اخبار

تغییرات جدید در سیاست های مهاجرتی استرالیا مقررات و ویزاهای جدید برای سال ۲۰۲۳-۲۰۲۴

lazy

وزیراداره مهاجرت استرالیا پس از مدتها، از بازبینی های جدید در سیاست های مهاجرتی استرالیا را خبر می دهد.

اولین تغییر: از یکم ماه جولای ۲۰۲۳ حداقل حقوق دریافتی برای مهاجران افزایش خواهد یافت. در این راستا میزان حقوق دریافتی نیروی کار ماهر موقت، از ۵۳۰۰۰ دلار به ۷۰۰۰۰ افزایش می یابد.

تغییر دوم: اجرایی شدن این تغییر از اواخر سال ۲۰۲۳ است و در این سیاست جدید، به نیروی کار موقت این شانس داده می شود که برای اقامت دائم خود در استرالیا اقدام کنند و این تغییر، باعث افزایش رقابت برای دریافت اقامت دائم یا PR بین متقاضیان می شود.

برای مطالعه راه های مهاجرت به استرالیا و دریافت ویزای استرالیا کلیک کنید.

کمتر شدن انواع ویزاها

یکی دیگر از تغییرات در سیاست های مهاجرتی استرالیا این است که انواع کمتری از ویزا ها را ارائه بدهد. سیستم مهاجرتی استرالیا بسیار پیچیده است و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نوع ویزا برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که این ویزاها و الزامات آن، در بلند مدت نفعی برای اقتصاد این کشور ندارد!

ویزای فارغ التحصیلان

در این سیاست جدید، نگه داشتن دانشجویان لایق در استرالیا حرف اول را می زند زیرا در حال حاضر آنها نمی توانند برای اقامت خود در این کشور اقدام نمایند به همین جهت، ویزای فارغ التحصیلی فورا در راس کار قرار بگیرد.

سیستم امتیاز دهی کارامد تر

در سیستم فعلی، طریقه ی امتیاز دهی به افراد کارامد و مفید نیست در نتیجه، سیستم امتیاز دهی به مهاجران باید تغییر کند و به گونه ای باشد که بتوان کاندیدای مناسب را از بین متقاضیان انتخاب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *