آزمون های زبان

۱۵ روش سرگرم کننده و آسان برای یادگیری زبان انگلیسی برای زبان آموزان

lazy

کلید یادگیری خوب زبان انگلیسی این است که تسلیم نشوید.اما وقتی ناامید یا بی حوصله هستید چگونه می توانید انگیزه خود را حفظ کنید؟ کارشناسان رویال اپلای در این مقاله به بررسی ۱۵ روش سرگرم کننده و آسان برای یادگیری زبان انگلیسی برای زبان آموزان پرداخته اند . برای آموختن زبان شما باید راه حل های جدیدی را امتحان کنید.

فهرست ۱۵ روش آسان برای یادگیری زبان انگلیسی :

از چاشنی موسیقی استفاده کنید.

بازی Scrabble” 

انگلیسی را از کانال های سرگرم کننده یوتیوب یاد بگیرید.

از تلویزیون کمک بگیرید!

مطالعه را در مکان های جدید امتحان کنید.

یک دوست برای مکالمه پیدا کنید.

زبان انگلیسی را با تماشای فیلم یاد بگیرید.

زبان انگلیسی را با ویدیوهای معتبر آموزشی بیاموزید.

از منابع یادگیری کودکانه استفاده کنید.

۱۰.لطیفه های انگلیسی بخوانید.

زبان عامیانه انگلیسی را بلد باشید.

آهنگ بخوانید.

وبلاگ های مرتبط با یادگیری زبان انگلیسی را بخوانید.

وبلاگ خود را راه اندازی کنید.

برنامه های انگلیسی زبان نصب کنید.

۱۶ روش سرگرم کننده و آسان برای یادگیری زبان انگلیسی برای زبان آموزان

۱. از چاشنی موسیقی برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید .

گوش دادن به موسیقی های بی کلام در حین مطالعه زبان انگلیسی ذهن شما را بیدار می کند؛ همچنین روحیه شما را برای یادگیری بهتر می کند. آهنگ‌های شاد به شما کمک می کند که در صورت بی حوصلگی، انرژی و انگیزه بیشتری داشته باشید؛ در حالی که آهنگ هایی با ریتم آرام به شما احساس آرامش بیشتری می دهد خصوصا در شرایطی که آزمون سختی پیش رو دارید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که گوش دادن به موسیقی های با کلام شما را از مطالعه منحرف می کند. چرا که کلام آهنگ توجه شما را از مطالب انگلیسی که می خواهید یاد بگیرید دور می کند. اگر این موضوع یادگیری شما را مختل می کند، می‌توانید از موسیقی‌هایی مانند جاز یا کلاسیک که کلام و متن ندارند، استفاده کنید.

۲. بازی “Scrabble” در یادگیری زبان انگلیسی

 بازی"Scrabble" برای یادگیری زبان انگلیسی

۱۵ روش آسان برای یادگیری زبان انگلیسی * شرکت مهاجرتی رویال اپلای *

“Scrabble” یک بازی رومیزی کلاسیک است که در آن بازیکنان، از حروف تصادفی برای ساختن کلمات در جدول متقاطع استفاده می کنند. این روش برای تقویت دایره واژگان انگلیسی شما فوق العاده است. بازی”  Scrabble” شما را به چالش می کشد تا واقعاً به زبان انگلیسی فکر کنید و سعی کنید کلمات مختلفی را با مجموعه حروف ارائه شده بسازید.

اگر در کلاس زبان انگلیسی شرکت می کنید، این بازی رومیزی را بخرید و از همکلاسی های خود بخواهید تا با شما بازی کنند. همچنین شما می توانید به صورت آنلاین از طریق وب سایت ها (بازیWords With Friends)، بازی کنید.

۳. از تلویزیون کمک بگیرید!

مهم نیست که کدام برنامه های تلویزیونی را برای تماشا ترجیح می دهید چرا که برنامه های تلویزیونی برای یادگیری زبان انگلیسی در ژانرهای مختلف ارائه می شود.

اگر اهل تماشای فیلم های کمدی هستید، می توانید از آن ها برای یادگیری زبان انگلیسی بهره ببرید یا اگر از آن دسته طرفداران  فیلم های علمی تخیلی هستید، بسیاری از بهترین نمایش های علمی تخیلی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد.

۴. مطالعه را در مکان های جدید امتحان کنید.

مطالعه مداوم در یک مکان ثابت، مثلا اتاق خوابتان، می تواند خیلی زود شما را خسته کند.اگر همیشه در اتاقتان مطالعه می کردید، سعی کنید به کتابخانه یا کافی شاپ بروید. تغییر منظره در حین مطالعه شور و شوق شما را بهبود می بخشد، به علاوه نشان داده شده است که تغییر مکان باعث بهبود حافظه نیز می شود.

مغز شما بین آنچه که می خوانید و جایی که هستید ارتباط برقرار می کند. وقتی در مکانی متفاوت شروع به مطالعه می کنید،درواقع مغز خود را مجبور می کنید تا با درسی که در حال مطالعه آن هستید ارتباط جدیدی برقرار کند.با برقراری ارتباط بیشتر بین مغز شما و مطلب درسی ، احتمال اینکه چیزهایی را که یاد گرفته اید به خاطر بسپارید، بیشتر می شود!

۵. یک دوست برای مکالمه پیدا کنید.

هم صحبت با دوست خود

۱۵ روش آسان برای یادگیری زبان انگلیسی * شرکت مهاجرتی رویال اپلای *

 

با جست و جو در اینترنت و عضویت در رسانه های اجتماعی می توانید دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید. با تمرین مکالمه بصورت آنلاین با دوستان جدیدتان تسلط شما به این زبان بالا می رود. البته این امکان نیز وجود دارد که بتوانید با زبان آموز دیگری در نزدیکی خود ارتباط برقرار کنید و با رد و بدل ایمیل، پیام های فوری و یا گفت وگو در اسکایپ زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. همچنین شما میتوانید با استفاده از وب‌سایت های رایگان مرتبط با این موضوع آموزشی، با یکدیگر ارتباط برقرار کنید.

در وبسایت های تبادل زبان، شما با یک انگلیسی زبان که در حال یادگیری زبان مادری شماست، گفتگو می کنید. به این ترتیب، طرف مقابلتان صحبت کردن به زبان شما را تمرین می‌کند و سپس شما با او زبان انگلیسی را تمرین  میکنید.

۶. زبان انگلیسی را با تماشای فیلم یاد بگیرید.

چه کسی از تماشای فیلم لذت نمی برد؟ آن هم در شرایطی که بتوانید همزمان با تماشای فیلم درس هم بخوانید! برای شروع، از فیلم های ساده برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم استفاده کنید. علاوه بر این فیلم های کلاسیک مدرن آمریکایی نیز بسیار جذاب هستند.

۷. زبان انگلیسی را با ویدیوهای معتبر آموزشی بیاموزید.

ویدیوهای معتبر زیادی توسط بومی زبانان ساخته می شود. درک تمامی مطلب این ویدیو ها در ابتدا ممکن است چالش برانگیز باشد، بنابراین با ویدیو های مبتدی و کوتاه شروع کنید. پیشنهاد میکنیم که به دنبال ویدیوهای ۵ دقیقه‌ای درباره موضوعات مورد علاقه خود بگردید. برای مثال، اگر عاشق آشپزی هستید، می‌توانید از کانال های آشپزی استفاده کنید.طیف وسیعی از موضوعات برای هر فردی در این پلتفرم یادگیری زبان وجود دارد، و هر کلیپ با زیرنویس‌، فلش کارت‌ و آزمون‌، برای تسهیل درک و یادگیری همراه است.

۸. از منابع یادگیری کودکانه استفاده کنید.

چند کتاب آموزش زبان انگلیسی کودکان را از کتابخانه بردارید و برای تمرین از آنها استفاده کنید. بدیهی است که یادگیری زبان انگلیسی به شکل ساده تر برای شما آسان تر خواهد بود؛ همچنین داستان این کتاب ها سرگرم کننده تر از داستان هایی هستند که در کتاب های دستور زبان انگلیسی پیدا می کنید. علاوه بر این می‌توانید از بازی‌های تعاملی انگلیسی که برای نوجوانان طراحی شده‌اند، مانند بازی‌های ویدیویی آموزشی یا بازی‌های آنلاین رایگان ESL، استفاده کنید.

۹. انگلیسی را از کانال های سرگرم کننده یوتیوب یاد بگیرید.

کانال یوتوب برای یادگیری و اموزش زبان انگلیسی /15 روش سرگرم کننده و آسان برای یادگیری زبان انگلیسی برای زبان آموزان

۱۵ روش آسان برای یادگیری زبان انگلیسی * شرکت مهاجرتی رویال اپلای *

 

یوتیوب علاوه بر ویدیوهای سرگرم کننده خنده دار، منبعی عالی برای یادگیری زبان انگلیسی است! درواقع یوتیوب پر از کانال های آموزشی عالی است که می توانید از آنها برای مطالعه زبان انگلیسی استفاده کنید.

۱۰.لطیفه های انگلیسی بخوانید.

می توانید کتاب های لطیفه نیز بخوانید، چرا که به طور شگفت انگیزی ابزار یادگیری مفیدی هستند. برای مسلط شدن به مکالمات انگلیسی، نه تنها باید به زبان انگلیسی صحبت کنید، بلکه باید فرهنگ انگلیسی را نیز درک کنید.

طنز در هر فرهنگی شکل منحصر به فردی دارد. موضوعی که در یک کشور خنده دار است ممکن است در کشور دیگر اصلا خنده دار نباشد. خواندن یک کتاب لطیفه راه خوبی برای تمرین این مفاهیم پیچیده مانند جملات عامیانه و اصطلاحات است. این کتاب های لطیفه برای شما سرگرم کننده خواهد بود و  همچنین شما را با سرگرمی های انگلیسی زبانان و حتی نحوه خندیدن آن ها آشنا می کند!

۱۱. زبان عامیانه انگلیسی را بلد باشید.

یکی از سرگرم کننده ترین قسمت های یادگیری زبان انگلیسی، یادگیری زبان عامیانه است. زبان عامیانه جلوه غیر رسمی و جالب تر از یک زبان است، به علاوه در هنگام استفاده از زبان عامیانه مکالمات شما از حالت خشک و رسمی خارج می شود و بیشتر صمیمانه به نظر می رسد. در این حالت شما می توانید راحت تر صحبت کنید و منظور خود را برسانید.

۱۲. آهنگ بخوانید.

در تنهایی اهنگ خواندن اهنگ های انگلیسی/15 روش سرگرم کننده و آسان برای یادگیری زبان انگلیسی برای زبان آموزان

چند آهنگ انگلیسی را تمرین کنید و با آن ها همخوانی کنید. پس از مدتی معنای اشعار برخی از این آهنگ های انگلیسی را یاد خواهید گرفت. پلتفرم های آنلاین معروفی وجود دارند که متن های ترانه های انگلیسی را همراه با فایل صوتی در اختیار زبان آموزان قرار  می دهند.

درحالی که آشپزی می کنید یا در حال دوش گرفتن هستید آواز بخوانید؛ با دوستان خود دور هم شوید و با هم همخوانی کنید. خواندن آهنگ های انگلیسی روشی فوق العاده برای تمرین صحبت کردن و تقلید لحن است. البته که سرگرم هم می شوید.

۱۳. وبلاگ های مرتبط با یادگیری زبان انگلیسی را بخوانید.

دنبال کردن وبلاگ ها سرگرمی خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی است. و خوشبختانه، وبلاگ های فوق العاده ای در مورد یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد! در وبسایت های محبوب زبان آموزان مطمئناً وبلاگی را پیدا خواهید کرد که مورد علاقه شما باشد و از آن لذت ببرید.

۱۴. وبلاگ خود را راه اندازی کنید.

وقتی ایده برای شروع دارید، چرا وبلاگ خود را به زبان انگلیسی نمی نویسید؟ روزانه زمان کمی را صرف نوشتن به زبان انگلیسی کنید. لازم نیست که حتما متن فوق العاده و هیجان انگیزی باشد؛ متن شما می تواند در مورد کارهایی باشد که در طول روز انجام می دهید.

البته به یاد داشته باشید که وبلاگ شما را همه می بینند، پس سعی کنید مطالب خصوصیتان را به اشتراک نگذارید!

این کار تمرینی برای راحت تر شدن توصیف علایق و سرگرمی های خود به زبان انگلیسی است.

۱۵. برنامه های انگلیسی زبان نصب کنید.

دائما از تلفن همراه خود استفاده می کنید، درست است؟ پس چرا ازاین موضوع به عنوان فرصتی برای تمرین زبان انگلیسی استفاده نمی کنید؟ صدها  برنامه عالی وجود دارد که انتخاب را برای شما سخت می کند.

بطور خلاصه روش های سرگرم کننده زیادی برای آموزش این زبان به شما وجود دارد.

با خیال راحت کارهای حقوقی و مهاجرتی خود را به ما بسپارید .

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *