آزمون های زبان

۱۰ تفکر غلط درباره آیلتس

lazy

در مدتی که شما خود را برای آزمون آیلتس آماده می کنید . خواسته یا نا خواسته تفکرات غلط درباره ی آیلتس را می شنوید که ممکن است تمرکز شما را برای آمادگی بهتر در آزمون از بین ببرد. در این مقاله می خواهیم به ۱۰ تفکر غلط درباره ی آیلتس و همچنین خرید مدرک آیلتس اشاره کنیم.

در مورد آزمون آیلتس حرف و حدیث های زیادی به گوش میرسد، اما همه آن ها را باور نکنید! چرا که در عین مفید بودن برخی از این شنیده ها ، گاهی اوقات به چیزهایی برخورد می کنیم که دقیق یا واقعی نیستند.در ادامه مدرسین مجرب مجموعه رویال اپلای به بررسی برخی از این تفکرات غلط می پردازیم:

۱۰ تفکر غلط درباره آیلتس

۱.امکان گرفتن نمره بالا وجود ندارد!

بدیهی است که گرفتن نمره بالا مستلزم سخت کوشی و مصمم بودن است ؛ اگر به اندازه کافی آماده نباشید، قطعا به نمره مورد نظرخود نخواهید رسید. و بالعکس اگر برای آزمون آمادگی بالایی کسب کنید ، نتیجه تلاشتان را در نمره آیلتس خود میبینید.

چیزی که می توانید از آن مطمئن باشید این است که آزمون آیلتس یک ارزیابی دقیق و قابل اعتماد از سطح زبان انگلیسی شماست. چرا که از سوی  بیش از ۱۱۰۰۰ سازمان در سراسر جهان (بیش از ۷۵۰ سازمان در کانادا) پذیرفته شده است.

۲.آیلتس از آزمون های دیگر سخت تر است !

آیلتس سخت تر از سایر آزمون های زبان انگلیسی مانند  TOEFL، CELPIP، CAEL، PTE یا DET نیست. این آزمون در قالبی واضح و با دستورالعمل‌های قابل فهم طراحی شده است. آشنایی با فرمت آزمون و تمرین، به آمادگی شما در آزمون کمک می کند. با این روش، در روز آزمون احساس راحتی بیشتری خواهید کرد و استرس کمتری خواهید داشت چرا که با نوع سوالات آشنایی دارید.

برای کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با سایر آزمون های زبان انگلیسی کلیک کنید . ➡ 

۳.باید یک بومی زبان باشم تا در بخش مکالمه عملکرد خوبی داشته باشم !

برای کسب نمره بالا در بخش مکالمه نیازی نیست که  انگلیسی، زبان مادری شما باشد. همچنین، برای عملکرد خوب نیازی به صحبت با لهجه خاصی (مثلاً انگلیسی یا استرالیایی) ندارید. مهم این است که واضح صحبت کنید و ممتحن صحبت های شما را به راحتی درک کند.

چهار نکته کلیدی وجود دارد که ممتحنین در ارزیابی مهارت داوطلبان به آن توجه زیادی می کنند :

نتیجه مکالمه ، انسجام و پیوستگی در صحبت کردن ، دایره واژگان و تلفظ آنها.

10 تفکر غلط درباره آیلتس

۴. اگر در بخش نوشتن زیاد بنویسم، امتیاز اضافی می‌گیرم!

در بخش نوشتن برای شما حداقل کلمات در نظر گرفته شده است(حداقل ۱۵۰ کلمه برای قسمت ۱ و ۲۵۰ کلمه برای قسمت ۲). پس هیچ الزامی برای نوشتن بیشتر از این مقادیر وجود ندارد، زیرا لزوماً نمره بالاتری برای شما نخواهد داشت. کیفیت مهمتر از کمیت است! مطمئن شوید که تمام دستورالعمل های خواسته شده را پوشش داده‌اید، از واژگان و دستور زبان صحیح استفاده کرده‌اید و بطور خلاصه کار خود را به درستی انجام داده اید.

۵.کسب نمره آیلتس بالا در برخی از مراکز آزمون آسانتر از سایر مراکز است!

تمامی مراکز آزمون آیلتس باید از امنیت بسیار بالایی برخوردار باشند. ممتحنین آزمون نیز آموزش دیده اند و این برای هر مرکز یکسان است.  شرکت در مراکز مختلف باعث نمی شود که امتیاز متفاوتی کسب کنید. اگر کسی چیز دیگری به شما گفت باور نکنید!

۶.آزمون آیلتس بر اساس انگلیسی بریتانیایی است!

داوطلبان می توانند از سراسر جهان در این آزمون شرکت کنند. بنابراین این آزمون نسبت به لهجه انگلیسی بریتانیایی تعصبی ندارد. و برای موفقیت در آزمون نیازی به دانش خاصی از این لهجه ندارید.

۷. اگر در انگلیسی مهارت دارم پس نیازی به تمرین ندارم!

حتی اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، باز هم باید برای آزمون آماده شوید. شما باید با بخش های مختلف آزمون آشنا باشید. تا بتوانید انواع سوالاتی که از شما پرسیده می شود را درک کنید. درواقع مانند هر آزمونی، کسب آمادگی قبلی کلید موفقیت است!

۸.آیلتس کامپیوتری سخت تر از آیلتس مکتوب است!

محتوای آزمون آیلتس برای هر دو نسخه آزمون (کامپیوتری یا مکتوب) دقیقاً یکسان است. نوع سوالاتی که از شما پرسیده می شود و کارهایی که باید انجام دهید تغییر نمی کنند. همچنین، در هر دو آزمون مکالمه با یک ممتحن حضوری برگزار می شود.

باید در نظر بگیرید که با کدام قالب راحت تر هستید. آیا ترجیح می دهید پاسخ های خود را تایپ کنید یا روی کاغذ بنویسید؟ همچنین بدانید که برای انجام آیلتس کامپیوتری به هیچ دانش فنی در کامپیوتر نیاز ندارید و تنها مهارت تایپ کردن کافیست. حتما چند آزمون آزمایشی آیلتس را در کامپیوتر امتحان کنید تا برای روز آزمون آماده باشید.

10 تفکر غلط درباره آیلتس

۹.در مصاحبه اسپیکینگ آزمون آیلتس نمی توانیم از آزمونگر بخواهیم دوباره سوال را تکرار کند !

این باور کاملا نادرست می باشد. زیرا بخش آزمون اسپیکینک آیلتس بخش شنیداری نیست که فقط یک بار سوال برای شما خوانده شود . و شما می توانید از آزمونگر بخواهید که بار دیگر سوال را برای شما تکرار کند . همچنین شما می توانید از آزمونگر درخواست کنید معنی یک کلمه را که متوجه نشده اید برای شما توضیح دهد. دقت کنید از این شانس و فرصتتان سوءاستفاده نکنید و زیاد درخواست نکنید که کلمات را برای شما معنی کنند.

۱۰. تند تند صحبت کردن باعث می شود امتیاز بیشتری کسب کنید !

این یک باور و تفکر غلط درباره ی آیلتس می باشد . سرعت صحبت کردن شما در بخش اسپیکینگ نباید بسیار آرام یا بسیار تند باشد . باید با اعتماد به نفس و خیلی نرمال و طبیعی صحبت کنید .

کلام اخر در رابطه با ۱۰ تفکر غلط درباره آزمون آیلتس

برنامه ریزی کنید تا به طور منظم تمرین کنید و هیچ کاری را به لحظه آخر موکول نکنید! در نهایت، زیاد به حرف و حدیث ها در مورد آزمون آیلتس گوش ندهید زیرا بسیاری از این موارد (مانند موارد گفته شده در متون بالا) درست نیستند .

شما در طول یادگیری آیلتس فقط روی توانایی مهارت های شنیداری و گفتاری و نوشتاری و خواندن خود تمرکز کنید . و در نهایت با اعتماد به نفس و آرامش کامل به محل ازمون بروید. ما در مقاله ی پیشین به بررسی نکات طلایی و مفید برای موفقیت صد در صدی در آزمون آیلتس پرداختیم .

برای مطالعه نکات طلایی لازم و مفید برای موفقیت صد در صدی آیلتس و کاهش استرس و اضطراب کلیک کنید . ➡ 

در این مقاله ما سعی کردیم ۱۰ تفکر غلط درباره آیلتس را از بین ببریم . سعی کنید هر حرفی را که شنیدید باور نکنید . زیرا این تفکرات غلط و بیهوده باعث استرس و اضطراب در شما می شود . و سپس تمرکز خود را برای آزمون آیلتس از دست می دهید.

حفظ آرامش و اعتماد به نفس در بهبود عملکرد شما در آزمون آیلتس بسیار نقش مهمی دارد . پس سعی کنید همیشه آرامش خود را حفظ کنید و برای بهبود عملکرد خود در آزمون آیلتس تلاش کنید.

با خیال راحت کارهای حقوقی و مهاجرتی خود را به ما بسپارید .

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *