مهاجرت + ویزا (کانادا)

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا2022

استارتاپ چیست؟


نزدیک به یک دهه است که اصطلاح  استارت آپ (Start-up) به طور مرتب به گوش میرسد. استارت آپ به طور کلی به مشاغلی تعلق می‌گردد که مبنای اصلی و اساسی آن ها، همانا خلاقیت فردی‌و نوآوری‌ ست. معمولا این مشاغل با هزینه اولیه‌ی نسبتا محدودی راه اندازی می‌شوند و چه بسا بیشترین ظرفیت را برای سرمایه گذاری چه از جانب اشخاص حقیقی و یا سازمان‌های دولتی دارا می‌باشند. 

 

مهاجرت به کشور کانادا از طریق ویزای استارت آپ:

حال با توجه به این تعریف مختصر‌،وارد بحث پیرامون ویزای استارت آپ و وضعیت و چگونگی آن در کشور کانادا می‌شویم.

درکانادا اغلب این شکل از ویزا را از نوع اقامت سرمایه گذاری، به شمار می‌آورند و کار آفرینان ماهری را شامل میشود که به قصد مهاجرت به کانادا به این کشور آمده‌اند.

هدف این جامعه‌  دارای شاخصه‌هایی مهم است ، همچون:

  •  دارا بودن نوآوری
  • امکان ایجاد اشتغال
  • امکان رقابت در بازارهای جهانی.

 اگر فردی ایده و طرحی برای ایجاد یک استارت آپ با ویژگی‌های ذکر شده را دارا باشد، چه بسا که به واسطه‌ی یکی از سازمان‌هایی که توسط دولت کانادا برای انجام پشتیبانی از استارت آپ‌ها ، معین گردیده است، مورد حمایت قرار بگیرد و در نتیجه بتواند به کشور کانادا مهاجرت نماید.

 

 

مزایای دریافت ویزای استارت آپ  کانادا:

  • استارتاپ کانادا به طور قطع یکی از سریعترین مسیرها برای دستیابی به اقامت دائم کانادا است.

  • ویزای استارتاپ، امکان اشتغال و کار کردن به طور دائم، در کشور کانادا را به شما میدهد.

  • همراهی خانواده و زندگی در کنار آن ها از طریق ویزای استارتاپ کانادا امکان پذیر است.

  • همچنین شما حمایت و پشتیبانی دولت کانادا از طرح مذکور را دارید.

 

 شرایط عمومی دریافت ویزای استارت آپ کانادا:

برای اولین نکته باید گفت از آن جا که ویزای استارت آپ کانادا برنامه‌ی فدرال و در سطح ملی‌ است ، پس در تمام شهرها و مناطق کشور به استثنای < کبک> قابل اقدام است.( در کبک باید از برنامه‌ی خود آن جا اقدام شود).

به عنوان دومین نکته باید متذکر شد که لزوما برای تحقق مقوله‌ی استارت آپ بایستی که متقاضی دارای طرح و یا ایده‌ای کاملا نو باشد.

و برای نکته سوم و آخر‌، فرد باید که ایده‌ی جدید خود را به یکی از سازمان‌های معین شده‌ی دولتی و یا منتخب دولت کانادا ارائه داده و در عوض پشتیبانی و حمایت دریافت نماید.

 

 

 مراحل و مدارک جهت دریافت ویزای استارت آپ کانادا:

 

کار آفرینی در کانادا2022

 

۱-طرح شما باید به وسیله سازمانی مرتبط با استارت آپ که در کانادا واقع شده ، مورد تایید قرار بگیرد.  حداقل به مبلغ ۲۰۰۰۰ دلار  توسط سازمان نامبرده ‌، پشتیبانی دریافت کند.

۲-در آزمون زبان که توسط اداره مهاجرت کانادا از متقاضی دریافت میشود، به نمره‌ی حداقل ۵ دست پیدا کند. ضمن این که باید به گونه‌ای اثبات نماید که توانایی خواندن و نوشتن ، به ویژه گفت وگو کردن و همچنین درک مطالب را داراست.

۳-برای دست‌یابی به ویزای استارت آپ کانادا، یکی دیگر از شروط لازم ، دارا بودن سهمی‌ است به میزان حداقل ۱۰ درصد در تصمیم‌ گیری‌های مربوط به آن کسب وکار ، توسط خود متقاضی و یا سازمانی که از قبل صلاحیت آن به اثبات رسیده است.

۴-وضعیت مالی متقاضی باید از نظر افتصادی به گونه‌ ای باشد که بتواند برای دولت کانادا به اثبات برساند که توانایی مالی لازم را برای پشتیبانی خود و خانواده‌اش را به آسانی داراست.

با برخوردار شدن از حمایت و پشتیبانی یک و یا چند سازمانی که در ادامه نام آن ها ذکر می‌گردد، فرد قادر خواهد بود که برای دریافت ویزای استارت آپ خود ، درخواست ارائه بدهد.

این سازمان‌ها شامل:

  • صندوق‌های سرمایه‌گذاری

  • گروه‌های سرمایه گذار حمایتی

  • واحدهای تجاری-آزمایشگاهی

سازمان‌های ذکر شده‌، در واقع همان سازمان‌های تعیین شده‌ای می‌باشند که برای حمایت از استارت آپ‌های احتمالی تایید گرفته‌اند. برای دریافت پیشنهادها و همین‌طور معیارهای ارزیابی هر سازمان ، فرآیندی مختص به خود دارد.

برای روشن شدن بهتر و هر چه بیشتر مطلب، مثالی می‌زنیم:

ممکن است سازمانی پتانسیل شما و همین طور درصد موفقیت طرح پیشنهادی شما را ارزیابی کرده و بسنجد، و یا این که سازمانی دیگر، ممکن است از شما بخواهد تا حضوری مطالب خود را بیان نمایید.

ولیکن یک چیز بسیار روشن و بدیهی‌ ست ، اگر هر کدام از این سازمان‌ها، تصمیم داشته باشد که از کسب و کارتان پشتیبانی نماید، نامه‌ای با عنوان < نامه‌ی پشتیبانی> به شما ارائه می‌کند.

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ –۲۲۴۰۸۱۸۱ –۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

 

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *