سرمایه گذاری کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا یکی از روش های رایج دریافت اقامت دائم کاناداست.

اگر سوابق تجاری دارید یا کار آفرین هستید مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برای شما گزینه مناسبی است.

کانادا به دنبال جذب افرادی است که از طریق تجارب تجاری و یا مدیریتی خود علاقه مند به ایجاد یک کسب کار در کانادا یا خرید یک کسب و کار فعال هستند وبرای  اقتصاد کانادا مفید محسوب می شوند.

کشور کانادا در حال حاضر یکی از سود آورترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف تجاری است.

متقاضیان می توانند از طریق برنامه های سرمایه گذاری فدرال و استانی ابتدا اجازه کار بگیرند تا کسب‌وکار خود را در کانادا راه اندازی یا مدیریت کنند.

سپس، در صورت موفقیت آمیز بودن کسب و کار، می توانند با دریافت اقامت دائم و شهروندی کانادا اقدام کنند.

سرمایه گذاری در کانادا به شما و اعضای خانوادتان اجازه می دهد بدون هیچ محدودیتی درکانادا زندگی، کار، تحصیل و سفر کنید. دراین مقاله به معرفی انواع روش های سرمایه گذاری درکانادا، حداقل سرمایه مورد نیازبرای دریافت ویزای سرمایه گذاری، هزینه و الزامات سرمایه گذاری و نحوه دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری می پردازیم .

فهرست مطالب

روش های سرمایه گذاری در کانادا

روش های سرمایه گذاری مختلفی برای کار آفرینان، سرمایه گذاران و شرکت های خارجی در کانادا وجود دارد که متقاضیان می توانند از طریق آن ها برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

دو برنامه کلی برای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها می پردازیم.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق روش ICT

انتقال درون شرکتی یا برنامه ICT  که مخفف (Intera- Company Transferees)  است ، فرصتی است برای شرکتهای خارجی که قصد انتقال دفتر یا شرکت خود را به کانادا دارند و به دنبال گسترش فعالیت های خود دراین کشورهستند.

از طریق روش ICT می توانید کارمندان خود را به دفتر جدید خود در کانادا منتقل کنید.

برای این کارمندان مجوز کار موقت صادر می شود و عموماً پس از ۱ سال کار در کانادا واجد شرایط دریافت اقامت دائم هستند.  

کارمندان می بایست برای کار در سمت های اجرایی، مدیریتی و یا پوزیشن های تخصصی منتقل شوند.

همچنین به مدت حداقل یک سال در سه سال اخیر قبل از درخواست، باید در استخدام  شرکتی که قصد دارد آن ها را به خارج از کانادا برای کار در پوزیشن تمام وقت مشابه منتقل کند، باشند. در ادامه مزایا، شرایط و حداقل سرمایه لازم برای این نوع ویزا را مشاهده میکنید:

 • امکان زندگی و راه اندازی کسب و کار خود در کانادا
 • عدم الزام به حضور فیزیکی در کانادا
 • امکان آوردن اعضای خانواده به کانادا
 • امکان انتقال کارمندان اصلی شرکت خود به کانادا
 • تحصیل رایگان فرزندان
 • دریافت سریع ویزا
 • عدم وجود حداقل سرمایه مشخص
 • امکان ماندن دائم در کانادا
 • بدون نیاز به مدرک زبان

کارآفرینانی که صاحب کسب و کار موفق در کشور خود هستند، می توانند با داشتن شرایط زیر مجوز کار در کانادا را دریافت کنند:

 1. شرکت آنها باید حداقل یک سال قبل از انتقال به کانادا فعال بوده باشد.
 2. شرکت گردش مالی خوبی داشته باشد و توانایی تامین هزینه را در کانادا داشته باشد.
 3. فعالیت شرکتی که در کانادا راه اندازی می شود باید مرتبط با شرکت شما در کشور مبدا باشد.
 4. راه اندازی شرکت در کانادا موجب ایجاد شغل شود.
 5. شرکت شما باید در یک مکان فیزیکی (دفتر یا انبار) در کانادا دایر شود و حداقل یک کارمند کانادایی که اقامت دائم یا شهروندی کانادا را دارد، استخدام کند.

دولت کانادا حداقل مبلغ سرمایه گذاری را برای انتقال شرکت به کانادا تعیین نمی کند. با این حال، شرکت ها باید از نظر مالی سرمایه لازم برای پشتیبانی از عملیات جدید خود در کانادا و استخدام نیرو داشته باشد.

بنابراین بر اساس تجربه ما، شرکت ها باید بتوانند در سال گردش مالی بالای ۲۵۰۰۰۰ هزار دلار در سال و تمکن مالی حداقل ۱۰۰,۰۰۰ دلار را برای پوشش هزینه های خود در سال اول نشان دهند. بنابراین علاوه بر سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری، متقاضیان باید نشان دهند که وجوه یا دارایی های اضافی برای حمایت از کسب و کار خود در کانادا را دارند.

پرسش و پاسخ سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در کانادا از طریق روش ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ به کارآفرینان خارجی اجازه می دهد تا از طریق مهاجرت تجاری اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. صاحبان استارت آپ های نوآورانه یا ایده های خلاقانه تاسیس شده می توانند از طریق دریافت ویزای استارت آپ برای نقل مکان دائمی به کانادا همراه با سایر شرکای خود (حداکثر ۵ شریک) اقدام کنند.

اگر شما یک کارآفرین خارجی هستید که در نظر دارید برای برنامه ویزای استارت آپ درخواست دهید.

مزایا و شرایط و حداقل سرمایه مورد نیاز برای این نوع ویزا را در این قسمت می توانید مشاهده کنید:

 • امکان درخواست ویزا برای همه ملیت ها
 • عدم وجود محدودیت برای انواع فعالیت های تجاری در کانادا
 • امکان مشارکت ۵ نفر در یک استارت آپ (حداقل ۱۰٪ مالکیت برای هر شریک مورد نیاز است).
 • امکان نقل مکان به کانادا با اخذ مجوز کار در حین رسیدگی به درخواست اقامت دائم.
 1. متقاضیان ویزا باید نامه پشتیبانی یا همان Letter of support از یکی از سازمان های تعیین شده در کانادا دریافت کنند. لیست سازمان های مجاز را در وبسایت رسمی اداره مهاجرت کانادا

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/start-visa/designated-organizations.html

می توانید مشاهده کنید.

 1. هر یک از متقاضیان باید نمره زبان معادل CLB 5 داشته باشند. که معادل نمره ۵ آیلتس جنرال است.
 2. هر یک از متقاضیان خارجی باید حداقل ۱۰ درصد از سهام استارتاپ را دراختیار داشته باشد.
 3. هر متقاضی باید سرمایه کافی برای اقامت در کانادا داشته باشد (حداقل بین ۱۲۹۶۰ تا ۳۴۲۹۹ دلار بسته به تعداد اعضای خانواده متقاضی).
 4. داشتن حداقل سرمایه حدود ۲۰۰۰۰۰ دلار برای هر متقاضی برای راه اندازی استارت آپ در کانادا
 5. داشتن دانش تخصصی و تجربه منحصر به فرد در زمینه کاری خود.

برنامه ویزای استارت آپ برای کارآفرینان خارجی که سرمایه محدودی برای راه اندازی استارت آپ خود در کانادا دارند، برنامه مناسبی نیست. اگر شما (یا شرکت شما) سرمایه کافی یعنی حداقل ۲۰۰۰۰۰ هزار دلار برای سرمایه گذاری روی طرح خود نداشته باشید، شانس دریافت پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده صفراست.

انواع سرمایه گذاری در کانادا از طریق روش ویزای خود اشتغالی یا کار آفرینی

 این ویزا برای کارآفرینان خارجی است که می‌خواهند در یک کسب ‌وکار فعال در کانادا سرمایه‌گذاری یا کسب‌ وکار جدیدی را راه‌اندازی کنند. ابتدا، کارآفرین مجوز کار موقت دریافت می کند که به آنها اجازه می دهد بیزینس خود را در کانادا راه اندازی یا مدیریت کند.

پس از ۱ سال فعالیت تجاری در کانادا، واجد شرایط اخذ اقامت دائم خواهید بود.

همچنین زمانی که مجوز کار  C11را دریافت می کنید، همسر شما می تواند برای همراهی شما در کانادا و دریافت مجوز کار آزاد در طول اقامت شما در کانادا اقدام کند. فرزندان تحت تکفل شما نیز می توانند رایگان در کانادا تحصیل کنند.

 • خوداشتغالی و دریافت اقامت دائم کانادا ظرف یک سال
 • عدم نیاز به دریافت نامه پشتیبانی یا همان Letter of support
 • عدم وجود حداقل سرمایه مشخص
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان
 1. متقاضیان این ویزا باید یک بیزینس کانادایی را خریداری کنند یا یک بیزینس جدید راه اندازی کنند.
 2. باید بیزینس پلن یا همان طرح کسب و کار خود را ارائه دهند که دارای تمام اطلاعات لازم، از جمله مدل کسب و کار، شرایط استخدام، استراتژی قیمت گذاری و غیره باشد.
 3. باید شروع به اجرای طرح کسب و کار و توسعه بیزینس کنند.
 4. مجوز کار به عنوان یک فرد خوداشتغال ( مجوز کار C11) دو ساله را ازاداره مهاجرت کانادا دریافت کند.
 5. پس از دریافت ویزای سرمایه گذاری و ورود به کانادا فقط برای بیزینس خود در کانادا کار کند و نه برای هیچ کارفرمای دیگری.
 6. برای اخذ اقامت دائم کانادا، باید کسب و کار خود را حداقل به مدت ۱۲ ماه اداره کند.
 7. داشتن حداقل CLB7 برای دریافت اقامت دائم (PR) کانادا الزامی است.

اداره مهاجرت کانادا حداقل سرمایه گذاری تجاری مورد نیاز برای واجد شرایط شدن برای مجوز کار کارآفرینی C11 ویا اقامت دائم تعیین نمی کند. با این حال، توانایی مالی شما برای ایجاد یک بیزینس بادوام در کانادا که فرصت های شغلی را برای کانادایی ها فراهم می کند و به توسعه اقتصادی یا اجتماعی منطقه ای که کسب و کار شما در آن مستقر است کمک می کند، عامل مهمی است که افیسر هنگام ارزیابی درخواست شما در نظر می گیرد.

بنابراین، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که روی خرید یا ایجاد یک بیزینس موفق تمرکز کنید، زیرا معیار اصلی دریافت ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید یا راه اندازی یک بیزینس ارزش و موفقیت کسب‌وکاریا بیزینس است. بر اساس تجربه ما، شما باید حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار در کانادا سرمایه گذاری کنید و حدود ۵۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰  دلار را برای هزینه های اجرای طرح تجاری خود در طول سال اول کنار بگذارید.

سرمایه گذاری استانی کانادا

اگر علاقه مند به زندگی و سرمایه گذاری در یک استان خاص هستید، می توانید از طریق برنامه مهاجرت استانی، ویزای سرمایه گذاری کانادا را دریافت کنید.  متقاضیانی که دارای دارایی های مالی  بالا هستند می توانند برای اقامت دائم کانادا تحت یکی از برنامه های متنوع استانی درخواست دهند. این برنامه ها که توسط استان ها طراحی شده اند، توسط خود استان ها تهیه و اجرا می شود.

فرآیند درخواست مستلزم آن است که متقاضیان، الزامات برنامه استانی را برآورده کنند. سپس این استان ها متقاضیان منتخب را معرفی می کنند که برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

استان های انتاریو، کبک، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، مانیتوبا، پرنس ادوارد، یوکان، نوا اسکوشیا و بسیاری دیگر برنامه نامزد استانی خود را برای افراد کار آفرین و سرمایه گذار  دارند. 

معیارهای انتخاب یک تاجر یا کارآفرین توسط استان ها سابقه مدیریت فعال یک کسب و کارتازه یا موجود در کانادا، میزان سرمایه گذاری مشخص یا تعداد مشخصی از مشاغل ایجاد شده می باشد. 

متقاضانی که بتوانند با برآوردن الزامات هر استان نامینیشن استانی دریافت کنند، می توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

استان های کانادا که می توانند متقاضیان واجد شرایط را برای اقامت دائم تحت برنامه نامزدی استانی (PNP) انتخاب کنند، در زیر فهرست شده اند:

به دلیل اقتصاد روبه رشد آلبرتا، برنامه های مهاجرتی آلبرتا (AAIP) یکی از محبوب ترین  برنامه های اقامت دائم در کانادا است. این برنامه به کارآفرینان خارجی اجازه می دهد ابتدا مجوز کار دریافت کنند و پس از ۱ تا ۲ سال فعالیت تجاری خود در آلبرتا به آنها اجازه می دهد برای اقامت دائم درخواست دهند.

برنامه کارآفرینی مزرعه داری در آلبرتا

این برنامه برای افرادی است که دارای مهارت های مزرعه داری و کشاورزی هستند. این برنامه رشد و توسعه صنعت کشاورزی را در استان را تشویق می کند.

 برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان خارجی درآلبرتا

این برنامه به فارغ التحصیلان در خارج از کانادا اجازه می دهد تا شرکت های نوپا در آلبرتا راه اندازی و اقامت دائم دریافت کنند. این برنامه استعدادهای کارآفرینی از سراسر جهان جذب می کند.

برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان آلبرتا

این برنامه به طور خاص برای فارغ التحصیلان خارجی از موسسات آموزشی یا دانشگاه های البرتا طراحی شده است. فارغ التحصیلان می توانند  کسب و کار خود را در این استان ایجاد و راه اندازی کنند. این برنامه از افراد با استعدادی که قبلاً در آلبرتا تحصیل کرده اند، حمایت می کند.

برنامه کارآفرینان مناطق روستایی آلبرتا

مناسب کارآفرینانی می باشد که علاقه مند به راه اندازی یا خرید یک کسب و کار در مناطق روستایی استان آلبرتا هستند. هدف این برنامه رشد اقتصادی در مناطق روستایی است.

 1. در این استان، شما می توانید از طریق ۳ برنامه اصلی به عنوان یک کار آفرین اقامت دائم کانادا را دریافت کنید:

  برنامه کارآفرینی اصلی بریتیش کلمبیا

  این برنامه برای ایجاد یا ارتقا یک کسب و کار جدید یا موجود در بریتیش کلمبیاست. الزامات این برنامه عبارت است از:

  • سرمایه گذاری حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار
  • حداقل یک شغل تمام وقت جدید برای یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم
  • حداقل دارایی خالص ۶۰۰۰۰۰ دلار
  • داشتن نمره زبان انگلیسی یا فرانسه معادل CLB4
  • سابقه تجارت یا مدیریت کسب و کار

  برنامه کارآفرینی منطقه ای بریتیش کلمبیا

  این برنامه برای مناطقی است که در بیش از ۳۰ کیلومتری شهر با  جمعیت کمتر از ۷۵۰۰۰ نفرواقع شده اند.الزامات این برنامه عبارت است از:

  • حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری در یک کسب و کار.
  • حداقل دارایی خالص ۳۰۰۰۰۰ دلار.
  • مالکیت حداقل ۵۱ درصد یک بیزینس
  • ایجاد حداقل یک شغل جدید
  • نمره زبان انگلیسی یا فرانسه معادل CLB4

  برنامه پروژه های استراتژیک بریتیش کلمبیا

  این برنامه برای شرکت های است که خارجی هستند و یک تجارت واجد شرایط را در بریتیش کلمبیا ایجاد می کنند. الزامات این برنامه عبارتند از:

  • حداقل سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰۰ دلار
  • ایجاد حداقل سه شغل جدید برای هر کارمند کلیدی خارجی پیشنهادی.
  • تاسیس یا خرید و گسترش شرکت در بریتیش کلمبیا

استان مانیتوبا دو مسیر کار آفرینی و سرمایه گذاری را به متقاضیان ارائه می دهد که هر دو برنامه به متقاضیان اجازه می دهد تا در نهایت اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. متقاضیان این برنامه در یک سیستم امتیاز بندی بر مبنای عواملی مانند سن، مهارت زبان، تجربه کاری، تحصیلات و … سنجیده می شود.

برنامه کارآفرینی مانیتوبا

این برنامه  برای صاحبان مشاغل و کارآفرینان با تجربه طراحی شده است که مایل به راه اندازی یا خرید یک بیزینس موجود در مانیتوبا هستند. الزامات این برنامه عبارتند از:

 • حداقل دارایی خالص ۵۰۰,۰۰ دلار
 • سرمایه گذاری حداقل ۲۵۰,۰۰۰ دلار در یک بیزینس در پایتخت مانیتوبا (وینیپگ) یا ۱۵۰,۰۰۰ دلار خارج از منطقه پایتخت
 • حداقل ۳ سال سابقه مالکیت یک کسب و کار یا مدیریت ارشد
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه از طریق آزمون های زبان
 • ارائه یک طرح کسب و کار یا همان بیزینس پلن

سرمایه گذاری در مزرعه

این برنامه به طور خاص برای افراد با تجربه در حوزه کشاورزی است که قصد ایجاد یک تجارت مزرعه در مانیتوبا را هدف قرار می‌دهد. مشابه مسیر کارآفرینی، مسیر سرمایه گذار مزرعه از یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای ارزیابی متقاضیان با در نظر گرفتن عواملی مانند سن، مهارت زبان، تجربه کشاورزی، تحصیلات و سازگاری استفاده می کند.

 • حداقل دارایی خالص ۵۰۰,۰۰۰ دلار
 • سرمایه گذاری حداقل ۳۰۰,۰۰۰ دلار در یک تجارت کشاورزی تولید اولیه در روستایی مانیتوبا
 • واریز یک سپرده قابل استرداد ۷۵۰۰۰ دلاری نزد دولت مانیتوبا
 • حداقل ۳ سال سابقه مالکیت و بهره برداری مزرعه یا حداقل ۵ سال سابقه مدیریت مزرعه
 • ارائه یک طرح جاری (عملیات کشاورزی پیشنهادی و سهم آنها در اقتصاد استان مشخص شده باشد.)
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه

در این استان سرمایه‌گذاران ازطریق دو برنامه کارآفرینی و کارآفرینی پس از فارغ‌ التحصیلی می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

برنامه کارآفرینی نیروبرانزویک

 برای صاحبان کسب و کار تجاری یا مدیران ارشدی طراحی شده است که علاقه مند به داشتن و راه اندازی یک کسب و کار در این استان هستند. الزامات این برنامه به شرح زیر است:

 • حداقل دارایی خالص ۶۰۰,۰۰۰ دلار
 • نشان دادن حداقل ۳ سال مالکیت یک بیزینس یا ۵ سال سابقه مدیریت ارشد در ۵ سال گذشته
 • سرمایه گذاری حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار در یک بیزینس
 • مدیریت فعال بیزینس و مالکیت حداقل ۳۳.۳۳ درصد آن

برنامه  کارآفرینی پس از فارغ التحصیلی

فارغ التحصیلان خارجی از موسسات تحصیلات تکمیلی معتبر نیوبرانزویک که حداقل یک سال سابقه اداره یک بیزینس دارند.متقاضیان باید حداقل ۲ سال تحصیلات تمام وقت را در دانشگاه نیوبرانزویک گذرانده باشند و دارای مجوز کار معتبر پس از فارغ التحصیلی باشند.

الزامات این برنامه به شرح زیر است :

 • نشان دادن قصد اقامت دائم در این استان
 • مهارت زبان انگلیسی
 • تعهد به ایجاد یا خرید یک بیزینس در مدت یک سال پس از دریافت مجوز کار
 • ارائه یک بیزینس پلن وانجام مصاحبه با مقامات نیوبرانزویک

استان نوا اسکوشیا ازطریق برنامه کارآفرینان مهاجر جذب افرادی که تجربه تجاری و قصد مشارکت فعال در مدیریت یک کسب و کار دارند را تسهیل می کند. هدف این برنامه جذب افرادی است که قادرند که به رشد اقتصادی استان کمک، فرصت های شغلی برای نوا اسکوشیا ایجاد و به جامعه محلی کمک کنند.

الزامات این برنامه به شرح زیر است:

 • داشتن حداقل ۶۰۰,۰۰۰ دلار دارایی خالص
 • سرمایه گذاری حداقل ۱۵۰,۰۰۰ دلار در یک بیزینس جدید یا موجود در استان
 • ارائه یک بیزینس پلن دقیق و همراه با اولویت های اقتصادی نوا اسکوشیا
 • انجام مصاحبه با نماینده اداره مهاجرت نوا اسکوشیا برای ارزیابی شایستگی متقاضیان به عنوان کارآفرین
 • دریافت مجوز کار ۲ ساله برای ایجاد و راه اندازی کسب و کار خود در نوا اسکوشیا

استان انتاریو با هدف جذب کارآفرینان با تجربه که مایل به ایجاد یا خرید یک بیزینس موجود در انتاریو هستند، برنامه کار آفرینی( OINP Entrepreneur Stream) را طراحی کرده است. درخواست ها بر اساس عوامل مختلفی مانند ارزش خالص دارایی، میزان سرمایه گذاری، تجربه تجاری، مهارت زبان و پتانسیل ایجاد شغل ارزیابی می شوند. کارآفرینان می توانند از طریق این برنامه و دریافت نامزدی استانی برای اقامت دائم درخواست دهند.

الزامات این برنامه به شرح زیر است:

 • حداقل دارایی خالص ۸۰۰۰۰۰ دلار برای ایجاد کسب و کار در مرکز استان انتاریو یعنی تورنتو
 • حداقل دارایی خالص۴۰۰۰۰۰ دلار برای ایجاد کسب و کار خارج از تورنتو
 • سرمایه گذاری حداقل ۶۰۰۰۰۰ دلار برای بیزنس های داخل توورنتو
 • سرمایه گذاری حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار برای بیزینس های خارج از تورنتو
 • ایجاد حداقل ۲ شغل تمام وقت برای شهروندان یا مقیمان دائم کانادا
 • داشتن حداقل ۲۴ ماه تجربه کاری تمام وقت به عنوان مالک یا مدیرارشد در ۶۰ ماه گذشته قبل از درخواست
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • ابرازعلاقه مندی (EOI) برای شرکت در پلن های کارافرینی انتاریو
 • ارائه بیزینس پلن

این استان  مجوز کار PEI را به کارآفرینان اعطا می کند. متقاضیان واجد شرایط ابتدا مجوز کار موقت را دریافت خواهند کرد و پس از دریافت  نامزد استانی PEI برای اقامت دائم معرفی خواهند شد. الزامات این برنامه به شرح زیر است:

 • داشتن حداقل دارایی خالص شخصی ۶۰۰۰۰۰ دلار
 • سرمایه گذاری حداقل ۱۵۰۰۰۰ دلار در یک بیزینس ظرف ۱۲ ماه پس از ورود به استان
 • پرداخت هزینه درخواست ۱۰۰۰۰ دلار که در صورت عدم پذیرش درخواست قابل استرداد است
 • حداقل تحصیلات دیپلم
 • سن بین ۲۱ تا ۵۹ در زمان درخواست
 • داشتن مهارت و سوابق مدیریتی یا سابقه مالکیت کسب و کار
 • داشتن حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی CLB4
 • شرکت در مصاحبه اداره مهاجرت کانادا

این استان برنامه کارآفرینی برای مهاجران ارائه می دهد که اغلب برای کارآفرینان و مزرعه داران  و فارغ التحصیلان خارجی که قصد کارآفرینی دارند، در سه دسته زیرطراحی شده است:

برنامه کارآفرینی

این برنامه برای کارآفرینان با تجربه ای است که می خواهند کسب و کاری را در ساسکاچوان ایجاد کنند، یا دریک بیزینس موجود شریک شوند.متقاضیان در ابتدا مجوز کار موقت دریافت می کنند و می توانند پس از برآوردن شرایط برنامه برای اقامت دائم درخواست دهند.الزامات این برنامه عبارتند از:

 • حداقل دارایی خالص ۵۰۰۰۰۰ دلار
 • سرمایه گذاری حداقل ۳۰۰۰۰۰ دلار در یک کسب و کار جدید یا موجود در استان

برنامه مزرعه داری

این برنامه برای افرادی با تجارب کشاورزی است که سرمایه کافی برای ایجاد یک مزرعه در ساسکاچوان دارند. متقاضیان موفق در ابتدا مجوز کار موقت دریافت می کنند و می توانند پس از انجام شرایط برنامه برای اقامت دائم درخواست دهند.الزامات این برنامه به شرح زیر است:

 • حداقل دارایی خالص ۵۰۰۰۰۰ دلار
 • سرمایه گذاری حداقل ۱۵۰۰۰۰ دلار درعملیات کشاورزی استان ساسکاچوان
 • نشان دادن تجارب کشاورزی ومهارت های مدیریتی مرتبط

کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی

 • فارغ التحصیلان خارجی که حداقل یک سال سابقه تحصیل تمام وقت در ساسکاچوان دارند، می توانند یک کسب و کار جدید ایجاد کنند یا یک بیزینس در ساسکاچوان را خریداری کنند. پس از راه اندازی کسب و کار به مدت حداقل ۱ سال، متقاضیان می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.الزامات این برنامه به شرح زیر است:
 • دارای حداقل یک سوم سهام در کسب و کار
 • حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری در صورت خرید یک بیزینس
 • تعهد به مدیریت فعال کسب و کار به صورت روزانه

کارآفرینان خارجی می توانند از برنامه های مهاجرت تجاری کبک بهره مند شوند. به عنوان یک سرمایه گذار در کبک، می توانید یک کسب و کار راه اندازی کنید یا در یک بیزینس فعال سرمایه گذاری کنید و در کبک زندگی کنید و در نهایت پس از راه اندازی کسب و کار خود، اقامت دائم دریافت کنید.

بر اساس اخبار جدبد  اداره مهاجرت کانادا  از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۴ برنامه سرمایه گذاری در کبک مجددا فعال میشود.

برنامه سرمایه گذاری کبک

این برنامه درحال حاضر درحالت تعلیق است و متقاضی جدید نمی پذیرد. به طورکلی الزامات سرمایه گذاری در کبک و دریافت اقامت دائم به شرح زیر است:

 • حداقل دارایی خالص ۲,۰۰۰,۰۰۰ دلار
 • نشان دادن منشا قانونی انباشت سرمایه
 • حداقل ۲ سال سابقه مدیریت در ۵ سال قبل از درخواست
 • سرمایه گذاری ۵ ساله به مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰ دلار
 • کسب حداقل ۴۰ امتیاز از ۸۹ امتیاز در سیستم امتیاز بندی این برنامه
 • دریافت گواهی یادگیری ارزش های دموکراتیک کبک

برنامه کارآفرینی کبک

این برنامه برای افرادی است که قصد راه اندازی یک کسب و کار نوآورانه در کبک دارند و از سازمان‌های حامی یا پشتیبانی مانند شتاب دهنده‌ها، انکوباتورها، یا مراکز کارآفرینی دانشگاهی در استان کبک نامه پشتیابی دریافت کرده اند. الزامت این برنامه به شرح زیر است:

 • ارائه یک طرح تجاری یا همان بیزینس پلن
 • حداقل امتیاز ۴۱ از ۸۵ در سیستم امتیازبندی این برنامه
 • دریافت گواهی یادگیری در مورد ارزش های دموکراتیک و ارزش های کبک

برنامه خوداشتغالی کبک

اگر قصد دارید حرفه یا فعالیت های تجاری خود را در کبک انجام دهید باید الزامات زیر را رعایت کنید:

 • حداقل دارایی خالص ۱۰۰۰۰۰ دلار
 • نشان دادن منشا قانونی و انباشت سرمایه
 • حداقل ۲ سال سابقه کار خوداشتغالی در حرفه مورد نظر
 • ایجاد یک سپرده اولیه به مبلغ ۲۵۰۰۰ دلاردر یک موسسه مالی برای کسب و کارهای خارج از مونترال
 • ایجاد یک سپرده اولیه به مبلغ ۵۰۰۰۰ دلاردر یک موسسه مالی برای کسب و کارهای پیشنهادی در مونترال
 • ارائه گواهی یادگیری در مورد ارزش های دموکراتیک و ارزش های کبک
 • دریافت امتیاز ۶۳ از ۱۰۷ در سیستم امتیاز بندی

تفاوت سرمایه گذاری فدرال و استانی کانادا

همانطور که گفتیم اگر قصد دارید به عنوان یک سرمایه گذار یا  کارآفرین به کانادا مهاجرت کنید انتخاب گسترده ای از انواع روش های ویزای سرمایه گذاری کانادا پیش رو دارید.

بسته به اهداف تجاری شما، برخی ازروش ها ممکن است برای شما مناسب تر باشد.

بنابراین در قدم اول باید با مقایسه برنامه های سرمایه گذاری فدرال و استانی کانادا دریابید که کدام روش برای مهاجرت شما و اعضای خانوادتان به کانادا مناسب تر است.

پیش تر انواع روش های سرمایه گذاری فدرال و شرایط سرمایه گذاری در ۹ استان کانادا را مورد بررسی قرار دادیم.

 

 

در جدول زیر مقایسه سرمایه گذاری فدرال و استانی کانادا را مشاهده می کنید:

معیارها
سرمایه گذاری فدرال
سرمایه گذاری استانی
حداقل سرمایه گذاری
۲۵۰۰۰۰ دلار تا ۳۵۰۰۰۰ دلار
۱۰۰۰۰۰ دلار تا ۳۵۰۰۰۰ دلاربه علاوه الزامات هر استان در خصوص حداقل دارایی سرمایه گذار
مدت زمان دریافت ویزا
حدود ۸ تا ۱۲ ماه
حدود ۱۲ تا ۲۴ ماه
مدت زمان اخذ اقامت دائم کانادا
بیشتر از ۲ سال
بیشتر از ۲ سال
امکان آوردن اعضای خانواده
امکان آوردن اعضای خانواده وجود دارد.
امکان آوردن اعضای خانواده در برخی موارد وجود دارد.
محدودیت ها
نشان دادن تمکن مالی کافی برای اجرای بیزینس پلن
برآوردن شرایط اقامت و الزامات تعهدات کوتاه مدت و بلندمدت تجاری برای هر استان

بیزینس پلن سرمایه گذاری کانادا

بیزینس پلن یکی از جنبه های مهم برنامه های سرمایه گذاری کاناداست.

هدف اصلی این است که افیسران کانادایی را متقاعد کنید که کسب و کار شما یا سرمایه گذاری در یک بیزینس کانادایی، احتمال موفقیت بالایی دارد.

طرح کسب و کار باید توضیح دهد که چگونه سرمایه گذاری شما برای کانادایی ها شغل ایجاد می کند و به اقتصاد کانادا کمک می کند، در کنار آن به شرایط مالی و اقتصادی بخش انتخاب شده در کانادا بپردازد.

از آنجایی که بیزینس پلن مهمترین بخش درخواست ویزای سرمایه گذاری کاناداست، باید با دقت تدوین شود. اگر طرح کسب و کار ضعیف  نوشته شود، شانس موفقیت در اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا و مهاجرت موفقیت آمیز به کانادا کم است که با از دست دادن زمان و هزینه متقاضی همراه است.

ارائه بیزینس پلن برای برنامه های مهاجرتی مختلف کانادا الزامات متفاوتی دارند، همچنین نحوه تدوین بیزینس پلن به شرایط خاص هر متقاضی نیز بستگی دارد.

به طور کلی بیزنس پلن باید شامل موارد زیر باشد:

مدل کسب و کار: مانند شرح محصولات ویا خدمات؛

تجزیه و تحلیل سود و زیان؛

استراتژی بازاریابی

پرسنل و کارکنان ؛

تحقیقات در مورد بازار؛

تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها)؛

ارزیابی PEST (سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فناوری).

پیش بینی مالی برای چند سال معین؛

گزاره ارزش؛

تجزیه و تحلیل چشم اندازرقابتی;

استراتژی کسب درآمد؛

چشم انداز بلند مدت؛ و

استراتژی اجرای کوتاه مدت

مراحل ویزای سرمایه گذای کانادا

اولین قدم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری، تاسیس یا خرید یک شرکت یا بیزنس کانادایی است. این شرکت به عنوان بستری برای فعالیت های کارآفرینی شما در کانادا خواهد بودمطمین شوید که کسب و کار شما با الزامات نوع ورک پرمیت و ویزایی که انتخاب می کنید،  مطابقت دارد.

هنگامی که شرکت کانادایی شما تاسیس یا خریداری شد، به عنوان مدیر اجرایی یا صاحب کسب و کار باید مشغول به کار شوید.

اکنون می توانید از طریق یک برنامه کارآفرینی یا سرمایه گذاری برای دریافت مجوز کار اقدام کنید. این مجوز کار به شما این امکان را می دهد که به صورت قانونی در کانادا کار و فعالیت کنید. همچنین به عنوان بخشی از درخواست ویزای سرمایه گذاری باید بیزینس پلن خود را در این مرحله به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید.

پس از دریافت مجوز کار، کسب و کاریا بیزینس خود را به مدت یک سال در کانادا اداره کنید . نگهداری سوابق دقیق فعالیت های تجاری خود در این دوره بسیار مهم است، زیرا در هنگام درخواست اقامت دائم سوابق کاری خود را باید ارائه دهید.

هنگامی که کسب و کار خود را با موفقیت در کانادا به مدت حداقل ۱ سال اداره کردید، واجد شرایط درخواست اقامت دائم می شوید. اداره مهاجرت کانادا عملکرد تجاری، مالی و مطابقت با الزامات ویزا را دراین یک سال مورد بررسی قرارمی دهند.

پس از اخذ اقامت دائم، می توانید برای شهروندی کانادا اقدام کنید. معیارهای واجد شرایط بودن برای شهروندی عبارتند از: سه سال اقامت دائم در  کانادا ، مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی، قبولی در آزمون شهروندی.

حداقل هزینه سرمایه گذاری در کانادا

حداقل سرمایه برای ویزای سرمایه گذاری کانادا طبق تجربه ما، بین ۲۵۰,۰۰۰ دلار تا ۳۵۰,۰۰۰ دلاراست. 

متقاضیان می توانند با این میزان سرمایه برای اخذ اقامت دائم کانادا و در نهایت شهروندی کانادا به عنوان یک کارآفرین خارجی اقدام کنند. 

با در نظر گرفتن این حداقل سرمایه‌گذاری، می‌توانید برای یکی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری کانادا درخواست دهید و پس از راه اندازی کسب و کار خود در کانادا  و دریافت مجوز کار در طی  ۱ تا ۲ سال، واجد شرایط دریافت اقامت دائم شوید.

میزان سرمایه گذاری شما تا حد زیادی به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند:

مبلغی که سرمایه گذاری می کنید ممکن است به صورت حدودی بین ۲۵۰,۰۰۰ تا ۳۵۰,۰۰۰ دلار کانادا بسته به نوع بیزینس متغیر باشد.

برخی از مشاغل به سرمایه گذاری اولیه قابل توجهی نیاز دارند.

از سوی دیگر، راه‌اندازی برخی از کسب‌وکارها در مقایسه با سایرین آسان‌تر است، به عنوان مثال، خرید یک فروشگاه مواد غذایی یا یک سالن زیبایی. همچنین برخی از مهاجران ترجیح می دهند بیزینس خود را در کانادا گسترش دهند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند یک بیزینس فعال کانادایی را خریداری کنند.

بنابراین بسته به شرایط میزان سرمایه متفاوت است.

کانادا کشوری وسیع با اختلاف بازار قابل توجهی از منطقه ای به منطقه دیگراست.

شهرهای بزرگتر تمایل به سرمایه گذاری سطح بالاتری دارند.

برای مثال، مهاجرت به ساسکاچوان با خرید یک بیزینس ممکن است برای شما ۱۸۰۰۰۰ دلار کانادا هزینه داشته باشد.

در تورنتو یا ونکوور، قیمت بیزینس می تواند تا ۳۰۰۰۰۰ دلار کانادا باشد.

بنابراین تفاوت در هزینه های سرمایه گذاری به دلیل موقعیت مکانی قابل توجه است.

درک بازار رقابتی کانادا به شما این امکان را می دهد که هزینه های کسب و کار خود را دقیق تر ارزیابی کنید.

هنگامی که با مجوز کار در کانادا هستید، برای تبدیل ورک پرمیت خود به اقامت دائم، فعال بودن کسب و کار شما ضروری است.

فقط صاحبان بیزنس های موفق می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

اگر کسب و کار شما ناموفق باشد و شما واجد شرایط دریافت اقامت دائم نباشید، تنها می توانید برای تمدید مجوز کار خود و ادامه کار بیزنس در بازار رقابتی کانادا اقدام کنید.

شرایط اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های مهم مهاجرت به کانادا است.

کانادا از طریق چندین برنامه تجاری مسیری را برای اقامت دائم بر اساس سرمایه گذاری و فعالیت های کارآفرینی ارائه می دهند.

به عنوان مثال، برنامه هایی مانند انتقال یا ثبت شرکت، خرید بیزینس، استارت آپ ها به متقاضیان اجازه می دهد تا ابتدا ورک پرمیت دریافت کنند که با بر آوردن الزامات کلی  هر برنامه شامل:

راه اندازی یک کسب و کار برای مدت معین، ایجاد شغل برای کانادایی ها، فعالیت مفید و موثر اقتصادی  یا سایر پیش نیازهای خاص هر برنامه  واجد شرایط اخذ اقامت دائم شوند.

مزایای سرمایه گذاری کانادا

کانادا یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد در جهان را دارد. شما می توانید با سرمایه گذاری در کانادا مسیر سریع تری را برای اخذ اقامت دائم کانادا نسبت به سایر کشور ها طی کنید. کانادا از کسب‌ وکارهای جدید حمایت می‌کند و دولت یارانه‌ها و تخفیف‌هایی را برای برخی صنایع خاص ارائه می‌دهد. افرادی که اقامت دائم یا PR کانادا را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنند، از تمام مزایای شهروندان از جمله اجازه کار، تحصیل رایگان و… بهره مند می شوند.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از:

 • اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضی و اعضای خانواده او
 • اجازه کار برای همسر ( Open work permit)
 • اجازه تحصیل فرزندان

هزینه پروسه سرمایه گذاری کانادا

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد درباره پروسه سرمایه گذاری در کانادا ایجاد می شود این است که برای سرمایه گذاری در کانادا چقدر پول لازم است؟

در پاسخ به این پرسش باید بیان کرد که هزینه های ویزای سرمایه گذاری کانادا بسته به روشی که انتخاب می کنید متفاوت است. هزینه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق دو روش کلی خود اشتغالی یا کار آفرینی و استارت آپ ها را در جدول زیر مشاهده می کنید:

موارد
هزینه ها
متقاضی اصلی
۱۶۲۵ دلار
همسر متقاضی
۸۵۰ دلار
فرزند
۲۳۰ دلار
ورک پرمیت(مجوز کار در کانادا)
۱۵۵ دلار
دریافت اقامت دائم
۵۱۵ دلار

حداقل نمره زبان برای سرمایه گذاری کانادا

حداقل نمره زبان مورد نیاز برای سرمایه گذری در کانادا بسته به روشی که اقدام می کنید متفاوت است.

برنامه هایی که در ابتدا نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند از جمله خرید بیزینس در کانادا  پس از گذشتن یک سال از ورک پرمیت در صورتی که متقاضی درخواست اقامت دائم کانادا را دارد باید بتواند حداقل نمره زبان CLB6 ارائه دهد.

در جدول زیر الزامات نمره زبان برای هرروش را مشاهده می کنید :

روش سرمایه گذاری
نمره زبان
انتقال شرکت
الزام به مدرک زبان ندارد. با این وجود داشتن مدرک زبان می تواند باعث امتیاز بیشتر متقاضی شود.
ویزای استارت آپ
نمره زبان CLB5 ( معادل نمره ۵ آیلتس جنرال)
خود اشتغالی یا خرید بیزینس
الزام به مدرک زبان ندارد. با این وجود داشتن مدرک زبان می تواند باعث امتیاز بیشتر متقاضی شود.
سرمایه گذاری استانی
معمولا حداقل نمره زبان CLB4 یا CLB5

سوالات متداول سرمایه گذاری در کانادا

هریک از روش های سرمایه گذاری در کانادا فرآیند درخواست مخصوص به خود را دارد.اما متقاضیان دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا باید به طور کلی یک از دسته های زیر باشند:

 • سرمایه گذار
 • کارآفرین
 • افراد خوداشتغال
 • مدیر اجرایی یا ارشد
 • نیروی کارماهر و حرفه ای

و شرایط زیر را داشته باشند:

 • راه اندازی یک کسب و کار موفق یا داشتن بودجه کافی برای خرید یا راه اندازی بیزنس در کانادا؛
 • سرمایه گذاری حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار دریک کسب و کار کانادایی
 • داشتن مهارت های لازم برای توسعه بیزینس و مدیریت کسب و کار
 • توانایی استفاده از تجربه کسب و کار خود را برای ایجاد کسب و کار در کانادا

 

بسیاری از صاحبان مشاغل می خواهند به همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند. با سرما یه گذاری در کانادا اعضای خانواده شما واجد شرایط مهاجرت با شما خواهند بود.

معمولاً، همسر شما یا یک شریک معمولی مجوز کار آزاد دریافت می کند. همچنین، بسته به سن، فرزندان شما اجازه تحصیل یا اجازه اقامت موقت را دریافت می کنند.

به عنوان متقاضی اصلی، اعضای خانواده نیز واجد شرایط اقامت دائم خواهند بود.

برای تعیین بهترین کسب‌ وکارها برای سرمایه‌گذاری یا شروع یک بیزینس در کانادا، باید بیزینس هایی که احتمالاً بالاترین بازده را دارند، مورد ارزیابی قرار دهید. همچنین  تجزیه و تحلیل عواملی مانند روند بازار، پیشرفت های تکنولوژی و تقاضای مصرف کننده بسیار مهم است. در زیر برخی از پول ساز ترین  کسب و کارها در کانادا را مشاهده می کنید:

استارت آپ های حوزه فناوری

دفاتر املاک  خرید و فروش ملک

تجارت الکترونیک

مراقبت های بهداشتی

انرژی سبز( تجدیر پذیر)

ترانزیت و حمل و نقل کالا

صنایع غذایی و کشاورزی

هتلداری

با سرمایه گذاری در کانادا نمی توان مستقیما درخواست شهروندی داد.

هنگامی که در یک کسب و کار کانادایی سرمایه گذاری یا یک بیزینس در کانادا خریداری می کنید.

ابتدا مجوز کار در کانادا یا همان ورک پرمیت دریافت می کنید.

این مجوز به شما اجازه می دهد تا بیزینس خود را راه اندازی ، مدیریت  یا اداره کنید. پس از مدیریت و اداره بیزینس به مدت حداقل یک سال می توانید با ارائه سوابق مدیریتی خود برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند پس از ۳ سال زندگی در کانادا حداقل ۱۰۹۵ روز (۳ سال) در پنج سال بلافاصله قبل از درخواست شهروندی در کانادا حضور داشته باشید و شرکت در آزمون شهروندی کانادا، می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند.

مطابق قوانین مهاجرتی کانادا، سرمایه گذاران نمی توانند با خرید ملک دراین کشور اقامت کانادا را دریافت کنند.

 برنامه های کار آفرینی و سرمایه گذاری  فدرال و استانی کانادا نباید با مالکیت یک ملک یا حتی صرف مالکیت یک بیزینس یا کسب‌وکار اشتباه گرفته شود.

به عبارت دیگر سرمایه گذاری در کانادا نباید “سرمایه گذاری غیرفعال” مانند خرید املاک و مستغلات و اجاره دادن ملک باشد.

منظور از دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در کانادا مشارکت و سرمایه گذاری در یک کسب و کار است که باید موجب مشارکت فعال، مدیریت و اداره یک کسب و کار درکانادا شود. 

همانطور که قبلا گفتیم سرمایه گذاری فدرال محدودیت های کمتری نسبت به سرمایه گذاری استانی دارد. از جمله مزایای سرمایه گذاری فدرال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هیچ محدودیتی برای سکونت در یک استان خاص ندارید. شما می توانید در هر استانی که بخواهید بیزینس راه اندازی یا خریداری کنید و در استان های مختلف بیزینس خود را گسترش دهید.
 • سرمایه گذاری فدرال بیشتر بر جذب سرمایه گذاری های خارجی و تشویق نوآوری های اقتصادی متمرکز است تا اینکه موفقیت تجاری بیزینس را الزامی بداند.
 • تا زمانی که واقعاً روی کسب و کار و بیزینس خود کار کنید و سعی کنید بیزینس پلن خود را به خوبی اجرا کنید، حتی اگرکسب و کارتان شکست بخورد باز هم مشکلی برای ویزای شما به وجود نمی آید.
 • هیچ محدودیتی برای اینکه چه صنعتی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید وجود ندارد. در حالی که برخی از برنامه های سرمایه گذاری استانی به طور خاص در جهت تقویت برخی صنایع خاص طراحی شده اند.
 • سرمایه گذاری فدرال اغلب نیاز به حداقل دارایی خاصی ندارد و تنها کافیست که متقاضیان نشان دهند سرمایه نقدی کافی برای اجرای طرح تجاری یا بیزینس پلن خود دارند.

حداقل سرمایه مشخصی برای روش های سرمایه گذاری فدرال در کانادا مانند روش ICT یا همان انتقال شرکت تعیین نشده است این درحالی است که برنامه های سرمایه گذاری استانی حداقل سرمایه مشخصی دارند که در برخی استان ها حداقل  ۱۰۰ هزار دلارو در برخی دیگر بیشتر است.

اگر سرمایه مالی زیادی ندارید امکان راه اندازی بیزینس هایی مانند کافی شاپ (حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۰۰ تا ۱۲۵ هزار دلار )، مکانیکی ( حداقل ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار دلار) و سالن زیبایی و …را دارید.

با این وجود مجموعه ما خرید بیزینس زیر ۲۵۰۰۰۰ دلار را به شما پیشنهاد نمی کند. از خرید کسب و کار هایی که رونق و رشد لازم را ندارند، ارزان قیمت هستند و موفق نیستند پرهیز کنید. زیرا معیار کانادا برای اعطای اقامت دائم به کار آفرینان و سرمایه گذاران فعالیت مفید تجاری آن ها و سود آوری بیزنیس آن ها برای اقتصاد کاناداست.

پاسخ بله است. افرادی که قصد سرمایه گذاری در برنامه های استانی کانادا را دارند می توانند به صورت حدودی و با توجه به الزامات خاص هر استان با سرمایه گذاری بین ۱۰۰هزار تا۳۵۰ هزار دلار برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

لازم به ذکر است هنگامی که برای سرمایه گذاری کانادا اقدام می کنید علاوه بر مبلغی که سرمایه گذاری می کنید، باید نشان دهید که دارایی ها و توانایی مالی شما بیشتر از سرمایه گذاری شماست. به عنوان مثال اگر ۲۰۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری می کنید و دارایی قابل انتقال شما فقط ۲۱۰۰۰۰ دلار است، افیسر کانادا ممکن است تصور کند که شما قادر به مدیریت کسب وکار خود وانجام تعهدات و الزامات نیستید. این فرض بسیار معقول است زیرا افیسر علاوه بر سرمایه گذاری شما مواردی مانند نرخ ارز، هزینه های اقامت مانند اجاره آپارتمان، هزینه سفر به کانادا و … را هم در نظر می گیرد.

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان رویال اپلای و ارائه جزئیات بیشتر با شما تماس خواهیم گرفت.

از طریق تکمیل فرم ارزیابی میتوانید از مشاوره رایگان با کارشناسان و وکلای مجرب شرکت رویال اپلای بهره مند شوید .

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

90 دیدگاه در “سرمایه گذاری در کانادا

 1. Avatar vahid گفت:

  سرمایه گذاری کانادا تو چه استانی انجام بدیم بهتره؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز،در روش سرمایه گذاری فدرال در هر استانی میتوانید اقدام کنید.

 2. Avatar FAROKHI گفت:

  سلام و خسته نباشید
  آیا با مبلغ ۱۵۴۰ هزار دلار میشه یه بیزینس واقعی در کانادا خرید ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز،نه متاسفا نمیتوانید.

 3. Avatar نظری گفت:

  وقت بخیر آیا میشه با ۲۵۰ هزار دلار بیزینس سود آور در استانای خوب کانادا خرید؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز،بله برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید.

 4. Avatar POORSALEK گفت:

  سرمایه گذاری در کانادا نیاز به مدرک زبان داره؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، خیر نیاز به مدرک زبان ندارد

 5. Avatar morvarid گفت:

  سلام آیازمان این پروسه زیر یک سال است؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام وقت بخیر. بله اما ممکنه بیشتر از یک سال هم زمان نیاز باشد. به طور معمول بین یک تا یک و نیم سال زمان در نظر بگیرید.

 6. Avatar محسن گفت:

  سلام
  از طریق خرید سهام یک شرکت کانادایی میتونیم برای مهاجرت به کانادا اقدام کنیم؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بله برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 7. Avatar محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  آیا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری محدودیت سنی دارد؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام وقت بخیر، خیر محدودیت سنی ندارد اما سن یکی از فاکتورهای مهم به حساب می اید.

 8. Avatar rose گفت:

  سلام روزتون بخیر من هنوز به سن قانونی نرسیدم . آیا می تونم از طریق روش سرمایه گذاری اقدام کنم ؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

 9. Avatar مژده اسلامی گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر
  آیا میزان سرمایه در شانس گرفتن اقامت تاثیر گذار است؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز وقت بخیر. بله هر استان شرایط خاص خودش را دارد. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 10. Avatar farhad گفت:

  سلام وقت بخیر در چه مرحله ای از پروسه باید پول سرمایه گذاری به طور کامل پرداخت بشه ؟

 11. Avatar عسل گفت:

  سلام وقت بخیر آیا تفاوتی داره که توی چه استانی سرمایه گذاری کنیم ؟ ممنون از زمانی که میزارید

 12. Avatar محمد حسن گفت:

  سلام
  شما تمام پروسه اخذ ویزای سرمایه گذاری را انجام میدهید؟

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، بله تمام پروسه از صفر تا صد انجام می شود. برای دریافت اطلاعات با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 13. Avatar tala گفت:

  سلام روزتون بخیر ما خانواده ۴ نفره ای هستیم که قصد داریم از این روش استفاده کنیم . آیا دختر ۲۱ ساله ما هم می تونه اقامت را همراه با ما دریافت کنه ؟

 14. Avatar Khaleghi گفت:

  یه سوال از خدمتتون دارم
  من از طریق سرمایه گذاری میتونم برای همسر و دخترم هم ویزا بگیرم؟
  و آیا شما این پروسه رو انجام می دهید؟
  متشکرم

  1. Avatar zahra banijamali گفت:

   سلام دوست عزیز، تا قبل از اینکه pr رو دریافت کنید باید در همان استانی که سرمایه گذاری کرده اید ساکن باشید.

 15. Avatar مهتاب گفت:

  سلام خسته نباشید ما خانواده ۵ نفره ای هستیم که قصد داریم با روش سرمایه گذاری مهاجرت کنیم . آیا پس از رفتن و دریافت اقامت همه باید در یک شهر سکونت داشته باشیم ؟

 16. Avatar علی گفت:

  سلام وقت بخیر سرمایه گذاری در کانادا بهتر است یا در استرالیا ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، هر کشور شرایط خاص خود را دارد. برای دریافت اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری آمریکا هم می توانید از طریق لینک https://www.royalapply.com/america/immigration-investing-in-america/ اقدام نمایید.

 17. Avatar حسن گفت:

  سلام آیا امان واجد الشرایط نشدن در این پروسه وجود داره ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، برای اینکه واجد شرایط بودن شما مشخص شود می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر با ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی را تکمیل نمایید.

 18. Avatar فلورا گفت:

  سلام وقت بخیر من ویزای تحصیلی دارم و در حال حاضر در کانادا هستم آیا می تونم ویزامو به ویزای سرمایه گذاری تغییر بدم ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، بله محدودیتی وجود ندارد.

 19. Avatar نوید گفت:

  سلام وقت بخیر براای مهاجرت با کمترین میزان سرمایه گذاری چه راهی را پیشنهاد میدید ؟ ممنون

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، ویزاز استارت آپ به نسبت سایر روش ها هزینه های کمتری برای شما دارد.

 20. Avatar Nazemi گفت:

  سلام
  من ایتالیا هستم و میخوام برای سرمایه گذاری در کانادا اقدام کنم.
  لطفا به من یک شماره برای ارتباط از طریق واتس اپ اعلام بفرمایید.
  ممنون

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، شما می توانید از طریق شماره ۰۹۱۲۱۸۱۷۲۳۳ در واتساپ با ما در تماس باشید.

 21. Avatar soroush گفت:

  سلام شما برای نوشتن بیزینس پلن برای کار آفرینی در کانادا هم راهنمایی میکنین؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، بله صفر تا صد پروسه توسط این مجموعه انجام می شود.

 22. Avatar صمدزاده گفت:

  سلام وقت بخیر چه قدر برای سرمایه گذاری باید هزینه کنیم و آیا مدارکی از جمله مدیریتی یا چیز دیگه ای هم لازم

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، حداقل سرمایه مشخصی تعیین نشده است، اما بهتر است حداقل بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری کنید. همچنین سوابق کاری شما هم اهمیت دارد.

 23. Avatar فرنوش گفت:

  برای استارت آپ کانادا باید مدرک زبان داشته باشیم ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، بله، باید حداقل آیلتس ۵ را کسب کرده باشید.

 24. Avatar hesam گفت:

  سلام
  پروسه اخذ ویزا از طریق سرمایه گذاری چقدر زمان میبرد؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، این پروسه حدودا بین یک تا یک و نیم سال زمان لازم دارد.

 25. Avatar نوید گفت:

  وقت بخیر من ۳۵ سالمه با ویزای استارت آپ کانادا می تونم pr کانادا بگیرم؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، بله، اما به جز سن فاکتورهای دیگری هم مهم هستند که باید بررسی بشه

 26. Avatar عزتی گفت:

  خسته نباشید خدمت کارشناس محترم
  نمره آیلتس بنده ۴.۵ شده و ۵۴ سالمه آیا برای سرمایه گذاری کانادا کافیه

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، بله ، ویزای سرمایه گذاری کانادا به جز سن و نمره آیلتس به موارد دیگه هم بستگی دارد. برای دریافت اطلاعات دقیق تر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 27. Avatar سلیمی گفت:

  با سلام
  مدرک تحصیلی و سن برای دریافت ویزای سرمایه گذاری تاثیر گذار هستش؟
  ممنون

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، بله این موارد از جمله فاکتورهایی هست که شانس اخذ ویزا رو بالاتر می برد.

 28. Avatar رهنورد گفت:

  سلام
  از طریق شرکت دانش بنیان که در ایران ثبت شده است می توان برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اقدام کرد؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، بله می توانید از طریق ویزای استارت آپ اقدام کنید.

 29. Avatar ستاری گفت:

  سلام و وقت شما بخیر
  شما برای اخذ ویزا از طریق استارت اپ هم ایده معرفی می کنید؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز. بله صفر تا صد کار توسط مجموعه انجام می شود.

 30. Avatar محسن محبان گفت:

  سلام
  ممنون میشم پاسخ من رو بدید.
  بعد از اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا، بلافاصله می توان به سرمایه دسترسی داشت؟”

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز. شما بعد از اخذ ویزا و ورود به کانادا سرمایه خودتون رو منتقل می کنید.

 31. Avatar ناهید گفت:

  با سلام ایا برای خرید بیزنس در کانادا هم خدماتی دارید؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، بله . برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید با مشاوران مجموعه در تماس باشید.

 32. Avatar sharifi گفت:

  سلام آیا با سرمایه گذاری ۵ هزار دلار در کانادا میتونم اقامت کانادا را بگیرم ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر امکان ندارد.

 33. Avatar وحید گفت:

  سلام من فوق لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و در ایران بیزینس خودم را دارم آیا از طریق خرید بیزنس کانادا اقدام کنم برام بهتره یا از یک کارفرما جاب افر داشته باشم ؟
  ممنون

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، برای هر دو مورد می توانید اقدام کنید، اما بسته به رزومه شما انتخاب متفاوت خواهد بود. بهتر است با با کارشناسان مجموعه برای دریافت اطلاعات دقیق تماس بگیرید.

 34. Avatar nima گفت:

  سلام
  نوع شرکتی که در ایران داریم برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت تفاوتی دارد؟
  من شرکت تعاونی در زمینه نهاده های کشاورزی دارم.
  می تونم برای انتقال شرکت به کانادا اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، بله. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 35. Avatar ساعدی گفت:

  من قبلا سرمایه گذاری استرالیا اقدام کرده بودم ویزا ی۱۸۸ که الان بعد از گذشت سه سال هنوز خبری نشده میخواستم بپرسم ویزای سرمایه گذاری کانادا چه قدر زمان میبره؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، برای پروسه سرمایه گذاری کانادا حدودا یک تا یک سال و نیم زمان لازم هست.

 36. Avatar اسماعیلی گفت:

  سلام
  وققتون بخیر
  یک سوال دارم.
  من میخواهم از یک شرکت ایرانی در کانادا جاب آفر بگیرم.
  شما این پروسه رو انجام میدهید؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، بله این امکان وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 37. Avatar احسان گفت:

  سلام
  پروسه اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت احتمال پذیرش بیشتری دارد یا استارت آپ ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، هر پروسه الزامات خاص خودش را دارد. بهتر است برای دریافت اطلاعات دقیق تر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 38. Avatar Babak BAkhshian گفت:

  سلام
  من اگر از طریق ثبت شرکت در کانادا موفق به اخذ ویزا بشم، بعد از چه مدت میتونم برای خانواده م رو هم ویزا بگیرم؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، در صورتی که از طریق ثبت شرکت اقدام می کنید می توانید همزمان برای خانواده هم اقدام کنید و نیازی به گذشت زمان نیست.

 39. Avatar شروین گفت:

  سلام
  ببخشد ویزای کار با ویزای ثبت شرکت متفاوت است؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، در هر دو پروسه شما ورک پرمیت دریافت می کنید اما نوع ورک پرمیت شما در این پروسه ها متفاوت است.

 40. Avatar مهتاب گفت:

  سلام روزتون بخیر آیا سرمایه گذتری به تابعیت منجر می شود؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز . با سرمایه گذاری در کانادا ابتدا ویزای موقت دریافت می کنید و با اخذ اقامت دائم کانادا و ۳ سال زندگی در این کشور می توانید تابعیت کانادا را هم دریافت کنید.

 41. Avatar رژین گفت:

  وقت بخیر کمترین زمان برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری چقدر است ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیر، اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری به صورت ورودی حدودا ممکن است بین یک تا یک سال و نیم زمان لازم داشته باشد.

 42. Avatar alireza گفت:

  سلام آیا برای سرمایه گذاری باید مدرک زبان داشته باشیم ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز. برای برخی از روش ها مثل ویزای استارت آپ بله و برای سایر روش ها داشتن مدرک زبان ضروری نیست ولی به شما امتیاز میده.

 43. Avatar mohammad گفت:

  وقت بخیر با دریافت ویزای سرمایه گذاری میشه تمامی اعضای خانواده مهاجرت کنیم ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیر. بله با ویزای سرمایه گذاری کانادا امکان مهاجرت همسر و فرزندان کمتر از ۲۱ سال فراهم هست.

 44. Avatar اردلان گفت:

  سلام روز بخیر در ایالت های مختلف شرایط سرمایه گذلری متفاوت هست ؟

  1. کارشناس مهاجرت کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیر. بله هر استان کانادا برای سرمایه گذاری شرایط خاص خودشون رو دارن. برای اطلاعات بیشتر می تونید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 45. Avatar زاهدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه حدودا چند هزار دلار می شود؟

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، حداقل مشخصی ندارد اما بهتر است از حداقل ۳۰۰ هزار دلار برای سرمایه گذاری اقدام کنید.

 46. Avatar شکوری گفت:

  قانون سرمایه گذاری در کانادا از نظر میزان سرمایه و سن متقاضی چطور هست؟

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، میزان سرنمایه مشخص نشده و محدودیت سنی هم ندارد.

 47. Avatar رحمانی گفت:

  سلام خسته نباشید
  سرمایه گذاری ۷۵۰۰۰ دلاری کانادا برای گرفتن اقامت دائم کافیه؟

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز،بستگی به پروسه ای داره که اقدام می کنید. اما برای سرمایه گذاری باید با مبلغ بیشتری اقدام کنید.