در میان ویزا های سرمایه گذاری کشورهای مهاجر پذیری چون استرالیا، انگلستان، آمریکا و… می توان به جرات مطرح نمود که با توجه به تغییرات اعمال شده بر قوانین مهاجرتی کانادا که سالیانه اعمال می شود، سرمایه گذاری کانادا باز هم از بهترین، ارزان ترین و سریع ترین انواع مهاجرت می باشد.

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در کانادا می باشد، دیگر روش های مهاجرت از طریق تخصص و اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ ویزای کار می باشد.

سرمایه گذاری در کانادا دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند. افراد می توانند پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری نسبت به اخذ شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند.

افرادی که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در کانادا گزینه بسیار مناسبی برایشان فراهم می کند . همه ساله عده ی زیادی به قصد تجارت و مهاجرت به کانادا از این روش اقدام می کنند، جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به این کشور آمریکای شمالی و اخذ اقامت و تابعیت این کشور می توانید با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

برای شروع تجارت و کسب کار بایستی مراحل سرمایه گذاری تحت یک بیزینس پلن نوشته شود. برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای سرمایه گذاری در کانادا باید موراد زیر را در نظر گرفت:

 • خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از خدمات می رود
 • تعیین تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام
 • برآوردهای مالی و هزینه ها
 • هزینه ثبت شرکت
 • شرایط خرید سهام شرکت در کانادا
 • میزان و مبلغ تمکن یا ساپورت مالی
 • کمترین مبلغ سرمایه گذاری (حداقل سرمایه برای ثبت شرکت)
 • هزینه و مبلغ سرمایه گذاری
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت
شرایط و مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا

 

شرایط و مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا

در حال حاضر متقاضیان ویزای سرمایه گذاری کانادا به دو روش زیر میتوانند جهت دریافت این ویزا اقدام نمایند:

 • ویزای سرمایه گذاری کانادا به روش اقدام از استان کبک
 • ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق فدرال

 

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری فدرال سالیانه با تغییرات بسیاری روبرو میشود و بطور کلی در حال حاضر این روش مهاجرتی بسته شده است .

برنامه مهاجرتی کبک به سه حالت زیر تقسیم بندی می شود:

 • سرمایه گذاری (Investor program)
 • کار آفرینی (Entrepreneur program)
 • خود اشتغالی (Self-employed program)

 

مهاجرت به ایالت کبک از طریق سرمایه گذاری نیازمند حداقل دارائی ۱۶۰۰ هزار دلار کانادا می باشد. این سرمایه می تواند شامل سند ملکی، سهام، اوراق، پول نقد، نقدینگی یا دارائی یک شرکت باشد. فرد سرمایه گذار بایستی حداقل دو سال تجربه ی کار مدیریتی، برنامه ریزی را در فعالیت هاائی قانونی داشته باشد. این فعالیت ها می تواند مربوط به افرادی باشد که در سمت پزشک، داروساز یا سهامدار یک بیمارستان می باشند.

گروه دیگر مالکان شرکت ها، هتل ها و مجموعه هایی ورزشی، وکلای دادگستری، مزرعه داران و مالکان زمین های کشاورزی، افرادی که سهامدار شرکت های خدماتی ، تولیدی و … هستند می باشند.

در مرحله بعد فرد سرمایه گذار بایستی مبلغ ۸۰۰ هزار دلار کانادا را به این دولت پرداخت کنند ، این مبلغ به مدت ۵ سال باقی میماند و بعد از پایان این دوره ۵ سااله،  بدون هیچ مساله ای این مبلغ به سرمایه گذار برگردانده میشود. این نوع سرمایه گذاری از  طرف دولت کبک بطور کامل گارانتی میشود و شامل نگرانی خاصی نخواهد بود.

در روش کار آفرینی شما نیاز به بودن در ایالت کبک ، ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی نخواهید داشت ، همچنین می توانید در هر شهر کانادا زندگی و تحصیل نمائید.  شما به عنوان فرد اصلی که اقدام به سرمایه گذاری نموده اید می توانید همراه با خانواده از ابتدای ورود اقامت دائم کانادا را کسب کرده و از مزایای اقامت در کانادا که شامل حق کار، تحصیل و بیمه رایگان می باشد استفاده کنید، حتی شما امکان خرید ملک را هم خواهید داشت.

سرمایه گذاری با پرداخت ۲۲۰۰۰۰ دلار کانادا که بایستی واریز به حساب شما در بانکی در کانادا شود که این بانک همانند رابطی بین شما و دولت کانادا خواهد بود. ناگفته نماند که در ابتدا یک فابل نامبر به شما تعلق می گیرد و سپس وقت مصاحبه ای به شما اختصاص داده می شود، حال در صورت قبولی در این  مصاحبه شما ۳ ماه فرصت دارید که  این مبلغ را به حساب دولت کانادا واریز کنید.

 به واسطه این ویزای سرمایه گذاری کانادا کارت اقامت ۵ ساله را دریافت خواهید کرد و چنانچه ۲ سال از این ۵ سال را در کانادا زندگی کرده باشید کارت اقامت خود را هر ۵ سال تمدید خواهید کرد. یکی دیگر از مزایای این سرمایه گذاری برخورداری از معافیت پرداخت مالیات، برای مدت پنج سال برای متقاضیان مهاجرت از سمت ایالت کبک می باشد.

استان کبک به مرکزیت مونترآل، ایالتی بسیار زیبا که بزرگترین شهر شرقی کانادا و دارای دانشگاه های با رنگینک بسیار بالا است. آب و هوای این استان بسیار متفاوت از بقیه ایالت ها، به حدی که گاها شش ماه از سال به معنای واقعی سرد می باشد.

CANADA SKILLED IMMIGRATION GM FEATURE IMAGE 1

 

راهنمای سرمایه گذاری

سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد در کشور کانادا می تواند به روش‌های زیادی انجام شود و از روش های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود مهم ترین گونه‌های حقوقی زیر را انتخاب نماید، انواع نحوه و شرایط سرمایه گذاری و انواع مختلف سرمایه گذاری در زیر آمده است:

 1. ۱. فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)
 2. ۲. ثبت شرکت م%