آزمون های زبان

معرفی ۲۰ کتاب آیلتس برای آمادگی آزمون داوطلبان خودخوان

معرفی 20 کتاب آمادگی آیلتس

کارشناسان مهاجرتی رویال اپلای در این مقاله فهرستی از ۲۰ کتاب آیلتس را تهیه کرده‌اند تا شما همراهان عزیز بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید. در واقع بهترین کار این است که نیازهای خود را در نظر بگیرید و سپس منبع آموزشی خود را انتخاب کنید. کتاب ها بهترین همراهان همیشگی ما هستند. آنها می توانند دانش شما را غنی کنند و افق دید شما را گسترش دهند علاوه بر این نقش مهمی در اخذ نمره دلخواهتان ایفا می کنند؛ اما حواستان به کتاب‌هایی که انتخاب می‌کنید باشد!  زیرا آن ها منابعی هستند که برای این آزمون مهم به آن ها نیاز دارید. در این مقاله ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس را به شما معرفی می کنیم.

معرفی ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس

آیا به دنبال بهترین کتاب های آیلتس هستید تا برای آزمون آماده شوید؟ در ادامه به بررسی ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس می پردازیم که در سال ۲۰۲۲ به عنوان پرتقاضا ترین کتاب ها شناخته شده اند (هم برای آزمون آکادمیک و هم برای آزمون عمومی) :

اولین کتاب : IELTS Academic Tests eBook  ۵ in 1 combo

IELTS Academic Tests eBook  5 in 1 combo /معرفی 20 کتاب آمادگی آیلتس /

معرفی ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس

این کتاب یکی از بهترین ها برای آمادگی آزمون آیلتس آکادمیک است. خوشبختانه این کتاب آموزشی هر چهار بخش آزمون:  Listening، Reading ، Writing  و   Speaking را پوشش می دهد.

آنچه که این کتاب را در میان منابع دیگر برجسته می کند این است که سوالات آزمون های پیشین را نیز ارائه می دهد. نکته مثبت دیگر آن این است که پاسخنامه این کتاب توسط کارشناسان آیلتس نوشته شده است.

این کتاب شامل ۴۱ تست لیسنینگ (listening) و ۳۵ تست ریدینگ (reading) و ۱۱۰ سوال فشرده از بخش اول و ۹۲ سوال از بخش دوم و سوم آزمون اسپیکینگ (speaking) به همراه پاسخنامه است.

همچنین شما می توانید با توجه به ۸۴ سوال ارائه شده در بخش دوم رایتینگ (writing) و  ۱۰۰ گزارش ارائه شده در بخش اول آن برای نوشتن مقاله و پاسخ هایتان در آزمون ایده بگیرید.

این کتاب یک منبع ایده آل برای یادگیری خودخوان است اما می تواند در کلاس های درسی نیز استفاده شود.

دومین کتاب : IELTS (General) 5 in 1 Actual Tests eBook combo

IELTS (General) 5 in 1 Actual Tests eBook combo / معرفی 20 کتاب آمادگی آیلتس

معرفی ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس

این کتاب یکی از بهترین ها برای آمادگی آیلتس جنرال است. این منبع عالی هر چهار بخش آزمون:  Listening، Reading، Writing  و  Speaking را پوشش می دهد.

همچنین شامل پاسخنامه ای است که توسط کارشناسان آیلتس نوشته شده است. این کتاب دارای ۴۱ تست لیسنینگ (listening) و ۲۰ تست ریدینگ(reading) به همراه پاسخنامه است. علاوه بر این در بخش اسپیکینگ (speaking) دارای ۱۱۰ سوال فشرده برای قسمت اول و ۹۲ سوال از قسمت دوم و سوم به همراه پاسخنامه است؛ برای بخش رایتینگ (writing) نیز ۸۴ سوال مرتبط با مقاله نویسی برای هر دو بخش آزمون به همراه پاسخ های تکمیلی ارائه شده است.

نکته مثبت دیگر این کتاب این است که ۲۷ مجموعه از مقالات مفید را برای تمرین بخش اول آزمون رایتینگ طراحی کرده است که برای یادگیری بسیار مؤثر هستند. این کتاب یک منبع ایده آل برای یادگیری خودخوان است اما می تواند در کلاس های درسی نیز استفاده شود.

