پناهندگی آمریکا

برنامه های ویزای امریکا EB-5

در سال ۱۹۹۰ ، کنگره دسته ویزای سرمایه گذار مهاجر EB-5 را در قانون مهاجرت ایجاد کرد تا سرمایه خارجی را به ایالات متحده جذب کند و برای کارگران آمریکایی در این روند شغل ایجاد کند. در نهایت ، سرمایه گذار می تواند درخواست اقامت دائم آمریکا را بدهد.

الزامات

  • سرمایه گذاری ۱،۸۰۰،۰۰۰ دلار ، ۹۰۰،۰۰۰ دلار
  • سرمایه گذاری باید در یک موسسه تجاری انتفاعی ایالات متحده انجام شود
  • این سرمایه گذاری باید ۱۰ شغل تمام وقت در ایالات متحده به مدت دو سال ایجاد کند.

برنامه های ویزای امریکا EB-5: سرمایه گذاری ویزای EB-5

به دلیل تغییراتی که در نوامبر ۲۰۱۹ آغاز شد ، متقاضیان ویزای EB-5 معمولاً ملزم به سرمایه گذاری ۹۰۰،۰۰۰ دلار یا ۱،۸۰۰،۰۰۰ دلار سرمایه در یک شرکت تجاری آمریکایی هستند.

سرمایه گذاری EB-5 می تواند به شکل زیر باشد:

پول نقد

تجهیزات

اموال ملموس

بدهی تضمین شده

معادل پول نقد (بر اساس ارزش بازار منصفانه دلار آمریکا ارزیابی می شود)

اگر سرمایه گذاری در یک موسسه تجاری واقع در منطقه اشتغال هدف (TEA) انجام شود ، حداقل میزان سرمایه مورد نیاز برای برنامه ویزای EB-5 ممکن است از ۱.۸۰۰.۰۰۰ دلار به ۹۰۰.۰۰۰ دلار کاهش یابد. پروژه EB-5 یا باید در یک منطقه روستایی باشد یا در منطقه ای که بیکاری بالایی دارد .

دستورالعمل های ایجاد اشتغال

USCIS ایجاب می کند که سرمایه گذاری EB-5 منجر به ایجاد ۱۰ شغل تمام وقت برای کارگران آمریکایی شود. این مشاغل باید در مدت دو سال پس از دریافت اقامت دائم مشروط سرمایه گذار ایجاد شود.

در برخی موارد، سرمایه گذار باید بتواند ثابت کند که سرمایه گذاری آنها منجر به ایجاد مشاغل مستقیم برای کارکنانی شده است که مستقیماً در واحد تجاری دریافت کننده سرمایه گذاری کار می کنند.

با این حال ، سرمایه گذار EB-5 تنها باید نشان دهد که اگر سرمایه گذاری در یک مرکز منطقه ای انجام شود، ۱۰ شغل غیر مستقیم یا القایی تمام وقت ایجاد شده است.

شغل های غیر مستقیم-در مشاغلی که کالا یا خدمات را به پروژه EB-5 عرضه می کنند ایجاد شده است.

مشاغل القایی-ایجاد شده در جامعه بزرگتر در نتیجه درآمد هزینه شده توسط کارکنان پروژه EB-5

مراحل درخواست ویزا EB-5

مراحل درخواست ویزا EB-5

متقاضی EB-5 ابتدا باید یک مشاغل واجد شرایط برای سرمایه گذاری پیدا کند. متقاضیان همچنین باید اطمینان حاصل کنند که برای پیشبرد روند EB-5 از شرایط لازم برای سرمایه گذاران معتبر برخوردار هستند.

پس از انتخاب مشاغل برای سرمایه گذاری، متقاضیان باید مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری را در پروژه ای که انتخاب کرده اند، انجام دهند.

سرمایه گذاری باید ۱.۸ میلیون دلار یا ۹۰۰.۰۰۰ دلار باشد اگر پروژه در منطقه اشتغال هدف قرار گرفته باشد.

سپس، یک وکیل مهاجرت با ارائه دادخواست I-526 به USCIS ، اثبات این سرمایه گذاری را ارائه می دهد.

خدمات شهروندی و مهاجرت امریکا، معمولاً به متقاضیان اطلاع می دهد که آیا درخواست I-526 آنها پس از ۳۱ تا ۵۲ ماه پذیرفته شده است یا خیر.

اگر I-526 شما رد شود، اکثر مراکز منطقه ای سرمایه گذاری شما را پس می دهند.

در مرحله بعد ، متقاضی باید دو سال مقیم مشروط ایالات متحده شود.

سرمایه گذاران EB-5 پس از تأیید درخواست I-526 آنها توسط USCIS، واجد شرایط اقامت ایالات متحده خواهند بود

آخرین مرحله در روند ویزای EB-5 این است که متقاضیان با حذف وضعیت مشروط دو ساله خود، اقامت دائم بدون قید و شرط داشته باشند.

درخواست I-829 90 روز قبل از دومین سالگرد تاریخی که متقاضی برای اولین بار اقامت مشروط خود را دریافت کرد به USCIS ارسال می شود که ثابت می کند سرمایه گذار تمام الزامات برنامه ویزای EB-5 را برآورده کرده است.

USCIS اغلب ۲۲ تا ۴۵ ماه پس از تحویل I-829 گرین کارت دائمی صادر می کند.

سرمایه گذار، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال آنها می توانند به طور دائم در ایالات متحده زندگی و کار کنند و این حق را دارند که پس از یک دوره پنج ساله از تاریخ دریافت اقامت مشروط اولیه خود، درخواست شهروندی آمریکا را بدهند.

چرا کمک حقوقی برای ویزای EB-5 مهم است؟

سرمایه گذاری در ایالات متحده برای دریافت گرین کارت یک فرآیند ساده نیست.

با وجود افزایش بودجه، هنوز شرایط خاصی وجود دارد که باید برای اخذ ویزای EB-5 رعایت شود.

از آنجا که مستندات زیادی در این زمینه وجود دارد، متقاضیان این ویزا اغلب از یک متخصص مهاجرت قانونی که از نحوه ارائه یک بسته درخواست برای متقاعد کردن افسران مهاجرت در مورد شایستگی یک سرمایه گذار مطلع است، کمک می گیرند.

چرا رویال اپلای  را برای کمک به برنامه EB-5 خود استخدام می کنید؟

وقتی صحبت از سرمایه گذاری زمان و پول شما می شود ، می خواهید بر خود کسب و کار تمرکز کنید. این همان جایی است که ما می توانیم کمک کنیم ، زیرا متخصص هستیم که با استفاده از تخصص خود در هر مورد مهاجرت به افراد در دستیابی به اهداف خود کمک کنیم. ما به صدها سرمایه گذار کمک کرده ایم تا از طریق برنامه های E-B5 موفق به اخذ اقامت دائم ایالات متحده شوند و ما نیز می توانیم به شما کمک کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان رویال اپلای تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی انلاین رویال اپلای را تکمیل کنید.

۰۲۱۲۲۴۰۷۱۷۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *