آزمون های زبان

۷ عامل دشوار آزمون تافل و راه حل های آسان

7 عامل دشوار آزمون تافل

در این مقاله تلاش کرده ایم توضیح دهیم که آزمون تافل چقدر سخت است، و ۷ عامل دشوار آزمون تافل را بررسی کرده ایم. و به کدام بخش‌های آزمون باید توجه بیشتری  کنید، و (خبر خوب!) چه راهکار هایی این آزمون را برای شما آسان می کند؟! ما با ارائه این نکات در تلاشیم به شما کمک کنیم تا در روز آزمون بهترین خودتان باشید!

اگر انگلیسی زبان اول شما نیست، برای اخذ پذیرش از یک دانشگاه انگلیسی زبان به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارید. یکی از معتبرترین این مدارک، آزمون تافل است.

در این باره ممکن است سوالات زیادی برای شما پیش بیاید: آیا آزمون تافل سخت است؟ چه مدت زمان برای مطالعه نیاز دارید؟ و یا سوالات مثل این سوال ها ذهن شما را درگیر کرده باشد. ما در این مقاله به تمامی سوالات شما پاسخ می دهیم.

آیا تافل سخت است؟

با نگاه کردن به میانگین نمرات، نظرات شرکت کنندگان در آزمون و نحوه آزمون دهی آنها در مقایسه با سایر آزمون های استاندارد، می توانیم دید کلی از سطح دشواری آزمون تافل داشته باشیم.

ETS، سازمانی که تافل را ایجاد و مدیریت می کند، این آزمون را این گونه تعریف می کند: ” تافل ، توانایی شما در استفاده و درک زبان انگلیسی برای تحصیل می سنجد.” آزمون تافل برای سنجش میزان مهارت های زبان انگلیسی شما در ثبت نام در مقاطع تحصیلی چون کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا مقاطع بالاتر در یک موسسه انگلیسی زبان طراحی شده است. کسب نمره خوب نشان می دهد که شما مطالب تدریس شده در دانشگاه را درک خواهید کرد و توانایی شرکت در کلاس ها را خواهید داشت.

تافل دارای چهار بخش مختلف است : خواندن( Reading) ، شنیدن( Listening) ، صحبت کردن( Speaking) و نوشتن (Writing). هر بخش از ۰ تا ۳۰ امتیاز دارد و نمره کل شما بین ۰ تا ۱۲۰ خواهد بود.

طبق ETS، میانگین نمره تافل سال ۲۰۱۵، ۸۴ یا حدود ۲۱ در هر یک از بخش ها بوده است. با این حال، باز هم با این اطلاعات نمی توان پی برد که تافل واقعا چقدر سخت است! شنیدن نظرات آزمون دهندگان هم می تواند کمک بزرگی کند.

در حال حاضر، هر کسی نظری در مورد تافل دارد، اما اتفاق نظر بین شرکت کنندگان آزمون این است که برخلاف این که آزمون می تواند سوالات چالشی و سختی داشته باشد، اما  اینطور نیست. اما اگر هنوز در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید و فقط در کلاس‌های یادگیری، با زبان انگلیسی رو به رو  می‌شوید، ممکن است در طول آزمون دچار مشکل شوید، زیرا برای کسب امتیاز خوب نیاز به درک قوی از زبان دارید.

شنیدن نظرات افراد دیگر می تواند بسیار موثر باشد و به مقایسه تافل با سایر آزمون ها کمک کند. در مقایسه با سایر آزمون‌های استاندارد مانند SAT، ACT، و GRE، تافل آسان‌تر در نظر گرفته می‌شود (با فرض اینکه مهارت‌های انگلیسی قوی دارید) زیرا بیشتر بر روی سنجش مهارت‌های انگلیسی تمرکز می‌کند تا سنجش دانش شما در معادلات ریاضی یا مباحث علمی دیگر .

اگر در هر یک از آزمون‌های بالا نمره خوبی گرفتید و در زبان انگلیسی مهارت بالایی دارید، احتمالاً در تافل هم موفق خواهید شد، اگرچه بخش خواندن (reading) تافل متن هایی دارد که  نسبت به آزمون‌های  SAT  دشوارتر هستند .

اکثر مردم تافل و آیلتس را آزمون‌های معتبرزبان انگلیسی با سطح تقریباً مشابه می‌دانند، هرچند که قالب این دو آزمون با هم متفاوت است .

۷ عامل دشوار آزمون تافل

ممکن است هنوز از خود بپرسید: “آیا تافل برای من سخت خواهد بود؟” بستگی دارد! جنبه های  مختلف تافل می تواند آن را به یک آزمون دشوار تبدیل کند، اما ما ۷ عامل دشواری و چالش برانگیز آزمون تافل را در زیر فهرست کرده ایم تا به شما کمک کند. ببینید چه چیزی ممکن است برای شما سخت باشد.

7 عامل دشواری آزمون تافل

۷ عامل دشوار آزمون تافل له همراه راه حل های خوب و کاربردی

شماره ۱: مدت زمان آزمون تافل !

یکی از موارد ۷ عامل دشوار آزمون تافل مدت زمان ازمون می باشد. که از همان ابتدا، یکی از سخت ترین جنبه های آزمون مدت زمان آن است. تقریبا چهار ساعت طول می کشد تا آزمون تافل به پایان برسد. بسیاری از داوطلبان در بخش‌های بعدی خسته می‌شوند و این باعث شود که دچار اشتباهاتی شوند که در حالت عادی اتفاق نمی افتاد .

علاوه بر این، بخش پایانی تافل نوشتن (Writing)است، که در آن باید دو مقاله بنویسید، به این معنی که تا رسیدن به این بخش نباید خسته شوید و باید استقامت خود را حفظ کنید. و یاد بگیرید که قبل از روز آزمون حتما این زمان را تمرین کنید تا مدیریت آزمون برایتان راحت باشد.

شماره ۲ از ۷ عامل دشوار آزمون تافل : کلمات سخت!

دایره واژگان شما مستقیماً در بخش خواندن Reading ارزیابی خواهد شد؛ بخشی که در متن‌های آکادمیک کلماتی را می‌خوانید و مستقیماً در مورد این کلمات سؤال پرسیده می شود، اما در واقع برای هر بخش از تافل به یک دایره واژگان  قوی نیاز دارید.

دانستن بسیاری از کلمات انگلیسی به شما کمک می کند تا تمام سوالاتی که از شما پرسیده می شود را درک کنید و به خوبی دستورالعمل ها و متن ها را بخوانید. حتی کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند . نیز می توانند دایره واژگان ضعیفی داشته باشند، بنابراین قبل از شرکت در آزمون فکر نکنید که ندانستن واژگان برای شما مشکلی ایجاد نمی کند. علاوه بر این، از آنجایی که تافل از متون آکادمیک زیادی استفاده می کند، بسیاری از کلمات می تواند رسمی تر از چیزی باشد که ممکن است. به شنیدن و خواندن آن عادت داشته باشید، و به دشواری آزمون اضافه می کند.

شماره ۳: سوالات به مهارت های متعدد نیاز دارند!

تافل در چهار بخش تنظیم شده است: خواندن، شنیدن، صحبت کردن، و نوشتن، اما این بدین معنا نیست که شما فقط به مهارت زبان انگلیسی نیاز دارید! بسیاری از سوالات، شما را ملزم به استفاده از دو یا چند مهارت برای پاسخ دادن می کند. این جنبه بیشتر در بخش های صحبت کردن و نوشتن آزمون وجود دارد. در صحبت کردن، باید به مکالمه گوش دهید. و هم زمان متن نوشته شده را بخوانید و به سرعت پاسخ خود را بگویید.

در بخش Writing هم باید به مکالمه گوش دهید. همزمان متن را بخوانید و سپس پاسخ خود را بنویسید. در واقع سؤالات شنیدن ، خواندن، نوشتن و صحبت کردن ترکیبی از چندین مهارت‌ است .

به طور خلاصه، شما باید بتوانید به صورت هم زمان و به سرعت از چندین مهارت انگلیسی در آزمون استفاده کنید. تا به اکثرسوالات پاسخ دهید. این کار حتی برای داوطلبانانی که در زبان انگلیسی مهارت بالایی دارند، چالش برانگیز است. و می‌تواند باعث شود که جزئیات مهم را از دست بدهید و مرتکب بی دقتی شوید.

شماره ۴: سوالات جزئی یکی از اصلی ترین عامل ها از ۷ عامل دشوار آزمون تافل است!

تافل قطعاً آزمونی نیست که بتوانید تنها با مرور متن و سؤالات درآن شرکت کنید. چراکه اغلب سؤالات در مورد جزئیات پرسیده می شود تا واقعاً دانش انگلیسی شما ارزیابی شود. در هر دو بخش خواندن و نوشتن، باید بتوانید سوالات مربوط به جزئیات ذکر شده در متن را درک کنید. و به آنها پاسخ دهید.

اگرعادت دارید که کلمات یا عباراتی را که معنی آن ها را نمی‌دانید. نادیده بگیرید یا از آن‌ها بگذرید، ممکن است سوالات زیادی را از دست بدهید. این جزئیات در بخش شنیدن بیشتر است، جایی که باید به فایل های صوتی چند دقیقه‌ای گوش ‌دهید.

موارد زیادی در این فایل ها گفته می شود، شما می توانید یادداشت برداری کنید، نمی‌توانید برای بار دوم به هیچ یک از فایل‌ها گوش دهید. شما فقط یک بار فرصت خواهید داشت هر آنچه را که نیاز دارید به خاطر بسپارید. اگر با نادیده گرفتن جزئیات  بتوانید نیمی از آزمون را هم پیش ببرید، بازهم برای پاسخ دادن به سؤالات دقیق‌تر در بخش  شنیدن  و سایر بخش‌های تافل دچار مشکل خواهید شد.

برگه ازمون زبان انگلیسی

شماره ۵ از ۷ عامل دشوار و سختی های آزمون تافل : جواب ها استدلالی است!

پاسخ دادن به سوالات چند گزینه ای به زبان انگلیسی به اندازه کافی سخت است، اما بسیاری از سوالات در تافل به چیزی بیش از انتخاب پاسخ صحیح نیاز دارند. در هر دو بخش صحبت کردن و نوشتن از شما سؤالات گسترده ای پرسیده می شود و از شما خواسته می شود پاسخ واضح و دقیق بدهید.

یک سوال برای صحبت کردن انتخاب کنید: “خاطره کودکی مورد علاقه شما چیست ؟” برای پاسخ به آن، باید یک خاطره را از بین تمام آن خاطره هایی (احتمالا صدها یا هزاران) که از دوران کودکی دارید. انتخاب کنید. و به مدت زمان ۴۵ ثانیه در مورد آن خاطره باید حرف بزنید.

به طور مشابه در بخش Writing،  در مقاله از شماخواسته می شود تا نظر خود را در مورد یک موضوع خاص توضیح دهید و از متن خود با دلایل و مثال‌ها پشتیبانی کنید.

درمورد سوالات، می توانید بحث کنید و این کار را دشوارتر می کند. چون به جای این که آزمون موضوع را برای شما انتخاب کند شما هستید که باید انتخاب کنید که بهترین مطالب برای صحبت/نوشتن چه چیزهایی می تواند باشد. اگر فقط به سؤالات چند گزینه‌ای عادت دارید، باید در زمینه پاسخ های استدلالی سؤالات تمرین کنید.

شماره ۶: حواس پرتی در بخش صحبت کردن!

معمولا تافل در اتاقی پر از شرکت کنندگان دیگر برگزار می شود. و وقتی به بخش  صحبت کردن برسید، کم و بیش همزمان با شرکت کنندگان دیگر صحبت خواهید کرد. بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون این بخش را به عنوان یکی از سخت ترین بخش های تافل می دانند، زیرا در اتاقی پر از افراد دیگر که  در حال صحبت کردن هستند، تمرکز و پاسخ دادن به سوالات مشکل می شود.

حتی به ETS پیشنهاد کردند که باید نحوه برگزاری این بخش را تغییر دهد. چرا که باعث حواست پرتی شرکت کنندگان می شود. اگر فردی هستید که در محیطی بی صدا تمرین انگلیسی می کنید، این بخش برای شما آزاردهنده خواهد بود و باعث خواهد شد که کلمات در ذهن خود را از دست بدهید و نکات مهم را از فراموش کنید.

 

شماره ۷ : بحران زمان یکی از عوامل مهم از ۷ عامل دشوار آزمون تافل می باشد !

یک ساعت بر روی برگه ازمون زبان انگلیسی تافل

برخلاف این که آزمون طولانی است و سوالات پیچیده زیادی دارید، شما باید سوالات را با سرعت بالایی حل کنید! در این بخش تعداد سوالات تافل و مدت زمان برای پاسخ دهی به را ذکر کرده ایم:

مهارتتعداد سوالاتمدت زمان
خواندن۳۶-۵۶ سوال     ۶۰-۸۰ دقیقه
گوش دادن۳۴-۵۱ سوال    ۶۰-۹۰ دقیقه
صحبت کردن۶ موضوع۲۰ دقیقه
نوشتن۲ موضوع۲۰ دقیقه و ۳۰ دقیقه

همانطور که می بینید، باید به سؤالات خواندن و شنیدن با سرعت مناسب پاسخ دهید، به ویژه با توجه به این که درهنگام خواندن متن یا گوش دادن به مکالمات، زمان از دست می رود.

در بخش صحبت کردن باید سریع ترین واکنش در کل آزمون تافل را از خود نشان دهید؛ شما باید سریعاً پس از شنیدن اعلان، یادداشت برداری کنید .تا با شروع زمان سنج برای  صحبت کردن آماده  باشید. برای بخش نوشتن، کنترل بیشتری برای مدیریت زمان خود خواهید داشت، اما همچنان باید دو مقاله را در کمتر از یک ساعت بنویسید!

به طور کلی، اگر بخواهید به همه سؤالات به موقع پاسخ دهید، نمی توانید زمان زیادی را صرف تفکر در مورد یک سؤال خاص کنید یا به این فکر کنید که بهتر است چه بگویید!

۴ دلیل که تافل را آسان می کند !

مطمئناً تافل یک آزمون دشوار است، که تا کنون ما ۷ عامل دشوار آزمون تافل را مورد بررسی قرار دادیم. اما ممکن است بخش هایی از آن ساده تر از آن چیزی باشد که شما انتظار دارید. در ادامه چهار دلیل برای آسان کردن تافل آورده ایم :

شما زمان کافی برای آماده کردن همه پاسخ های خود را خواهید داشت !

بعد از هر سوالی که در تافل پاسخ می دهید، کمی زمان خواهید داشت تا نفس بکشید و پاسخ خود را چک کنید. در بخش‌های خواندن و نوشتن زمان دارید. تا یک نگاه کلی به سوالات بیندازید و سپس و در صورت نیاز به جزئیاتی مثل معنی کلمات سخت در متن فکر کنید.

در بخش شنیدن، می‌توانید در طول مکالمات یادداشت برداری کنید. تا نکات را فراموش نکنید، و زمان کافی برای تسط به افکار خود و بررسی بهترین پاسخ برای هر سؤال را داشته باشید.

صحبت کردن، همانطور که در بالا ذکر شد، کمترین زمان آماده سازی را در اختیار شما قرار می دهد، اما حتی برای این بخش، قبل از شروع صحبت، ۱۵ تا ۳۰ ثانیه فرصت دارید تا در مورد هر سوال فکر کنید.

سوالات تافل به شما اجازه نمی دهد تا سرتان را بالا بیاورید. و چند دقیقه به محیط خیره شوید؛ اما داشتن زمان ، هر چند محدود برای آماده شدن و فکر کردن در مورد هر سؤالی می‌تواند به کاهش اضطراب و ایجاد احساس اطمینان در شما کمک کند.

سطح بخش “خواندن” در آزمون از متون سال اول دانشگاه بالاتر نیست!

اگر سعی می‌کنید مقالات سخت تر از مقالات آکادمیک در بخش خواندن تافل را برای تمرین بخوانید، اشتباه است!

هیچ یک از متن های بخش خواندن سخت تر از سطح متون دانشگاه نخواهد بود. اگر مطالب خواندنی از کلاس های ابتدایی کالج را خوانده‌اید، پس با سطح دشواری قسمت‌هایی که در تافل خواهید دید، آشنا هستید. اگر به دنبال منابع بیشتری برای آماده سازی خود برای بخش خواندن هستید، متون دانشگاهی را که موضوعی را معرفی می کنند، بخوانید. همچنین می توانید ببینید چه کتاب های درسی برای کلاس های مختلف دانشگاهی در سطح مبتدی هستند؛ آن ها را بیابید و بخوانید .

سوالات درک مطلب ساده هستند!

سوالات بخش خواندن در تافل به طور کلی فقط برای سنجش  دانش درک مطلب شما است، بنابراین آنها ساده تر از سایر سوالات آزمون های استاندارد هستند. متن هایی که در بخش خواندن می بینید، دشوارتر از آزمون های  SAT و ACT  است (و تقریباً همان سطحی هستند که در GRE است)، اما خود سؤالات به طور کلی آسان تر هستند.

این به این دلیل است که سوالات SAT، ACT، و GRE Reading اغلب از شما در مورد معانی جزئی در متن، استنتاج هایی که باید بسازید، می پرسند و/یا شامل عبارت های پیچیده ای هستند که برای سخت تر کردن سوال طراحی شده اند. بنابراین، اگر بتوانید در بخش خواندن در آزمون استاندارد دیگری به خوبی عمل کنید، احتمالاً در  این بخش تافل نیز موفق خواهید بود.

شما به نمره کامل نیاز ندارید.

نکته پایانی که باید در پاسخ به سوال “تافل چقدر سخت است؟” باید به آن توجه کنید  این است که انتظار نمره کامل نداشته باشید! نمره تافل شما می تواند از ۰ تا ۱۲۰ متغیر باشد، اما حتی موسسات سطح بالا مانند هاروارد و MIT  هم نمره بالاتر از ۱۰۰ نمی خواهند (اگرچه گاهی اوقات نمره بالاتر می تواند به شما کمک کند) و بسیاری از مدارس سطح متوسط  از این نمره با خوشحالی استقبال می کنند. نمرات تافل در محدوده ۸۰-۱۰۰ است، و برخی حتی نمرات پایین ۶۰ را می پذیرند. بنابراین احساس نکنید که باید نمره کامل بگیرید و  یا هرگز نمی توانید اشتباه کنید.

کاهش استرس برای آزمون تافل :

استرس شرکت کنندگان ازمون تافل

حالا که درک بهتری از تافل دارید، این سه نکته را در طول یادگیری خود به یاد داشته باشید چرا که احساس اعتماد به نفس  بیشتری به شما خواهد داد .

فرمت تافل را بیاموزید.

همان طور در بالا ذکر شد، مطالعه در مورد تافل و آشنایی با قالب آن و انواع سؤالاتی که مطرح می شود ، آزمون را برایتان آسان تر می کند و در زمان شرکت در آزمون واقعی کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

هرچه تافل را بهتر بشناسید، در روز آزمون راحت تر خواهید بود و  می توانید ترفندهایی را که  می خواهند شما را فریب دهند تا شما پاسخ نادرست را انتخاب کنید، تشخیص دهید .

در شرایط مشابه آزمون، تمرین کنید.

شما باید درشرایط مشابه با شرایط آزمون تمرین داشته باشید. تا بتوانید میزان پیشرفت خود را بررسی کنید. و استقامت خود را افزایش دهید. و مطمئن شوید که تا پایان تافل احساس خستگی نخواهید کرد.

در طول یادگیری، سعی کنید حداقل ۲ تا ۳ آزمون تمرینی تافل انجام دهید ، به طور منظم آن را تکرار کنید تا بتوانید ببینید در کجا پیشرفت کرده اید و هنوز باید روی چه مباحثی کار کنید.

مطمئن شوید که این آزمون های تمرینی را به موقع و با حداقل حواس پرتی انجام می دهید و تا آنجا که می توانید مثل تافل واقعی برگزار کنید تا بتوانید امتیاز خود را به صورت دقیق تخمین بزنید.

همچنین آزمون را در مکانی انجام دهید که صدای پس زمینه وجود دارد، مثلا محیطی که  افرادی در حال صحبت کردن هستند یا موسیقی که در اتاق دیگری پخش می شود تا به مزاحمت های احتمالی در جلسه آزمون عادت کنید. (اگرچه به یاد داشته باشید که شما هم در آزمون صحبت خواهید کرد و  همین کار ممکن است حواس  شرکت کنندگان اطراف شما را پرت کند!)

دایره لغات خود را تقویت کنید.

داشتن واژگان قوی در هر بخش از آزمون به شما کمک می کند. درک نکردن مطلب و یا ناتوانی در پاسخ دادن به یک سوال آن هم به دلیل اینکه حاوی کلماتی است که نمی دانید، شما را ناامید خواهد کرد و می تواند اعتماد به نفس شما را برای ادامه آزمون پایین بیاورد. مطالعه دفترچه دایره واژگان شخصی قبل از روز آزمون یک راه عالی برای جلوگیری از این اتفاق است، به یاد داشته باشید خواندن به زبان انگلیسی بصورت منظم، به گسترش دایره واژگان شما کمک می کند.

سخن پایانی مقاله ۷ عامل دشوار آزمون تافل

شرکت مهاجرتی رویال اپلای با سابقه و تجربه ی بالایی که در زمینه های مهاجرتی کانادا و استرالیا و آمریکا و اخذ اقامت هر سه کشور گفته شده دارد. شما را در همه ی پروسه های مهاجرتی از صفر تا صد اقامت دائمی کشورهای کانادا و استرالیا و آمریکا همراهی می کند.

با خیال راحت کارهای حقوقی و مهاجرتی خود را به ما بسپارید .

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *