اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا

 

ویزای اکسپرس اینتری چیست؟

تمام پرونده هایی که به صورت آنلاین برای EE درخواست می‌دهند وارد به اصطلاح استخر متقاضیان (EOI Pool) می‌گردند که بر اساس یک سیستم امتیاز بندی آنلاین دسته بندی و برای کارفرمایانی که نیازمند یک نیروی متخصص خارجی هستند به نمایش در می‌آیند. اگر امتیاز فرد بالا باشد برای اقامت دائم در کانادا به عنوان یک نیروی کار ماهر دعوت خواهد شد و یا از سوی یک کارفرمای کانادایی دعوت به کار می‌گردد.

 

زمان بررسی پرونده های EE:

در حقیقت بعد از ثبت نام آنلاین و تشکیل پروفایل، پرونده شما وارد صف بررسی متقاضیان می‌گردد تا کارفرمایان کانادایی از میان افراد، نیروی کار مورد نیاز خود را بیابند. پروفایل شما تا ۱۲ ماه دارای اعتبار است و اگر در این مدت دولت فدرال کانادا یا کارفرمایی برای شما درخواست دعوت به کار یا همان ITA  را ارسال نکند پروفایل منقضی خواهد شد و شما باید مجددا درخواست خود را ثبت کنید.

 

اکسپرس اینتری شامل کدام برنامه‌ های مهاجرت است؟

  • نیروی کار متخصص

  • نیروی کار ماهر

  • نیروی کار با تجربه کار در کانادا

عوامل مهم برای امتیاز دهی فدرال هر پرونده:

  1. سن
  2. تحصیلات
  3. تجربه کار
  4. داشتن پیشنهاد کار
  5. مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه
  6. میزان سازگاری فرد با زندگی در کانادا (به عنوان مثال معرفی بستگان نزدیک فرد که در کانادا ساکن هستند مزیت محسوب می‌گردد.)

این شش مورد از فاکتورهای مهم ۱۰۰ امتیازی است که برای پرونده های اکسپرس اینتری تعیین شده است.

برای گرفتن ویزای EE هر فرد باید حداقل ۶۷ امتیاز را دارا باشد.

 

حداقل الزامات:

تجربه کار حرفه ای:

منظور از تجربه کار حرفه ای، داشتن تجربه کاری در یکی از طبقه بندی های کاری کانادا (NOC) که در ادامه ذکر شده است:

مشاغل مدیریتی (مهارت نوع ۰)
مدیر رستوران
سرکارگر معدن
کاپیتان صید ماهی
و مشاغل تخصصی (مهارت نوع A)
پزشک
دندان‌ پزشک
معمار
و مشاغل فنی و حرفه ای (مهارت نوع B)
سرآشپز
لوله کش
برق کار
و…

فرد باید ثابت کند که در مدت زمان تجربه کار حرفه‌ای خود، تمام وظایف را همانگونه که در بیانیه توضیحات شغلی NOC آمده است، به درستی انجام داده.

در این بیانیه وظایف اصلی و اساسی هر شغل ذکر شده است.

 

تجربه کار حرفه ای شما باید:

تجربه کاری مرتبط با مهارت ذکر شده در پرونده مهاجرت سابقه فعالیت فرد در ۱۰ سال اخیرکسب درآمد از حرفه مورد نظر (فعالیت داوطلبانه در این پرونده دارای امتیاز نیست.)

حداقل یک سال سابقه کار مداوم یا ۱۵۶۰ ساعت کار (۳۰ ساعت در هفته).

 

این سابقه کار یک ساله می‌تواند به سه صورت زیر باشد:

۱. یک سال سابقه کار تمام وقت در یک شغل: ۳۰ ساعت کار در هفته برای ۱۲ ماه متوالی که معادل ۱ سال سابقه کار مفید در یک پوزیشن شغلی است.

۲. یک سال سابقه کار در شغل پاره وقت: ۱۵ ساعت کار در هفته برای ۲۴ ماه متوالی که معادل یکسال سابقه کاری مفید در یک پوزیشن شغلی است.

۳. سابقه کار تمام وقت در بیش از یک شغل: ۳۰ ساعت کار در هفته برای ۱۲ ماه متوالی در بیش از یک شغل معادل ۱۵۶۰ ساعت کار است.

 

اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا

 

توانایی زبان:

فرد باید CLB معیار سنجش سطح زبان کانادا است که فرد برای افزایش شانس انتخاب در پرونده های اکسپرس اینتری باید حداقل نمره ۷ را در ۴ مهارت زبان دریافت کند.

 

تحصیلات کانادایی:مدرک تحصیلات متوسطه و یا تحصیلات آکادمیک

 

تحصیلات غیر کانادایی – ویزای اکسپرس اینتری:
می توان گفت قانون ثابتی برای حداقل تحصیلات وجود ندارد. هرچه میزان تحصیلات فرد بالاتر باشد، میزان امتیاز پرونده فرد و شانس انتخاب شدن وی افزایش خواهد یافت.

 

تمکن مالی – ویزای اکسپرس اینتری:

فرد متقاضی باید تمکن مالی خود را برای تقبل هزینه های زندگی خود و خانواده را در کانادا به اثبات برساند، مگر اینکه اجازه کار قانونی در کانادا را داشته باشد. (پیشنهاد کار از کارفرمای معتبر کانادایی داشته باشد.)

 

 

 

 دپارتمان مهاجرت کانادا امسال کار خود را به صورت جدی شروع کرده است و مهاجرت, پناهندگی و شهروندی کانادا میزان جذب از طریق اکسپرس اینتری را در طول تاریخ با کم ترین نمره مورد نیاز تا به امروز در سیستم رتبه بندی جامع خود برگزار کرد.

حدود ۲۷.۳۳۲ متقاضی اصلی دعوت شده بودند که حداقل به نمره ۷۵ در سیستم رتبه بندی جامع کانادا نیاز داشتند که این داوطلبان برای دعوت شدن از سوی دولت کانادا باید واجد شرایط (CEC) یا همان تجربه کار کانادایی باشند.

CEC (Canadian Experience Class) مخصوص کسانی میباشد که تجربه کار کانادایی را دارند.

علاوه بر برنامه های جذب از طریق CEC یا همان برنامه تجربه کار کانادایی، IRCC مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا، همچنین برنامه های جذبی را انجام داده است که نامزدهایی را که از طریق (PNP) یا همان برنامه مهاجرت استانی کانادا می باشند را مورد هدف قرار داده است. پس از برنامه جذب ۱۳ فوریه ، تعداد ITA یا همان دعوت نامه های صادر شده دولت کانادا بیش از سه برابر در همین زمان در سال ۲۰۲۰ بوده است.

ناگفته نماند که Express Entry غیرقابل پیش بینی است ، اما ما می دانیم که کانادا متعهد شده است تا از ۱۰۸.۵۰۰ تازه وارد از طریق برنامه های تحت مدیریت Express Entry در سال ۲۰۲۱ استقبال کند. محدودیت های سفر مانع دستیابی به این هدف بلند پروازانه است ، اما وزیر مهاجرت افزوده است است که تلاش ها در یافتن مسیرهای برای انتقال افراد دارای اقامت موقت در کانادا به محل اقامت دائم متمرکز خواهد شد.

اگر در کانادا هستید ، زمان آن است که مشخصات خود را در سیستم Express Entry دریافت کنید ، به شرط اینکه واجد شرایط باشید. در طول زمانی که شما در انتظار دعوت نامه کانادا یا همان (ITA) هستید می توانید برای بهبود نمره سیستم جامع رتبه بندی (CRS) خود ، مواردی مانند نتیجه آزمون زبان جدید یا موردی که مربوط به ارزیابی تحصیلی خود میشود را بروز رسانی کنید و نمره خود را بالا تر ببرید. ارزیابی ورود سریع اکسپرس را می توانید از ما دریافت کنید.

شرایط مورد نیاز در صورت عدم حضور در کانادا IRCC مهاجرت, پناهندگان و شهروندی کانادا هنگام رفع محدودیت های سفر که از طریق رسانه منتشر می شود ، از کارگران ماهر خارج از کشور استقبال خواهد کرد.

محدودیت های سفر به عنوان یک اقدام ایمنی عمومی اعمال می شود و وقتی دولت تصمیم بگیرد که مزیت دعوت از افراد خارج از کانادا بیشتر از خطر انتشار COVID-19 باشد ، این محدودیت ها برداشته می شوند. نخست وزیر جاستین ترودو بارها وعده داده است که هر کسی در کانادا تمایل به زدن واکسن دارد می تواند تا پایان سپتامبر ۲۰۲۱ این کار را انجام دهد. این بدان معنا نیست که محدودیت ها در این زمان پایان می یابد ، اما می تواند یک دلیل خوش بینانه برای بالا رفتن ایمنی به صورت گسترده در کانادا تلقی شود.

هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین زمان برای ارسال پروفایل خود به سیستم Express Entry ، در نظر بگیرید که این فرایند ممکن است ماه ها از زمانی که تصمیم می گیرید بخواهید به کانادا مهاجرت کنید تا زمان تأیید اقامت دائم شما طول بکشد.

برای ورود به سیستم امتیاز بندی Express Entry از طریق برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) ، متداول ترین مسیر برای افراد خارج از کشور ، شما نیاز به نتایج آزمون زبان خود و ارزیابی اعتبار نامه تحصیلی دارید که تکمیل آنها چندین ماه طول می کشد.

در صورت دریافت ITA یا همان دعوت نامه کانادا شما یک فرصت ۹۰ روزه برای درخواست اقامت دائم دارید. پس از ارسال درخواست خود، پروسه پردازش این اطلاعات در IRCC مهاجرت, پناهندگی و شهروندی کانادا شش ماه به صورت استاندارد طول میکشد.

اگر درخواست شما تأیید شود ، کارت اقامت دائم کانادا (COPR) را دریافت می کنید که تا زمان انقضاء معاینه پزشکی یا گذرنامه شما معتبر است. این مرحله از فرآیندی است که در حال حاضر با توجه به محدودیت های سفر اخیر مانع ایجاد می کند. دارندگان COPR یا کارت اقامت دائم کانادا که پس از ۱۸ مارس ۲۰۲۰ تأیید شده اند ، به طور کلی اجازه ورود به کانادا را ندارند. برای عبور از مرز و تکمیل اقامت خود ، باید با توجه دلایل دیگری مانند آمدن برای کارهای ضروری یا پیوستن به خانواده از محدودیت های سفر معاف شوند. همچنین اگر از محل سکونت خود در آمریکا به کانادا می آیند ممکن است اجازه ورود داشته باشند. با این حال ، آنها نمی توانند از کشور دیگری از طریق ایالات متحده عبور کنند.

این مواردی است که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهید فرایند Express Entry را از خارج از کانادا شروع کنید ، در نظر بگیرید.

کانادا وعده بزرگی برای ادامه جذب افراد از طریق اکسپرس اینتری داده است ، بنابراین می توان انتظار داشت که جذب های بیشتری از طریق Express Entry انجام شود که حتی نیازمند نمره پایین تردر CRS یا همان سیستم جامع رتبه بندی باشد. بسته به تعداد افراد در سیستم امتیاز بندی و میزان جذب افراد از طریق این سیستم. کانادا تصریح کرده است که اکنون زمان سفر نیست ، اما با واکسن هایی که در سراسر جهان پخش می شود ، زمان بازگشایی مرزها فقط یک مسئله ای است که نیازمند زمان است.

هنگامی که مرزها دوباره باز می شوند ، FSWP یا همان برنامه کارگر نیروی فدرال نقشی اساسی در دستیابی به اهداف مهاجرتی کانادا بازی خواهد کرد ، زیرا قبل از همه گیری COVID-19 این روش جزء دسته اصلی مهاجران Express Entry بود و از زمان راه اندازی FSWP در ۱۹۶۷ ، این برنامه جزء گروه اصلی برنامه کارگران ماهر به کانادا بوده است. طبق برنامه سطح های مختالف مهاجرت ۲۰۲۱-۲۰۲۳ ، کانادا قصد دارد بیش از ۴۰۰۰۰۰ مهاجر را در سال پذیرش کند و به طور متوسط سالانه ۱۱۰.۰۰۰ مهاجر از طریق Express Entry وارد شوند.

 

امیدواریم این مطالب کمک لازم در رابطه با (EXPRESS ENTRY) به شما کرده باشد، در هر مرحله همکاران ما در رویال اپلای در کنار شما خواهند بود و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.