ویزای کار آمریکا:

ویزای کاری امریکا برای افرادی استفاده می شود که می توانند برای مدت زمان مشخصی به طور موقت به آمریکا بروند و کار کنند. در این مقاله ما به طورکلی ویزای کاری آمریکا را مورد بررسی قرار می دهیم.

ویزای کاری امریکا

 

آنچه که در این مقاله درباره ویزای کاری امریکا میخوانیم :

   ۱. ویزای کاری موقت

   ۲. همسران و فرزندان افرادی که بعنوان کارگر موقت در آمریکا اشتغال دارند:

   ۳. شرایط اخذ ویزای کاری ایالات متحده آمریکا

   ۴. تایید مجوز کار توسط وزارت کار آمریکا DOL

   ۵. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آمریکا 

   ۶. حقوق و مسئولیت شما در کشور آمریکا 

 

دقت کنید مدت زمان کار شما باید در قرارداد کار یا درخواست ویزا ذکر شود. این نوع ویزای ایالات متحده به افراد اجازه کار به مدت نامحدود یا دائمی در ایالات متحده را نمی دهد. متقاضیان باید لیستی از شرایط ویزای ایالات متحده را تکمیل کرده و اسناد مشخص شده را که در ادامه ی این مقاله گفته می شود را ارائه دهند تا واجد شرایط درخواست ویزای کار موقت ایالات متحده باشند.


آمریکا علاوه بر اینکه کشوری است که افراد زیادی برای اهداف گردشگری به آنجا می روند ، همچنین یک مقصد محبوب کاری است. مردم از سراسر جهان به دلیل حقوق بالا و محیط کار مناسب می خواهند در آمریکا کار کنند.


دو روش وجود دارد که از طریق آنها می توانید برای اهداف شغلی به ایالات متحده بروید:

 • به عنوان یک کارمند موقت
 • به عنوان یک کارمند تحت حمایت / دائمی

کارمندان موقت به ویزای موقت ایالات متحده نیاز دارند ، در حالی که کارمندان تحت حمایت به این ویزا نیاز ندارند.

برای مطالعه مقاله ی تبدیل ویزای کار آمریکا به گرین کارت آمریکا  کلیک کنید.

ویزای کاری موقت:

هر ساله افراد زیادی خواهان کار در آمریکا هستند. یکی از روش‌های رایج برای دریافت ویزای کاری موقت این است که یک کارفرما از طرف شما درخواست را به اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS ) ارائه دهد. کارفرمایان می‌بایست اثبات کنند که نیروی انسانی موجود در ایالات متحده کافی نیستند و استخدام کارکنان خارجی تاثیری منفی در حقوق و شرایط کاری آمریکایی‌ها نخواهد داشت. علاوه بر این، برخی  از ردیف‌های شغلی به شما این اجازه را می‌دهد تا بدون نیاز به درخواست کارفرمایان آمریکایی وارد این کشور شده و مشغول به کار شوید. برای اشتغال در این مشاغل باید یکی از ویزاهای E1، E2،  E3و یا  TNرا دریافت کنید. افراد غیر شهروند که در ایالات متحده کار می‌کنند ممکن است ملزم به پرداخت مالیات باشند همچنین شماره تامین اجتماعی، که توسط اداره تامین اجتماعی آمریکا برای شهروندان، افراد با اقامت دائم و موقت به منظورردیابی افراد برای مقاصد تامین اجتماعی است، فقط برای افرادی که از وزارت کار مجوز دریافت کرده‌اند صادر می‌شود. 

همسران و فرزندان افرادی که بعنوان کارگر موقت در آمریکا اشتغال دارند :

همسران و فرزندان کارگران موقتی که خارج از ایالات متحده هستند باید برای دریافت ویزا مستقیما به کنسولگری آمریکا مراجعه کنند مگر در موارد استثنا. افرادی که قصد تغییر وضعیت یا تمدید اقامت ویزای موقت خود دارند، باید فرم I 539 را پر کنند. این فرم از تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۲ توسط اداره مهاجرتی آمریکا با تعریف جدیدی از COA code برای همسران ۲۱ ساله و یا بیشتر افرادی که با ویزای کاری وارد آمریکا شده‌اند، تنظیم شده است. همسران کسانی که با ویزاهای  L و یا E مشغول به کار هستند نیازی به پر کردن فرم I 765 ندارند مگر در موارد استثنا.

