اکسپرس اینتری کانادا

پروسه اکسپرس اینتری

دولت کانادا تصمیم گرفته است که از ابتدای امسال (سال ۲۰۲۱) سالانه حداقل ۴۰۱،۰۰۰ مهاجر را در این کشور بپذیرد که بیش از یک چهارم آنها از طریق سیستم Express Entry وارد این کشور می شوند.دپارتمان مهاجرت کانادا امسال کار خود راه صورت جدی شروع کرده است و در روز شنبه مهاجرت,پناهندگان و شهروندی کانادا میزان جذب از طریق اکسپرس اینتری را در طول تاریخ با کم ترین نمره مورد نیاز تا به امروز در سیستم رتبه بندی جامع خود برگزار کرد.

۲۷،۳۳۲ متقاضی اصلی دعوت شده بودند که حداقل به نمره۷۵ در سیستم رتبه بندی جامع کانادا نیاز داشتند که این داوطلبان برای دعوت شدن از سوی دولت کانادا باید واجد شرایط (CEC) یا همان تجربه کار کانادایی باشندCEC. (Canadian Experience Class). مخصوص کسانی میباشد که تجربه کار کانادایی را دارند.
علاوه بر برنامه های جذب از طریق CEC یا همان برنامه تجربه کار کانادایی، IRCC مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا همچنین برنامه های جذبی را انجام داده است که نامزدهایی را که از طریق (PNP) یا همان برنامه مهاجرت استانی کانادا می باشند مورد هدف قرار داده است. پس از برنامه جذب ۱۳ فوریه ، تعداد ITAیا همان دعوت نامه های صادر شده دولت کانادا بیش از سه برابر در همین زمان در سال ۲۰۲۰ بوده است.

ناگفته نماند که Express Entry غیرقابل پیش بینی است ، اما ما می دانیم که کانادا متعهد شده است تا از ۱۰۸،۵۰۰ تازه وارد از طریق برنامه های تحت مدیریت Express Entry در سال ۲۰۲۱ استقبال کند. محدودیت های سفر مانع دستیابی به این هدف بلند پروازانه است ، اما وزیر مهاجرت افزوده است است که تلاش ها در یافتن مسیرهای برای انتقال افراد دارای اقامت موقت در کانادا به محل اقامت دائم متمرکز خواهد شد.

اگر در کانادا هستید ، زمان آن است که مشخصات خود را در سیستم Express Entry دریافت کنید ، به شرط اینکه واجد شرایط باشید. در طول زمانی که شما در انتظار دعوت نامه کانادا یا همان (ITA)هستید می توانید برای بهبود نمره سیستم جامع رتبه بندی (CRS) خود ، مواردی مانند نتیجه آزمون زبان جدید یا موردی که مربوط به ارزیابی تحصیلی خود میشود را بروز رسانی کنید و نمره خود را بالا تر ببرید.

ارزیابی ورود سریع اکسپرس را می توانید از ما دریافت کنید.
شرایط مورد نیاز در صورت عدم حضور در کانادا
IRCCمهاجرت, پناهندگان و شهروندی کانادا هنگام رفع محدودیت های سفر که از طریق رسانه منتشر می شود ، از کارگران ماهر خارج از کشور استقبال خواهد کرد.

محدودیت های سفر به عنوان یک اقدام ایمنی عمومی اعمال می شود و وقتی دولت تصمیم بگیرد که مزیت دعوت از افراد خارج از کانادا بیشتر از خطر انتشار COVID-19 باشد ، این محدودیت ها برداشته می شوند. نخست وزیر جاستین ترودو بارها وعده داده است که هر کسی در کانادا تمایل به زدن واکسن دارد می تواند تا پایان سپتامبر ۲۰۲۱ این کار را انجام دهد. این بدان معنا نیست که محدودیت ها در این زمان پایان می یابد ، اما می تواند یک دلیل خوش بینانه برای بالا رفتن ایمنی به صورت گسترده در کانادا تلقی شود.

هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین زمان برای ارسال پروفایل خود به سیستم Express Entry ، در نظر بگیرید که این فرایند ممکن است ماه ها از زمانی که تصمیم می گیرید بخواهید به کانادا مهاجرت کنید تا زمان تأیید اقامت دائم شما طول بکشد.

برای ورود به استخر Express Entryاز طریق برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) ، متداول ترین مسیر برای افراد خارج از کشور ، شما نیاز به نتایج آزمون زبان خود و ارزیابی اعتبار نامه تحصیلی دارید که تکمیل آنها چندین ماه طول می کشد.

در صورت دریافت ITA یا همان دعوت نامه کانادا شما یک فرصت ۹۰ روزه برای درخواست اقامت دائم دارید. پس از ارسال درخواست خود ،پروسه پردازش این اطلاعات در IRCCمهاجرت, پناهندگی و شهروندی کانادا شش ماه به صورت استاندارد طول میکشد.

اگر درخواست شما تأیید شود ، کارت اقامت دائم کانادا (COPR) را دریافت می کنید که تا زمان انقضاء معاینه پزشکی یا گذرنامه شما معتبر است. این مرحله از فرآیندی است که در حال حاضر با توجه به محدودیت های سفر اخیر مانع ایجاد می کند. دارندگان COPR یا کارت اقامت دائم کانادا که پس از ۱۸ مارس ۲۰۲۰ تأیید شده اند ، به طور کلی اجازه ورود به کانادا را ندارند. برای عبور از مرز و تکمیل اقامت خود ، باید با توجه دلایل دیگری مانند آمدن برای کارهای ضروری یا پیوستن به خانواده از محدودیت های سفر معاف شوند. همچنین اگر از محل سکونت خود در آمریکا به کانادا می آیند ممکن است اجازه ورود داشته باشند. با این حال ، آنها نمی توانند از کشور دیگری از طریق ایالات متحده عبور کنند.

این مواردی است که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهید فرایند Express Entry را از خارج از کانادا شروع کنید ، در نظر بگیرید.
کانادا وعده بزرگی برای ادامه جذب افراد از طریق اکسپرس اینتری داده است ، بنابراین می توان انتظار داشت که جذب های بیشتری از طریق Express Entry انجام شود که حتی نیازمند نمره پایین تردر CRSیا همان سیستم جامع رتبه بندی باشد- بسته به تعداد افراد در استخر و میزان جذب افراد از طریق این سیستم. کانادا تصریح کرده است که اکنون زمان سفر نیست ، اما با واکسن هایی که در سراسر جهان پخش می شود ، زمان بازگشایی مرزها فقط یک مسئله ای است که نیازمند زمان است.
هنگامی که مرزها دوباره باز می شوند ، FSWP یا همان برنامه کارگر نیروی فدرال نقشی اساسی در دستیابی به اهداف مهاجرتی کانادا بازی خواهد کرد ، زیرا قبل از همه گیری COVID-19 این روش جزء دسته اصلی مهاجران Express Entry بود و از زمان راه اندازی FSWP در ۱۹۶۷ ، این برنامه جزء گروه اصلی برنامه کارگران ماهر به کانادا بوده است. طبق برنامه سطح های مختالف مهاجرت ۲۰۲۱-۲۰۲۳ ، کانادا قصد دارد بیش از ۴۰۰۰۰۰ مهاجر را در سال پذیرش کند و به طور متوسط سالانه ۱۱۰،۰۰۰ مهاجر از طریق Express Entry وارد شوند.