همانطور که در بودجه ۲۰۲۰-۲۰۲۱ دولت فدرال استرالیا بیان شده است ، دولت استرالیا قاطعانه قصد خود را برای جذب استعدادهای بین المللی به استرالیا با سه برابر کردن سهمیه ویزا تحت برنامه مستقل جهانی استعدادهای درخشان (GTI) اعلام کرده است.
برنامه GTI راهی برای متخصصان بسیار ماهر برای دریافت ویزای برجسته استعداد برای زندگی و کار دائمی در استرالیا است. با این حال ، همه افراد بسیار حرفه ای  در این برنامه واجد شرایط نیستند. ما  در اینجا پنج نکته اصلی  برای  موفقیت در  این برنامه  را مورد بررسی قرار می دهیم.

زمینه های استعداد

بر اساس برنامه GTI ، داوطلبان باید دارای سابقه موفقیت استثنایی و برجسته بین المللی در یکی از زمینه های زیر باشند:

AgTech :

ساخت فضا و پیشرفته

فین تک:

فناوری انرژی و معدن؛

MedTech :

امنیت سایبری؛ یا

اطلاعات کوانتومی ، دیجیتال پیشرفته ، علوم داده و ICT.

این برنامه شامل فرصت هایی برای فارغ التحصیلان دکترا و دانشجویان در بخش های فوق است. دانشجویان این گروه می توانند به محض اطلاع از پایان نامه خود در ۶ ماه آینده ، روند GTI را شروع کنند.

ویزای استعدادهای درخشان استرالیا

زمینه های استثنایی و برجسته

یک نامزد GTI باید یک موفقیت استثنایی و برجسته داشته باشد. متقاضی باید سابقه قوی از دستاوردهای برجسته را به نمایش بگذارد ، و اینکه آنها هنوز در زمینه تخصص خود برجسته هستند.
این شامل شواهدی از جوایز ، حق ثبت اختراع ، نشریات ، عضویت و نقش های ارشد در زمینه معرفی شده و جزئیات پروژه ها ، تحقیقات و سایر شناخت های حرفه ای نیز باید ارائه شود.
علاوه بر این ، متقاضی باید توسط یک سازمان یا فرد شناخته شده در استرالیا معرفی شود که منطبق با  زمینه متقاضی باشد. نامزد  این برنامه باید دارای اعتبار ملی در صنعت یا رشته خود باشد (یعنی در استرالیا به دلیل فعالیت در رشته معرفی شده شناخته شده باشد) و باید بتواند جزئیات مربوط به سوابق و دستاوردهای نامزد GTI را به طور کامل  ارائه دهد.

دستاورد های فرد در سطح بین الملل شناخته شده باشد

دستاوردهای استثنایی و برجسته باید در سطح بین المللی شناخته شده باشند. به طور کلی ، این به معنای ارائه مدارک شناسایی در کشورهایی غیر از  زادگاه  کشور متقاضی است.
تحت شرایط خاص ، شناخت از دستاوردهای فرد در کشورخود فرد ممکن است در سطح بین المللی هم مورد توجه باشد .این می تواند موفقیت قابل توجهی در پروژه های بزرگ بین المللی داشته باشد. البته این مورد با انعطاف پذیری هایی هم همراه می باشد.

منفعت مالی فرد  برای استرالیا

متقاضیان GTI باید نشان دهند که مهارت ها و موفقیت های آنها برای استرالیا یک سرمایه است. آنها باید نشان دهند که چگونه دانش و تجربه آنها به طور مثبت بر اقتصاد استرالیا تأثیر می گذارد ، به توسعه پروژه و تحقیقات می افزاید ، به استرالیا یک مزیت رقابتی می دهد یا مهارت های جدیدی را به جامعه استرالیا معرفی می کند.
متقاضیان همچنین باید اثبات کنند که برای تأمین شغل یا استقرار در رشته خود در استرالیا هیچ مشکلی برای آنها وجود ندارد. باید شواهدی از فرصتهای شغلی در زمینه  فردی که نامزد شده ارائه شود ، و در برخی موارد ، بیانیه هایی بیان می شود که چگونه مهارت ها و تجربه کاری متقاضی با شغل / کارهای ارائه شده همسو است.
از متقاضیان این کالیبر انتظار می رود که در آستانه درآمد بالای کار عادلانه (FWHIT)  درامد داشته باشند که در حال حاضر ۱۵۳،۶۰۰ دلار استرالیا است. FWHIT هر ساله در تاریخ ۱ ژوئیه افزایش می یابد ، بنابراین متقاضیانی که در حال حاضر فقط آستانه را برآورده می کنند باید زمان درخواست خود را با دقت در نظر بگیرند.

اولویت های پردازش اطلاعات نامزد ها و پذیرش آن ها

وزیر مهاجرت  استرالیا قوانینی را  را تعیین کرده است که اولویت پردازش برای برنامه های موجود در برنامه GTI را تعیین می کند. بیشترین اولویت با متقاضیانی است که:
در رابطه با یکی از بخشهای زیر (در مناطق هدف) برنامه ای را ایجاد کرده اید:
منابع؛
محصولات غذایی و AgTech ؛
انرژی؛
صنایع بهداشتی
دفاع ، تولید پیشرفته
اقتصاد
دیجیتکDIGITECK
زیرساخت و گردشگری
خدمات مالی و فین تکFINTECH
تحصیلات ودر حال حاضر بتوانند بالای آستانه درآمد در  استرالیا   (FWHIT)   یعنی بیش از ۱۵۳،۶۰۰ دلار استرالیا را کسب کنند و یا پیشنهاد کار از یک کارفرمای استرالیایی با حقوق و دستمزد معادل FWHIT یا بیشتر استانه درامد استرالیا را داشته باشند  یا شواهدی را ارائه دهند که نشان می دهد آنها می توانند دستمزدی برابر یا بیشتر با FWHIT   را جذب کنند. متقاضیانی که در یکی از گروههای بالا  در اولویت قرار نمی گیرند ، همچنان مورد بررسی قرار می گیرند ، اما به احتمال زیاد زمان بیشتری نسبت به افرادی که دارای شرایط بالا هستند  زمان خواهد برد.