مهاجرت + ویزا (استرالیا)

شرایط اسکیل ورکر استرالیا

نقشه استرالیا

شرایط ویزای اسکیل ورکر استرالیا (۱۹۰-۱۸۹)

در این مقاله ما شرایط اسکیل ورکر استرالیا  را مورد بررسی قرار می دهیم. در واقع ویزای اسکیل ورکر استرالیا، فرصتی برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق کار می باشد . شما با توجه به مهارت و تخصص خود راهی به کشور مورد نظرتان استرالیا پیدا خواهید کرد. در ادامه بیشتر در رابطه با شرایط ویزای اسکیل ورکر استرالیا(۱۹۰-۱۸۹) بحث می کنیم.

کشور استرالیا، یک کشور مستقل است که از سرزمین اصلی قاره استرالیا و جزیره تاسمانی و جزایر کوچکتر دیگری شکل گرفته است. کشور استرالیا جزء ششمین کشور بزرگ جهان است؛ که نزدیک به ۲۶ میلیون نفر جمعیت دارد.

همچنین با توجه به شرایط جغرافیایی و اقتصادی و مالی خوب، بازار کار و اشتغال، شرایط آب و هوایی مناسب و سطح رفاهی و اجتماعی و زندگی مطلوب باعث شده جزء یکی از مقاصد خوب مهاجرتی برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا باشد.

 

اقتصاد و نیروی کار کشور استرالیا

بخش عمده اقتصاد کشور استرالیا را کشاورزی و بازرگانی تشکیل می دهد. مشاغل برجسته بسیاری در کشور استرالیا وجود داد که دچار کمبود متقاضی نیروی کار و متخصص هستند . به همین دلیل برای جذب و استخدام افراد متخصص از دیگر کشورهای برتر ، برنامه ایی منظم از طرف دفتر مهاجرتی استرالیا و اداره مهاجرتی استرالیا تنظیم شده است . که ویزای اسکیل ورکر جز مهم ترین و اساسی ترین طرح در این برنامه ریزی سازمان دهی شده است.

حال درباره شرایط بازار کار کشور استرالیا در سال ۲۰۲۱ را بررسی می کنیم تا متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا در جریان وضعیت کار در این کشور باشند. بر اساس آمارهای بدست آمده نرخ بیکاری در این کشور حدود ۵.۲ درصد می باشد؛ در حالی که متوسط نرخ بیکاری اتحادیه اروپا ۶.۶ درصد می باشد. به همین ترتیب میانگین درآمد یک کارگر استرالیایی با ۳۸ ساعت کار در هفته معادل ۵۵۰۰$ دلار استرالیا ماهانه است. این یک درآمد بسیار خوب و معقول است . در حالی که این نرخ درآمد بالاتر از کشورهای اروپایی چون اتریش و ایتالیا است.

نمودار درامد کشورهای غربی

مقایسه میانگین درامد سالانه استرالیا با سایر کشورهای غربی

تعریف ویزای اسکیل ورکر استرالیا

ویزای اسکیل ورکر استرالیا جزء مهم ترین ویزاها برای مهاجرت به کشور استرالیا است. این ویزا بر مهارت و تخصص متقاضیان دلالت دارد. که یکی دیگر از دلایل مهم این ویزا (skill worker) اخذ اقامت دائمی استرالیا نسبت به سایر ویزاهای مهاجرتی استرالیا می باشد.

طبق جدول امتیازدهی ویزای اسکیل ورکر استرالیا متقاضیان دسته بندی می شوند. متقاضیانی که بتوانند طبق جدول امتیاز بالای ۶۵ را بگیرند می توانند برای اخذ ویزای (skill worker) اقدام کنند.

ویزای اسکیل ورکر استرالیا انواع گوناگونی دارد؛ که ما اینجا ویزای اسکیل ورکر ۱۸۹ و ویزای اسکیل ورکر ۱۹۰ را مورد بررسی قرار می دهیم.

شرایط ویزای اسکیل ورکر استرالیا ۱۸۹

اسکیل ورکر 189

این ویزا ، جزء بهترین ویزاها برای اقامت و مهاجرت به کشور استرالیا است . زیرا متقاضی از همان ابتدا با اقامت دائم وارد استرالیا می شود یا به اصطلاح PR این کشور را اخذ کرده و به هیچ شهر یا ایالت یا سازمانی، شخص حقوقی و ارگانی وابسته نیست . و متقاضی می تواند در هر جا که خواست از همان اول ساکن شود.

در این روش طبق جدول امتیاز دهی ، امتیاز فرد باید بالای ۶۵ باشد تا بتواند صاحب ویزای اسکیل ورکر شود. همچنین شرایط زیر را باید داشته باشد:

پارامتر سن : همانطور که در جدول امتیازدهی نشان دادیم سن فرد متقاضی نباید از ۴۴ سال بیشتر باشد.

پارامتر مدرک تحصیلی : مدرک تحصیلی یا دانشگاهی معتبر که بتواند نشان دهد که فرد متقاضی در رابطه با یک کار خاص و حرفه ایی دوره تئوری با مدرک معتبر را گذرانده . دوره های گذرانده شده باید دارای اعتبار و پایان دوره باشد و دارای گواهی نامه معتبر و قابل ترجمه باشد.

پارامتر سابقه کاری : داشتن سابقه کاری در مهارت و زمینه مشخص داشتن گواهی معتبر از محل کار ، برای مثال داشتن سابقه بیمه بهترین حالت ممکن سابقه کار می باشد.

توجه کنید مدت سابقه کاری بر اساس رشته های مختلف فرق می کند. به عنوان مثال : برای مدارک تحصیلی فنی حرفه ایی سابقه کار حدود ۵ سال و برای اکثر رشته های تحصیلی دانشگاهی سابقه کاری ۳ سال مورد نیاز است. توجه کنید این قانون در طرح های اسپانسری ایالتی استرالیا فرق می کند.

نحوه امتیاز دهی ویزای اسکیل ورکر استرالیا

ویزای اسکیل ورکر استرالیا (۱۸۹) یک نوع ویزای مستقل است یعنی شرایط  آن نیازی به اسپانسر کارفرما ندارد . به همین دلیل به ویزای مستقل معروف است. دارنده این ویزا در هر نقطه از استرالیا می تواند به طور دائمی کار و زندگی کند که شرط اولیه و الزامی این ویزا برای متقاضیان کسب نمره ی ۶۵ به بالا از سیستم امتیاز دهی ویزای اسکیل ورکر استرالیا تحت محور (PBS) می باشد.

در جدول زیر شرایط و امتیاز دهی اسکیل ورکر استرالیا را بیان کردیم:

امتیاز

پارامتر سن
۲۵۱۸ تا ۲۴ سال
۳۰۲۵ تا ۳۲ سال
۲۵۳۳ تا ۳۹ سال
۱۵۴۰ تا ۴۴ سال

امتیاز

پارامتر مدارک تحصیلی ارزیابی شده

۲۰مدارک ارزیابی شده معادل دکترای استرالیا
۱۵مدارک ارزیابی شده معادل لیسانس استرالیا
۱۰مدارک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم استرالیا
۱۰مدارک پایان دوره ارزیابی‌ شده مرتبط با تخصص
۵مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دکترا از موسسات تحصیلی استرالیا؛ حداقل شامل ۲ سال آکادمیک
۵تحصیل در مناطق کم‌ جمعیت استرالیا
۵تحصیل حداقل در یک مقطع تحصیلی (دیپلم یا مدرک تجاری) از موسسات تحصیلی استرالیا

امتیاز

پارامتر تسلط بر زبان

۲۰عالی
۱۰خوب
۵داشتن مهارت و دانش زبان دوم

امتیاز

داشتن سابقه کار در ۱۰ سال اخیر

۰کمتر از یک سال در استرالیا
۵حدود ۱ تا ۲ سال در استرالیا
۱۰حدود ۳ تا ۴ سال در استرالیا
۱۵حدود ۵ تا ۷ سال در استرالیا
۲۰حدود ۸ تا ۱۰ سال در استرالیا
۰کمتر از سه سال خارج از استرالیا
۵حدود ۳ تا ۴ سال خارج از استرالیا
۱۰حدود ۵ تا ۷ سال خارج از استرالیا
۱۵حدود ۸ تا ۱۰ سال خارج از استرالیا

امتیاز

پارامتر اسپانسر و داشتن همسر

۵ یا ۱۰امتیاز داشتن اسپانسر ایالتی یا فامیلی (میزان دقیق امتیاز به نوع ویزا بستگی دارد)
۵امتیاز همسر

شرایط اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا ۱۹۰ و مزایای آن

اسکیل ورکر 190

ویزای اسکیل ورکر ۱۹۰ استرالیا همان اقامت دائم استرالیا از طریق مهارت و تخصص با اسپانسر ایالتی نوع دیگر از ویزاهای کاری کشور استرالیا می باشد. این نوع ویزا هم امتیازیست اما برای کسانی که امتیاز بالای ۶۵ را برای مهاجرت به استرالیا را اخذ نکرده اند. این کمبود امتیاز ممکن است به دلیل بالا بودن سن یا نامناسب بودن وضعیت زبان یا نداشتن سابقه کاری باشد. این نوع ویزا مانند ویزای ۱۸۹ اسکیل ورکر نیست که با دریافت ویزا اقامت دائم را اخذ کنند؛ بلکه شخص باید تعهد دهد که در قبال اقامت ۵ساله ایی که یکی از ایالت های استرالیا را دریافت می کند و طبق این اوضاع ۲سال باید در یکی از ایالت هایی که دولت انتخاب می کند ؛ کار و زندگی کند و بعد از دوسال هر جا که خواست می تواند ساکن شود. این اقامت بعد از ۵سال به طور اتوماتیک به اقامت دائم تبدیل می شود.

مزایای ویزای اسکیل ورکر استرالیا ۱۹۰

  • اقامت در هر نقطه ی از استرالیا بعد از ۲سال زندگی در ایالت مشخص شده
  • تحصیل و برخورداری از خدمات دانشگاه ها و از خدمات مدارس فنی حرفه ایی
  • برخورداری از خدمات بیمه درمانی به صورت یارانه و همچنین از طریق بهداشتی و مزایای خوب دارویی
  • اسپانسر شدن و حمایت افراد دیگر خانواده

موارد گفته شده از مزیت های مهم اسکیل ورکر نسبت به بقیه ویزاها می باشد. و مهاجرت به استرالیا از طریق اسکیل ورکر نسبت به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استرالیا و پناهندگی در استرالیا و ویزای تحصیلی استرالیا بسیار مطمئن تر و دارای هزینه کمتری است. و راهی مطمئن برای اخذ اقامت دائمی شما در کشور استرالیا می باشد.

در مقاله شرایط  اسکیل ورکر استرالیا ما سعی کردیم تمام شرایط را در نظر بگیریم . برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائمی از طریق اسکیل ورکر (skill worker) با ما دفتر مهاجرتی رویال اپلای در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *