مهاجرت + ویزا (آمریکا)

پاسپورت آمریکا

پاسپورت آمریکا

یکی از دلایل محبوبیت آمریکا برای مهاجرت قدرت و اعتبار پاسپورت آمریکا است. افرادی که بتوانند پاسپورت این کشور را دریافت کنند می‌توانند به بسیاری از مناطق و کشورها بدون اخذ ویزا سفر کنند.

آمریکا کشوری واقع در قاره‌ی آمریکای شمالی و در همسایگی اقیانوس اطلس و آرام است. کشورهای همسایه آن کانادا و مکزیک هستند.

نظام حکومتی این کشور جمهوری فدرال مبتنی بر قانون اساسی و متشکل از ۵۰ ایالت است. آمریکا با مساحت ۹/۸ میلیون کیلومتر مربع چهارمین کشور پهناور جهان محسوب می‌شود.

هم اکنون آمریکا از اقتصادی پیشرفته برخوردار است و بزرگترین وارد کننده و دومین صادر کننده بزرگ جهان است. آمریکا با داشتن برخی از بهترین و برترین موسسات آموزشی جهان، بسیاری از دانشجویان بین المللی را نیز به خود جذب می‌کند.

علاوه بر این،آمریکا کشوری است که پذیرای تمامی افراد از سراسر جهان با نژادهای مختلف است. تنوع فرهنگی و نژادی در این کشور، به دلیل مهاجر پذیری، بسیار بالاست. این کشور با ارائه‌ی برخی از پروسه‌های مهاجرتی همچون جذب نیروی کار خارجی، استارتاپ و سرمایه گذاری هر ساله پذیرای افراد زیادی از سراسر جهان است.

حقوق شهروندی در آمریکا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و افراد آزادی‌های فردی و اجتماعی دارند. پس طبیعی است بسیاری از افراد رویای مهاجرت به آمریکا را داشته باشند.

گفتنی است آمریکا کشوری است که تابعیت مضاعف را به رسمیت می‌شناسد و به افرادی که در خاک این کشور به دنیا آمده باشند به طور خودکار تابعیت آمریکایی می‌دهد. همچنین مهاجران با اخذ گرین کارت و برآورده سازی الزامات لازم می‌توانند واجدالشرایط اخذ تابعیت این کشور باشند.

در ادامه به بررسی پاسپورت آمریکایی و راه‌های اخذ آن می‌پردازیم:

پاسپورت آمریکا مدرکی است که توسط وزارت امور خارجه‌ی این کشور برای شهروندان آمریکایی صادر می‌شود.

نمونه پاسپورت آمریکا

نمونه پاسپورت آمریکا

طبق قانون افرادی که پاسپورت این کشور را دارند، چه شهروندان و چه آن دسته از مهاجرانی که پاسپورت این کشور را گرفته‌اند از حق و حقوق یکسانی برخوردار هستند. شایان ذکر است آمریکا شهروندان خود را از اخذ پاسپورت سایر کشورها منع نمی‌کند و تابعیت مضاعف آن‌ها را به رسمیت می‌شناسد.

کارت گذرنامه آمریکا چیست؟

کارت گذرنامه ( passport card ) آمریکا نوعی کارت شناسایی کوچک است که توسط آمریکا برای تردد در مرزهای زمینی و دریایی با کانادا، مکزیک، کارائیب و برمودا صادر می‌شود. معمولا همه‌ی افرادی که واجدالشرایط اخذ پاسپورت آمریکا هستند می‌توانند این کارت را نیز دریافت کنند. این کارت برای افراد ۱۶ سال به بالا به مدت ۱۰ سال و برای افراد زیر ۱۶ سال به مدت ۵ سال صادر می‌شود. این کارت برای سفرهای هوایی بین المللی مدرکی معتبر نیست.

ارزش و اعتبار پاسپورت آمریکا

بر اساس شاخص رتبه بندی پاسپورت‌ها،ارزش و اعتبار پاسپورت آمریکا رتبه‌ی سوم در جهان را به خود اختصاص داده است. این رتبه بندی با توجه به تعداد کشورهایی که هر دولت با آن‌ها قرارداد لغو روادید دارد و می‌توان بدون اخذ ویزا به آنجا سفر کرد، صورت می‌گیرد. داشتن پاسپورت آمریکا اجازه‌ی سفر به ۱۷۳ کشور در جهان بدون نیاز به اخذ ویزا را به دارندگان پاسپورت آمریکایی می‌دهد.

لازم به ذکر است با این پاسپورت برای ورود به ۲۵ کشور نیاز به اخذ ویزا داریم:

اعتبار پاسپورت آمریکا

رنگ سبز: کشورهای بدون نیاز به اخذ ویزا

رنگ آبی: کشورهایی که با پاسپورت آمریکایی ویزای به محض ورود ( visa on arrival ) یا ویزای الکترونیک ( eVisa  ) صادر می‌کنند.

رنگ زرد: کشورهایی که نیاز به اخذ مجوز الکترونیکی ( eTA ) دارند.

رنگ قرمز: کشورهایی که نیاز به اخذ ویزا دارند.

جدول زیر لیستی از برخی کشورها که به دارندگان پاسپورت آمریکایی اجازه‌ی ورود بدون ویزا را می‌دهد نشان می‌دهد:

کاناداسوئدفرانسهایتالیاکلمبیا
مکزیکفنلانداسپانیااتریشپرو
کلمبیالهستانپرتغالاسلوانیاپاراگوئه
اکوادورآلمانمراکشآلبانیاروگوئه
آرژانتیناسلواکیفیلیپینگرجستانپاناما
برزیلاوکراینژاپنتاجیکستاننیکاراگوئه
ایسلندقزاقستانتایلندقرقیزستانسنگال
نروژرومانیاایرلندمالزیارمنستان

لیست برخی از کشورها که نیاز به اخذ ویزا دارند:

افغانستانمالیسوریه
چینکره شمالیترکمنستان
غناروسیهونزوئلا
ایرانسودانیمن

انواع پاسپورت آمریکا

 • پاسپورت معمولی ( Regular Passport ) آمریکا

پاسپورت معمولی آمریکا به افرادی تعلق می‌گیرد که شهروندان آمریکا هستند. ( آن دسته از اتباع سایر کشورها که شهروندی این کشور را اخذ کردند نیز شامل می‌شود.)مدت اعتبار این نوع پاسپورت برای افراد ۱۶ سال و یا بالاتر معمولا ۱۰ سال و برای افراد ۱۵ سال و یا کمتر ۵ سال است.

یکی از انواع گذرنامه‌های معمولی، no-fee passport ها هستند که به شهروندانی تعلق می‌گیرد که در گروه‌های خاصی، برای هدفی مشخص برای سفر نیاز به پاسپورت دارند. برای مثال، ملوانی آمریکایی که برای ماموریتی کاری قصد تردد بین المللی با کشتی‌های آمریکایی را دارد. مدت اعتبار این نوع پاسپورت معمولا ۵ سال است. برای اخذ این نوع پاسپورت نیاز به داشتن تائیدیه‌ای رسمی جهت اثبات اهداف خاص مسافرتی خود دارید.

معمولی آمریکا

 • پاسپورت خدماتی (Passport Service ) :

پاسپورت خدماتی به افرادی تعلق می‌گیرد که به موجب قراردادی با دولت آمریکا قصد سفر به خارج از آمریکا را دارند. این نوع پاسپورت معمولا به مدت ۵ سال اعتبار دارد.

پاسپورت خدماتی آمریکا

 • پاسپورت رسمی ( Official Passport ) :

پاسپورت رسمی به شهروندان و کارمندان آمریکایی و بستگان واجدالشرایط آن‌ها که به طور دائم یا موقت در خارج از کشور به پست یا سمتی منصوب می‌شوند تعلق می‌گیرد. برای مثال، برخی از اعضای کنگره که برای ماموریتی رسمی به خارج از این کشور سفر می‌کنند، واجدالشرایط اخذ این نوع پاسپورت هستند. پرسنل نظامی آمریکا هنگام استقرار در خارج از کشور باید از این نوع پاسپورت استفاده کنند. مدت اعتار این نوع پاسپوت معمولا ۵ سال است.

رسمی آمریکا 1

 • پاسپورت دیپلماتیک ( Diplomatic Passport ) :

 پاسپورت دیپلماتیک به دیپلمات‌های آمریکایی و بستگان واجدالشرایط آن‌ها تعلق می‌گیرد. این افراد عبارتند از: رئیس جمهور فعلی و سابق آمریکا، معاون رئیس جمهور و سایر معاونان، قاضی ارشد، رئیس دیوان عالی، اعضای فعلی کابینه، وزیر خارجه سابق، معاون وزیر خارجه، دادستان کل و معاون دادستان کل، برخی از اعضای کنگره و سفیران بازنشسته. پاسپورت دیپلماتیک عموما به مدت ۵ سال اعتبار دارد.

دیپلماتیک آمریکا

 • پاسپورت اضطراری ( emergency passport ) :

 پاسپورت اضطراری به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد دارند به مدت ۱۵ روز کاری به خارج از آمریکا سفر کنند. این نوع از پاسپورت‌ها معمولا همان روزی که مدارک تکمیل شده‌ی درخواست ویزا ارسال می‌شود، پردازش و صادر می‌شود. مدت اعتبار این نوع پاسپورت معمولا ۱۲ ماه است.

اظطراری آمریکا 2

 • پاسپورت موقت:

برخی از کشورها همچون کانادا برای شهروندان خود پاسپورتی با مدت اعتبار محدود صادر می‌کنند اما در مورد گذرنامه‌های آمریکایی باید بدانید هر پاسپورتی که با مدت اعتبار کمتر از ۱۰ سال برای بزرگسالان و کمتر از ۵ سال برای کودکان صادر شود، به عنوان پاسپورت موقت در نظر گرفته می‌شود. این دسته از گذرنامه‌ها اغلب به دلیل تغییر جنسیت و یا تغییر نام صادر می‌شود تا متقاضی بتواند تا زمان اخذ پاسپورت اصلی تردد بین المللی داشته باشد.

مدارک مسافرتی:

آمریکا برای سایر افراد از جمله مهاجران نیز برخی از مدارک مسافرتی را در نظر گرفته است. یکی از انواع این مدارک، مدرک مسافرتی پناهندگی است.

مدرک مسافرتی پناهندگی یا پاسپورت پناهندگی سندی است که توسط آمریکا به پناهندگان تعلق می‌گیرد تا برای تردد بین المللی از آن استفاده کنند. دقت داشته باشید این مدرک مسافرتی پاسپورت معمولی نیست و دارندگان آن ممکن است هراز چندگاهی با مشکلاتی روبرو شوند. این مشکلات می‌تواند ناشی از عدم آشنایی کارکنان شرکت هواپیمایی با چنین مدارکی باشد.

مدارک مسافرتی آمریکا

مجوز ورود ( Re-entry Permit ) به آمریکا :

مجوز ورود به افرادی تعلق می‌گیرد که اقامت دائم این کشور را دارند. این مجوز معمولا به مدت دو سال اعتبار دارد و به افراد اجازه‌ی ورود مجدد به آمریکا را می‌دهد.

شرایط اخذ پاسپورت آمریکا

یکی از شرایط اصلی برای اخذ پاسپورت آمریکا، اخذ شهروندی آمریکا می‎‌باشد. این بدان معناست در صورتی که قصد دارید پاسپورت آمریکایی دریافت کنید ابتدا باید در الزامات اخذ شهروندی را برآورده ساخته و در آزمون شهروندی شرکت کنید. اخذ شهروندی آمریکا شرایط خاصی دارد که در ادامه‌ی مقاله به بررسی آن می‌پردازیم:

 • اخذ اقامت دائم آمریکا: اصلی‌ترین شرط لازم برای واجدالشرایط بودن جهت اخذ شهروندی آمریکا اقامت دائم این کشور است. متقاضی برای اخذ شهروندی باید با یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی که منجر به اخذ اقامت دائم می‌شود در آمریکا حضور داشته باشد.
 • الزامات حضور فیزیکی: افرادی که اقامت دائم این کشور را اخذ می‌کنند بسته به نوع ویزای مهاجرتی باید به مدت حداقل ۵ و یا ۳ سال در آمریکا حضور فیزیکی داشته باشند و در این کشور زندگی کرده باشند. مدت زمان حضور فیزیکی برای اخذ شهروندی بسته به نوع ویزای افراد متغیر است.
 • اثبات توانایی زبان انگلیسی: متقاضیان اخذ شهروندی آمریکا بایداز مهارت‌های اولیه زبان انگلیسی در خواندن، نوشتن و صحبت کردن برخوردار شوند.
 • داشتن درکی ابتدایی از تاریخ و فرهنگ آمریکا
 • اثبات وفاداری به اصول قانون اساسی آمریکا
 • تکمیل و ارائه فرم N-400
 • شرکت در آزمون شهروندی
 • شرکت در مراسم سوگند شهروندی

نمونه فرم n400 پاسپورت آمریکایی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط اخذ ویزای آمریکا کلیک کنید.

نمودار زیر تعداد افرادی که طی چند سال اخیر شهروندی این کشور را اخذ کرده‌اند نشان می‌دهد:

اخذ ویزای آمریکا

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت آمریکا

 • اخذ فرم درخواست گذرنامه ( DS-11 )
 • اصل مدرک شهروندی
 • مدرک شناسایی عکس دار معتبر
 • یک نسخه کپی از پشت و روی گرین کارت
 • عکس مطابق با شرایط عکس پاسپورت ( دقت داشته باشید شما مجاز به ضمیمه عکس به فرم نیستید، این کار توسط نماینده و یا کارمند اداره گذرنامه انجام خواهد شد.)

نکته: دقت داشته باشید فرم DS-11 را باید در حضور یکی از مقامات آمریکایی مشخص شده امضا بزنید پس از امضای این فرم تا زمانی که از شما درخواست نشده، خودداری کنید.

فرم DS 11

مدت زمان پردازش و صدور پاسپورت آمریکا

درخواست پاسپورت آمریکا از خارج از کشور، توسط سفارت یا کنسولگری به خدمات پاسپورت در آمریکا ارسال می‌شود. معمولا این روند بین ۶ تا ۹ هفته به طول می‌انجامد. در صورتی که برای اخذ پاسپورت عجله دارید با پرداخت هزینه‌ی ۶۰ دلاری می‌توان این مدت زمانی را به ۳ تا ۵ هفته کاهش داد.

اخذ پاسپورت آمریکا

نکته: این مدت زمانی از روزی که اداره گذرنامه درخواست شما را دریافت می‌کند محاسبه شده است نه روزی که ثبت درخواست می‌کنید.

هزینه اخذ پاسپورت آمریکا

هزینه‌های اخذ پاسپورت آمریکایی از سفارت‌ها و کنسولگری‌های آمریکایی در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است.

اما به طور کلی طبق آنچه اداره گذرنامه در آمریکا اعلام کرده است، این هزینه برای افراد ۱۶ سال و یا بالاتری که قصد دارند از داخل آمریکا ثبت درخواست کنند ۱۳۰ دلار می‌باشد. علاوه بر این، متقاضی ملزم به پرداخت ۳۵ دلار تحت عنوان هزینه پذیرش می‌باشد.

اخذ پاسپورت آمریکا

 

این هزینه برای متقاضی زیر ۱۶ سال ۱۰۰ دلار می‌باشد که علاوه بر آن وی ملزم به پرداخت ۳۵ دلار تحت عنوان هزینه پذیرش درخواست می‌باشد.

مزایای اخذ پاسپورت آمریکا

اکثر افرادی که به آمریکا مهاجرت می‌کنند، در تلاش اخذ شهروندی این کشور نیز هیتند. چرا که اخذ شهروندی منجر به اخذ پاسپورت شده و در نتیجه افراد از مزایای زیادی برخوردار خواهند بود.

افرادی که شهروند آمریکا هستند از تمام مزایای زندگی و شهروندی در آمریکا بهره‌مند خواهند شد. آن‌ها از تمام حقوق و آزادی‌های فردی و اجتماعی برخوردار خواهند بود.

شهروندان آمریکایی با اخذ پاسپورت می‌توانند در انتخابات رای دهند، همسر و فرزندان خود را به آمریکا بیاورند، بدون هیچ محدودیتی در شهرهای آمریکا تردد داشته باشند و در هر زمینه‌ای و در هر شهری که بخواهند مشغول به کار شوند حتی برخی از مشاغل دولتی.

دقت داشته باشید فرزندان آن دسته از شهروندانی که چه خارج از آمریکا و چه در آمریکا متولد شده باشند، به طور خودکار شهروندان آمریکا محسوب می‌شوند.

آیا ممکن است پاسپورت‌ آمریکا باطل شود؟

در صورتی که افراد مرتکب جرمی شوند که امنیت ملی کشور را به خطر می‌اندازد، ممکن است پاسپورت خود را از دست بدهند. همچنین در صورت عدم رعایت قوانینی همچون ممنوعیت سفر به کشور کره‌ی شمالی چه با ویزا و یا بدون ویزا منجر به مجازات کیفری و باطل شدن گذرنامه خواهد شد. این قانون از سال ۲۰۱۷ پس از مرگ دانشجویی آمریکایی در کره‌ی شمالی اجرایی شد. سفر به کره‌ی شمالی در برخی از موارد خاص با تائید دولت امکان پذیر خواهد بود. 

چگونگی تمدید پاسپورت آمریکا

آن دسته از افرادی که تابعیت این کشور را دارند، می‌توانند پاسپورت آمریکایی داشته باشند، پس تمامی این افراد واجدالشرایط تمدید پاسپورت خود هستند پس در صورتی که قصد تمدید آن را دارید می‌توانید به صورت آنلاین یا از طریق پست برای این کار اقدام کنید.

در صورتی که نیاز به تمدید پاسپورت خود در کوتاه‌ترین زمان ممکن را دارید، باید برای تسریع روند پردازش درخواست خود هزینه اضافی بپردازید.

 • اخذ و تکمیل فرم DS-82
 • ارائه پاسپورت قبلی
 • مدارک تغییر اسم ( در صورت وجود )
 • عکس
 • پرداخت هزینه‌ها

برای دانلود فرم ds82  کلیک کنید.

تمدید پاسپورت آمریکا

در صورتی که خارج از آمریکا هستید و مدت اعتبار پاسپورتتان رو به اتمام است می‌توانید به یکی از سفارت‌ها یا کنسولگری آمریکا در کشوری که در آن حضور دارید، مراجعه کنید.

دستورالعمل‌های تکمیلی در رابطه با نحوه‌ی تمدید پاسپورت خود را می‌توانید از طریق لینک زیر دنبال کنید.

https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/have-passport/renew.html

تمدید پاسپورت آمریکا

نکاتی در رابطه با تمدید پاسپورت آمریکا

 • حداقل ۹ ماه قبل از انقضای اعتبار پاسپورت خود اقدام کنید.
 • پیش از سفر تاریخ انقضای پاسپورت خود را چک کنید، چرا که برخی از کشورها از شما می‌خواهند پاسپورتی به همراه داشته باشید که حداقل ۶ ماه پس از ورودتان به کشور مقصد معتبر باشد.
 • اگر مرتبا سفر می‌کنید، گزینه‌ی ۵۲ صفحه را در فرم درخواست تمدید گذرنامه‌ی خود علامت بزنید تا گذرنامه‌ای با ۵۲ صفحه دریافت کنید.

چه کسانی نمی‌توانند پاسپورت خود را تمدید کنند؟

 • افرادی که زیر ۱۶ سال سن دارند.
 • افرادی که ۱۵ سال پیش و یا بیشتر پاسپورت داشتند.
 • افرادی که پاسپورت آن‌ها گم یا دزدیده شده و یا آسیب دیده است.
 • افرادی که پاسپورتشان با نام قبلی‌شان صادر شده و هم اکنون اسناد و مدارک معتبری برای تغییر نام خود ندارند.

در هر یک از مواردی که ذکر شد، متقاضی مجاز به تمدید پاسپورت نیست و باید باید برای اخذ گذرنامه‌ای جدید اقدام کند.

مشخصات پاسپورت آمریکا

گذرنامه‌های آمریکایی دارای ۳۲ صفحه هستند که پس زمینه همه‌ی صفحات با مضامین میهن پرستانه طراحی شده‌اند. این پاسپورت در بردارنده برچسب‌هایی امنیتی در قسمت جلد پشتی است.

آمریکایی

روی جلد جلو نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا طراحی شده و کلمه‌ی ” PASSPORT ” با حروف بزرگ بالای جلد نوشته شده است. با این حال سایر اسناد مسافرتی مانند سند سفر پناهندگی و مجوز ورود مجدد به جای نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا، مهر وزارت امنیت داخلی طراحی شده است.

صفحه‌ی اول پاسپورت شامل اطلاعاتی درباره دارنده گذرنامه است. این صفحه با پلاستیک لمینت شده تا از دستکاری در اطلاعات جلوگیری شود. صفحه اول گذرنامه شامل اطلاعات از جمله :

 • عکس
 • شماره پاسپورت
 • نام کشوری که پاسپورت را صادر کرده “USA”
 • نام
 • نام خانوادگی
 • ملیت
 • تاریخ تولد
 • محل تولد
 • جنسیت ” F: مونث – M: مذکر “
 • تاریخ صدور
 • تاریخ انقضا
 • نهادی که پاسپورت را صادر کرده ” وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا ( United States Department of State) “

مشخصات پاسپورت آمریکایی

قسمت انتهایی صفحه‌ی اول پاسپورت  ماشین خوان می‌باشد. صفحه‌ی بعدی به نام صفحه‌ی امضا شناخته می‌شود. این صفحه دارای خطی برای امضای دارنده‌ی پاسپورت است. پاسپورت دریافتی تا زمانی که توسط دارنده آن با جوهر آبی یا سیاه امضا نشده باشد از درجه اعتبار ساقط است. اگر دارنده پاسپورت قادر به امضا کردن نباشد، باید توسط شخصی که صلاحیت قانونی امضا از طرف دارنده پاسپورت را دارد امضا شود.

روش‌های اخذ پاسپورت آمریکا

طبق قوانین اداره مهاجرت آمریکا، افرادی واجدالشرایط اخذ پاسپورت هستند که اقامت دائم این کشور را داشته باشند. اقامت دائم افراد با اخذ گرین کارت به اثبات می‌رسد. پس از اخذ گرین کارت و برآورده سازی الزامات افراد می‌توانند برای اخذ شهروندی اقدام کرده و پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنند. در ادامه به بررسی پروسه‌های مهاجرتی که منجر به اخذ پاسپورت می‌شود، می‌پردازیم:

اخذ پاسپورت آمریکا از طریق ازدواج

آمریکا حامی نهادهای خانوادگی و گردهم آوری آن‌ها کنار یکدیگر است. افرادی که با شهروندان و یا مقیم دائم این کشور ازدواج کرده‌اند واجدالشرایط ورود و اخذ اقامت دائم آمریکا هستند. انواع زیادی از ویزاهای ازدواج در آمریکا در دسترس است که پس از اثبات رابطه‌ی واقعی زوجین به آن‌ها تعلق می‌گیرد. افراد با اخذ این نوع از ویزاها واجدالشرایط اخذ گرین کارت و  شهروندی بوده که در نهایت منجر به اخذ پاسپورت نیز می‌شود.

اخذ پاسپورت آمریکا از طریق تولد

قوانین تابعیتی آمریکا به خاک و خون است. این بدان معناست که اگر یکی از والدین کودکی، پدر یا مادر، تابعیت آمریکا را داشته باشند، فرزند آن‌ها نیز تابعیت این کشور را دریافت می‌کند. علاوه بر این، در صورتی که فرزندی از پدر و مادر غیر آمریکایی در خاک کشور آمریکا متولد شود، تابعیت آمریکایی دریافت خواهد کرد.

اخذ پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از پروسه‌هایی که می‌تواند منجر به اخذ گرین کارت شود، پروسه سرمایه گذاری در آمریکا است. برای اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق این پروسه، دو نوع برنامه سرمایه گذاری موجود است:

سرمایه گذاری در مراکز منطقه‌ای TEA (Targeted Employment Area): در این نوع سرمایه گذاری متقاضی باید حداقل ۹۰۰۰۰۰ دلار در یکی از مناطق محدوده TEA( Targeted Employment Area) سرمایه گذاری کند. ( محدوده TEA چیست؟ اداره مهاجرت چندین مرکز منطقه‌ای در سراسر کشور دارد که به دنبال ایجاد رشد اقتصادی در این مناطق است. برای مثال یکی از مناطق روستایی با حداکثر جمعیت ۲۰۰۰۰ نفر و یا مناطق با نرخ بیکاری بالا یعنی مناطقی که نرخ بیکاری در آن‌ها ۱۵۰% است، در این دسته از مناطق قرار می‌گیرند.)

سرمایه گذاری مستقیم: در این نوع سرمایه گذاری، متقاضی باید حداقل ۱.۸ میلیون دلار خارج از محدوده TEA، سرمایه گذاری کند. این نوع سرمایه گذاری به شما این امکان را می‌دهد تا به انتخاب خود در شرکتی آمریکایی سرمایه گذاری کنید و  یا حتی شرکت خود را در آمریکا تاسیس کنید. اما باید الزامات اداره مهاجرت آمریکا را برآورده کنید.

نمودار زیر تعداد ویزاهای سرمایه گذاری صادر شده طی سال‌های اخیر را نشان می‌دهد:

نمودار سرمایه گذاری در آمریکا

اخذ پاسپورت آمریکا از طریق ویزای نخبگان:

آمریکا پذیرای اتباع سایر کشورها با توانایی‌های فوق العاده یا خاص، اساتید و محققان برجسته و یا مدیران اجرایی خاص می‌باشد. البته هر گروه از این افراد، ملزم برآورده سازی الزامات خاصی هستند تا بتوانند گرین کارت نخبگی دریافت کنند.

اخذ پاسپورت آمریکا از طریق تحصیل:

از آنجا که آمریکا خواهان جذب افراد تحصیل کرده است، دانشجویان بین المللی پس از اتمام دوره تحصیلی خود می‌توانند از چند طریق گرین کارت آمریکا را دریافت کرده و شهروندی بگیرند.

این روش‌ها عبارتند از:

 • تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای نخبگان
 • سرمایه گذاری در آمریکا
 • ازدواج با شهروندی آمریکایی

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و آمریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم ارزیابی مهاجرتی و درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

1 دیدگاه در “پاسپورت آمریکا

 1. Avatar حامد گفت:

  ممنون بابت مقاله کاملتون

نظرات بسته شده اند

سایدبار
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.