ویزای آمریکا

ویزای آمریکا

ویزای آمریکا مجوز ورود به آمریکاست که روی پاسپورت شما درج می شود. با دریافت ویزای آمریکا می توانید به آمریکا سفر کنید و به صورت موقت یا دائم در آمریکا بمانید. بسته به هدف شما از سفر به امریکا می توانید برای انواع ویزاهای موقت یا دائم آمریکا اقدام کنید.

بسته به اهداف مهاجرتی شما، انواع خاصی از درخواست ویزا ممکن است برای شما مناسب باشد. بنابراین قبل از اقدام برای ویزای آمریکا باید با انواع ویزای آمریکا آشنا شوید.

به طور کلی ویزای آمریکا به نوع مهاجرتی (دائم) وغیرمهاجرتی ( موقت) که هر یک شامل انواع مختلفی هستند، تقسیم می شود.

ویزای مهاجرتی برای اتباع خارجی است  که قصد اقامت دائم در آمریکا را دارند، صادر می شود. ویزای غیر مهاجرتی برای اتباع خارجی است که مایل به اقامت موقت در آمریکا  برای گردشگری و بازدید، درمان، کار موقت، تحصیل یا سایر دلایل مشابه ، هستند.

برای درخواست ویزای آمریکا باید به سفارت آمریکا درخواست دهید. با توجه به عدم وجود سفارت آمریکا در ایران متقاضیان ویزای آمریکا باید درخواست ویزای خود را به سفارت آمریکا در کشورهای همسایه بدهند.

در این مقاله به بررسی انواع ویزای آمریکا، راه های گرفتن ویزای آمریکا، شرایط و نحوه درخواست ویزا و گرفتن وقت سفارت و هزینه ها  می پردازیم.

فهرست مطالب

انواع ویزای آمریکا

انواع ویزای آمریکا در دو دسته کلی ویزای دائم ( مهاجرتی) و موقت ( غیر مهاجرتی) آمریکا دسته بندی می شوند.

ویزای موقت آمریکا

ویزای موقت آمریکا  به دارنده آن اجازه اقامت محدود و مدت دار در آمریکا  می دهد. از آنجایی که مدارک و شرایط لازم بر اساس نوع ویزا متفاوت است، در قدم اول باید ویزایی را انتخاب کنید که مناسب شرایط شما باشد.

اکثر متقاضیان ویزای آمریکا باید در نزدیکترین کنسولگری یا سفارت آمریکا مصاحبه شوند. با این حال، افراد ۱۳ ساله یا کمتر یا ۸۰ سال یا بیشتر نیازی به مصاحبه ندارند.

پس از تصمیم گیری در مورد نوع ویزای خود می توانید در خواست ویزای آمریکا را آنلاین از طریق تکمیل فرم DS-160  ثبت کنید. به تمام سوالات موجود در فرم پاسخ دهید.پس از ارسال آنلاین فرم DS-160 ، امکان اصلاح آن را ندارید.

هزینه درخواست ویزا به نوع ویزایی که درخواست می کنید بستگی دارد. هزینه درخواست ویزا غیر قابل استرداد است.

پس از تکمیل فرم درخواست ویزا و پرداخت هزینه درخواست، رسید با کد تایید ۱۲ رقمی برای شما صادر می شود. برای تعیین وقت مصاحبه به این کد تایید ۱۲ رقمی نیاز دارید.

متقاضی ویزای آمریکا باید شخصا به سفارتی که از آن وقت گرفته است مراجعه کند.

بسته به هدف از اقامت در آمریکا  می توانید برای سه نوع  ویزای توریستی، تحصیلی و کاری اقدام کنید. در ادامه به هر یک از ویزای موقت آمریکا در این سه دسته کلی می پردازیم.

 

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی امریکا یک ویزای موقت است که به منظور بازدید از کشور آمریکا صادر شود و بسته به هدف شما از سفر و بازدید از آمریکا ویزای توریستی آمریکا در دو نوع ویزای B1  و B2 صادر می شود.

انواع ویزای توریستی آمریکا

ویزای B1 برای بازدید موقت از امریکا برای اهداف تجاری مانند جلسات و مذاکرات تجاری، انعقاد قرارداد های تجاری است .

ویزای B2 برای بازدید موقت از آمریکا با هدف گردشگری و بازید از اعضای خانواده یا دوستان و اقوام است.

اعتبار ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا در صورتیکه سینگل یا یک بار ورود باشد، اعتبار آن حداکثر ۶ ماه است. درصورتیکه ویزای آمریکا چند بار ورود یا مولتیپل باشد اعتبار آن حداکثر ۱۰ ساله است. با این وجود نمی توانید در هر بار ورود بیشتر از ۶ ماه در آمریکا بماند.

مدت اعتبار ویزای توریستی آمریکا به این معنی است که متقاضیان می توانند برای این مدت درخواست ویزا دهند. اما اعتبار ویزای توریستی آمریکا را سفارت آمریکا براساس ملیت متقاضی مشخص می کند.

مدارک ویزای توریستی آمریکا

مدارک ویزای توریستی آمریکا به طور کلی شامل مدارک شخصی، شغلی و مالی است.   مدارک فارسی را باید ترجمه رسمی کنید و قبل از هر اقدام چک لیست مدارک ویزا را در سایت سفارتی که از آن اقدام می کنید، چک کنید.

 

همچنین باید مدارکی که نشان دهنده پیوند قوی شما با کشور خودتان دارید و بعد از اتمام اعتبار ویزا قصد دارید به کشور خود باز گرید.

مدارک ویزای توریستی آمریکا عبارت است از :

ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان

ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان به صورت سینگل ( یک بار ورود) صادر می شود. ایرانیان امکان دریافت ویزای مولتی ۱۰ ساله آمریکا را ندارند.

همانطور که گفتیم اعتبار  ویزای توریستی آمریکا برای هر بار ورود حداکثر می تواند  ۶ ماه باشد. سفارت آمریکا اعتبار اولیه ویزای متقاضیان را  با توجه به ملیت آن ها تعیین می کند که  برای ایرانیان ۳ ماهه است. این به این معنی است که دارندگان ویزا سه ماه فرصت دارند تا وارد خاک آمریکا شوند.

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا یک نوع ویزای موقت است و برای افرادی است که دارای پذیرش در یک مقطع تحصیلی از مدارس یا دانشگاه های آمریکا، یا پذیرش در یک  پوزیشن تحقیقاتی و ریسرچ یا یک دوره آکادمیک هستند.

پذیرش تحصیلی شما باید تاییدیه SEVP را از طریق وبسایت sevp.ice.gov داشته باشد.   

 پس از دریافت نامه پذیرش از مدرسه یا  دانشگاه با تکمیل فرم I-20 و با توجه به نوع پذیرش تحصیلی که دارید برای انواع ویزای تحصیلی آمریکا F1، J1 وM1  اقدام کنید.

با ویزای تحصیلی آمریکا می توانید هم زمان با تحصیل در محیط دانشگاه به مدت  ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت مشغول به کار شوید. همچنین دارندگان ویزای تحصیلی آمریکا می توانند همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود را از طریق درخواست ویزای همراه F2، J2 و M2 به آمریکا بیاورند.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

انواع ویزای تحصیلی آمریکا با توجه به نوع پذیرش که از مدرسه، کالج یا دانشگاه و هر نوع موسسه آموزشی یا پژوهشی که دارید، متفاوت استانواع ویزای تحصیلی آمریکا عبارتند از:

ویزای تحصیلیF1 برای افرادی است که در مقاطع مختلف تحصیلی آمریکا  از مدارس ابتدائی، دبیرستان ها ، کالج و دانشگاه های آمریکا پذیرش دارند.

ویزای تحصیلی J1 برای افرادی است که به دنبال فرصت مطالعاتی، فرصت پژهشی و یا کار آموزی و آموزش در آمریکا هستند.  

ویزای تحصیلی M1 برای  افرادی است که از یک موسسه آموزشی غیر آکادمیک یا فنی حرفه ای  که در آمریکا  آموزش ضمن خدمت ارائه می دهند، دارند. 

اعتبار ویزای تحصیلی آمریکا

اعتبار ویزای تحصیلی امریکا به ملیت متقاضی بستگی دارد.  بر اساس اخرین اپدیت اداره مهاجرت آمریکا اعتبار ویزای تحصیلی F1، J1 و M1  برای ایرانیان در همه مقاطع تحصیلی  ۲ سال است.

در صورتیکه پذیرش تحصیلی شما برای دوره طولانی تری باشد به عنوان مثال پذیرش مقطع لیسانس که معمولا ۴ سال است باید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید.

مدارک ویزای تحصیلی آمریکا

مدارک ویزای تحصیلی آمریکا را باید قبل از برنامه ریزی مصاحبه و گرفتن وقت سفارت آمریکا آماده کنید. روز مصاحبه باید مدارک ویزا را به همراه رسید رزرو وقت سفارت به همراه داشته باشد. همچنین باید روز مصاحبه به افیسر ویزا اثبات کنید که دلایل قوی برای بازگشت به کشورتان بعد از فراغت از تحصیل دارید.  

مدارک ویزای تحصیلی آمریکا عبارت است از :

ویزای کاری آمریکا

ویزای کاری آمریکا یکی از انواع ویزای موقت آمریکاست. متقاضیان کار در آمریکا می توانند با دریافت یک پیشنهاد شغلی ( جاب افر)  از یک کارفرما درآمریکا ویزای کاری مناسب را دریافت کنید. کارفرما باید از طرف متقاضی کار، درخواست ویزای کار را از طریق فرم I-129 به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کند.

پس از دریافت تاییدیه از اداره مهاجرت آمریکا متقاضیان می توانند برای دریافت ویزای کاری آمریکا اقدام کنند.

انواع ویزای کاری امریکا

آمریکا ۱۱ نوع ویزای کاری موقت دارد که عبارتند از:

ویزای H1B: این ویزا برای اشتغال در مشاغل تخصصی است. متقاضیان این ویزا باید  شرط زیر را داشته باشند:

حداقل مدرک لیسانس

یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای آمریکایی

اخذ گواهینامه LCA از وزارت کارآمریکا (DOL)  توسط آمریکا

 که تأیید کند که کارفرمای شما همان دستمزدی را به شما خواهد پرداخت که سایر کارگران واجد شرایط مشابه در همان منطقه جغرافیایی هستند و شرایط کاری شما بر سایر کارمندان تأثیر نخواهد گذاشت.

ویزای H-1B1: این ویزا فقط برای شهروندان شیلی و سنگاپور است که حداقل مدرک لیسانس و  یک جاب افر در مشاغل تخصصی دارند.

 ویزای H-2A: این ویزا برای نیروی کار کشاورزی فصلی است. این ویزا برای فهرست خاصی از کشورهاست که ایران جز آن ها نیست.

ویزای H-2B : برای افرادی است که نیروی کارغیر کشاورزی فصلی و موقت هستند. این ویزا نیز برای ایرانیان نیست. 

ویزای H-3 : این ویزا برای افرادی است که مایل به گذراندن دوره کارآموزی در یک زمینه خاص که در کشور خودشان نیست یا شرکت در دوره های آموزشی برای آموزش کودکان دارای ناتوانی جسمی یا ذهنی است.

ویزای۱L: این ویزا برای افرادی است مدیر یک شرکت خارجی هستند و یا یک سمت اجرایی در یک شرکت خارجی دارند. متقاضیان این ویزا می توانند با راه اندازی شعبه ای از شرکت خود در آمریکا یا انتقال به شعبه ای از شرکت خود در آمریکا ویزای L  دریافت کنند.

ویزای O: برای افراد نخبه، دارای برتری علمی یا آموزشی، هنرمندان، ورزشکاران و تجارهستند.  فردی با توانایی یا دستاورد فوق العاده برای متقاضیان با توانایی یا موفقیت فوق العاده در زمینه علم، هنر، آموزش، تجارت یا ورزش. همچنین برای متقاضیانی که در زمینه های سینمایی و تلویزیونی در سطح بین المللی شناخته شده هستند. این دسته شامل افرادی است که به فرد فوق کمک می کنند.

ویزای P-1 : این ویزا مختص ورزشکاران یا کمدین ها ی شناخته شده است  که به صورت انفرادی یا تیمی قصد شرکت در یک مسابقه ورزشی یا یک اجرای خاص را دارند. 

ویزای p-2 : این ویزا برای تبادل هنرمندان و ورزشکاران بین یک سازمان خارجی و یک سازمان در آمریکاست. این ویزا به افراد اجازه می دهد تا در طول مدت یک برنامه یا رویداد در آمریکا تا حداکثر بمانند.

ویزای P-3: این ویزا مختص هنرمندانی است که برای شرکت در یک برنامه فرهنگی منحصر به فرد در آمریکا با اجرا یا آموزش است.

ویزای Q-1: این ویزا برای افرادی است که قصد شرکت در  برنامه های تبادل فرهنگی بین المللی مانند  کار فرهنگی و آموزشی یا به اشتراک گذاشتن تاریخ، فرهنگ و سنت های کشور متقاضی است.

اعتبار ویزای کاری آمریکا

اعتبار ویزای کاری آمریکا محدود است و با اخذ ویزای کاری آمریکا، گرین کارت یا اقامت دائم آمریکا را ندارید. بسیاری از ویزاهای کاری آمریکا نیز قابل تمدید هستند، اما معمولا حداکثر مدت زمان مشخصی برای اقامت در ایالات متحده دارند.اعتبار ویزای کاری آمریکا به نوع ویزای کاری آمریکا بستگی دارد.

با تمام شدن اعتبار ویزا باید آمریکا را ترک کنید و برای تبدیل ویزای خود به نوع دیگری از ویزا اقدام کنید.

اعتبار ویزاهای کاری آمریکا را با توجه به نوع ویزا می توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

اعتبار ویزای کاری آمریکا

ویزای H1B

✓ اعتبار ویزا سه سال است.

✓ قال تمدید برای ۳ سال

ویزای H-1B1

✓ اعتبار ویزا ی۱۸ ماه است.

✓ امکان تمدید آن به صورت یک ساله و به صورت نامحدود

ویزای H-2A

✓ اعتبار ویزا یک سال است.

✓ امکان تمدید آن به صورت یک ساله برای دو بار

ویزای H-2B

✓ اعتبار ویزا یک سال است.

✓ امکان تمدید آن به صورت یک ساله برای دو بار

ویزایH-3

✓ اعتبار ویزا ۲ سال است.

✓ قابل تمدید نیست.

ویزای۱L✓ اعتبار ویزا حداکثر ۷ سال است.
ویزای  O

✓ اعتبار ویزا حداکثر ۳ سال است.

✓ امکان تمدید آن با تایید کارفرما

ویزایP-1

✓ اعتبار ویزای P1 برای ورزشکاران ۵  سال است

امکان تمدید آن برای ۵ سال

✓ اعتبار ویزای  P1برای کمدین ها ۱ سال است

امکان تمدید آن برای ۱ سال

ویزایp-2

✓ اعتبار ویزا ۱ سال است.

✓ امکان تمدید آن برای ۱ سال

ویزای p-3

✓ اعتبار ویزا ۱ سال است.

✓ امکان تمدید آن برای ۱ سال

ویزای Q-1

✓ اعتبار ویزا به اندازه مدت زمان برنامه تا حداکثر ۱۵ ماه است.

✓ با تمدید ویزا  اعتبار ویزا نمی تواند از ۱۵ ماه تجاوز کند.

مدارک ویزای کاری آمریکا

مدارک ویزای کاری آمریکا را با توجه نوع ویزای خود باید آماده کنید. علاوه بر تکمیل فرم های مربوطه، متقاضیان ویزای کاری آمریکا ، به جز H-1B  و L، باید نشان دهند که قصد اقامت دائم در آمریکا ندارند و پس از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود بر میگردند.

برای دریافت برخی ازویزای های کاری آمریکا مانند H1B کارفرماییکه به شما پیشنهاد کار داده است باید از وزرات کار آمریکا، گواهی کار دریافت کند. این گواهی برای نشان دادن این است که کارفرما برای پر کردن یک موقیت شغلی به استخداغم یک نیوری کار خارجی واقعا نیاز دارد و این استخدام تأثیر منفی بر اشتغال نیروی کار آمریکایی نخواهد داشت.

ویزای کاری امریکا اگرچه به نوع ویزا بستگی دارد اما برخی از مدارک برای همه ویزاها مورد نیاز است.

لیست مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

جاب افرآمریکا

جاب افر آمریکا، پیشنهادی کاری است که از کارفرما در آمریکا دریافت می کنید. برای دریافت ویزای کاری آمریکا در قدم اول باید از یک کارفرما در آمریکا جاب افر داشته باشید.

برای دریافت ویزای کاری آمریکا کارفرمایی که به شما جاب افر می دهد باید برای درخواست مجوز کار آمریکا از طرف شما به اداره مهاجرت آمریکا می دهد بعد از تایید درخواست می توانید برای درخواست ویزای کاری آمریکا  اقدام کنید.

برای اخذ جاب افر آمریکا باید رزومه مرتبط با موقعیت شغلی ارائه دهید، اگر برای مشاغل تخصصی مانند مهندسی اپلای می کنید باید در زمینه کاری خود متخصص باشید. اما داشتن مدارک تحصیلی بالاتر شانس شما را برای دریافت جاب افر بیشتر می کند.

اگر سابقه کاری تخصصی یا مدرک تحصیلی  ندارید می توانید برای مشاغل جنرال اپلای کنید.

 برای اخذ جاب افر از آمریکا باید فهرستی از موقعیت های شغلی که با رزومه و اهداف تحصیلی شما همسو هستند و همچنین یک رزومه که در برگیرنده سوابق کاری یا گواهی های شغلی و سوابق تحصیلی شما باشد، تهیه کنید.

برای اخذ جاب افر آمریکا رزومه خود را مطابق با  موقعیت های شغلی مد نظر تنظیم کنید و بر مهارت هایی که با  آن موقعیت شغلی مطابقت دارد،  تأکید کنید.برای پیدا کردن موقعیت های شغلی در آمریکا می توانید از وبسایت های کاریابی مانند LinkedIn، Indeed و Glassdoor استفاده کنید.

بعد از اخذ جاب افر ویزاهای کاری مختلف را بررسی کنید و مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری آمریکا آماده کنید.

درخواست ویزای موقت آمریکا

درخواست ویزای موقت آمریکا  را می توانید به صورت آنلاین به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کنید. ارسال درخواست  ویزای آمریکا از طریق فرم DS-160  است. افرادی که قصد تحصیل ، کار یا بازدید از آمریکا را دارند، می توانند با ارسال این فرم درخواست ویزای موقت آمریکا را به اداره مهاجرت ارسال کنند.

نوع ویزایی که نیاز دارید با هدف شما از  سفر به آمریکا  مرتبط است. به طور کلی، یک فرد می تواند مستقیماً برای ویزای توریستی آمریکا درخواست دهد.   اما افرادی که به دنبال ورود به ایالات متحده برای تحصیل یا کار و اخذ ویزای تحصیلی یا کاری آمریکا هستند، باید قبل از درخواست ویزا پذیرش های لازم و مدارک مورد نیاز برای اثبات اهداف کاری یا تحصیلی را ارائه دهند.

بعد از تکمیل فرم درخواست ویزا،  آماده کردن مدارک و پرداخت هزینه ها باید برای مصاحبه با افیسر وقت بگیرید. پس از انتخاب تاریخ و زمان مصاحبه، تاییدیه وقت مصاحبه را پرینت بگیرید و در روز به مصلاحبه به همراه سایر مدارک خود به همراه داشته باشید.

نکته مهم در درخواست ویزای موقت آمریکا این است که صدور این ویزاها افیسر محور است. به این معنی که افیسر تصمیم نهایی میگیرد به شما ویزا بدهد یا خیر. اگر پذیرش تحصیلی یا پیشنهاد کاری از آمریکا دارید و یا درخواست ویزای توریستی آمریکا را دارید، برای بالابردن شانس دریافت ویزای آمریکا باید مدارکی مبنی بر ارتباط و وابستگی شما به کشور خودتان نشان دهید که اثبات کند پایان اعتبار ویزا قصد بازگشت به کشور خودتان دارید.

بعد از دریافت ویزا و سفر به آمریکا در مرز ورودی یک بار دیگر مدارک شما توسط افیسر مرزی آمریکا بررسی می شود.

ویزای دائم آمریکا

ویزای دائم آمریکا برای افرادی صادر می شود که قصد زندگی و کار دائمی در ایالات متحده را دارند. برای دریافت برخی از ویزاهای دائم آمریکا باید یکی از اعضای درجه یک خانواده یا یکی از کارفرمایان با ارسال درخواست به اداره مهاجرت آمریکا از شمابرای دریافت گرین کارت آمریکا حمایت کند.

افرادی که دارای توانایی یا برتری در زمینه های علمی، ورزشی یا هنری هستند یا اساتید و پژوهشگران وهمچنین سرمایه گذران می توانند بدون نیاز به اسپانسر و جاب افر برای  دریافت ویزای دائم و گرین کارت آمریکا اقدام کنند.  

اگر اعضای درجه یک خانواده شما شهروند آمریکاست یا اقامت دائم آمریکا را دارد می تواند با ارسال فرم I-130 به اداره مهاجرت آمریکا برای حمایت از شما برای دریافت ویزای دائم آمریکا اقدام کند.  همچنین برای دریافت ویزای کاری دائم آمریکا کارفرمایان باید فرم I-140 را به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کنند.

ادامه رسیدگی به ویزای آمریکا توسط سفارت آمریکا انجام می شود. افرادی که قصد دریافت ویزای آمریکا را دارند، درخواست ویزای دائم را به سفارت آمریکا ارائه می دهند.

درخواست ویزای دائم و مدارک همراه آن توسط افیسر در سفارت بررسی می شود وتایید درخواست ویزای شما را اعلام می کند.  افرادی که ویای دائم آمریکا را دارند، بعد از ورود به آمیکا می توانند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند. دارنده گرین کارت  اجازه اقامت دائم در آمریکا، اجازه کار و تحصیل و همچنین رفت و آمد به کشور خود را دارند.

اگر قصد اقامت دائم و دریافت گرین کارت آمریکا دارید می توانید از طریق دریافت ویزاهای دائم آمریکا شامل ویزاهای ازدواج، پیوستن به خانواده، سرمایه گذاری، کاری و  لاتاری برای اخذ گرین کات آمریکا اقدام کنید.

در ادامه به بررسی انواع ویزاهای دائمی امریکا می پردازیم.

ویزای آمریکا از طریق ازدواج

ویزای آمریکا از طریق ازدواج به افرادی که شهروند آمریکا هستند یا گرین کارت این کشور را دارند، این امکان را می دهد که همسر خود را به آمریکا بیاورند.

اولین قدم برای دریافت ویزای آمریکا از طریق ازدواج این است که همسر شما در آمریکا باید درخواست ویزا را از طریق ارسال فرم  I-130 به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کند.  همچنین باید مدارک شهروندی یا اقامت دائم متقاضی  و همچنین برای اثبات ازدواج خود باید مواردی مانند  گواهی ازدواج، آلبوم عکس خانوادگی و سایر شواهدی که واقعی بودن رابطه ازدواج را نشان دهد، ارائه دهد.

شما نیز باید درخواست ویزای دائم امریکا از طریق ارسال  فرم DS-260  به همراه مدارکی که ازدواج قانونی شمارا ثابت کند، ارسال کنید.

 

انواع ویزای ازدواج آمریکا

انواع ویزای ازدواج آمریکا با توجه به اینکه هسر شما در آمریکا شهروند است یا گرین کارت آمریکا را دارد برای دو نوع ویزای زیر می توانید درخواست دهید:

ویزای  IR-1: این ویزا برای افرادی است که همسرشان شهروند آمریکاست.  تعداد صدور این ویزاها در سال محدود نیست به همین دلیل مدت زمان صدور این ویزا سریعتر از سایر ویزاهاست. مدت زمان صدور این ویزا بسته به شرایط ممکن است کوتاه تر یا طولانی تر باشداما به صورت حدودی ۱۷ ماه است. 

ویزای F-2: این ویزا برای افرادی است که همسرشان اقامت دائم آمریکا ( گرین کارت) آمریکا را دارد. تعداد محدودی از این ویزا در سال صادر می شود که ۸۷۹۳۴ گرین کارت در سال است. این ویزاها به ترتیب الویت بررسی می شوند  و مدت زمان صدور این ویزا حدود ۲۹ تا ۴۰ ماه است.
 اگر نامزد شما شهروند آمریکاست می توانید برای دریافت ویزای نامزدی آمریکا اقدام کنید. ویزای آمریکا از طریق نامزدی یک ویزای موقت است و به نامزد شهروند خارجی اجازه می دهد تا به آمریکا سفر کند و در عرض ۹۰ روز پس از ورود ازدواج کند و برای دریافت گرین کارت آمریکا اقدام کند.

درخواست ویزای دائم آمریکا

درخواست ویزای دائم آمریکا در قدم اول با ارسال درخواست به اداره مهاجرت آمریکا از طریق تکمیل فرم های مربوطه  (USCIS) آغاز می شود. مدت زمان پردازش درخواست شما به نوع پروسه ای که درخواست داده اید بستگی دارد.

برای دریافت تایید از اداره مهاجرت آمریکا باید الزامات و شرایط هر پروسه را رعایت کنید.  زمانی که قصد دارید برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید و از کارفرما جاب افر دارید، ارسال درخواست به اداره مهاجرت آمریکا توسط کارفرماست.

همچنین اگر برای ویزای ازدواج یا پیوستن به اعضای خانواده خود اقدام میکنید، همسر یا اسپانسر شما درآمریکا باید درخواست اولیه را  به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کند.

در مواردی که برای دریافت ویزا نیازی به اسپانسر ندارید، خودتان می توانید درخواست دهید. اگر در فرم اولیه اعلام کنید که خارج از آمریکا زندگی می کنید. اداره مهاجرت آمریکا تایید درخواست شما رو به NVC ( مرکز ملی ویزا) ارسال می کند.

NVC به شما یک شماره پرونده اختصاص می دهد و از طریق ایمیل به شما زمان مصاحبه را اطلاع می دهد. بعد از دریافت این ایمیل یک سال فرصت دارید تا با پرداخت هزینه ها و و تکمیل  فرم DS-260 برای دریافت ویزای دائم درخواست دهید.

درروز مصاحبه با افیسر پاسپورت،  دو قطعه عکس، مدارک شناسایی ، ازدواج،معاینه پزشکی و سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را به همراه داشته باشید.

اگر افیسر درخواست ویزای شما را تایید کرد. با پرتاخت هزینه دریافت گرین کارت برای هر نفر به مدت ۶ ماه فرصت دارید تا وارد آمریکا شوید و به مدت دو ماه بعد از ورود شما به آمریکا گرین کارت خود را دریافت میکنید.

با دریافت ویزای دائم آمریکا و گرین کارت می توانید به صورت دائمی در آمریکا بمانید و گرین کارت خود را تمدید کنید.

گرفتن وقت سفارت آمریکا

گرفتن وقت سفارت آمریکا بسته به موقت یا دائم بودن ویزای درخواست شرایط متفاوتی دارد که در ادامه به بررسی نحوه گرفتن وقت سفارت برا ی  هر یک از ویزای موقت و دائم آمریکا می پردازیم.

زمانی که قصد دریافت ویزای موقت آمریکا مانند ویزای تحصیلی، توریستی یا نامزدی و … را دارند،  ابتدا باید فرم DS-160 0 فرم درخواست ویزای موقت آمریکا ) را پر کنید.

 بعد از ارسال درخواست مرکز ملی ویزا ( VAC) درخواست شما را پردازش می کند که بسته به نوع ویزا و حجم کاری سفارت پردازش درخواست شما ممکن است تا چند هفته طول بکشد.

پس از رسیدگی به درخواست باید از یکی از سفارت های آمریکا وقت مصاحبه بگیرید.

برای گرفتن  وقت  سفارت  آمریکا باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • افرادی که در آسیاهستند از جمله ایرانیان باید وارد لینک ustraveldocs.com شوند.
  افرادی که از سایر نقاط اقدام میکنند باید وارد لینک ais.usvisa-info.com شوند.
  website
 • بعد از ورود به وبسایت ustraveldocs.com و انتخاب کشور خود و نوع ویزای درخواستی ، سفارت آمریکا در کشور خود را می توانید پیدا کنید.   با توجه به این که در ایران سفارت آمریکا وجود ندارد،   این وبسایت برای متقاضیانی که مقیم ایران هستند سفارت آمریکا در آنکارا، ایروان، و دبی را به شما معرفی می کند. به خاطر داشته باشید که شهروندان ایران  می توانند به هر یک از  سفارت های درخواست دهند و برای مصاحبه آن کشور سفر کنند.با این حال سه سفارت مذکور دارای افیسر فارسی زبان هستند. 

هنگامی که برای ویزای مهاجرتی یا دائم آمریکا درخواست می کنید، وقت مصاحبه شما برخلاف ویزای موقت آمریکا توسط خودتان برنامه ریزی نمی شود.  

مرکز ملی ویزا (NVC) مسئول برنامه ریزی وقت مصاحبه  برای ویزای دائم آمریکا است.

پس از اینکه اداره مهاجرت  (USCIS) درخواست ویزای دائم را  از طرف شما یا اسپانسر شما یعنی کارفرما یا یکی از اعضای خانواده پردازش کرد، تایید درخواست  را به NVC ارسال می کن.

NVC یک شماره پرونده ( کیس نامبر)  به شما اختصاص می دهد و  بسته به اینکه ویزای درخواستی شما  دارای سقف یا محدودیت سالانه است یا  خیر، قرار ملاقات ها را تعیین می کند.

اگر ویزای مورد نظر شما دارای سقف سالانه نباشد، وقت مصاحبه تعیین می شود. اما اگر تعداد صدور ویزا در سال دارای محدودیت باشد،  درخواست ها به ترتیب الویت بررسی می شود. بنابراین باید منتظر بمانید.

هنگامی که وقت سفارت خود را رزرو کردید  یا NVC   آن را برای شما تعیین کرد، در آن روز و ساعت باید در سفارت حاضر شوید.

بهترین سفارت برای ویزای آمریکا

بهترین سفارت برای ویزای آمریکا را باید با توجه به فاکتورهای مانند زبان مصاحبه، دسترسی آسان  و اخذ فوری وقت مصاحبه انتخاب کنید.

همانطور که می دانید سفارت آمریکا در کشور ایران وجود ندارد و هنگام اقدام برا ی گرفتن وقت سفارت وزارت امور خارجه آمریکا به شما سه سفارت آمریکا در  آنکارا، ایروان، و دبی را توصیه می کنید. با این وجود هیچ اجباری برای اقدام از طریق این سفارت ها نیست.

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین سفارت آمریکا زبان مصاحبه است. در سه سفارت در  آنکارا، ایروان، و دبی امکان مصاحبه به زبان فارسی وجود دارد. اگر از طریق سفارت های دیگر اقدام میکنید باید با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید.

همچنین با توجه به این که برای مصاحبه ویزای آمریکا باید به یک کشور خارجی سفر کنید، ترجیحا یکی از کشور های همسایه را انتخاب کنید  که برای سفر به آن ها نیازی به دریافت ویزا ندارید و در وقت مقرر به راحتی می توانید به آن کشور سفر کنید.

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که میتواند در تصمیم گیری شما برای انتخاب بهترین سفارت موثر باشد، مدت زمان انتظار شما برای زمان مصاحبه است. همانطور که گفتیم اگر برای ویزا ی دائم اقدام می کنید زمان مصاحبه و وقت سفارت از طرف NVC تعیین می شود و شما  اختیاری در تعیین وقت ندارید.

اما افرادی که برای ویزای موقت اقدام می کنند ، خود می توانند مکان مصاحبه را تعیین کنند و وقت خالی را رزو کنند. برای اطلاع در خصو ص مدت زمان انتظار برای وقت مصاحبه می توانید وارد لینک : travel.state.gov شوید.

travel.state.gov

با انتخاب کشور ی که قصد دارید به سفارت آمریکا در آن مراجعه کنید، مدت زمان انتظار برا ی مصاحبه را با توجه به نوع ویزای خود بررسی کنید.

پیکاپ ویزای آمریکا

 پیکاپ ویزای آمریکا زمانی است که بعد از انجام مصاحبه نتیجه ویزا به شما اعلام نمی شود و اعلام نتیجه ویزا نیاز به پردازش اداری دارد.

از ان جایی که سفارت آمریکا در ایران وجود ندارد، متقاضیان باید برای مصاحبه  ویزا به کشور های همسایه سفر کنند. هنگامی که برای مصاحبه در سفارت آمریکا حاضر می شوید، ممکن است ویزای شما بلافاصله تایید یا رد شود و شمامی توانید پاسپورت خود را دریافت کنید.  

همچنین در برخی مواقع درخواست ویزا نیاز به پردازش بیشتری دارد و بعد از چند هفته به شما اطلاع داده می شود. شما می توانید وضعیت درخواست خود را هر زمان از طریق وبسایت https://ceac.state.gov/ceac بررسی کنید.

بعد از بررسی در صورت تایید  درخواست سفارت آماده دریافت پاسپورت شما برای درج ویزا در آن است. در اینصورت نیازی به سفر مجدد شما به کشور های همسایه و حضور شما در سفارت برای تحویل پاسپورت نیست. بنابراین تحویل پاسپورت به سفارت برای درج ویزای خود را می توانید به یک نماینده یا کارگزار بسپارید. نماینده به وکالت از شما می تواند پاسپورت شما را به سفارت تحویل دهد و بعد از درج ویزا در پاسپورت شما آن را در ایران به شما تحویل دهد.

هزینه مهاجرت به آمریکا

در ادامه به هزینه مهاجرت به آمریکا خواهیم پرداخت.

تمکن مالی برای ویزای آمریکا

 تمکن مالی برای ویزای آمریکا به نوع ویزا، شرایط متقاضی و مدت زمان ویزا بستگی دارد.

به عنوان مثال اگر برای ویزای توریستی آمریکا اقدام می کنید یکی از مدارک مهمی که باید ارائه دهید، مدارک تمکن مالی است. مقدار مشخصی برای اثبات تمکن مالی  تعیین نشده است.شما باید به افیسر نشان دهید که می توانید هزینه سفر خود و اعضای خانوده تان و هزینه های زندگی در طول سفر را تامین کنید.

 اگر قرار است از طرف یک دوست یا بستگان آمریکایی حمایت مالی شوید. اسپانسر شما باید فرم I-864 را تکمیل کند و نشان دهد که هزینه های شما را تامین خواهد کرد. اسپانسر شما در امریکا باید فردی باشد که اقامت  دائم دارد یا شهروند آمریکاست. 

همچنین اگر برای ویزای تحصیلی آمریکا اقدام می کنید. باید برای اخذ ویزا تمکن مالی ارائه دهید.

تمکن مالی شما باید متناسب با دوره تحصیلی شما باشد. شهریه مدارس و دانشگاه ها را معمولا برای یک سال اول  تحصیل باید بپردازید. شما باید به افیسر اثبات کند که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکار ابرای کل دوره تحصیلی خود دارید.  معمولاً دانشگاه‌ها و سفارت های آمریکا فقط پول نقد موجود در حسابتان  را به عنوان اسناد مالی ترجیح می‌دهند.

 اگر برای ویزاهای کاری و یا پروسه های گرین کارت آمریکا اقدام کنید، توصیه می شود حتما تمکن مالی به  سفارت ارائه دهید که نشان دهد تا قبل از داشتن درآمد در آمریکا توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده تان  را دارید.

اخذ ویزای امریکا با دعوتنامه

اخذ ویزای آمریکا با دعوتنامه هنگامی است  که برای درخواست ویزای توریستی امریکا، دعوتنامه ای  به سفارت آمریکا ارائه می دهید.

اگر برای  ویزای توریسیی B2 اقدام می کنید،  می توانید دعوتنامه ای از اقوام یا دوستانی که در زمان اقامت شما در آمریکا می توانند میزبان شما باشند، داشته باشید.

 دعوتنامه شما توسط یکی از اعضای خانواده یا دوستان شما که ترجیحا شهروند امریکا یا دارنده گرین کارت است باید امضا شود.

همچنین اگر برای ویزای توریسنی B1 آمریکا اقدام می کنید، دعوتنامه می تواند از طرف یه شرکت ،کارفرما یا سازمانی در امریکا باشد که از شما برای شرکت در یک جلسه ،کنفرانس تجاری یا ایونت دعوت می کنند.

داشتن دعوتنامه برای اخذ ویزای آمریکا ضروری نیست اما داشتن آن می تواند شانس ویزای شما را بیشتر کند و توجیه مناسبی برای هدف شما از سفر به آمریکا باشد .لازم به ذکر است دعوتنامه تضمین اخذ ویزای آمریکا نیست  و داشتن دعوتنامه به تنهایی برای دریافت ویزای آمریکا کافی نیست. دعوتنامه تنها یکی از مدارکی است که برای اخذ ویزای توریستی آمریکا به سفارت ارائه می دهید. سایر مدارک اخذ ویزا مانند مدارک مالی، شغلی و یا سابقه سفر  هم برای اخذ ویزا ضروری هستند.

دعوتنامه باید به صورت کلی دارای مشخصات و اطلاعات تماس و آدرس میزبان ، وضعیت مهاجرتی میزبان، مشخصات متقاضی ویزا  و اطلاعات تماس و آدرس متقاضی، هدف و تاریخ دقیق سفر و امضای میزبان. 

برای دریافت نمونه دعوتنامه ای که باید به سفارت آمریکا ارائه دهید کلیک کنید.

ریجکتی ویزای آمریکا

ریجکتی ویزای آمریکا ممکن است به دلایل مختلفی صورت گیرد. درخواست ویزای آمریکا توسط یک افیسر در سفارت آمریکا مورد بررسی قرار می گیرئد. افیسر ویزا تمام مدارک و اطلاعات متقاضیان ویزا را مورد بررسی قرار می دهد و درخواست شمارا تایید یا رد می کند.

بند های ریجکتی ویزای آمریکا به شرح زیر است:

نقص مدارک: یکی از رایج ترین دلایل ریجکتی ویزای آمریکا نقص مدارکی است که  به سفارت آمریکا ارائه داده اید. در این صورت  هنوز این فرصت را دارید که اشتباه خود را تصحیح کنید و اطلاعات جدید را در اختیار سفارت قرار دهید.

پس از اطلاع از ناقص بود مدارک خود، نامه ای که از سفارت دریافت می کنید که عدم وجود مدارک ی اطلاعات را به شما  اطلاع می دهد.  در این صورت یک سال فرصت دارید تا موارد ذکر شده را ارسال کنید. در غیر این صورت، پرونده شما رد می شود و باید از ابتدا دوباره درخواست دهید.

نداشتن هدف مشخص از سفر : ریجکتی ویزای آمریکا هنگامی که برای ویزای موقت درخواست می دهید ممکن است به دلیل زیر سوال بودن هدف سفر باشد. متقاضی ویزای موقت آمریکا باید افیسر را متقاعد کند که روابط قوی با کشور خود دارند وقصد ماندن دائمی در آمریکا ندارند. مواردی که می تواند برای متقاعد کردن افیسر مفید باشد شامل : شغل، متاهل بودن و دارای هسر یا  فرزند در کشور خود،  دارای ملک در کشور خود، سابقه سفر قوی  و… می باشد. اگر رد ویزا به این دلیل باشد متقاضی می تواند در صورتی که تغییرات قابل توجهی در شرایط او ایجاد شده باشد، دوباره درخواست دهد.

عدم داشتن تمکن مالی: یکی دیگر از دلایل ریجکتی ویزای امریکا تمکن مالی ناکافی است. افیسر ممکن است به دلیل ارائه تمکن مالی ناکافی به این نتیجه برسد که شما از نظر مالی توانایی تامین هزینه های خود در آمریکا را ندارید  و سربار دولت آمریکا خواهید شد.

برای اثبات توانایی مالی خود می توانید صورت حساب بانکی ارائه دهید و یا اگر جاب افر یا اسپاسری از اعضای خانواده خود دارید می توانید با ارائه سندی که نشان دهد اسپانسر از شما حمایت مالی می کند، اثبات کنید که سربار دولت نخواهید بود.

ارائه مدارک جعلی و تقلبی: افرادی که با ارائه اطلاعات نادرست و یا تقلب سعی در دریافت ویزای آمریکا داشته باشند، درخواست ویزای آن ها رد می شود.

حضور غیر قانونی در آمریکا:  افرادی که ویزای آمریکا را داشته اند و بعد از اتمام ویزای خود بیش از یک سال به طور غیرقانونی در آمریکا  بمانند، پس از خروج از آمریکا برای مدت ۱۰ سال نمی توانید ویزا ی آمریکا را دریافت کنید. افرادی که کمتر از یک سال در آمریکا به صورت غیر قانونی حضور داشته باشند به مددت سه سال از دریافت ویزای امریکا منع می شوند.

علاوه بر دلایل بالا موارد دیگری مانند  ابتلا به بیماری مسری، اعتیاد ، سوئ پیشینه کیفری و یا دلایل امنیتی می تواند موجب رد ویزای آمریکا شوند.

رفع ریجکتی ویزای آمریکا

رفع ریجکتی ویزای آمریکا در صورتی امکان پذیر است که ریجکت ویزای شما به دلایل موقت باشد.  بعد از ریجکت ویزا می توانید در صورتی که تغییری در شرایط شما ایجاد شده است مجددا برای دریافت ویزای آمریکا اقدام کنید.

بعد از ریجکتی ویزای آمریکا می توانید بار ها برای رفع ریجکتی ویزا  بدون محدودیت اقدام کنید.  با این وجود درخواست مجدد بدون تغییر در مدارک ارائه شده بی فایده است. هنگامی که برای رفع ریجکتی ویزای آمریکا  اقدام می کنید باید نقص مدارک را بر طرف و مدارک خود را بروزرسانی کنید. در نظر داشته باشید که اگر ریجکت ویزای شما به دلیل تقلب یا ارائه اطلاعات غلط باشد  دیگر واجد شرایط دریافت ویزا نیستید.

زمانی که برای رفع ریجکتی ویزای آمریکا اقدام می کنید مدارک و اطلاعات جدید شما فقط مورد بررسی قرار نمی گیرد بلکه افیسر کل درخواست  شما را مجددا بررسی می کند. در نهایت افیسر تصمیم می گیرد که آیا شما واجد شرایط دریافت ویزا هستید یا خیر. 

بعد از رد شدن ویزای آمریکا هزینه درخواست که پرداخت کرده اید به شما مسترد نخواهد شد و در هر بار درخواست باید مجددا هزینه پرداخت کنید.

سوالات متداول ویزای آمریکا

تفاوت اصلی بین این ویزاها مدت زمانی است که دارنده ویزا مجاز به اقامت در آمریکا هستند. ویزای غیر مهاجرتی به متقاضی اجازه اقامت موقت می‌دهد اما ویزاهای مهاجرتی منجر به گرین کارت و اقامت دائم متقاضی می‌شوند.

پس از اخذ ویزای آمریکا، با توجه به تصویر تمامی اطلاعات را چک کنید. اگر در اطلاعات موجود مشکلی وجود داشت، با سفارت آمریکا در میان بگذارید. اطلاعات موجود در پاسپورت آمریکا عبارتند از:

اطلاعات موجود در پاسپورت آمریکا

 1. شماره‌ی ppt را چک کنید.
 2. املای درست نام خود را چک کنید.
 3. محلی که ویزای شما صادر شده
 4. تاریخ تولد خود را بررسی کنید.
 5. Class به نوع ویزای شما برمی‌گردد. پس نوع ویزای خود را چک کنید!
 6. M به این معنی‌ است که می‌توانید چندین بار وارد آمریکا شوید.
 7. توضیحات – این قسمت ممکن است حاوی اططاعات تکمیلی درمورد ویزا باشد.
 8. تاریخ انقضا

داشتن ویزای معتبر آمریکا ورود افراد به این کشور را تضمین نمی‌کند. افسران مرزی در هر نقطه‌ی ورودی به این کشور ورود و خروج افراد به این کشور را کنترل می‌کنند. هنگام ورود به آمریکا افسران مرزی مدارک و سوابق شما را بررسی می‌کنند تا تصمیم بگیرند آیا اجازه‌ی ورود به این کشور را دارید یا نه! این مقامات حق بازداشت و بازجویی افراد یا حتی ممانعت از ورود شما را دارند.

ممانعت از ورود شما می‌تواند به دلایل مختلف صورت بگیرد. اما به طور کلی آن‌ها نگران هر گونه تهدید برای امنیت و ایمنی کشور توسط خارجیان هستند.

رد درخواست ویزا می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. برای مثال در صورتی که سابقه جنایی داشته باشید ممکن است از ورود شما به آمریکا جلوگیری شود.

اگر درخواست ویزای شما رد شد، دو انتخاب دارید: به سفارت مراجعه کرده تا دلیل رد درخواست خود را پیگیری کنید و یا دوباره درخواست اخذ ویزا بدهید. اما به خاطر داشته باشید اگر درخواست شما رد شده باشد، دلیل موجهی برای این کار وجود داشته پس بهتر است این موضوع را پیگیری کرده و هنگام درخواست مجدد آن را اصلاح کنید.

از آنجا که ویزاهای غیر مهاجرتی موقتی هستند، تاریخ انقضا دارند. این مدت زمان بسته به نوع ویزا متغیر خواهد بود. برخی از ویزاها فقط برای ۳ ماه و برخی برای ۳ سال نیز اعتبار دارند.

ویزاهای مهاجرتی تاریخ انقضا ندارند پس با اخذ یکی از این ویزاها می‌توان به صورت دائم در آمریکا اقامت داشت.

اگر ویزای شما منقضی شود باید این کشور را ترک کنید اما اگر  قصد دارید برای مدت زمان بیشتری در آمریکا بمانید، باید برای اخذ ویزای مجدد اقدام کنید. تمام ویزاهای آمریکا دارای تاریخ صدور و انقضا هستند.

تقریبا تمام ویزاهای آمریکا به والدین اجازه می‌دهد تا فرزندان خود را نیز به آمریکا ببرند. با این حال فرزندان باید زیر سن قانونی باشند. بسته به نوع ویزا فرزندان زیر ۱۸ سال و یا ۲۱ سال زیر سن قانونی در نظر گرفته می‌شوند. در صورتی که فرزندان بالای سن قانونی باشند باید اثبات کنند که هنوز تحت تکفل والدین هستند.

اکثر ویزاها به والدین افرادی که ویزای آمریکا دارند، اجازه‌ی ورود نمی‌دهند. با این وجود، آن‌ها باید از طریق ویزاهای مهاجرتی خانوادگی وارد این کشور شوند.

متاسفانه زمانی که ویزا منقضی شود، دیگر اجازه‎‌ی اقامت یا ورود به این کشور را ندارید. اگر با ویزای منقضی شده بخواهید وارد آمریکا شوید، گشت مرزی شما را به کشور خودتان دیپورت خواهد کرد.

برای ورود به آمریکا باید ویزایی معتبر داشته باشید.

به خاطر داشته باشید اگرچه مقامات آمریکایی افرادی که با ویزای غیر مهاجرتی وارد آمریکا می‌شوند را ملزم به خرید بیمه درمانی نکرده، به شدت توصیه می‌کنیم قبل از سفر به آمریکا بیمه‌ی مسافرتی بخرید. چرا که هزینه‌ی مراقبت‌های پزشکی و درمانی در این کشور بسیار بالاست !

 

اخذ شهروندی آمریکا فرآیندی طولانی است. اگر با یکی از انواع ویزای غیر مهاجرتی وارد آمریکا شده‌اید مجاز به درخواست اخذ شهروندی نیستید. چرا که باید در ابتدا ویزای مهاجرتی داشته باشید تا مقیم دائم در نظر گرفته شوید.

پس از اخذ ویزای مهاجرتی باید به مدت ۵ سال در خاک این کشور حضور داشته باشد تا بتوانید برای شهروندی ثبت درخواست کنید.

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان رویال اپلای و ارائه جزئیات بیشتر با شما تماس خواهیم گرفت.

از طریق تکمیل فرم ارزیابی میتوانید از مشاوره رایگان با کارشناسان و وکلای مجرب شرکت رویال اپلای بهره مند شوید .

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۵ دیدگاه در “ویزای آمریکا

 1. Avatar کمیل شفیقی گفت:

  با سلام
  ممنون از مقاله بسیار خوب و کاملتون. بنده می خواستم به همراه خانمم و دختر ۱۰ سالم توریستی بریم آمریکا فقط اینکه هزینه هاش چجوری هست و اینکه آیا امکانش هست با هم ویزا بشیم یا نه؟

 2. Avatar محیا گفت:

  سلام خسته نباشید،
  زمان پردازش ویزای تحصیلی آمریکا به چه صورت هستش؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز ،برای در یافت مدت زمان پردازش ویزای تحصیلی آمریکا کلیک کنید.

 3. Avatar sana گفت:

  سلام وقت بخیر، آیا میشه ریجکتی ویزای آمریکا رو رفع کرد؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بهتره با ما تماس بگیرید تا شرایط شما بررسی شود.

 4. Avatar salimi گفت:

  سریع ترین ویزای آمریکا کدوم ویزاست؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، سریع ترین ویزا بستگی به شرایط شما دارد. اما ویزای تحصیلی و توریستی از سایرین سریع تر هست.

 5. Avatar Ghadimi گفت:

  سلام موسسه شما برای کدوم یک از ویزا های آمریکا اقدام می کند؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، برای اکثر ویزاها اقدام می کنیم . برای بررسی شرایطتون با ما تماس بگیرید.

 6. Avatar javadi گفت:

  ممنون از مقاله جامع شما

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، ممنونم

 7. Avatar حمیدرضا گفت:

  ببخشید خودم هم می تونم برای ویزای توریستی اقدام کنم یا حتما باید از طریق موسسات انجام بدم؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بله خودتون هم می توانید اقدام کنید.

 8. Avatar مهدی رضوی گفت:

  سلام و عرض ادب
  ببخشید شما ویزای توریستی آمریکا رو هم اقدام می کنید؟ و اینکه هزینش چقدر هست برای هر نفر

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بله اقدام می کنیم. برای اطلاع از هزینه ها با ما تماس بگیرید.

 9. Avatar زهرا گفت:

  سلام ببخشید تفاوت ویزای F1 و J1 چیه؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز برای در یافت اطلاعات در خصوص انواع ویزا های تحصیلی آمریکا کلیک کنید.

 10. Avatar داریوش ابراهیمی گفت:

  ممنون از توضیحات کاملتون

 11. Avatar فائزه گفت:

  سلام
  بنده یه سوال داشتم
  من یک بار برای ویزای تحصیلی اقدام کردم ولی ریجکت شدم. می خوام ببینم اگه برای بار دوم اقدام کنم شانسم کمتره یا فرقی نداره؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، این بار با دقت بیشتری اقدام کنید.

 12. Avatar محمد گفت:

  بهترین روش دریافت ویزا برای استارت آپ چیست ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز،استارت آپ یک نوع ویزا است لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا کار شناسان مهاجرتی با شما تماس بگیرند.

 13. Avatar امیر گفت:

  سلام میخوام ویزای جاب افر بگیرم، در زمینه بازیگری چطور باید اقدام کنم ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز،باید رزومه شما برسی شود لطفا فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا کار شناسان مهاجرتی با شما تماس بگیرند.

 14. Avatar آوا گفت:

  وقت بخیر شرایط دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چیه ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز لطفا فرم ارزیابی را تکمیل فرمایید تا کارشناس های مهاجرتی ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .و برای دریافت اطلاعات بیشتر مقالی تحصیل در آمریکا را مطالعه کنید.

 15. Avatar محمد کریمی گفت:

  باسلام
  شما پروسه کامل دریافت ویزای H1B از ارسال درخواست و اخذ جاب افر تا گرفتن وقت سفارت را انجام می دهید؟
  هزینه این پروسه چقدر هستش؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بله صفر تا صد پروسه انجام می شه. برای اطلاع از هزینه ها با ما تماس بگیرید.

 16. Avatar سهیل سارانی گفت:

  سلام
  در مورد دعوتنامه سوال دارم.
  من با دعوتنامه از طرف دوستم هم میتونم برای ویزای توریستی امریکا اقدام کنم؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، دعوت نامه یکی از فاکتورهای اخذ ویزا هست باید بررسی بشه که سایر شرایط رو دارید یا خیر.

 17. Avatar پویان ابراهیمی گفت:

  سلام
  وقت شما بخیر
  برای اخذ ویزای تحصیلی امریکا شما مقطع پست داک رو پیشنهاد می کنید یا اینکه برای یک دکتری مجدد اقدام کنیم؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، اخذ پوزیشن در مقطع پست داک سخت تر از دکتری هست. بهتره برای دکتری اقدام کنید.

 18. Avatar Hossein Ezadi گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  آیا از طریق ویزای H1B می تونیم اقامت دائم امریکا رو اخذ کنیم؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، این ویزا یک ویزای موقت هست اما امکان تبدیل آن به گرین کارت آمریکا وجود دارد.

 19. Avatar توکلی گفت:

  سلام
  وقت شما بخیر
  برای ورود به ترم پاییز سال ۲۰۲۵ دانشگاه های امریکا از چه زمانی باید برای نامه پذیرش و ویزا اقدام کنیم؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، باید از زمستان ۲۰۲۴ اقدام کنید.

 20. Avatar محسن رشیدی گفت:

  سلام
  ببخشید در مورد ویزای تحصیلی F1، میتونیم با این ویزای اقامت امریکا بگیریم؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، این ویزا یک ویزای موقت هست برای اخذ اقامت دائم باید برای یک پروسه اقامت دائم اقدام کنید.

 21. Avatar خاکسار گفت:

  سلام و عرض ادب
  لطفا بفرمایید امکان دریافت فاند تحصیلی برای مقطع لیسانس وجود دارد؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، فاند بیشتر برای تحصیلات تکمیلی هست.

 22. Avatar مطهری گفت:

  سلام
  وقت شما بخیر
  ببخشید من ویزای F1 رو دریافت کردم. میتونم همسر و دخترم رو با خودم ببرم؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بله می توانید برای همسر و فرزندتون برای دریافت ویزای f2 اقدام کنید.

 23. Avatar منصوری گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  بدون مدرک زبان هم می تونیم برای مقطع لیسانس اقدام کنیم؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بله امکان اخذ پذیرش مشروط برای شما هست.

 24. Avatar واحدی گفت:

  سلام وقت بخیر آیا شما می تونید وقت سفارت فوری بگیرید؟ ممنون

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بله

 25. Avatar alireza گفت:

  سلام وقت بخیر معمولا چقدر زمان میبره تا جواب ویزا بیاد؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، به نوع ویزای درخواستی شما بستگی دارد.

 26. Avatar alireza گفت:

  سلام وقت بخیر آیا برای ویزا توریستی آمریکا مثل ویزای کانادا مولتی میشه دریافت کرد ؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، با پاسپورت ایرانی امکان پذیر نیست و فقط ویزای سینگل می توانید دریافت کنید.

 27. Avatar نوید گفت:

  سلام. من برای فرصت مطالعاتی دوره دکتری دعوتنامه گرفتم و سلف فاند هستم. یکبار برای ویزا از ارمنستان اقدام کردم و متاسفانه ریجکت شدم. میخواستم بدونم دوباره می تونم از سفارت دیگه اقدام بکنم؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، اگر هنوز نامه پذیرشتون معتبر هست امکان اقدام مجدد رو دارید.

 28. Avatar اردلان گفت:

  سلام روزتون بخیر زبانی که در سفارت مصاحبه می کنیم در نتیجه ویزا تاثیری دارد ؟ ممنون

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بله مصاحبه مهمترین بخش دریافت ویزا است.

 29. Avatar اردلان گفت:

  وقت بخیر من وقت مصاحبه دارم برای ویزای تحصیلی ، ایا شما می توانید درباره سوال هایی که آفیسر می پرسه کمک بگیرم؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بله، برای دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.

 30. Avatar محبان گفت:

  با سلام
  وقتتون بخیر
  تبدیل ویزای توریستی امریکا به ویزای کار یا تحصیل امکان پذیر است؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، خیر

 31. Avatar آرمند گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید ویزای همراه F2 امکان کار یا تحصیل در امریکا را دارد؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، خیر اما می توانید ویزای خود را به ویزای تحصیلی و یا کاری تبدیل کنید.

 32. Avatar Mohsen گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  برای گرفتن ویزای توریستی آمریکا شرط سن مهم است؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، خیر سن به تنهایی فاکتور مهمی نیست و در کنار سایر موارد مهم است.

 33. Avatar میترا لطفی گفت:

  باسلام
  شما برای ویزای J1 امریکا، اسپانسر میگیرید؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بله پروسه به صورت صفر تا صد انجام می شود.

 34. Avatar اردلان گفت:

  سلام وقت بخیر من به زبان انگلیسی تسلط ندارم آیا روز مصاحبه میتونم تقاضای مترجم بدم ؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بستگی به نوع ویزا و سفارتی که می خواهید اقدام کنید دارد.

 35. Avatar حنانه گفت:

  سلام موسسه شما دقیقا از چه روش هایی برای مهاجرت آمریکا اقدام میکنه؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، روش ها بستگی به رزومه شما دارد. برای دریافت اطلاعات دقیق با ما تماس بگیرید.

 36. Avatar فلور گفت:

  سلام من ۵۰ ساله هستم و سابقه کار ندارم . سرمایه کلی من شیصد هزار دلار است آیا راهی است که بتونم به آمریکا مهاجرت کنم ؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، برای سرمایه گذاری در آمریکا حداقل سرمایه مورد قبول ۸۰۰ هزار دلار است.

 37. Avatar رامین گفت:

  سلام وقت بخیر من برای ویزای توریستی آمریکا اقدام کردم و به زودی برای مصاحبه به ارمنستان میروم و دعوت نامه درجه دوم دارم . خواستم بدونم معمولا چه سوالاتی پرسیده میشه ممنون

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، برای دریافت اطلاعات دقیق با مشاوران رویال اپلای تماس بگیرید.

 38. Avatar امیرعلی گفت:

  بهترین لباس برای مصاحبه در سفارت آمریکا چیست؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بهتره پوششتون رسمی باشه.

 39. Avatar طلا گفت:

  سلام وقت بخیر من ویزای توریستی آمریکارو دریافت کردم . آیا امکان داره که الان درخواست تغییر تاریخ بدم ؟ممنون

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

 40. Avatar قهرمانی گفت:

  سلام وقت بخیر برای تمکن مالی آیا می تونم به جای مدارک حساب بانکی ، گواهی تمکن مالی سهام بورس را ارائه بدم ؟ممنون از وقتی که گذاشتید

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، خیر امکان نداره و باید گواهی بانک ارائه شود.

 41. Avatar آناهیتا گفت:

  سلام آیا برادر و دوست صمیمی من می توانند دو دعوتنامه جداگانه برای من ارسال کنند ؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، با یک دعت نامه هم کار شما انجام می شود. اما دعوت نامه برادرتون اولویت داره و بهتره از آن استفاده کنید.

 42. Avatar فیض الله گفت:

  با سلام برای اتباع افغانستان از ایران ،امارت ویزا (تجاری یا توریستی) صادر می کنه یا نه ممنون از شما

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بله صادر می شود.

 43. Avatar شکوه گفت:

  سلام ممنون از توضیحات کاملتون بنده فرم ارزیابی و پر کردم و منتظر تماس شما هستم

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، مشاوران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.