سومین کتاب : The Official Cambridge Guide to IELTs

سومین کتاب : The Official Cambridge Guide to IELTs / معرفی 20 کتاب آمادگی آیلتس

معرفی ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس

کتاب ” The Official Cambridge Guide to IELTS” راهنمای مسیر آمادگی برای آزمون آیلتس است که توسط خود سازمان برگزار کننده این آزمون ارائه شده است (Cambridge Assessment English)

این راهنما هر چهار بخش آزمون را پوشش می دهد  و دستورالعمل ها و نکات مفید را به صورت گام به گام در اختیار شما قرار می دهد؛ همچنین بر تقویت مهارت ها و استراتژی های تست زنی تمرکز دارد تا به شما کمک کند نمره آزمون خود را به حداکثر برسانید. این کتاب دارای ۱۰ آزمون تمرینی برای هر دو  نوع آزمون آکادمیک و جنرال است.

اگر قصد آماده شدن برای این آزمون را دارید در انتخاب کتاب ، ” The Official Cambridge Guide to IELTS” شک نکنید. با توجه به تجربه زبان آموزان موفق این کتاب می تواند راهنمای شما برای موفقیت در آزمون باشد.

مدرسان آیلتس مطالعه این منبع را به زبان آموزانی توصیه می کنند که قصد دارند نمره ۶.۰ یا بالاتر را در آزمون آیلتس بگیرند.

چهارمین کتاب : Cambridge IELTS (10 – ۱۱ – ۱۲ – ۱۳)

چهارمین کتاب : Cambridge IELTS (10 – 11 – 12 – 13) /معرفی 20 کتاب آمادگی آیلتس

معرفی ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس

آخرین نسخه از کتاب های تمرینی کمبریج برای آزمون آیلتس “کمبریج آیلتس ۱۳” نام دارد . این کتاب شامل چهار مقاله معتبر از آزمون های آیلتس است که توسط “Cambridge Assessment English” ارائه شده است؛ این مقالات برای تمرین و مطالعه بسیار مفید هستند. این کتاب با در اختیار گذاشتن پاسخنامه خود به دانش آموزان اجازه می دهد تا با سوالات آیلتس بیشتر آشنا شوند و تکنیک های آزمون دهی را تمرین کنند.

کتاب “کمبریج آیلتس ۱۲” در سال۲۰۱۷ در ماه می منتشر شده است . این کتاب شامل ۴  آزمون کامل و معتبر برای هر دو نوع آزمون جنرال و آکادمیک است. هر دانش آموزی که در آزمون آیلتس شرکت می کند باید این کتاب را داشته باشد تا اطلاعات کافی درباره آزمون کسب کند.

“کمبریج آیلتس ۱۱” شامل چهار آزمون کامل برای داوطلبان آزمون آکادمیک و جنرال است که به صورت جامع  شامل سؤالات، پاسخ‌ها و نمونه مقالاتی است که شما را برای انجام تمامی بخش های آزمون رایتینگ آماده می کند. همچنین این کتاب مانند سایر کتاب های آیلتس کمبریج، آزمون واقعی آیلتس را منعکس می کند و به روزترین نسخه ارائه شده است.

این مجموعه از آزمون های تمرینی آیلتس را کمبریج پرس منتشر کرده است تا بینش ارزشمندی از این آزمون ارائه دهد. هر کتاب شامل چهار تست کامل برای داوطلبان آیلتس آکادمیک، به همراه تمرین های اضافی در بخش خواندن و نوشتن برای داوطلبان آیلتس جنرال است.

پنجمین کتاب : English Collocations in Use

پنجمین کتاب : English Collocations in Use/معرفی 20 کتاب آمادگی آیلتس

معرفی ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس

برای اینکه بتوانید مانند یک انگلیسی زبان به نظر برسید، ما به شما این کتاب را پیشنهاد می کنیم.

 در حقیقت ۶۰ درس ارائه شده در این کتاب آن هم با موضوعات متنوع به شما کمک می کند تا سبک گفتاری و نوشتاری انگلیسی خود را غنی کنید؛ همچنین هر کدام از این درس ها شامل دو صفحه تمرین با مجموع بیش از ۱۵۰۰ کلمات هم نشین است که مهارت شما در زبان انگلیسی را بهبود می بخشد.

این کتاب برای زبان آموزان سطح متوسط ​​و بالاتر مناسب است. برای دریافت نمره عالی (+۶.۵) در آزمون آیلتس مطالعه این کتاب را فراموش نکنید.

ششمین کتاب : English Vocabulary in Use

ششمین کتاب : English Vocabulary in Use

این کتاب به عنوان پرفروش ترین کتاب مرجع برای تمرین کلمات از سطح ابتدایی تا پیشرفته شناخته می شود و برای زبان آموزان آیلتس که می خواهند دایره واژگان خود را تقویت کنند، انتخاب مناسبی است.

ویژگی های اصلی این کتاب عبارتند از:

  • واژگان در سمت چپ صفحه و معانی آن ها در مقابل توضیح داده شده است.
  • شامل ۱۰۰ درس است که به خوبی ۳۰۰۰ کلمه جدید را آموزش می دهد.
  • فرصتی را برای تثبیت و گسترش دایره واژگان در اختیار زبان آموزان قرار می دهد.

مدرسین این کتاب را به زبان آموزانی که به دنبال گرفتن نمره ۶.۵ یا بالاتر هستند پیشنهاد می کنند.

هفتمین کتاب :  New Insight into IELTS

هفتمین کتاب :  New Insight into IELTS

کتاب “New Insight into IELTS”  تمرین های جامعی را برای آمادگی آیلتس طراحی کرده است. این کتاب با بررسی دقیق فرمت برگه آزمون و ارائه جزئیات، به تدریج، مهارت های زبان انگلیسی و تکنیک های آزمون دهی را که هر زبان آموزی برای موفقیت در آزمون خود به آن نیاز دارد در اختیار شما قرار می دهد. همچنین این کتاب دارای یک مقدمه با توضیحات تکمیلی برای آشنایی شما با شیوه ی تدریس مطالب است ؛این منبع یکی از بهترین کتاب های آموزشی آیلتس برای یادگیری خودخوان و در کلاس درسی است.

کتاب “New Insight into IELTS” برای زبان آموزانی مناسب است که نمره فعلی آن ها حدوداً ۶ است و برای هر دو گروه داوطلبان آزمون آکادمیک و جنرال مناسب است.

هشتمین کتاب :  Barron’s IELTS Practice Exams

هشتمین کتاب :  Barron’s IELTS Practice Exams

کتاب بَرونز آیلتس را می توان پیشرو کتاب های دیگر در نظر گرفت. این کتاب اولویت اول زبان آموزان در انتخاب منبع مناسب و قوی برای شرکت در آزمون آیلتس است. نسخه دوم و به روز شده کتاب بَرونز به همراه دو سی دی صوتی، به شرکت کنندگان برای موفقیت در آیلتس کمک می کند. این آزمون ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی توسط کالج ها، دانشگاه ها و سازمان های دولتی پیشرو در ایالات متحده، کانادا، بریتانیا، ایرلند، استرالیا، نیوزلند و آفریقای جنوبی به رسمیت شناخته شده و معتبر است.

نهمین کتاب : Official IELTS Practice Materials Volume 1 & 2

نهمین کتاب : Official IELTS Practice Materials Volume 1 & 2

این کتاب جامع به منظور کمک به آمادگی زبان آموزان برای شرکت در آزمون آیلتس  طراحی شده است. با توجه به این موضوع که توسط ممتحنین ESOL کمبریج و نویسندگان باتجربه در زمینه تهیه آزمون های آیلتس نوشته شده است، نحوه ارزیابی هر یک از آزمون ها را به زبان آموزان نشان می دهد و نکات ارزشمندی را ارائه می دهد. “These Official IELTS Practice Materials Volume 1 & 2” برای هر چهار بخش آزمون نمونه پاسخ‌ها و نظرات آزمون دهندگان را قرار داده است.

دهمین کتاب : Cambridge Vocabulary for IELTS

دهمین کتاب : Cambridge Vocabulary for IELTS

این نسخه پیشرفته، واژگان مورد نیاز دانش‌آموزانی را که هدف آن ها گرفتن نمره ۶.۵ و بالاتر هست را پوشش می‌دهد. از نکات مثبت این کتاب این است با استفاده واژگان جدید در مقالات و متن، آن ها را در ذهن آموزنده تثبیت می کند. کتاب واژگان کمبریج آیلتس با کار بر روی استراتژی‌های ساخت واژگان، داوطلبان را برای موفقیت و کسب نمره ۶.۵ و بالاتر راهنمایی می‌کند. علاوه بر این نکات مفیدی را در مورد جنبه های پیچیده آزمون مانند تفسیر مطالب و کلمات هم نشین در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

یازدهمین کتاب : Cambridge Grammar for IELTS

یازدهمین کتاب : Cambridge Grammar for IELTS / معرفی 20 کتاب آمادگی آیلتس

معرفی ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس

بدون شک یکی از بهترین کتاب های گرامر برای آمادگی آیلتس “Cambridge Grammar for IELTS”  است . این کتاب شما را از نظر گرامر مورد نیاز برای آزمون آیلتس غنی می کند و از طرفی به تقویت مهارت های شنیداری شما نیز کمک می کند.  همچنین شامل طیف گسترده ای از تمرین های متنوع برای هر چهار بخش  آزمون های آکادمیک و جنرال است و حاوی توضیحات گرامری مفید و لغت نامه است.

دوازدهمین کتاب : IELTS Advantage Series

دوازدهمین کتاب : IELTS Advantage Series / معرفی 20 کتاب آمادگی آیلتس

معرفی ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس

) IELTS Advantage: Writing Skills – A book on IELTS Writing(

نوشته ریچارد براون (نویسنده)، لوئیس ریچاردز (نویسنده) یک منبع کاملاً جامع است که برای زبان آموزانی طراحی شده است که می خواهند در بخش رایتینگ آزمون آیلتس آکادمیک به نمره ۷.۰ یا بالاتر دست یابند. با با مطالعه این کتاب زبان آموزان به صورت گام به گام تکنیک های مورد نیاز در بخش رایتینگ را یاد می گیرند؛ این یکی از بهترین کتاب های یادگیری در زمینه نحوه نوشتن مقاله است.

)IELTS Advantage: Reading Skills (

این کتاب برای زبان آموزانی مناسب است که می خواهند در آزمون ریدینگ آیلتس با نمره  ۶.۵- ۷.۵ یا بالاتر قبول شوند. این کتاب به صورت فشرده شما را برای موفقیت در مبحث ریدینگ آیلتس، توسعه دایره لغات و نحوه صحیح تفسیر مطالب آماده می کند. این منبع عالی استراتژی های کلیدی برای خواندن مؤثر و درک آسان مطالب، مانند تکنیک های اسکیم (skim)، اسکن (scan) و تندخوانی را آموزش می دهد تا به زبان آموزان کمک کند که نتیجه بهتری در بخش ریدینگ آزمون بگیرند.

) IELTS Advantage: Listening & Speaking Skills(

این کتاب یک منبع جامع برای همه داوطلبانی است که هدفشان کسب نمره ۶.۵ یا بالاتر در بخش های اسپیکینگ و لیسنینگ است. زبان آموزان آیلتس به صورت مرحله به مرحله و با استفاده از مطالب جذاب و چالش برانگیز که طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می دهند، آموزش می بینند.

سیزدهمین : Improve your IELTS Skills Series

سیزدهمین : Improve your IELTS Skills Series / معرفی 20 کتاب آمادگی آیلتس

معرفی ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس

 :(Improve Your IELTS Skills – Reading)

این کتاب مناسب زبان آموزانی است که سطح زبان انگلیسی آن ها بین نمره ۴.۵ – ۷.۵ قرار دارد. این مجموعه دارای سه دوره آمادگی آکادمیک ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ و لیسنینگ است. در این دوره ها، مهارت های زبانی و تکنیک های آزمون دهی مورد نیاز زبان آموزان برای کسب نمره بالاتر در آیلتس تدریس می شوند. این مجموعه شامل سه کتاب است که داوطلبان می توانند بنا بر نیاز خود از هر سه آن به صورت یک دوره کامل استفاده کنند و یا هر کدام را به صورت جداگانه دریافت کنند.

 :(Improve Your IELTS Skills – Writing)

این کتاب بر اهمیت ساختار جملات، واژگان و ایده‌ پردازی بهتر در آزمون تأکید می‌کند. و برای همه داوطلبان آزمون آیلتس ضروری است. همچنین این کتاب مانند مربی آموزشی عمل می کند و قطعا مهارت های لازم را به شما آموزش می دهد.

 :(Improve Your IELTS Skills – Speaking  & Listening)

این کتاب یک دوره جامع آموزشی لیسنینگ و اسپینینگ را طبق سیستم آزمون های بین المللی زبان انگلیسی  در اختیار داوطلبان قرار می دهد. این منبع با تمرین هدفمند، مهارت های شما را تقویت می کند تا در این دو بخش نمره بالاتری کسب کنید.

چهاردهمین کتاب : Cambridge IELTS Trainer with Answers

چهاردهمین کتاب : Cambridge IELTS Trainer with Answers / معرفی 20 کتاب آمادگی آیلتس

معرفی ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس

“”IELTS Trainer  توسط کمبریج ارائه شده است که شامل شش آزمون کامل تمرینی به همراه نکات امتحانی است که برای تضمین موفقیت داوطلبان آزمون آیلتس طراحی شده اند. دو آزمون اول به صورت مرحله به مرحله در مورد چگونگی نوشتن هر مقاله شما را راهنمای می کند. مطالب این کتاب بر زمینه هایی تمرکز می‌کند که  معمولاً زبان آموزان به بیشترین کمک در آن بخش نیاز دارند.

پانزدهمین کتاب : English Grammar in Use

پانزدهمین کتاب : English Grammar in Use

این کتاب پرفروش‌ترین کتاب گرامر خودخوان در جهان برای زبان آموزان انگلیسی است که توسط ریموند مورفی نوشته شده و توسط انتشارات دانشگاه کمبریج منتشر شده است. این کتاب خودخوان برای دانش آموزان سطح متوسط ​​تا پیشرفته زبان انگلیسی مناسب است. به طور خلاصه دارای ۱۳۶ درس دو صفحه ای است که تمام زمینه های گرامر انگلیسی را با تمرین برای زبان آموزان تثبیت می کند.

مدرسان آیلتس مطالعه این کتاب را برای کسانی که می خواهند نمره ۶.۰ یا بالاتری در آزمون آیلتس بگیرند، توصیه می کنند.

شانزدهمین کتاب : Target Band 7: IELTS Academic Module – How to Maximize Your Score

شانزدهمین کتاب : Target Band 7: IELTS Academic Module – How to Maximize Your Score

به طور خلاصه این یک کتاب خودخوان عالی برای ارتقای سطح آمادگی زبان آموزان و برای دستیابی به بهترین نمره طراحی شده است. تمامی نکات، تکنیک‌ها، استراتژی‌ها و توصیه‌های این کتاب بر ارتقای نمرات نمرات داوطلبان از طریق افزایش سرعت و جلوگیری از اشتباهات معمولی متمرکز است.

هفدهمین کتاب : Simone Braverman’s Target Band 7

 به طور خلاصه این کتاب یک راهنمای قابل اعتماد برای آزمون آیلتس شماست و به راحتی در لیست بهترین کتاب های آمادگی برای آیلتس قرار می گیرد. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های این کتاب، استراتژی‌های ساده آن است که داوطلبان می‌توانند به راحتی در آزمون آیلتس جنرال از آن استفاده کنند. رویکردی که این کتاب دنبال می کند به زبان آموزان کمک می کند تا برنامه درسی خود را در مدت زمان کوتاه تر و با ریسک کمتر اجرایی کنند.

هجدهمین کتاب : Mometrix IELTS Book for General Training and Academic 2021–۲۰۲۲

هجدهمین کتاب : Mometrix IELTS Book for General Training and Academic 2021–2022

محتوای این کتاب پکیج  کاملی از مقالات، ویدئوهای آموزشی، استراتژی ها و تکنیک های آیلتس را شامل می شود؛ در واقع یک راهنمای محبوب برای داوطلبانی است که می خواهند به تنهایی و به صورت خودخوان برای آزمون آیلتس آماده شوند؛ همچنین به طور گسترده تمام بخش های آزمون آیلتس را پوشش می دهد. این کتاب تمرین های خود را همراه با پاسخنامه ارائه می دهد تا درک بهتری از سوالات آزمون آیلتس را در اختیار شما قرار دهد.

نوزدهمین کتاب : Focus on IELTS Foundation: Foundation Coursebook

نوزدهمین کتاب : Focus on IELTS Foundation: Foundation Coursebook / معرفی 20 کتاب آمادگی آیلتس

معرفی ۲۰ کتاب آمادگی آیلتس

این کتاب اطلاعات قابل توجهی را در اختیار خوانندگان خود قرار می دهد و به آنها کمک می کند سطح مهارت های زبان انگلیسی خود را برای آزمون آیلتس بالا ببرند. با حل سوالات تمرینی آن و استفاده از این کتاب ، آمادگی داوطلبان برای شرکت در آزمون به میزان قابل توجهی افزایش می باید. جالب است بدانید که مدرسان آیلتس این کتاب را بانک سوالات آموزشی می نامند.  این منبع عالی برای تمامی آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک مناسب است.

بیستمین کتاب : Ace The IELTS: IELTS General- How To Maximize Your Score- Simone Braverman:

بیستمین کتاب : Ace The IELTS: IELTS General- How To Maximize Your Score- Simone Braverman:

یکی دیگر ازکتاب های منتشر شده توسط “Ace the IELTS”  کتابی ایده آل برای داوطلبان آیلتس جنرال است. این کتاب خلاصه ای جامع از فرمت آزمون آیلتس، انواع مختلف سوالات موجود در آزمون و سایر اطلاعات مهمی که داوطلبان باید در نظر داشته باشند، در اختیار شما قرار می دهد.  درک این نسخه دوم به دلیل کاربردی بودن برای زبان آموزان ساده تر و راحت تر  است. جدای از آن، این کتاب همچنین به داوطلبان در استفاده از گرامر کمک می‌کند تا کیفیت پاسخ‌های خود را افزایش داده و در نتیجه به نمره بالاتری دست یابند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای 

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *