانادا انتخاب کنیم؟

گزینه های متنوعی در زمینه های فنی و حرفه ای از جمله  تجارت، کشاورزی و بهداشت، خدمات اجتماعی، صدا و سیما و روزنامه نگاری، مهمان نوازی و گردشگری، طراحی، فناوری، علوم، فناوری اطلاعات، مهندسی، محیط زیست، زبان و هنرها وجود دارد.

 

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

شرایط  تحصیل در کانادا و هزینه آن می تواند نسبتا آسان تر و ارزان تر باشد زیرا کانادا در مقایسه با ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا، شهریه های پایینی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. میانگین هزینه تحصیل شامل شهریه و هزینه زندگی ۲۵۰۰۰ دلار کانادا در سال است.

 

چه نوع خوابگاهی برای دانشجویان در نظر گرفته خواهد شد؟

می‌توانید مسکن در محوطه دانشگاه را انتخاب کنید، از کاندومینیوم‌های مشترک گرفته تا مسکن‌هایی به سبک خوابگاهی یا زندگی خارج از دانشگاه را انتخاب کنید.

هزینه مسکن در محوطه دانشگاه ممکن است شامل یک برنامه غذایی و یا سایر خدمات مانند تلفن و اتصال به اینترنت باشد یا نباشد.

ممکن است قیمت‌های اقامت در خارج از دانشگاه پایین‌تر باشد، اما باید هزینه اضافی اثاثیه، آب، برق ویا سایر هزینه‌های متفرقه را متحمل شوید.

 

آب و هوای کانادا چگونه است؟

کانادا چهار فصل کاملاً متمایز دارد: بهار (مارس تا می)، تابستان (ژوئن تا اوت) ؛ پاییز (سپتامبرتا اکتبر)؛ و زمستان (نوامبرتا فوریه).

 

در حالی که دما در شمال کانادا فقط برای چند ماه از سال به بالای صفر درجه سانتی گراد می رسد، مرز جنوبی کشور دارای بهارهای گرم، تابستان های گرم و پاییز دلپذیر است که حداقل هفت ماه قبل از شروع زمستان میباشد.

 

ویزای دانشجویی کانادا - شرایط تحصیل در کانادا

ویزای دانشجویی کانادا – شرایط تحصیل در کانادا

 

آیا بورسیه ای برای دانشجویان بین المللی در کانادا ارائه می شود؟

واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، بر اساس نمرات عالی تحصیلی و نمرات استثنایی مهارت انگلیسی ارزیابی می شود.

 

 

آیا دانشجویان بین المللی می توانند در حین تحصیل در کانادا کار کنند؟

دانشجویان بین المللی در صورت داشتن مجوز تحصیلی معتبر و شماره بیمه اجتماعی (SIN) می توانند در حین تحصیل در کانادا کار کنند. دانشجویان می توانند در طول ترم ۲۰ ساعت در هفته و در تعطیلات ۴۰ ساعت به صورت تمام وقت کار کنند. علاوه بر این، بسیاری از موسسات در کانادا دوره های کارآموزی با حقوق را به عنوان بخشی از دوره ارائه می دهند که در آن دانشجویان فرصت کار تمام وقت در صنعت مربوط به حوزه تحصیلی خود را دارند.

 

آیا فرصت های کارآموزی در کانادا وجود دارد؟

برخی از برنامه ها در کانادا تجربه کاری را به عنوان بخشی از برنامه درسی خود شامل می شوند.

در این صورت می توانید برای مجوز کار تعاونی یا کارآموزی در کانادا درخواست دهید.

 

چه زمانی باید برای مجوز کاردر کانادا اقدام کنیم؟

فقط در صورتی باید برای مجوز کار درخواست دهید که نامه پذیرش شما تأیید کند که کارآموزی یا کارآموزی بخشی از برنامه درسی برنامه شما است. در چنین حالتی مجوز کار به عنوان بخشی از درخواست پردازش می شود و ویزای SW برای دانشجو صادر می شود.

 

آیا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در کانادا کار کنند؟

اگر از یک موسسه آموزشی تعیین شده فارغ التحصیل شوید، می توانید تجربه کاری ارزشمند کانادایی را تحت برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWPP) به دست آورید. به طور معمول ویزای اجازه کار برای یک سال تحصیلی یک ساله اعطا می شود. برای تحصیل حداقل ۲ سال یا بیشتر، دانشجو می تواند ویزای کار پس از تحصیل تا ۳ سال دیگر دریافت کند.

 

آیا دانشجویان بین المللی می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند؟

ویزای اقامت دائم بر اساس یک سیستم ارزیابی کانادا تعیین می شود. تجربه کاری به دست آمده از طریق PGWPP به شما کمک می کند تا امتیازات ارزشمندی را برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم کانادا به دست آورید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در دانشگاه های کانادا می توانید با مشاورین رویال اپلای در ارتباط باشید و یا با تکمیل فرم ارزیابی انلاین رویال اپلای مشاوره دریافت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *