ویزای اسکیل ورکر استرالیا

در این مقاله رویال اپلای به بررسی  ویزای اسکیل ورکر استرالیا  میپردازد.برای دریافت تمامی اطلاعات تا پایان این مقاله همراه رویال اپلای باشید.

 

ویزای اسکیل ور کر استرالیا رویال اپلای

 

 اقامت استرالیا از طریق کار و مهارت:

مهاجر پذیر بودن کشور استرالیا به دلیل مناسب بودن شرایط زندگی در این کشور است. استرالیا برای تضمین رشداقتصادی خود، نیاز دارد تا نیروهای متخصص را به عنوان مهاجر در کشور خود بپذیرد. استرالیا یکی از بالاترین رتبه ها را در زمینه درآمد و پرداخت حقوق و دستمزد دارد. میانگین دستمزد، حدود ۳۴ دلار برای هر ساعت کار در این کشور است. استرالیا نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد و نیاز به مشاغل متنوعی در این کشور احساس می‌شود. به همین دلیل اگر تخصص یا مهارت خاصی دارید، به احتمال زیاد تخصص شما در این کشور مورد نیاز باشد.

شرایط اخذ ویزای کار استرالیا:

برای دریافت امتیاز بالا، به منظور ویزای کار استرالیا (skill worker) افراد باید مدارکی که از طریق اداره مهاجرت استرالیا اعلام شده است را، آماده کنند.

شرایط لازم به شرح زیر است:

 • حداقل سن ۱۸ و حداکثر ۴۹ سال؛
 • دریافت حداقل امتیاز ۶۰ امتیاز (طبق جدول امتیازبندی ویزاهای مهارتی)؛
 • دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک از مراکز فنی و حرفه‌ای؛
 • حداقل دارای مدرک آیلتس ۶ ؛
 • داشتن سلامت جسمانی؛
 • عدم سو پیشینه کیفری.


برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا ابتدا بایدامتیازات خود را محاسبه کرده مدارک خود را معادل سازی کنید که این کار را باید از طریق دریافت لیست مشاغل اداره مهاجرت استرالیا دریافت کنید و رشته تحصیلی یا تخصص خود را در آن پیدا کنید.پس از بررسی امتیازا باید منتظر دعوت نامه بمانید.

ویزای کار استرالیا نه تنها اقامت این کشور را برای شما به همراه دارد، بلکه میتوانید درآمد قابل توجهی نیز در این کشور داشته باشید.

برنامه مهاجرتی اسکیل سلکت

 

ویزای مهاجرتی اسکیل ورکر به افراد ماهر اجازه کار و زندگی در استرالیا را می دهد. SkillSelect برنامه مهاجرت ماهر عمومی استرالیا است.

این یک سیستم مبتنی بر امتیاز است و محبوب ترین مسیر درخواست ویزا برای نیروی کار ماهر است.SkillSelect به شما این امکان را می دهد برای ویزای دائم استرالیا، مانند زیرمجموعه ویزای مستقل ماهر ۱۸۹ اقدام کنید.

برای اعطای ویزای مهاجر ماهر در استرالیا، باید دارای مدارک ، سابقه کار و شرایط لازم زبان باشید. از طریق SkillSelect، نیروی کار ماهر در مشاغل خاص می توانند تنها بر اساس مهارت های خود برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنند. این بدان معناست که آنها نیازی به حمایت از طرف کارفرما ندارند. دولت استرالیا هر از گاهی انواع مشاغل ماهر را در لیست های مورد نیاز تغییر می دهد. این تغییرات نشان دهنده تغییر عرضه و تقاضا برای مهارت های خاص در استرالیا است.

 

کلاس های ویزای مهاجرتی ماهر استرالیا

طبق قانون مهاجرت ۱۹۵۸(Cth) و مقررات مهاجرت ۱۹۹۴(Cth)، ویزا در گروه هایی به نام زیر کلاس تنظیم می شود. انواع مختلفی از ویزای مهاجرتی ماهر، تحت تعدادی از زیر کلاسهای ویزا وجود دارد.

معروف ترین ویزاهای مهاجرتی ماهر استرالیا  شامل موارد زیر است:

ویزای مستقل زیر کلاس ۱۸۹ ؛ و ویزای دارای مهارت زیرمجموعه ۱۹۰.

هر دوی این ویزا ها ویزای اقامت دائم استرالیا  هستند.

همانطور که از نامش پیداست، ویزای مستقل ماهر زیرمجموعه ۱۸۹ ویزایی است که برای متقاضیانی که نیازی به حمایت از سوی کارفرما یا دولت ایالتی یا سرزمینی در استرالیا ندارند در دسترس است.

زیرمجموعه ویزای نامزدی ماهر ۱۹۰ برای متقاضیانی است که شرایط لازم برای حمایت از یک دولت ایالتی یا منطقه ای را دارند.

یک ویزای تخصصی موقت استرالیا وجود دارد که اجازه می دهد چهار سال در استرالیا زندگی و کار کند.

این زیرمجموعه ویزای ماهر منطقه ای ۴۸۹ است.

نیاز به حمایت از سوی دولت ایالتی یا منطقه ای،یا یکی از اقوام خود که در منطقه تعیین شده زندگی می کنند،دارد.

 

مشاغل واجد شرایط برای ویزای اسکیل ورکر استرالیا

دو لیست مشاغل ماهر وجود دارد که مربوط به درخواست ویزای مهاجرتی ماهر است.

یکی برای متقاضیان زیرمجموعه ویزای مستقل ماهر ۱۸۹،فهرست مشاغل ماهر (SOL) است.

و دیگری فهرست مشاغل حمایتی تلفیقی (CSOL) است.این فهرست مربوط به کسانی است که به زیرمجموعه ویزای دارای مهارت مجوز ۱۹۰ مراجعه می کنند.

نکته مهم این است که اکثر مشاغل در CSOL در SOL منعکس شده است.این بدان معناست که فردی که به دنبال درخواست ویزای تخصصی زیرمجموعه ۱۹۰ می باشد، می تواند از آزمون SOL یا CSOL برخوردار باشد.

اما توجه داشته باشید که ایالت ها و مناطق دارای لیست مشاغل ماهر خود هستند. مهم است که لیست های خاص ایالت یا قلمرو انتخابی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که می توانید با موفقیت نامزد دریافت ویزا استرالیا شوید.

خانمی در کارخانه مشغول کار

چگونه می توان ویزای اسکیل ورکر استرالیا را دریافت کرد؟


هنگامی که مشخص کردید کدام شغل مربوط به شرایط و تجربه شما است ، می توانید مراحل اخذ ویزای مهاجرتی ماهر استرالیا را آغاز کنید.

دو نوع اصلی ویزای مهاجرتی ماهر وجود دارد:

زیرمجموعه ویزای مستقل ماهر و زیرمجموعه ویزای تخصصی دارای مهارت ۱۹۰ -فرآیند اخذ ویزای مهاجرتی ماهر در زیرگروه های مختلف ویزا مشابه است. این فرایند به شرح زیر است:

 • ارزیابی مهارت هایی را دریافت کنید که صلاحیت و تجربه کاری مرتبط با شغل موردنظر شما را مثبت نشان دهد.
 • اطمینان حاصل کنید که حداقل تعداد امتیازات مورد نیاز را در زمانی که قصد دارید اظهار نظر خود را ارائه دهید ، برآورده کرده اید.
 • از طریق SkillSelect فرم ابراز علاقه را تکمیل کنید.
 • ویزای نامزدی ماهر فقط در زیر کلاس۱۹۰: توسط یک ایالت یا منطقه نامزد شوید. فرایند بسته به ایالت یا قلمرو متفاوت است.
 • هنگامی که دعوت نامه دریافت شد ، ۶۰ روز فرصت دارید تا از طریق درگاه SkillSelect درخواست ویزا کنید.

ویزای مهاجرتی استرالیا در حدود سه ماه طول می کشد تا پردازش شود. بسته به شرایط و پیچیدگی برنامه شما ، این می تواند طولانی تر یا کوتاه تر باشد.

 

 فرم اظهار علاقه

 

قبل از ارائه درخواست ، باید ابراز علاقه به وزارت امور داخلی استرالیا ارائه شود. DoHA مستلزم این است که تمام ابراز علاقه ها با استفاده از پورتال SkillSelect بصورت آنلاین تکمیل کند. تنها زمانی می توانید یک شغل را برای خود انتخاب کنید که فرم اظهار علاقه را تکمیل کنید.

شغل مورد نظر باید همان شغلی باشد که در ارزیابی مهارت های مثبت شما ذکر شده است.

اگر شغل مشابهی را که در ارزیابی مهارت های مثبت و ابراز علاقه نشان داده شده است ، اعلام نکنید ، ویزای شما قابل اعطا نیست. اگر این اتفاق بیفتد ، از شما خواسته می شود که مجدداً فرایند ابراز علاقه را انجام دهید. زیرا این نوع خطا را نمی توان از طریق اعلان پاسخ های نادرست فرم ۱۰۲۳ برطرف کرد.

پس از ارائه اظهار علاقه خود ، در SkillSelect ذخیره می شود و تا دو سال معتبر می ماند ، مگر اینکه پس گرفته شود.

اطلاعات بیشتر در مورد دوره های دعوت ، از جمله نکات مورد نیاز را می توانید در وب سایت وزارت امور داخلی استرالیا پیدا کنید.

درخواست ویزای اسکیل ورکر استرالیا

 

پس از دریافت دعوتنامه ، می توانید مجدداً وارد SkillSelect شوید و برای زیر کلاس ویزای انتخابی خود درخواست ارسال کنید.

اکثریت جزئیات مربوط به اظهار علاقه شما در پیش نویس درخواست ویزای شما ارائه می شود. پس از تکمیل درخواست ، باید هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید.

تنها با پرداخت هزینه ویزا است که DoHA درخواست شما را در نظر می گیرد.

نکته مهم این است که تنها در مرحله اقامت و پرداخت هزینه درخواست ویزا ، هنگام درخواست در استرالیا واجد شرایط دریافت ویزای بریجینگ خواهید بود.

ارزیابی مهارت ها و بیان علایق به منظور اعطای ویزای بریجینگ ، درخواست ویزا محسوب نمی شود. پس از این مراحل ، باید کپی الکترونیکی اسناد خود را ضمیمه کنید.

برای اطلاع از آنچه مورد نیاز است ، به چک لیست مدارک DoHA برای زیرمجموعه ویزای مستقل ماهر ۱۸۹ و زیر طبقه ۱۹۰ ویزای نامزد ماهربه سایت امور داخلی استرالیا مراجعه کنید.

 

ملزومات دیگر

شما باید یک ارزیابی پزشکی را اثبات کنید که خطری برای سلامت عمومی استرالیا محسوب نمی شوید و باید از شخصیت خوبی برخوردار باشید.

این امر معمولاً با بررسی سوابق کیفری تعیین می شود. همچنین نباید به دولت استرالیا بدهی هایی در قالب جریمه های پرداخت نشده یا بدهی مالیاتی داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای اسکیل ورکر استرالیا می توانید با کارشناسان و مشاورین رویال اپلای در ارتباط باشید.و یا برای مشاوره مهاجرتی رایگان می توانید فرم ارزیابی رویال اپلای را تکمیل کنید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ –۲۲۴۰۸۱۸۱ –۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