 

اگر مهارت، تحصیلات و یا تجربه‌ی کاری کارآمدی دارید، ممکن است بتوانید به طور دائم در ایالات متحده اقامت داشته و مشغول به کار شوید.

در هر سال مالی، تقریباً ۱۴۰ هزار ویزا به مهاجرانی (همراه با همسران و فرزندان آن‌ها) که به واسطه‌ی مهارت‌های شغلی خود به فکر مهاجرت به آمریکا هستند، اعطا می‌شود. با وجود محدودیت‌های موجود به دلیل همه گیری کرونا، اداره مهاجرت قادر به پردازش و رسیدگی به ۱۷۵ هزار ویزا برای سال مالی ۲۰۲۱ بود، اما در پایان سال، ۶۵ هزار ویزا بلا استفاده ماندند. وزارت کار و وزارت امنیت ملی آمریکا اعلام کردند رسیدگی به پروسه‌ی ویزاهای کاری سال مالی ۲۰۲۲ را در اولویت قرار خواهند داد. پیرو این تصمیم، اداره مهاجرت از افراد واجد شرایط خواست تا هر چه سریعتر سوابق پزشکی و واکسیناسیون خود را ضمیمه فرم I-693 کنند.


شرایط اخذ ویزای کار ایالات متحده آمریکا :

سه شرط وجود دارد که کسی که علاقه مند به دریافت ویزای کار آمریکا است ، باید قبل از درخواست ویزا آن را انجام دهد. حتی اگر یکی از این شرایط را نداشته باشید ، ممکن است سفارت درخواست ویزا شما را رد کند. این باعث می شود که نتوانید به آمریکا سفر کنید و در آنجا کار کنید.

این پیش شرط ها به شرح زیر است :

 • در ایالات متحده پیشنهاد شغلی داشته باشید.
 • برای اینکه بتوانید ویزای کار امریکا را بدست آورید ، باید در ایالات متحده درخواست کنید و در یک موقعی شغلی پذیرفته شوید. این به این دلیل است که ایالات متحده قبل از شروع درخواست ویزا به اسناد مختلفی کارفرمای شما نیاز دارد.
 • دادخواست تأیید شده توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) را داشته باشید.

 

این شرایط به این معنی است که قبل از درخواست ویزای کار آمریکا ، کارفرمای شما باید دادخواست نیروی کار غیر مهاجر را در USCIS ثبت کند. این دادخواست که به عنوان فرم ۱۲۹-I شناخته می شود و مهمترین سند برای گرفتن ویزای کار شماست. وقتی USCIS دادخواست کارفرمای شما را تأیید کرد ، می توانید درخواست ویزا را شروع کنید. با این حال ، اگر دادخواست شما تأیید شود ، این بدان معنا نیست که سفارت آمریکا به طور خودکار ویزای کار به شما میدهد. به دلایلی که ممکن است در صلاحدید سفارت باقی بماند ، حتی در صورت تأیید دادخواست USCIS ، امکان دارد ویزای کار توسط شما دریافت نشود.

برای مطالعه مقاله ی ویزای کار آمریکا، چگونگی اقدام برای آن و بررسی سوالات مرتبط به آن کلیک کنید.

 

تأیید مجوز کار توسط وزارت کار آمریکا (DOL) :

 

وزارت کار آمریکا

 

برخی از ویزاهای کاری ، به طور خاص ۱B-H ،۱B1-H ،۲A-H و ۲B-H همچنین لازم است کارفرمای شما دارای گواهینامه از DOL باشد. کارفرمای شما باید قبل از ثبت دادخواست در USCIS ، از طرف شما درخواست DOL کند.
دولت ایالات متحده این گواهینامه را به عنوان اثبات نیاز کارفرمایان ایالات متحده به نیروی کار خارجی می خواهد. آنها باید ثابت کنند که نمی توانند آن موقعیت های شغلی را با کارمندان ایالات متحده پر کنند. علاوه بر این ، برای اطمینان از اینکه نیروی خارجی موقت تأثیری منفی بر موقعیت های شغلی شهروندان ایالات متحده ندارند ، باید اطمینان حاصل کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار ایالات متحده :

علاوه بر تحقق سه شرط لازم که در بالاتر گفته شده است ، شما باید این مدارک را نیز داشته باشید:

۱. گذرنامه معتبر : که باید برای کل مدت اقامت شما در ایالات متحده و شش ماه دیگر پس از بازگشت معتبر باشد.

۲. عکس ویزای ایالات متحده : که هنگام پر کردن فرم درخواست آنلاین ، باید بارگذاری کنید.

۳. شماره رسید: که می توانید در دادخواست تأیید شده خود برای نیروی کار غیر مهاجر فرم (۱۲۹-I) که کارفرمای شما ثبت کرده است ، پیدا کنید.

(صفحه تأییدی که درخواست ویزای غیرمهاجرتی خود را تکمیل کرده اید .)
رسیدی که ثابت می کند شما هزینه درخواست را پرداخت کرده اید. برای ویزاهای کاری ایالات متحده ، هزینه درخواست ۱۹۰ دلار است. همچنین ممکن است هزینه های اضافی برای اقامت شما اعمال شود ، بنابراین باید در مورد جزئیات بیشتر با سفارت ایالات متحده مشورت کنید.

اثبات اینکه پس از پایان کار در ایالات متحده به کشور خود باز خواهید گشت. این مورد در مورد انواع ویزاهای کاری به استثنای ویزای ۱B-H و L اعمال می شود. نمونه هایی از چگونگی اثبات بازگشت خود از ایالات متحده شامل موارد زیر است:

 • ارسال وضعیت اقتصادی خود
 • روابط خانوادگی شما
 • برنامه های بلند مدت شما
 • کشوری که قصد بازگشت به آن را دارید

 

برای کسانی که متقاضی ویزای L هستند ، باید فرم (۱۲۹S-I) پر کنید و دادخواست غیر مهاجر بر اساس دادخواست L را نیز داشته باشید. هنگام مصاحبه ویزا باید این فرم را به همراه داشته باشید.

علاوه بر این شرایط عمومی ، که برای همه کسانی که می خواهند ویزای کار آمریکا بگیرند اعمال می شود ، ممکن است مدارک دیگری نیز وجود داشته باشد که شما باید ارائه دهید.

 

حقوق و مسئولیت های شما :

نیروی کار موقت در آمریکا مجموعه ای از حقوق را دارند که دولت به آنها اعطا می کند. آنها از نقض و بهره برداری محافظت میشوند ، و می توانند بدون مجازات شدن از این حقوق استفاده کنند. اگر کسی در ایالات متحده حقوق شما را نقض کند و شما آن را گزارش کنید، ویزا شما خاتمه نمی یابد و دولت نمی تواند شما را مجبور کند که اگر ویزا هنوز معتبر است ، به کشور خود برگردید.  تنها به این دلیل که این موارد نقض را گزارش کرده اید.


اگر بازرس ها Security Homeland و سایر بخش ها به شما اجازه ورود به ایالات متحده را می دهند ، شما همچنین حق دارید برای تمدید اقامت خود درخواست دهید. اما ، با اتمام ویزای شما ، نمی توانید در کشور بمانید ، مگر اینکه سفارت ویزای شما را تمدید کند.

اگر بعد از نامعتبر بودن ویزای کار خود بمانید ، ممکن است در آینده واجد شرایط درخواست ویزای آمریکا نباشید. شما همچنین حق دارید برای همسر یا فرزندان خود در همان دسته ویزایی که دارید درخواست ویزا برای امریکا بدهید.

 • برای دارندگان ویزای H ، همسر و فرزندان شما باید برای ویزای ۴-H اقدام کنند
 • اگر ویزای L دارید ، افراد تحت تکفل شما باید برای ویزای ۲-L اقدام کنند
 • برای ویزاهای O ، همسر و فرزندان باید برای ویزای ۳-O اقدام کنند
 • همسر و فرزندان دارنده ویزای P باید برای ویزای ۴-P اقدام کنند
 • کسانی که ویزای Q ، همسر و فرزندان دارند باید برای ویزای ۳-Q اقدام کنند.

 

برای آگاهی از مدت زمان دریافت ویزای کاری آمریکا کلیک کنید.

 

 

پایان مقاله ویزای کاری امریکا

کارشناسان و وکلای رویال اپلای با داشتن چندین سال سابقه موفق مهاجرتی در کنار شما هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر برای ویزای کاری و انواع ویزاهای امریکا از جمله ویزای سرمایه گذاری و ویزای نخبگان امریکا می توانید با مشاورین رویال اپلای در ارتباط باشید.

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.