در این مقاله رویال اپلای قصد دارد برترین دانشگاه های استرالیا را مورد بررسی قرار دهد.

برای کسب تمامی اطلاعات تا اخر این مقاله همراه رویال اپلای باشید.

استرالیا دارای ۳۶ دانشگاه در رتبه بندی QS World University 2021 است که به تازگی منتشر شده است.
از این تعداد ، تنها شش دانشگاه در رتبه بندی امسال قرار دارند و اکثر دانشگاه های استرالیا پیشرفت های چشمگیری داشته اند. دانشگاه ملی استرالیا (ANU) امسال با وجود افت دو پله ای در رتبه بندی ، بار دیگر برترین دانشگاه استرالیا است. رتبه بندی بر اساس متدولوژیکی است که هر دانشگاه را بر اساس شهرت دانشگاهی و عملکرد ، تأثیر تحقیق و موارد دیگر ارزیابی می کند.

۱۰. دانشگاه ولونگونگ استرالیا

تحصیل در کشور استرالیادانشگاه ولانگونگ امسال وارد ۱۰ دانشگاه برتر استرالیا می شود که پس از صعود ۱۶ درجه ای باورنکردنی در رتبه ۱۹۶ جهان قرار دارد. این دانشگاه از نظر استناد به هر دانشکده عملکرد خوبی دارد و رتبه ۷۵ را در جهان دارد – بازتاب کیفیت بالای خروجی تحقیقات آن بسیار عملکرد خوبی داشته است.

دانشگاه ولونگونگ در ابتدا در سال ۱۹۷۵ با کمک مردم محلی استرالیا تأسیس شد. از آن به بعد دانشگاه با مشارکت با جوامع خود اقدام کرده است تا در منطقه ایلاوارا تأثیر بگذارد و چالش های اقتصادی ، زیست محیطی ، اجتماعی و پزشکی جامعه استرالیا را برطرف کند.

۹.دانشگاه فناوری سیدنی (UTS)

دانشگاه فناوری سیدنی


دانشگاه فناوری سیدنی (UTS)استرالیا  امسال هفت رتبه در رتبه بندی دانشگاه های جهان افزایش یافته است. نمرات فوق العاده ای در استنادات به ازای هر دانشکده ، دانشجویان بین المللی و شاخص های شهرت عملکرد را دارد و به ترتیب در رتبه های ۶۷ ، ۷۸ و ۸۵ قرار دارد.

UTS که در سال ۱۹۸۸ تأسیس شد ، یکی از جوانترین دانشگاه های برتر استرالیا است. هدف این دانشگاه این است که با استفاده از مشارکت خود با صنعت ، مشاغل و جامعه ، دانش را از طریق آموزش با الهام از پژوهش پیش ببرند.

۸. دانشگاه آدلاید استرالیا

دانشگاه آدلاید استرالیا


دانشگاه آدلاید که در سال ۱۸۷۴ تأسیس شد ، سومین دانشگاه قدیمی استرالیا است و امسال رتبه ۱۰۶ را در رتبه بندی دانشگاه های جهان دارد.

دانشگاه آدلاید از نظر شاخص بین المللی دانشجویان در رتبه ۴۴ جهان قرار دارد و بیش از ۷،۸۶۰ نفر از ۲۱۱۴۲ دانشجوی دانشگاه بین المللی از بیش از ۱۰۰ کشور مختلف هستند.

۷. دانشگاه استرالیای غربی (UWA)

دانشگاه استرالیای غربی UWAدانشگاه استرالیای غربی که اولین دانشگاه از هفت دانشگاه استرالیا است که در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد ، با پنج پله سقوط در رتبه بندی به رتبه ۹۲ در سال ۲۰۲۱ رسید.

UWA از نظر تعداد اعضای هیئت علمی بین المللی و تعداد استنادات به ازای هر عضو هیئت علمی (اندازه گیری خروجی تحقیقات) از همه دانشگاه های استرالیا پیشی می گیرد.

۶. دانشگاه موناش

دانشگاه موناش


دانشگاه موناش امسال با سه پله صعود ، مقام ۵۵ را کسب کرده است. این دانشگاه از نظر شاخص شهرت علمی (۴۳) در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و در شاخص دانشجویان بین المللی نمره کامل را کسب می کند.

دانشگاه موناش عمدتا در ملبورن مستقر است اما دارای پنج پردیس در ایالت ویکتوریا و دو دانشگاه در خارج از کشور ، در مالزی و آفریقای جنوبی میباشد.

۵. دانشگاه کوئینزلند (UQ)

دانشگاه کوئینزلند (UQ)


با ورود به پنج دانشگاه برتر در استرالیا ، ما با دانشگاه کوئینزلند (UQ) شروع می کنیم ، که امسال با یک پله صعود به رتبه ۴۶ رسیده است.

فارغ التحصیلان این دانشگاه شامل دو برنده جایزه نوبل ، پیتر سی دوگرتی و جان هرسانی هستند. برنده جایزه اسکار ، جفری راش ؛ و رهبران دولت ، حقوق ، علم ، خدمات عمومی و هنرمی باشند. محققان UQ مسئول تعدادی از نوآوری های اخیر مانند واکسن سرطان دهانه رحم بوده اند.

۴. دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)

دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)


در رتبه ۴۴ دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW) قرار دارد. علیرغم افت یک رتبه ای در رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال جاری ، دانشگاه نیو ساوت ولز در رتبه چهارم استرالیا باقی مانده است.

UNSW یکی از اعضای موسس گروه هشت است ، ائتلافی از دانشگاههای استرالیایی که تحقیقات زیادی انجام می دهند می باشد. این دانشگاه برای همه به جز یکی از شاخص ها در ۵۰ رتبه اول قرار دارد و در شاخص نسبت دانشجویان هیئت علمی عملکرد کمتری دارد.

۳. دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن استرالیا


دانشگاه ملبورن امسال سه رتبه در رتبه بندی جهانی افت کرده است و در رتبه ۴۱ جهان قرار گرفت. این دانشگاه که عضو گروه هشت است ، دارای رتبه برتر دانشگاه استرالیا از نظر آکادمیک و عملکرد است و برای هر دو در ۳۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

این دانشگاه همچنین در شاخص دانشجویان بین المللی عملکرد خوبی دارد و دانشجویان بین المللی ۴۲ درصد از جمعیت دانشجویی آن را از بیش از ۱۳۰ کشور جهان تشکیل می دهند.

۲. دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی استرالیا


دانشگاه سیدنی استرالیا پس از دو رتبه افزایش در سال جاری ، دومین دانشگاه برتر استرالیا است که رتبه ۴۰ جهان را دارد. این دانشگاه نمرات کامل در شاخص های بین المللی هیات علمی و دانشجویان بین المللی کسب می کند.

دانشگاه سیدنی در سال ۱۸۵۰ تأسیس شد و اولین دانشگاه استرالیا بوده است و یکی از اعضای گروه هشت است.


۱. دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

دانشگاه ملی استرالیا (ANU)


دانشگاه ملی استرالیا (ANU) برای یک سال دیگر برترین دانشگاه استرالیا است و تقریباً در تمام شاخص ها ، از جمله شهرت دانشگاهی ، اعضای هیئت علمی بین المللی ، دانشجویان بین المللی و استناد به شاخص های نسبت دانشکده ، نمره خوبی کسب کرده است که همه آنها در ۵۰ دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده اند.

پردیس اصلی ANU در Acton ، کانبرا واقع شده است ، اما پردیس هایی در New South Wales و قلمرو شمالی استرالیا نیز وجود دارد.

 برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا و کسب تمامی اطلاعات می توانید با کارشناسان ارشد رویال اپلای در تماس باشید ویا با تکمیل فرم ارزیابی انلاین رویال اپلای مشاوره دریافت کنید.