آزمون آیلس
آزمون آیلتس
در این مقاله همه آنچه باید در مورد آزمون آیلتس بدانید توسط رویال اپلای بررسی شده است.

IELTS (سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی) محبوب ترین آزمون زبان انگلیسی در جهان برای کار ، تحصیل و مهاجرت است. بیش از ۱۰ هزار سازمان به آیلتس به عنوان یک شاخص معتبر برای برقراری ارتباط در زبان انگلیسی اعتماد دارند. آیلتس مهارت زبان انگلیسی شرکت کننده را در چهار مهارت ارزیابی می کند: گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن.

IELTS که به صورت رایانه ای یا فرمت کاغذی ارائه می شود ، تنها آزمون زبان پر مخاطره است که برای مهاجرت در استرالیا ، کانادا ، نیوزلند و انگلستان شناخته شده است. با تمرکز بر مکالمات انسانی ، آیلتس بیش از ۳۰ سال پیش پیشگام آزمایش زبان انگلیسی با چهار مهارت بوده است. آیلتس همچنان به تعیین استاندارد برای آزمون زبان انگلیسی ادامه می دهد.


قالب آزمون آیلتس

آیلتس یک آزمون برای هر چهار مهارت زبان است – گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن میباشد. آزمونهای Listening ، Reading و Writing را همه در یک روز یکی پس از دیگری انجام می دهید ، بدون وقفه بین آنها. برای آزمون اسپیکینگ ، می توانید یک اسلات آنلاین را در تاریخ و زمان دلخواه رزرو کنید. اگر در زمان تعیین شده اسلات را انتخاب نکنید ، یک شکاف به طور خودکار به شما اختصاص می یابد. زمان کل آزمون کمتر از سه ساعت است.


آزمون گوش دادن آیلتس (۳۰ دقیقه):

شما باید به چهار پارت صوتی گوش دهید و سپس به سوالات مطرح شده پاسخ دهید. پارت های صوتی به زبان انگلیسی است و مدت زمان آزمون ۳۰ دقیقه است.


آزمون خواندن آیلتس (۶۰ دقیقه):

از شما می خواهد به ۴۰ سوال پاسخ دهید و طوری طراحی شده است که شما را در زمینه مهارت های خواندن محک بزند. شما باید اصل مطلب ، ایده های اصلی ، جزئیات ، استدلال های منطقی ، نادیده گرفتن و درک نگرش ها ، نظرات و مقاصد نویسندگان را بخوانید.

آزمون نوشتاری آیلتس (۶۰ دقیقه):

آزمون نوشتاری آیلتس شما را ملزم به تکمیل دو وظیفه می کند و موضوعات مورد علاقه عمومی را بر اساس ماژول مورد نظر خود پوشش می دهد.


آزمون گفتاری آیلتس (۱۱-۱۴ دقیقه):

آزمون اسپیکینگ آیلتس مهارت های گفتاری شما در زبان انگلیسی را ارزیابی می کند. آزمون در سه قسمت ضبط و اجرا می شود.فرمت آزمون آیلس
تاریخ های آزمون آیلتس

تاریخ های آزمون آیلتس معمولا چهار بار در ماه یا ۴۸ بار در سال (فرمت کاغذی) در دسترس است و عموماً جمعه و پنج شنبه برگزار می شود تا انعطاف پذیری و راحتی را برای متقاضیان آزمون ایجاد کند. اگر آیلتس ارائه شده توسط کامپیوتر را انتخاب کرده اید ، می توانید از بین چندین تاریخ و بازه زمانی انتخاب کنید و نتایج خود را در عرض ۳-۵ روز دریافت کنید. با این حال ، در دسترس بودن تاریخ های IELTS ممکن است با توجه به نوع آزمون و ماژول مورد نظرو مرکزی که شما امتحان میدهید متفاوت باشد .


چرا آیلتس را انتخاب کنم؟

این امتحان بیشتر برای تحصیل است – هزاران دانشگاه و کالج معتبر جهان نتایج آیلتس را به عنوان مدرکی برای تسلط به زبان انگلیسی می پذیرند.

این آزمون برای متخصصان است – نهادهای ثبت نام حرفه ای در بسیاری از زمینه ها از جمله حسابداری ، مهندسی ، حقوق ، پزشکی ، پرستاری ، داروسازی و نهادهای آموزشی در بسیاری از کشورها نمرات آیلتس را می پذیرند. این بدان معناست که برای اخذ ثبت نام حرفه ای در یک کشور انگلیسی زبان باید از IELTS استفاده کنید.

این آزمون مهاجرت است – اکثر دولتها نمرات این امتحان را به عنوان مدرک مهارتهای زبانی شما نسبت به سایر آزمونهای زبان انگلیسی به عنوان شرط اقامت دائم قرار می دهند. برخلاف سایر ارائه دهندگان ، آزمون عمومی آیلتس تنها آزمون غیر آکادمیک برای مهاجرت به استرالیا ، نیوزلند ، کانادا ، انگلستان و ایالات متحده است.

آیلتس توانایی های ارتباطی عملی شما را ارزیابی می کند و ارزیابی دقیقی از چهار مهارت مورد آزمایش ارائه می دهد. متمرکز بر آزمایش توانایی های زبانی است تا دانش تخصصی داوطلب و ارائه دو نسخه – آموزشی و عمومی می باشد. بعلاوه ، آزمون اسپیکینگ به صورت یک به یک با یک آزمونگر معتبر برگزار می شود.

محتوای امتحان آیلتس توسط یک تیم بین المللی از متخصصان توسعه یافته است و تحت تحقیقات گسترده ای قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که آزمون برای هر داوطلب بدون در نظر گرفتن ملیت ، سابقه ، جنسیت ، شیوه زندگی یا محل سکونت عادلانه و بی طرف است.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این آزمون می توانید با کارشناسان ارشد رویال اپلای در ارتباط باشید ویا با تکمیل فرم مشاوره آنلاین رویال اپلای مشاوره دریافت کنید.