مهاجرت + ویزا (کانادا)

بورسیه‌های تحصیلی بدون آیلتس کانادا در سال ۲۰۲۳

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه‌های تحصیلی بدون آیلتس کانادا در سال ۲۰۲۳

امروزه دانشجویان زیادی رویای مهاجرت به کشورهای دیگر خصوصا از طریق بورسیه‌های تحصیلی را درسرمی‌پرورانند. امروز در این مقاله درباره­ ی بورسیه‌های تحصیلی بدون آیلتس کانادا در سال ۲۰۲۳ صحبت می کنیم.

تحصیل در کانادا خواسته­ ی بسیاری از جوانان و نوجوانان در سراسر دنیا می باشد. زیرا کشور کانادا دارای متدهای اموزشی بسیار عالی و کالج و دانشگاه­های معروف در دنیا می باشد . به همین امر مدارک تحصیلی دانشگاه کانادا در سراسر دنیا معتبر است . همچنین بسیاری از فارغ التحصیلان در کشور کانادا می توانند کار پیدا کنند. و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار در کانادا تبدیل کرده و در نهایت اقامت دائم این کشور را اخذ کنند.

چیزی که برای اکثر متقاضیان تحصیلی در کانادا اهمیت دارد هزینه های زیاد تحصیل در کانادا است. به همین امر دولت کانادا بورسیه های تحصیلی راطراحی کرده که زمینه ایی برای دانشجویان فعال و باهوش در سراسر دنیا باشد.

اگر به دنبال بورسیه تحصیلی در سال ۲۰۲۳ هستید آن هم بدون داشتن مدرک آیلتس این مقاله را حتما مطالعه کنید.

 کارشناسان رویال اپلای آسان ترین و کم هزینه ترین روش ها مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کانادا را صورت کامل(همراه با  ویدیو آموزشی) با یه کلیک مشاهده کنید.

بورسیه های تحصیلی

بورسیه‌های تحصیلی به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • بورسیه‌های تحصیلی معمولی .
 • بورسیه‌های تحصیلی فول فاند .

کانادا یکی از کشورهایی است که هر ساله بورسیه‌های تحصیلی زیادی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می‌دهد. و اکنون خوشبختانه کشور کانادا خبر از بورسیه‌های فول فاند بدون آیلتس در سال ۲۰۲۳ می‌دهد.

این یک خبر عالی و یک موقعیت عالی برای دانشجویان در سراسر دنیا است. در ادامه به تعریف بورسیه فول فاند می پردازیم.

بورسیه‌ی فول فاند چیست؟

از آنجا که هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشورهای خارجی زیاد است، دانشجویان برای تسهیل پروسه‌ی تحصیل نیاز به فاند یا همان اعتبار مالی دارند. بورسیه‌های فول فاند از دانشجویان حمایت مالی می‌کنند. این حمایت به معنی تأمین همه هزینه‌ها مثل شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی و هرگونه هزینه‌ی مازادی که برای تحصیل نیازاست، می‌باشد.

چه کسانی می‌توانند برای اخذ بورسیه‌ی فول فاند کانادا اقدام کنند؟

طبق اطلاعات به دست آمده، تمام دانشجویان بین المللی می‌توانند برای اخذ این بورسیه اقدام کنند.

این بورسیه‌ها در چه مقاطعی طراحی شده؟

این بورسیه‌ها در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. برای اخذ این بورسیه نیازی به مدرک آیلتس ندارید.

دانشگاه‌ها و کالج‌های برترزیادی برای این بورسیه‌ها فراخوان می‌دهند وهمه افراد می‌توانند برای اخذ این بورسیه اقدام کنند از آنجا که این بورسیه‌ها فول فاند هستند و نیازی به داشتن مدرک آیلتس نیست، فرصتی طلایی برای تحصیل در کانادا تلقی می‌شوند.

جزئیات بورسیه :

 • کشور میزبان: کانادا
 • مکان: دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف
 • نوع بورسیه: فول فاند
 • مقاطع: کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا
 • زمان اپلای( ددلاین): در دسترس

لیست دانشگاه های بورسیه کانادا

دانشگاه های بورسی کانادا

اکنون به بررسی لیست دانشگاه‌هایی که این بورسیه‌ها را در اختیار دانشجویان می‌گذارند می‌پردازیم:

 • دانشگاه سایمون فریزر:

این دانشگاه پنجاه و نهمین دانشگاه برتر کاناداست. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در علوم کامپیوتر، مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی، و علوم انسانی دارند، می‌توانند برای اخذ بورسیه از این دانشگاه اقدام کنند. همچنین به جای آیلتس می‌توانند از آزمون‌های جایگزین همچون TOEFL, CAEL, Cambridge English language استفاده کنند. هزینه‌ی اخذ این بورسیه برای دانشجویان بومی ۹۰ دلار و برای دانشجویان بین المللی ۱۲۵ دلار است.

برای اطلاعات بیشتر درباره قوانین آزمون‌های زبان انگلیسی و یا فرانسوی به قسمت آزمون‌های زبان رویال اپلای مراجعه کنید.

 • دانشگاه یورک:

این دانشگاه سومین دانشگاه بزرگ کاناداست. دانشگاه یورک می‌تواند بهترین مقصد برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های حسابداری، امور مالی، هوانوردی، کشاورزی، آناتومی، فیزیولوژی، انسان‌شناسی، باستان‌شناسی و هنر دارند، باشد. حدود ۲۷% دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهد. پس از ارسال درخواست متقاضی باید ۱۳۰ دلار کانادایی بپردازد که این مبلغ غیر قابل استرداد است.

 • دانشگاه ویکتوریا:

دانشگاه ویکتوریا یکی از برترین دانشگاه‌های کاناداست. نرخ پذیرش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه ۶۴% است. این دانشگاه دانشجویانی در رشته‌های هنر، علوم انسانی، مهندسی و علوم کامپیوتر می‌پذیرد. داوطلبانی که خواهان تحصیل در این دانشگاه هستند باید دانش زبانی انگلیسی داشته باشند پس نتایج آزمون‌های  TOEFL, IELTS, CAEL قابل قبول خواهد بود. این دانشگاه مبلغ ۱۲۶.۵۰ دلار کانادایی از دانشجو می‌گیرد که غیر قابل استرداد است.

یورک

 • دانشگاه لاوال:

دانشگاه لاوال در رشته‌های پزشکی، مدیریت و حقوق، هنر و موسیقی دانشجو می‌پذیرد. نرخ پذیرش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه ۵۹% است. دانشجویان باید مهارت زبان فرانسوی خود را با یکی از آزمون‌های TEF، DELF، TFI اثبات کرده و ۹۲.۵ دلار که غیر قابل استرداد است، پرداخت کنند.

 • دانشگاه رایرسون:

این دانشگاه دانشجویانی در رشته‌های حسابداری، پزشکی، بازرگانی، هنر، موسیقی و سایر رشته‌ها می‌پذیرد. دانشجویان می‌توانند هر زمان که می‌خواهند برای دوره‌های تحصیلی سال ۲۰۲۳ درخواست دهند. زبان انگلیسی برای پذیرش در این دانشگاه ارجحیت دارد. پس نمرات آزمون IELTS، TOEFL، PTE می‌‌توانند شانس پذیرش دانشجویان را افزایش دهند. نرخ پذیرش دانشجویان بین الملل در این دانشگاه ۸۰% است. برای اخذ این بورسیه دانشجو می‌بایست مبلغی بین ۱۰۵ تا ۱۱۰ دلار بپردازد.

 

 

رایرسون 1

 • دانشگاه گوئلف:

این دانشگاه در رشته‌های مختلف از جمله، علوم، هنر، مدیریت، تجارت، محاسبات، مهندسی و مطالعات زیست محیطی بورسیه‌هایی فول فاند در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. زبان انگلیسی زبان تدریس این دانشگاه است. پس نتایج آزمون‌هایی همچون Duolingo، PTE،  IELTS برای اخذ پذیرش در این دانشگاه الزامی است. نرخ پذیرش در این دانشگاه بین ۷۰% تا ۸۰ % است و هزینه پذیرش ۴۰ دلار می‌باشد. گفتنی است چندین بورسیه‌ی دیگر نیز برای دانشجویان در دسترس است که بر اساس نیاز و شایستگی دانشجویان به آن‎‌ها اعطا می‌شود.

گوئلف

برای اطلاعات بیشتر درباره قوانین آزمون‌های زبان انگلیسی و یا فرانسوی به قسمت آزمون‌های زبان رویال اپلای مراجعه کنید.

 • دانشگاه کنکوردیا:

این دانشگاه بورسیه‌هایی در رشته‌های زبان انگلیسی، ادبیات، ارتباطات و مطالعات رسانه‌ای، حسابداری، روانشناسی، جامعه شناسی و غیره در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. دانشجویانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند می‌توانند با شرکت در یکی از آزمون‌های IELTS، DET، TOEFL شانس پذیرش خود را افزایش دهند. نرخ پذیرش در این دانشگاه ۶۵% است و دانشجو برای پذیرش باید مبلغ ۱۰۰ دلار که غیر قابل استرداد است پرداخت کند.

www.royal apply.com 3

 • دانشگاه شربروک:

این دانشگاه دوره‌های متعددی همچون حقوق، آموزش، مهندسی، هنر، پزشکی، حقوق بشر و غیره ارائه می‌دهد. دانشجو برای اخذ پذیرش در این دانشگاه باید مهارت زبانی فرانسوی داشته باشد. نرخ پذیرش دانشجو در این دانشگاه ۶% است. هزینه‌ی درخواست ۹۰ دلار می‌باشد.

 •   دانشگاه براک

دانشگاه براک مقصدی رویایی برای دانشجویان بین المللی است. زبان انگلیسی زبان اول تدریس در این دانشگاه است. پس نمرات یکی از آزمون‌های IELTS, TOEFL, CAEL, PTE, CAE برای اخذ پذیرش الزامی می‌باشد. نرخ پذیرش دانشجو در این دانشگاه ۷۳% می‌باشد. هزینه درخواست برای دانشجویان بین المللی ۱۳۰ دلار می‌باشد.

 • دانشگاه ویلفرد لوریر:

این دانشگاه دانشجویانی در رشته‌های حسابداری، اقتصاد مالی، بازاریابی، تجارت، علوم و زبان‌های خارجه می‌پذیرد. یکی از مدارک زبان LTS، TOEFL، CAEL، PTE، ACLA LEAF، ILAC،  EFAS برای اخذ پذیرش در این دانشگاه الزامی می‌باشد. نرخ پذیرش این دانشگاه ۸۹% بوده و دانشجویان برای درخواست پذیرش باید مبلغی بین ۱۱۵ تا ۱۲۵ دلار بپردازند.

 • دانشگاه رجینا:

دانشگاه رجینا برای پاییز امسال دانشجویانی از سراسر جهان در مقاطع و رشته‌های تحصیلی متفاوتی می‌پذیرد. زبان انگلیسی، زبان ارتباطات و آموزش در این دانشگاه است. دانشجویان باید در یکی از آزمو‌ن‌های IELTS, TOEFL, CAEL, PTE and Duolingo شرکت کنند. نرخ پذیرش دانشجو در این دانشگاه ۸۰% تا ۹۰% می‌باشد و هزینه‌ی درخواست ۱۰۰ دلار است.

 • موسسه بریتیش کلمبیا:

موسسه بریتیش کلمبیا

آموزش و ارتباطات در این موسسه به زبان انگلیسی است. متقاضی باید برای اخذ پذیرش در این دانشگاه در یکی از آزمون‌های IELTS, TOEFL,ISEP, PELD, and PTE شرکت کند. نرخ پذیرش در این موسسه ۸۹% است و هزینه پذیرش ۱۵۰ دلار می‌باشد.

 • دانشگاه لثبریج:

دانشگاه لثبریج یکی از بهترین موسسات کانادا است . که بورسیه‌هایی فول فاند برای سال تحصیلی ۲۰۲۳ ارائه می‌دهد. اخذ پذیرش در این دانشگاه آسان است چرا که نرخ پذیرش در این دانشگاه ۹۳% است. دانشجویان ملزم پرداخت ۱۴۰ دلار که غیر قابل استرداد است می‌باشند.

 • دانشگاه وینیپگ:

این دانشگاه بهترین دانشگاه با رتبه‌ای برتر در کاناداست . نمرات یکی از آزمون‌های like IELTS, TOEFL, IBT/PBT برای اخذ پذیرش در این دانشگاه الزامی می‌باشد. نرخ پذیرش در این دانشگاه ۷۵% می‌باشد. دانشجویان برای اخذ پذیرش باید ۱۲۰ دلار بپردازند.

 • دانشگاه آکادیا:

این دانشگاه در یکی از رشته‌های زیست شناسی، علوم کامپیوتر، مهندسی زمین، ریاضیات و آمار دانشجو می‌پذیرد. نتایج یکی از آزمون‌های IELTS, TOEFL, PTE برای اخذ پذیرش در این دانشگاه الزامی می‌باشد. نرخ پذیرش در این دانشگاه حدودا ۶۵% می‌باشد و دانشجویان ملزم پرداخت ۴۰ دلار می‌باشند.

سخن آخر

امیدواریم از مطالعه ­ی مقاله ­ی بورسیه‌های تحصیلی بدون آیلتس کانادا در سال ۲۰۲۳ لذت برده باشید. تحصیل در کانادا می تواند تغییر و تحول زیادی در زندگی شما به ارمغان بیاورد . حال با این بورسیه تحصیلی که کشور کانادا در اختیاران دانشجویان بین المللی قرار داده است شما می توانید با استفاده از این بورسیه تحصیلی گامی بزرگ برای رسیدن به اهدافتان بردارید  . شما می توانید تمام سوالات خود را در زمینه­ ی تحصیل در کانادا و بورسیه های تحصیلی کانادا را از مشاوران و کارشناسان و وکلای مهاجرتی مقیم کانادای رویال اپلای بپرسید.

با ما در تماس باشید .

مشاوران و وکلای مهاجرتی مقیم کانادای رویال اپلای شما را برای تمام پروسه های مهاجرت به کانادا راهنمایی می کنند . همچنین شما می توانید با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی رویال اپلای ، وضعیت مهاجرتی خود را برای ما ارسال کنید . کارشناسان و مشاورین ما پس از بررسی پرونده­ی شما در اولین فرصت با شما تماس گرفته و درباره وضعیت مهاجرتیان به شما مشاوره­ی رایگان می دهند. ما پاسخگوی تمامی سوالاتتان هستیم .

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ –۲۲۴۰۸۱۸۱ –۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *